Jonas Valančiūnas atkovoja kamuolį Nuotr.: USA Today – Scanpix
Jonas Valančiūnas kartu su komandos draugais ginasi prieš Hassaną Whiteside‘ą Nuotr.: AP – Scanpix
Jonas Valančiūnas ginasi prieš Hassaną Whiteside‘ą Nuotr.: USA Today – Scanpix
Jonas Valančiūnas bando blokuoti metimą Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas 24-ojo gimtadienio proga sau ir komandai padovanojo pergalę. Lietuvis vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 9 taškus, o jo tempiama Toronto „Raptors“ parklupdė Majamio „Heat“.

„Raptors“ namuose tik per pratęsimą 96:92 (29:19, 19:22, 15:24, 23:21, 10:6) palaužė varžovus ir išlygino Rytų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą – 1-1.

Valančiūnas per 38 minutes pelnė 15 taškų (7/9 dvit., 1/2 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir blokavo metimą. Lietuvis taip pat dukart suklydo ir kartą prasižengė.

Valančiūnas 11 taškų ir 7 atkovotus kamuolius surinko ketvirtojo kėlinio ir pratęsimo metu.

Jonas  Valančiūnas
PTS 15 | REB 12 | AS 2 | ST 3 | BS 1
Valančiūnas per pirmuosius tris kėlinius buvo pelnęs vos keturis taškus, tačiau prabilo tuomet, kai komandai to reikėjo labiausiai. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms jis pelnė keturis taškus iš eilės ir „Raptors“ priartėjo 78:80.

Likus minutei ir 22 sekundėms DeMaras DeRozanas nepataikė baudų metimų, bet Toronto klubą vėl gelbėjo Valančiūnas. Jis atkovojo kamuolį puolime, įmetė iš po krepšio ir persvėrė rezultatą (82:80).

Iki ketvirčio pabaigos likus 15 sekundžių Kyle‘as Lowry įmetė dvitaškį ir „Raptors“ komandai suteikė 3 taškų persvarą (86:83). Visgi Goranas Dragičius išlygino rezultatą, o po netaiklaus Lowry metimo komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Per pirmąsias 4 pratęsimo minutes po DeRozano, Valančiūno ir DeMare‘o Carrollo taškų „Raptors“ įgijo 6 taškų pranašumą (92:86).

Likus 23 sekundėms Luolas Dengas dėjimu sumažino „Heat“ deficitą (88:92), tačiau ji turėjo griebtis pražangų taktikos. Cory Josephas pataikė baudas ir įtvirtino „Raptors“ pergalę antrajame mače.

Dabar serija persikels į Majamį, kuriame Toronto krepšininkai turės dvi progas susigrąžinti namų aikštės pranašumą. Trečiasis serijos mačas – vėlų sekmadienio vakarą.

„Raptors“: DeMare‘as Carrollas 21, DeMaras DeRozanas 20 (9/24 metimai, 8 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 18 (7/22 metimai), Jonas Valančiūnas 15 (7/9 dvit., 12 atk. kam., 3 per. kam., 27 naud. bal.), Terrence‘as Rossas 10.

„Heat“: Goranas Dragičius 20 (2/2 trit.), Joe Johnsonas ir Dwyane‘as Wade‘as po 17, Hassanas Whiteside‘as 13 (13 atk. kam.), Luolas Dengas 12.

Jono Valančiūno pasirodymas:

Rungtynių reportažas:

JV įveikia Hassano Whiteside‘o gynybą:

Atrinkti (0) Visi (17)
Ryte pažiūriu, like 8 min , rezultatas 70:70, kol įsijungiau tapo 77:70 Heats naudais, galvoju nu eina sau, prasiidės tuosj agonija, bet tada Valančiūnas nutrūko nuo grandinės. Visur bachūras buvo, ir puolime, ir gynyboj, tiesiog gražu žiūrėt. Ir komentatoriai rodos jį labiausiai gyrė. Patiko viena frazė: "What happened with lowry-Valachunas piknroll? When they score every single time?". xD
Casey:

Centrai siuolaikiniam krepsinyje nebera svarbus.
2016-05-06
+1
Whiteside vel nuobodu buvo turbut.

--
2016-05-06
+4
Gerai kad pagaliau Casey atėjo į protą, leist Joną žaist visą ketvirtą kėlinį. Aišku jo pabaigoje Jonas vietom sunkiai gaudė kvapą, bet nepanašu kad šioje serijoje Biyombo sugebės ką nors nuveikti. O leisti mažą sudėtį turbūt būtų parankiau Heat.

Džiugu kad Ross šioje serijoje atėjo žaist, o ne mėtyt nesąmonių. Lowry irgi sužaidė bent jau ne visiškai apgailėtinai.
2016-05-06
+2
Heat padarė, tai ka ir norėjo pasiėmė namų pranašuma ir vienas JV serijos tikrai neistemps + ir Whiteside'as namie dažniausiai kitaip atrodo.

--
2016-05-06
-2
opapa
du begalviai jau net patys savo beviltiškumą perspjauna - 16/46 - naujas lygis pasiektas :D

apgailėtini visiškai
2016-05-06
+3
kaip visada
Tragedija derozan ir lowry... nera ka ir sakyt, pastovus inkarai.. Keista, kad tiek pergaliu paeme reguliariam sezone. Pasiskaitykit zmoniu raptors republic kaip kala prie kryziaus casey

Tegul derozan ir lowry uzsidaro salei ne pora valandu, o visa vasara, nes su 30 proc. pataikymu tegul nejuokina "profesionalai" uždirbantys po 10-15 mln. usa doleriu, tokiu inkaru raptors nereikia.

Reikia gyneju kurie pasuotu Jonui, bet playofose 2 raunde pradejo gauti minuciu zaisti. Jei treneris duotu bent 35 min duotu zaisti ir dar nebutu savanaudziu komanda, tai stats butu jono 15-18 pt, 12 reb. 2 blok. per runktynes, + geriausias pataikymas komandoje.