Nuotr.: V.Mikaitis
Nuotr. V.Mikaitis

Ketvirtajame ketvirtyje 13 taškų surinkęs Rokas Giedraitis atvedė „Šiaulius“ į pirmąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato ketvirtfinalyje. Gedimino Petrausko auklėtiniai sekmadienį savo aikštėje 93:84 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir išlygino serijos rezultatą – 1-1.

„Sveikinimai vyrams už kovą ir susiklausymą, ypač antroje rungtynių pusėje. Pirmoje mačo dalyje darėme tam tikras klaidas, po korekcijų per pertrauką kai kurias išsprendėme, bet po ilgosios pertraukos atsidaro naujos bėdos. Bet čia yra atkrintamosios varžybos ir neįmanoma, kad viduryje rungtynių tu perlauši ar pabėgsi, mes irgi nenorėjome, kad jie perlaužtų rungtynes ar pabėgtų.

Tad, iš tikrųjų, buvo gera ir kieta kova, atmosfera mums labai padėjo, didelis ačiū žiūrovams už tą palaikymą. Keli faktoriai buvo tai, kad mažai suklydome ir atkovojome daug kamuolių puolime.

Roko atkarpa ketvirtajame kėlinyje turbūt viską pasako. Jis šiame susitikime mus tempė ant pečių, bet tai nebuvo, kad kiti žaidėjai nieko nedarė. Iš tikrųjų, momentais per tris kėlinius blyksteldavo tiek vienas, tiek kitas. Labai džiaugiuosi atsarginiais žaidėjais, kurie įėjo į aikštelę, puolime taškais prisidėjo gal ne tiek, bet gynyboje prisidėjo tikrai visi.

Gintaras Leonavičius visada gerai ginasi, mes žinome jo stipriąsias savybes ir tiesiog būna rungtynių gal aš jo neišnaudoju, gal jam nesiseka. Bet šiame susitikime jis atsiskleidė ir žaidė taip, kaip turėtų“, – po rungtynių komentavo Petrauskas.

Karjeros rungtynes sužaidęs Giedraitis per 35 minutes iš viso pelnė 27 taškus (3/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 9/12 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 42 naudingumo balus.

„Gerai, žmogus surenka 42 naudingumo balus, kaip čia ir vertinsi. Ketvirtajame kėlinyje tie metimai iš devynių metų, jis pataikė. Kas būtų, jeigu jis būtų jų nepataikęs. Tada tikriausiai ant suolo būtų galima išprotėti. Bet Roką žinome. Ko iš jo neatimsi, tai naglumo. Jis turi tai, ko reikia krepšininkui. Rokas gali pramesti tris kartus iš eilės, bet mes ir ketvirtą. To dalyko krepšininkui reikia“, – apie savo auklėtinį atsiliepė „Šiaulių“ strategas.

Tuo metu nuotaikos „Neptūno“ stovykloje nebuvo tokios džiaugsmingo. Po pralaimėjimo kalbėjęs uostamiesčio ekipos treneris Dainiaus Adomaitis labiausiai atkreipė dėmesį į teisėjų darbą bei išskyrė varžovų susikurtus antruosius šansus.

„Pirmiausia, sveikinimai „Šiauliams“ su pergale. Pralaimėjome rungtynes dėl vieno dalyko. Kai viena komanda meta 40 baudų, o kita – 15, tai reiškia, jog atkrintamosiose kažkas nelabai gerai yra. Man pasirodė, jog (pražangų) traktavimas buvo nevienodas. Mes tikrai gerai žaidėme tris ketvirčius, tikrai kovojome su „Šiauliais“, bet tada šiauliečiai pradėjo mesti baudų metimus, pražangos mus išmušė iš ritmo gynyboje, žaidėjai pradėjo saugotis, kažkas iškrito iš rotacijos. Nežinau, gal mes jau buvome per agresyvūs.

Ir, aišku, kita priežastis – kova dėl atšokusių kamuolių. Per daug tų antrų šansų, labai akcentuojame tai, kai žaidžiame su „Šiauliais“. Pirmoje rungtynių pusėje, kada mes pirmavome, berods, 11:7, jie 7 taškus įmetė per dvi atakas antraisiais šansais. Atkrintamosiose varžybose tokių situacijų negali būti. Krepšininkai turi būti labiau susikoncentravę, bet vyrai šaunuoliai, kovojo ir tai yra, ko reikia. Serijos rezultatas 1-1, grįžtame namo“, – sakė Adomaitis.

Trečiasis serijos susitikimas trečiadienį bus žaidžiamas Klaipėdoje.

Gedimino Petrausko komentaras:

Dainiaus Adomaičio komentaras:

Atrinkti (0) Visi (7)
vytautas
VISI MATEM KAI RUNGTYNIU PABAIGOJE GIRDZIUNA NUTRENKE ANT GRINDU TIK AKLI TEISEJAI TO NEMATE...