Nuotr.: kvitrina.com
Nuotr. kvitrina.com

Trečiadienį, gegužės 11 dieną, Prienų arenoje įvyko „Basketnews.lt“ 10-12 klasių Mažosios taurės Didysis finalas, tarp Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijos ir Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazijos ekipų.

Nuo pat susitikimo pradžios abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau kiek geriau atrodę pasvaliečiai įgijo kelių taškų pranašumą, kurio nepaleido beveik viso susitikimo metu.

Nepaisant įnirtingos rungtynių pabaigos Pasvalio gimnazija išsaugojo pergalę 86:85 (27:25, 15:18, 25:20, 19:23) ir džiaugėsi čempionų titulu.

Naudingiausiu Didžiojo finalo krepšininku buvo išrinktas Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazijos žaidėjas Paulius Petrikonis.

„Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija: Benas Ilevičius 31, Simas Andraitis 24, Dovydas Savickas – 9 (9 rez. perd.)

„Petro Vileišio“ gimnazija: Domantas Ilgutis 24, Šarūnas Valunta 20 (5 per. kam.), Paulius Petrikonis 18, Jokūbas Rutkauskas 12 (12 atk. kam.).

Mažasis finalas, tarp vietos Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir svečių „Vilkijos“ gimnazijos ekipų klostėsi banguotai. Kurį laiką pirmavę svečiai ilgai iniciatyvos neišlaikė, kadangi antrą kėlinuką geriau sužaidę šeimininkai įgijo kelių taškų pranašumą.

Po ilgosios pertraukos ekipos ir toliau žaidė lygiai, ko pasekoje nugalėtojas sprendėsi tik ketvirtame kėlinuke.

Paskutinėje rungtynių dalyje intrigos netrūko, tačiau lemiamais momentais užtikrintai žaidę „Vilkijos“ gimnazijos krepšininkai išsaugojo trapų pranašumą 68:65 (17:14, 15:22, 12:12, 24:17) bei iškovojo bronzos medalius.

Naudingiausiu Mažojo finalo žaidėju buvo išrinktas „Vilkijos“ gimnazijos gynėjas Tomas Vyšniauskas.

„Žiburio“ gimnazija: Raidas Stadalius 18, Klaidas Chadakauskas 14 (5 išpr. praž.), Orestas Aleksynas 7.

„Vilkijos“ gimnazija: Rokas Vaičiūnas 20 (10 atk. kam.,), Tadas Kasparavičius 16, Gediminas Danilevičius 11.