Lietuvos jaunių (gim. 1989 m. ir vėliau) merginų krepšinio rinktinė tapo Vilniuje vykstančių Baltijos taurės merginų varžybų nugalėtoja. Penktadienį Ramunės Kumpienės ir Nijolės Kregždienės treniruojamos lietuvaitės po atkaklios kovos 65:58 (17:14, 13:17, 16:11, 19:16) palaužė bendraamžes iš Latvijos.

Vakar Lietuvos jaunių rinktinės krepšininkės įveikė turnyre dalyvaujančią Lietuvos jaunimo (gim. 1987 m. ir vėliau) rinktinę.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Lietuvos rinktinė buvo įgijusi 10 taškų persvarą (41:31), prieš paskutinį ketvirtį latvės sumažino skirtumą, o baigiantis ketvirtajam kėliniui priartėjo iki 4 taškų (52:56).

Per paskutinę rungtynių minutę varžovės stabdė lietuvaites pražangomis, tačiau Aurimės Rinkevičiūtės ranka nedrebėjo – gynėja pataikė visus 4 metimus ir įtvirtino savo ekipos pergalę.

Per mačą su latvėmis čiurną pasitempė Lina Pikčiūtė. Nors trauma nėra rimta, Lietuvos rinktinės trenerės ketina puolėją patausoti – per sekmadienį vyksiančias draugiškas rungtynes su ta pačia Latvijos jaunių rinktine ji galės pailsėti.

„Čempionatas jau ne už kalnų, todėl per sekmadienio rungtynes ir toliau šlifuosime gynybos ir puolimo taktiką. Tobulėti dar yra kur“, – po rungtynių sakė vyriausioji Lietuvos rinktinės trenerė Kumpienė.

Lietuvai: Aurimė Rinkevičiūtė 21, Gintarė Petronytė 16, Dovilė Miliauskaitė 6, Lina Pikčiūtė 5, Ieva Šimkutė 4, Daiva Pabrėžaitė 4, Saulė Kontautautė 3, Agneta Morkūnaitė 2, Reda Kontvainytė 2, Gabrielė Narvičiūtė 1, Marina Solopova 1 (Egidija Bušaitė).

Latvijai: Baiba Eglite 14, Karline Nimane 10, Ieva Krastina 8, Laura Vetra 7.