Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

Kauno „Žalgirio“ ekipa tris kėlinius vargo su Utenos „Juventus“ krepšininkais ir tik lemiamo ketvirčio metu sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Jie spurtavo 23:4 ir vietoje dviejų taškų deficito susikrovė 17 taškų persvarą. Žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius po rungtynių teigė, kad kauniečiai tris kėlinius ieškojo geriausio penketo aikštėje.

„Sunkiai sekėsi. Tris kėlinius „Juventus“ savo problemas pavertė pranašumais. Kaune neturėjome problemų su varžovų aukštu penketu, o Utenoje žaisti yra kur kas sunkiau. „Juventus“ supranta, kad gali namuose kabintis su „Žalgiriu“.

Mes vis dar nesugebame suprasti kur galime rizikuoti ir kur ne. Leidome varžovams pelnyti labai daug lengvų taškų. Tik ketvirto kėlinio pradžioje suradome tinkamą penketą. Mums labai padėjo, kad mūsų atsarginiai krepšininkai buvo pasiruošę žaisti ir kai kuriais momentais tempė komandą“, – sakė Jasikevičius.

„Žalgiriui“ daugiau nei pusę taškų pelnė atsarginiai žaidėjai (49 iš 88). Būtent juos labiausiai gyrė Jasikevičius.

„Džiugu dėl kai kurių vyrų, kurie įprastai žaidžia mažiau. Tikiuosi, kad ateityje jie išlaikys tą gerą sportinę formą. Labai smagu, kad jie išėjo ir davė impulsą komandai“, – kalbėjo treneris.

Rungtynėse sėkmingiausiai sužaidė Paulius Jankūnas, kuris pelnė 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei surinko 24 naudingumo balus. Treneris pasidžiaugė, kad jį puolime surasdavo Kasparas Vecvagaras ir Lukas Lekavičius.

„Jankūnas trečiajame kėlinyje gavo trečią baudą ir jį reikėjo laikyti rungtynių pabaigai. Gerai, kad jis išlaikė koncentraciją ir svarbiausiu metu buvo tas Jankūnas, kurį mes esame įpratę matyti. Tiek Kasparas, tiek Lukas jį gerai suprasdavo ir tik būdavo klausimas, ar Paulius pataikys“, – teigė Jasikevičius.

Šįkart kauniečių gretose buvo registruotas Olivier Hanlanas, tačiau jis aikštėje nepasirodė.

„Mes turime 8-9 žaidėjų branduolį, o dėl kitų krepšininkų, kas daugiau žais, mes sprendžiame kiekvieną dieną juos matydami. Jeigu žaidėjas sužaidžia eilę prastų rungtynių ir prastai treniruojasi, tai reikia ieškoti kitų variantų ir jie tai turi suprasti“, – apie mažiau žaidžiančius krepšininkus atsiliepė treneris.