Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Toronto „Raptors“ ateinančią naktį gali žengti istorinį žingsnį bei pirmą kartą istorijoje laimėti atkrintamųjų varžybų seriją. Tam Kanados ekipai reikia svečiuose triumfuoti prieš Indianos „Pacers“ šeštajame Rytų konferencijos ketvirtfinalio susitikime.

Šiuo metu 3-2 serijoje prieš Indianos „Pacers“ pirmaujančio Toronto klubo vyriausiasis treneris Dwane‘as Casey prieš itin svarbias rungtynes bendraudamas su žiniasklaida gyrė Bismacką Biyombo bei pabrėžė kovingumo bei gerų užtvarų svarbą.

Pasak stratego, Jonas Valančiūnas pastaruosiuose susitikimuose nebuvo pakankamai kovingas, todėl „Pacers“ aukštaūgiams pavyko jį sustabdyti.

„Turime žaisti taip, tarsi tai būtų septintosios serijos rungtynės. Turime žengti į kitą etapą jau Indianapolyje. Toks yra mūsų tikslas. Mes nesistengsime būti šaunūs, nes tai nebus šaunios rungtynės. Tai bus užpakalių spardymo varžybos. Visi mūsų žaidėjai turi gatvės kovotojo dvasią ir jie turi ją parodyti.

Kiečiausias mūsų žaidėjas yra Bismackas Biyombo, todėl jis yra komandos siela. Pastarosiose rungtynėse jis atliko nuostabų darbą statydamas užtvaras. Geros užtvaros yra labai svarbios mūsų žaidimo plane, nes jos sukuria erdvės DeMarui DeRozanui ir kitiems vyrukams. Gera užtvara yra ne mažiau svarbi už rezultatyvų perdavimą.

Geras užtvaras pastatyti gali ir Jonas, tačiau jam reikia pasistengti. „Pacers“ pastaruoju metu atlieka nuostabų darbą gynyboje, o Ianas Mahinmi tiesiog išstumia Joną iš jo pozicijos po krepšiu. Jonas negali jam leisti to padaryti, jis turi kovoti dėl tos pozicijos, nes atsidūręs joje jis mums yra ypatingai naudingas.

„Pacers“ pagreitino savo žaidimą, todėl Jono minutės aikštelėje kiek sumažėjo, tačiau būdamas ant parketo jis turi dominuoti po krepšiais. Jis turi rinkti taškus arba atlikti perdavimus. Privalau pabrėžti, jog pastarosiose rungtynėse jis išties atliko kelis neblogus perdavimus“, – dėstė Casey.

Penktajame serijos mače Valančiūnas per 23 minutes pelnė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus. Ketvirtajame kėlinyje nerungtyniavęs vidurio puolėjas šiame susitikime prarado 4 kamuolius, tačiau nė karto neprasižengė.

Šeštoji ir galimai paskutinė šios serijos akistata Indianapolyje prasidės naktį iš penktadienio į šeštadienį 02.30 val. Lietuvos laiku.