Nuotr.:

„Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės varžybas pradėjo 18 komandų padalintų pagal geografinį išsidėstymą į Pietryčių, Aukštaitijos, Vidurio Lietuvos, Žemaitijos pogrupius. Varžyboms buvo užregistruoti 249 moksleiviai. Varžybų geografija apėmė 14 Lietuvos miestų apimančių teritoriją nuo Varėnos ir Plungės iki Kupiškio ar Vilniaus. Kauno, Vilniaus ir Pasvalio rajonams atstovavo ne tik miesto, bet ir rajonų gimnazijos. 

Pietryčių pogrupyje pirmąją vietą nepatyrę nei vieno pralaimėjimo iškovojo ilgamečiai varžybų dalyviai Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos moksleiviai aplenkę Molėtų ir Vilniaus rajono Juodšilių „Šilo“ gimnazijas. Ketvirtais liko Vilniaus Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro komanda, o Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijai galiausiai taip ir nepavyko išspręsti visų organizacinių reikalų padovanojant moksleiviams garbę atstovauti savo gimnazijai Respublikinėse varžybose.

Aukštaitijos pogrupyje nei vienai komandai nepavyko išvengti pralaimėjimo kartėlio. Po atkaklios kovos iškovoję iš šešių galimų penkias pergales pogrupyje triumfavo Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos moksleiviai aplenkę su keturiomis pergalėmis antrais likusią Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos komandą. Tarpusavio varžybose po pergalę pasidalinę, tačiau pranašumą taškais įgavę Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos moksleiviai kovoje dėl pirmos vietos pogrupyje neišlaikė turėto pranašumo pralaimėdami dvikovą išvykoje rezultatu 72:80 trečia likusiai Pasvalio P.Vileišio gimnazijos ekipai. Pergalių neiškovoję Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos auklėtiniai pogrupyje liko ketvirti. 

Itin atkaklios dvikovos vyko Vidurio Lietuvos pogrupyje. Jame tik penktais likusiai ir pergalių neiškovojusiai Birštono gimnazijos ekipai nepavyko rimčiau pasipriešinti pogrupio lyderiams. Kitos pogrupio varžybos vyko itin atkakliai ir permainingai, o nugalėtojai šiuose mūšiuose paaiškėdavo tik paskutinėmis varžybų sekundėmis. Pirmąją vietą nepatyrę nei vieno pralaimėjimo per aštuonias dvikovas iškovojo Kauno rajono Garliavos J.Lukšos gimnazijos moksleiviai. Pridėjus žygiuojant link čempionų titulo Kauno rajono moksleivių pirmenybėse iškovotas pergales gauname, kad garliaviškiai šiame sezone laimėjo visas keturiolika žaistų tarpmokyklinių varžybų. Šešias pergales iškovoję Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, kurie tapo šių metų Kauno miesto moksleivių čempionato nugalėtojai, pogrupyje liko antri. Kova dėl trečios vietos atkaklumu niekuo nenusileido lyderių dvikovoms. Kauno rajono Vilkijos gimnazijos moksleiviams abiejų mačų prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją pabaigoje pavyko susikrauti trapią kelių taškų persvarą (vilkijiškiai mačus laimėjo 74:70 ir 75:70) bei likti pogrupyje trečiais.

Žemaitijos pogrupyje iškovoję šešias pergales ir nepatyrę pralaimėjimo kartėlio pirmąją vietą užėmė Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai. Tik Tauragės „Versmės“ gimnazijos komanda tarpusavio rungtynėse sugebėjo pakovoti su plungiškiais dėl pergalės galiausiai abi dvikovas pralaimėdama. Tauragiškiai liko antri, tačiau atsipalaidavimas mače Raseiniuose su vietos Prezidento J.Žemaičio gimnazijos moksleiviais vos nekainavo vietos „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Didžiosios taurės atkrintamosiose varžybose. Pirmąją dvikovą namuose triuškinamai 125:75 laimėję tauragiškiai į atsakomąją dvikovą atvyko tik penkiese ir dėl išnaudoto pražangų limito pabaigoję likę trise per vargus išsaugojo pirmose varžybose susikrautą pranašumą pralaimėdami „tik“ 25 taškų skirtumu 74:99. Tai lėmė, kad abiems komandoms iškovojus po tris pergales Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos moksleiviai liko treti pogrupyje ir varžybas tęs Mažosios taurės atkrintamosiose varžybose. „Žemaičių“ pogrupyje ketvirtais liko pergalių neiškovoję Jurbarko A.Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleiviai. 

„Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės žaidėjai

Pažvelgus į komandų žaidėjus ir jų atstovaujamus klubus 2015/2016 m. sezone galime pagrįsai daryti išvadą, kad šių metų „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės varžybos yra pačios pajėgiausios per visą turnyro istoriją. Pasvarstykite patys. Iš į Didžiosios taurės atkrintamąsias varžybas patekusių komandų tik Kaišiadorių A.Brazausko ir Molėtų gimnazijų komandos neturėjo profesionaliose Lietuvos krepšinio lygose žaidžiančių moksleivių. Kaišiadorių gimnazijos atveju tai suprantama, kadangi Ramūną Šiškauską Lietuvai užauginęs miestas jau ilgai neturi savo reprezentacinės komandos. Pasvalio P.Vileišio gimnazijos ekipai atstovaujantis Paulius Petrikonis už Pasvalio „Pieno žvaigždes“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sužaidė 3 mačus. Raseinių Prezidento J.Žemaičio gimnazijos atakuojantis gynėjas Simonas Andraitis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) atstovaudamas Raseinių „Rasų“ komandą sužaidė 27 mačus, o įžaidėjas Benas Ilevičius – 4. Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono reguliarųjį sezoną laimėjusioje Akmenės SCKK – „Akmenės cemento“ komandoje Matas Kibildis ir Mantas Košelis sugebėjo per atitinkamai 28 ir 31 sužaistus mačus išsikovoti vidutiniškai po 13 ir 20 žaidimo minučių. RKL A diviziono patirties taip pat turi Kauno r. Garliavos J.Lukšos gimnazijai atstovaujantys Dominykas Petkevičius („ASU – Tornado“, sužaisti 30 mačai), Modestas Šemeklis („Sabonio KC“, 15), Arnas Tilindė („Atletas – LSU“, 9), Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleiviai Justinas Marcinkevičius (NKL, „Žalgiris – 2“, sužaista 18 rungtynių), Eimantas Stankevičius (24), Žygimantas Kerza (22), Mažvydas Tamašauskas (11) (visi „Sabonio KC“), Andrius Vitkauskas (RKL B diviziono „KM Perkūnas – Vytrita“, 20), beje Justinas ir Eimantas šiuo metu pakviesti į U-18 Lietuvos rinktinę.

Lyg to būtų mažai, Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazija iš RKL B divizione žaidžiančios KK „Kupiškio“ komandos žaidėjų Ernesto Umbros, Giedriaus Radzevičiaus, Gintaro Gudavičiaus (visi sužaidė po 19 mačų), Andriaus Nečionio (15) ir Karolio Bliekos (2) galėtų sudaryti visą starto penketą. Tauragės „Versmės“ gimnazija iš RKL A diviziono finale žaidžiančios „Tauragės KK“ žaidėjų Viliaus (21) ir Pauliaus (14) Gedminų, Rimvydo Mėlinio (19) bei RKL B divizione žaidžiančios „Fortūnos – Agavos“ žaidėjų Lauryno Stepučio (22), Tautvydo Rušo (19), Dilano Švaisčio (18) bei Plungės „Saulės“ gimnazija iš šiemet RKL B divizione triumfavusios Plungės „Olimpo“ žaidėjų Valentino Gadliausko (26), Karolio Mockaus (24), Žilvino Kubiliaus (21), Eimanto Žiliaus (18), Deivido Rasio (17), Viliaus Lapio (7), Viliaus Lukošiaus (6) sugebėtų sudaryti ne tik startinį penketą, bet ir turėtų galimybę varžybų metu kuo juos pakeisti. 

Atkrintamosios varžybos

Pogrupiuose pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos varžybas pratęs „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Didžiosios taurės, o užėmusios trečiąją ir ketvirtąją vietas – Mažosios taurės atkrintamosiose varžybose. Penktąsias vietas pogrupiuose užėmusioms Birštono ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoms „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių varžybos  baigėsi pogrupio etapu. Atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje Vidurio Lietuvos pogrupio komandos žais su priešininkais iš Pietryčių pogrupio. Taip pat kaip ir Aukštaitijos pogrupio komandos aikštėje susitiks su Žemaitijos pogrupio komandomis. Atkrintamosiose varžybose nugalėtojas bus išaiškintas iš vienų varžybų. Ketvirtfinalio varžybose namų aikštės pranašumą turės aukštesnę vietą pogrupio varžybose iškovojusi gimnazija. Tiek Didžiosios, tiek Mažosios pusfinaliai ir finalai bus žaidžiami Finalo ketverto principu varžybų organizatorių paskirtoje salėje. Apie tai bus paskelbta vėliau.

 „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Mažosios taurės ketvirtfinalyje favoritėmis būtų galima laikyti Prienų „Žiburio“, Raseinių Prezidento J.Žemaičio, Kauno rajono Vilkijos ir Pasvalio P.Vileišio gimnazijas. Šioms komandoms prasimušus į pusfinalį prognozuoti kaip medalių dalybų galutinėje rikiuotėje išsidėstys komandos pakankamai sudėtinga, nes tai yra labai panašaus pajėgumo komandos. Nuo to komandoms ir savo gimnaziją palaikantiems moksleiviams bus tik įdomiau varžytis dėl medalių. Finalų vieta bus parinkta pagal geografinį principą.

Sunku prisiminti ar kada nors „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Didžiosios taurės atkrintamųjų varžybų istorijoje žaidė tokios lygiavertės komandos. Nebent ketvirtfinalio Kauno rajono Garliavos J.Lukšos – Molėtų gimnazijų dvikovoje nežymia persvara poros favoritais būtų galima laikyti Kauno rajonui atstovaujančią gimnaziją. Kitose dvikovose pradedant ketvirtfinaliu ir baigiant finalu varžysis ant tiek panašaus pajėgumo komandos, jog iš anksto išskirti galimus porų favoritus geriau nė nemėginti - kiekviena iš šių dvikovų bus tarsi finalas. Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad baigiamasis „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Didžiosios taurės varžybų etapas prilygs gero lygio RKL varžyboms su sunkiai iš anksto prognozuojama varžybų baigtimi. 

Tai žada didelę intrigą, todėl visus kviečiame apsilankyti „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Didžiosios ir Mažosios taurių atkrintamosiose varžybose.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
Andrius
Domis mvp bus, jeigu ne, tada man kebaba perka.
2016-04-26
+1
Atsakyti
....
Kauno Saulės gimanzija ir Lukšos gimnazija finale bus.
2016-04-26
+2
Atsakyti
Kaunietis
Kaip galvojate kas šiemet laimės?
2016-04-26
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.