Nuotr.: vtb-league.com
Nuotr. vtb-league.com

Per mažiau nei minutę devynių taškų deficitą panaikinusi Artūro Milaknio atstovaujama Kazanės UNIKS ekipa pergalingai pradėjo VTB Vieningosios lygos pusfinalio kovas.

Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai pirmajame mače namie 94:93 (17:23, 20:29, 31:19, 26:22) palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, Janis Timma pataikė dvitaškį bei padidino „Zenit“ persvarą iki devynių taškų – 91:82.

Tada Joaquimas Colomas pelnė du taškus, Timma suklydo, Milaknis smeigė tritaškį bei UNIKS deficitas sumažėjo perpus – 87:91.

Vėliau Timma dar kartą suklydo, Keithas Langfordas surinko keturis taškus paeiliui bei komandas teskyrė taškas – 91:92.

Pražanga sustabdytas Timma pataikė vieną baudą, Colomas atsakė dviem taškais su pražanga ir išvedė šeimininkus į priekį – 94:93.

Svečiai dar turėjo aštuonias sekundes savo atsakymui, bet buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionieriaus Zabieno Dowdello metimas iš toli tikslo nepasiekė bei UNIKS triumfavo.

Nuo suolo pakilęs lietuvis aikštėje praleido 18 minučių, per kurias pasižymėjo 3 taškais (0/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė bei surinko 1 naudingumo balą.

UNIKS į priekį vedė lyderis Keithas Langfordas, surinkęs 30 taškų. Amerikietis iš viso atliko net 26 metimus, iš kurių tikslą pasiekė 12 (46 proc. taiklumas). Jam puikiai talkino Joaquimas Colomas, kurio sąskaitoje – 26 taškai.

UNIKS: Keithas Langfordas 30 (12/26 metimai), Joaquimas Colomas 26 (10/18 metimai), Lataviusas Williamsas 15, Marko Baničius 14.

„Zenit“: Zabienas Dowdellas 18, Kasparas Berzinis 17 (12 atk. kam.), Janis Timma 14, Omaras Thomasas 11, Artiomas Vichrovas 10.