Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

Beveik 30 minučių strigęs Kauno „Žalgirio“ puolimas įsibėgėjo tada, kai to labiausiai reikėjo – ketvirtajame kėlinyje.

Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas lemimame ketvirtyje pelnė 20 iš komandos 26 taškų ir jų vedamas Kauno klubas Utenoje 88:73 (22:23, 21:14, 19:24, 26:12) pranoko Utenos „Juventus“ komandą.

Paulius  Jankūnas
PTS 14 | REB 10 | AS 4 | BS 1
Kauniečiai Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino – LKL“) pusfinalyje iki trijų pergalių pirmauja 2-0 ir į finalą gali žengti jau pirmadienį, kai priims „Juventus“ komandą „Žalgirio“ arenoje.

Sunkiai trečiajame kėlinyje puolęs „Žalgiris“ vienu metu buvo praradęs iniciatyvą, tačiau Martyno Pociaus tritaškis sulig finaline kėlinio sirena tapo kibirkštimi „Žalgirio“ puolimo ugniai.

Jankūnas ketvirtą kėlinį pradėjo pelnydamas 6 greitus taškus, o netrukus iš jo vadžias puolime perėmė Lekavičius, surinkęs 10 taškų iš eilės. Jų vedami kauniečiai spurtavo 24:4 ir nutolo iki 82:65. „Juventus“ po šio smūgio nebeatsitiesė.

„Sunkiai sekėsi. Tris kėlinius „Juventus“ savo problemas pavertė pranašumais. Mes vis dar nesugebame suprasti kur galime rizikuoti ir kur ne. Leidome varžovams pelnyti labai daug lengvų taškų. Tik ketvirto kėlinio pradžioje suradome tinkamą penketą“, – po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

Lekavičius paskutiniame kėlinyje pelnė 12 iš savo 13 taškų, o Jankūnas – 8 iš 14.

Tai buvo jau ketvirtos Pauliaus Jankūno rungtynės iš eilės, kuriose jis surenka bent 20 naudingumo balų.

„Juventus“ pirmas 30 minučių metė rimtą iššūkį Lietuvos čempionams, kadangi pirmaujanti komanda keitėse net 8 kartus, o rezultatas buvo lygus 9 sykius.

„Juventus“: Edgaras Želionis (6 atk. kam.) ir Arminas Urbutis (7 atk. kam.) po 14, Saulius Kulvietis ir Laurynas Samėnas po 12, Martynas Linkevičius 10.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 14 (10 atk. kam., 4 rez. perd., 24 naud. bal.), Martynas Pocius ir Lukas Lekavičius po 13, Edgaras Ulanovas 10, Renaldas Seibutis ir Kasparas Vecvagaras po 8.