Sienos „Montepaschi“ ekipa triumfavo Italijos pirmenybių finale, o Rimantas Kaukėnas buvo pripažintas naudingiausiu finalų krepšininku. Sienos krepšininkai namie 90:82 (27:29, 13:22, 24:17, 26:14) nugalėjo Bolonijos „VidiVici“ klubą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:0.

Bolonijos ekipa, kuri kiek sėkmingiau baigė pirmąjį kėlinį, antrajame perėmė iniciatyvą ir po truputį pradėjo tolti nuo varžovų. Prasidėjus didžiajai pertraukai „VidiVici“ krepšininkai buvo įgiję 11 taškų pranašumą (40:51).

Per trečiąjį ketvirtį „Montepaschi“ ėmė rungtyniauti kur kas agresyviau. 24-ąją rungtynių minutę Sienos klubas spurtavo 8-0 ir pradėjo varžovams lipti ant kulnų.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Montepaschi“ išlygino rezultatą (62:62), tačiau „VidiVici“ į tai atsakė keliomis sėkmingomis atakomis bei pranašumą susigrąžino.

Rungtynių kulminacija įvyko iki rungtynių pabaigos likus žaisti apie minutę, kai rezultatas buvo lygus (82:82). Kaukėnas pataikė tritaškį, vėliau pridėjo taiklią baudą, o Terrelas McIntyre‘as pataikė 4 baudų metimus bei taip užtikrino Sienos ekipos pergalę.

Kaukėnas per 21 minutę pelnė 18 taškų (4/9 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 7/7 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 1 kartą suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Lietuvis šioje finalo serijoje per vienerias rungtynes vidutiniškai surinkdavo po 20 taškų.

„Montepaschi“: Terrelas McIntyre‘as 22, Josephas Forte’as 21, Rimantas Kaukėnas 18, Romainas Sato (11 atk. kam.) 14.

“VidiVici”: Andrea Crosariolas 21 (7 atk. kam.), Guilherme Giovannoni 13, Vlado Ilevski 11, Dušanas Vukčevičius 10.

Praėjusiais metais Italijos pirmenybių finale triumfavo Trevizo „Benetton“ klubas, o naudingiausiu finalų serijos krepšininku buvo pripažintas Ramūnas Šiškauskas.