Pergalingai Italijos pirmenybių finalo seriją pradėjo Rimanto Kaukėno Sienos „Montepaschi“ ekipa. Ji trečiadienį (06.13) namie 81:71 (22:17, 24:19, 18:14, 17:21) nugalėjo Bolonijos „VidiVici“ krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes rezultatas dar buvo lygus (68:68), tačiau tada Sienos krepšininkai laimėjo 2 minučių tarpsnį spurtu 8:0 ir įgijo 8 taškų persvarą (76:68), kurios nebeišvaistė ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojams Kaukėnas per 33 aikštėje praleistas minutes pelnė 17 taškų (4/10 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Montepaschi“: Terrellas McIntyre’as 22, Rimantas Kaukėnas 17, Romainas Sato 13 (9 atk. kam.), Benjaminas Eze 12 (8 atk. kam.), Lonny Baxteris 11.

„VidiVici“: Dušanas Vukčevičius 12, Guilherme’as Giovannoni 11, Fabio Di Belala 9, Vlado Ilievski 8.

Serijoje iki trijų pergalių „Montepaschi“ išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios serijos rungtynes bus žaidžiamos penktadienį (06.15) Bolonijoje.