Nuotr.: M.Gailiūnas
Nuotr. M.Gailiūnas

Atkakli kova, intriga iki paskutinių sekundžių ir nevaldomas nugalėtojų džiaugsmas. Taip vyko abu „Akvilės” moterų krepšinio lygos pusfinaliai. Po jų paaiškėjo, kad dėl pirmojo lygos aukso kausis Vilniaus „Svajos” ir Kauno KM „Aisčiai” krepšininkės.

I pusfinalis

ALYTAUS RKL – VILNIAUS „SVAJA” 45:54 (12:15 13:8 11:15 9:16)

„Akvilės“ lygos finalinis ketvertas prasidėjo itin atkakliu pusfinaliu. Pergalę po puikiai sužaistų lemiamų rungtynių minučių iškovojo Vilniaus „Svaja“, kuri 54:45 palaužė Alytaus RKL.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Svaja“, kuri sužaidusi šešias minutes pirmavo 11:4. Į tai RKL atsakė sėkminga atkarpa 8:2 ir priartėjo 12:13.

Antrajame kėlinyje po Agnetos Morkūnaitės ir Redos Kontvainytės metimų „Svaja“ atitrūko 22:14. Tuomet RKL oponentes iš Vilniaus sukaustė gynybos gniaužtuose ir per likusias 6 minutes leido pelnyti vos tašką. Po antrojo kėlinio RKL pirmavo minimaliu skirtumu (25:23).

Trečiajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, o prieš lemiamas 10 minučių „Svaja“ turėjo 2 taškų persvarą (38:36).

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4 minutes RKL pirmavo 43:40, bet tuomet Gabrielė Garlaitė ir Morkūnaitė pataikė po dvitaškį bei „Svaja“ jau buvo priekyje 46:44.

Vėliau Morkūnaitė pataikė 6 baudų metimus, Europos čempionė Irena Vizbarienė pridėjo dvi baudas ir „Svaja“ triumfavo 54:45.

Alytaus RKL: Milda Sauliūtė 16 (7/9 dvit., 5 rez. perd.), Inga Brusokaitė 10 (9 atk. kam.),

Vilniaus „Svaja“: Agneta Morkūnaitė  23 (10/10 baudos, 13 atk. kam., 6 rez. perd., 10 kl.), Reda Kontvainytė 13 (9 atk. kam.), Gabrielė Garlaitė 8.

II pusfinalis

UKMERGĖS MKK – KAUNO KM „AISČIAI“ 53:54 (9:4 14:15 12:19 18:16)

Kauno KM „Aisčių“ komanda tapo antrąja „Akvilės“ lygos finalo dalyve. Ji finalinio ketverto pusfinalyje 54:53 parklupdė Ukmergės MKK.

Trečiojo kėlinio pradžioje MKK pirmavo 30:23, tačiau kaunietės sugebėjo laimėti atkarpą 13:4 ir prieš lemiamą ketvirtį persverti rezultatą (36:34).

Efektyviai greitai puolusios kaunietės ketvirtajame kėlinyje įgijo 7 taškų pranašumą (45:38), tačiau tuomet sustojo. MKK surinko 9 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (47:45).

Ukmergės komanda po Aurelijos Putramentaitės dvitaškio buvo išsiveržusi į priekį 53:49, tačiau tuomet Klaudija Serkevičiūtė pelnė du taškus su pražanga ir sumažino „Aisčių“ deficitą iki minimalaus (52:53).

Toks pat rezultatas išliko ir likus 16 sekundžių, o kamuolys priklausė kaunietėms. Jį po krepšiu gavo laisva likusi Livija Sakevičiūtė, kuri dvitaškiu išvedė komandą į priekį. Paskutinis MKK išpuolis buvo nesėkmingas ir pergalę šventė jaunosios „Aistės“.

Iki lemiamo rungtynių metimo vidurio puolėja Sakevičiūtė buvo pelniusi tris taškus. Iš viso ji pelnė 5 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Ukmergės MKK: Martyna Petrėnaitė 13 (10 atk. kam.), Vitalija Vaščiūnaitė ir Simona Martinkutė po 9.

Kauno KM „Aisčiai“: Deimantė Žukaitė (7 rez. perd.) ir Klaudija Serkevičiūtė (7 atk. kam.) po 16, Austėja Buivydaitė 7.

Šeštadienį dėl trečiosios vietos 16 val. Sabonio krepšinio centre žais Alytaus RKL ir Ukmergės MKK komandos. Finale 18 val. susitiks Vilniaus „Svaja” ir Kauno KM „Aisčiai” ekipos.