Diena, kai „Neptūnas“ tapo Lietuvos grandu

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ vyr. redaktorius
2016-05-23 08:27
Donatas Zavackas šio sezono LKL atkrintamosiose varžybose dar nežaidė Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Ištikimieji „Lietuvos ryto“ sirgaliai Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKL prezidentas Remigijus Milašius ir verslininkas Tautvydas Barštys Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Donatas Zavackas šio sezono LKL atkrintamosiose varžybose dar nežaidė Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Ištikimieji „Lietuvos ryto“ sirgaliai Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
LKL prezidentas Remigijus Milašius ir verslininkas Tautvydas Barštys Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis

Ta pati aikštelė, tas pats krepšys, praktiškai identiškas rezultatas. Dainiui Adomaičiui lemiamos šių metų LKL pusfinalio serijos rungtynės galėjo priminti dvikovą prieš dvejus metus, kuri užkirto kelią į finalą.

Tuomet „Lietuvos ryto“ legionierius Zabianas Dowdellas prieš pat nuaidint sirenai švystelėjo tritaškį iš dešiniojo kampo, šis nepasiekė tikslo ir Kauno „Žalgiris“ 73:71 pranoko Adomaičio treniruotą Vilniaus „Lietuvos rytą“, taip laimėdamas pusfinalio seriją 2-1 ir netikėtai patekdamas į finalą.

Netikėtai, nes tada kauniečiai reguliariajame sezone liko vos ketvirti, buvo ką tik pakeitę trenerį ir pralaimėję pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes.

Adomaitis taip pat buvo naujas treneris – prie komandos vairo jis stovėjo vos mėnesį – ir pralaimėtas pusfinalis sugriovė jo karjerą Vilniuje.

https://www.youtube.com/watch?v=xtDetqjk_Fg

Po dvejų metų ir 8 dienų toje pačioje aikštėje Adomaičio treniruojama „Neptūno“ komanda pirmavo 73:72, kai Danielis Ewingas perėmė kamuolį Mindaugui Lukauskiui bandant išmesti tritaškį ir sudegino paskutines rungtynių sekundes, taip išplėšdamas Klaipėdos klubui pergalę serijoje 3-2.

Tai buvo dar didesnė sensacija nei ta serija prieš dvejus metus vien dėl to, kad šiemet nugalėtojui išaiškinti reikėjo trijų pergalių, o ketverios serijos rungtynės baigėsi sunkiai suvokiamu bendru 6 taškų skirtumu.

2014 metų gegužės 14 dieną „Lietuvos rytas“ ir Dainius Adomaitis krito kartu. Per kitus dvejus metus Adomaitis vis kilo į viršų, o „Lietuvos rytas“ išliko kur buvęs arba net smigo žemyn.

„Nesu žmogus, kuris laikytų pyktį, – apie „Lietuvos ryto“ sprendimą nepratęsti su juo sutarties po pralaimėto pusfinalio kalbėjo Adomaitis. – Aš laikausi principo, kad jeigu kas nepasisekė, pirmiausia reikia žiūrėti į save. Gal pats kažką negerai padarei, gal pasirinkai ne tą aplinką, su kokia reiktų dirbti. Pats analizuoji savo klaidas. Man tai buvo papildoma motyvacija gilinti savo žinias.“

Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis
Taip kalbėdamas Adomaitis tikrai neturėjo omenyje „Lietuvos ryto“ savininko Gedvydo Vainausko, bet šie žodžiai geriausiai tinka būtent kalbant apie Vainauską.

Ar kas nors „Lietuvos ryte“ žiūri į save dėl to, kad tribūnos vis tuštesnės metai iš metų? Po šimts, šiemet nesugebėta užpildyti netgi „Siemens“ arenos pirmo aukšto per penktąsias beprotiškos serijos rungtynes.

Ką tai sako apie didžiausio šalies miesto žmonių požiūrį į komandą?

Ką apie aplinką, su kuria dirba „Lietuvos ryto“ savininkas, sako tai, kad šiemet klubas sezoną pradėjo su vienu treneriu, sezono viduryje sušoko pasiutpolkę turėdamas du laikinus trenerius, o galiausiai patikėjo vairą ir sprendimus Tomui Pačėsui, kuris greičiausiai buvo geriausias „Lietuvos ryto“ treneris nuo to paties Adomaičio laikų, bet dabar labai abejotina, ar liks klube po sezono, nes „Lietuvos ryte“ dėl nieko negali būti tikras.

Galiausiai, ar „Lietuvos ryto“ savininkas kada pagalvoja, kad ką nors pats daro negerai? Kad galbūt jo skandalai (gresianti aštuonerių metų nelaisvė) ir jo geltonoji žiniasklaida (žr. Janutienė, Rūta) žmonėms yra koktūs? Kad tai, ką darai už aikštelės ribų, persiduoda ir į aikštelę?

Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Treneris Dainius Adomaitis nurijo karčią piliulę, analizavo save bei savo sprendimus, ir grįžo stipresnis.

Praėjus metams po pralaimėjimo su „Lietuvos rytu“, jis pirmą kartą klubo istorijoje atvedė Utenos „Juventus“ į LKL trečiąją poziciją. Dar po metų jis tapo žmogumi, kurio treniruojama komanda pirmoji po Kauno „Žalgirio“ eliminavo „Lietuvos rytą“ iš atkrintamųjų varžybų. „Lietuvos ryto“ LKL istorijoje – 18 metų, 54 atkrintamųjų varžybų serijos ir nė viena nebuvo pralaimėta kitai komandai nei „Žalgiris“.

2016 metų gegužės 22 dieną tai pasikeitė. Adomaičio treniruojama Klaipėdos komanda pasiuntė „Lietuvos rytą“ į mažąjį finalą.

Po pusfinalio Adomaitis gaudė sveikinimus ir linkėjimus iš Edmundo Jakilaičio, Marijono Mikutavičiaus, Rimvydo Valatkos, Vytaro Radzevičiaus ir kitų vilniečių. Tai irgi šį tą sako apie dabartinį Vilniaus ir „Lietuvos ryto“ santykį.

Trečias grandas?

„Neptūno“ iškilimas iki trečiojo LKL grando neįvyko per dieną. Klaipėdos klubas nenukrito iš dangaus ir LKL finale atsidūrė ne per stebuklą.

Tačiau sekmadienio mačas Vilniuje atspindėjo momentą, kuomet „Neptūnas“ pelnė teisę lygintis su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“. Jie patys tą teisę iškovojo, niekas ant lėkštutės to neatnešė.

Galbūt klaipėdiečiai kiek avansu gavo vietą finale prieš dvejus metus, bet jau tada dvi pergalės finalo serijoje prieš „Žalgirį“ šį tą sakė. Palyginimui, „Lietuvos ryto“ rezultatas paskutiniuose keturiuose LKL finaluose yra 1-15.

Tai reiškia, kad per paskutinius penkis sezonus „Neptūnas“ LKL finaluose turi daugiau pergalių nei „Lietuvos rytas“. Ir šiemet klaipėdiečiai dar turi galimybę padidinti šį skaičių.

„Neptūnui“ užteko vieno sezono Eurolygoje, kad iškovotų daugiau pergalių nei „Lietuvos rytas“ per du sezonus iki tol. Klaipėdiečiai savo debiutiniame sezone laimėjo 4 rungtynes iš 10, kai prieš tai sostinės ekipa per 20 mačų sukrapštė vos 3 laimėjimus.

Ir tik Europos taurėje paskutinių trijų sezonų „Lietuvos ryto“ rezultatas yra geresnis (18-17 prieš 13-19), bet šiemetinis „Neptūno“ pasirodymas Europoje buvo geresnis.

„Neptūnas“ prieš tai trejus metus dirbo su Kaziu Maskvyčiu, kuris pakėlė Klaipėdos krepšinį į naują lygį. Kai atėjo laikas skirtis, uostamiesčio ekipa pasirinko trenerį, kuris, panašu, kilstelėjo klubą į dar aukštesnį lygmenį.

Dar pridėkime tikrą kapitoną ir klaipėdietį Martyną Mažeiką, geriausią sezono LKL legionierių Danielį Ewingą, nuostabų atradimą Jerai Grantą, tinkamus žaidėjus aplink juos, ir gauname laiminčią komandą.

Ar ši laiminti komanda gali tapti ir čempioniška? „Neptūno“ žaidėjai tiki, kad taip. Pats laikas tuo pradėti tikėti ir kitiems.

https://www.youtube.com/watch?v=rS-JPU5vsxo


Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (33)
K
Taip, galima, pagal esamą situaciją. Tais laikais laimėti taurę buvo lengviau, o ir žalgiris buvo daug silpnesnis. :) Šiai dienai Rytas jau nebėra grandas kelinti metai iš eilės, o Neptūnas šiemet užtvirtino grando vardą. Ne vien pergalės grando vardą lemia. Yra daug kitų kriterijų. :)
2016-05-24
-4
Atsakyti
Neptunas grandas?
Kas yra tas grandas,ka sitas žodis reiškia ar galima komanda vadinti grandu jei ji per visa klubo istorija nieko nepasieke- neiškovojo nei vienos europos taures ir nei vieno karto netapo savo šalies čempionu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-05-23
-1
Atsakyti
Kazys
Neabėjoju, kad šiauliai kitamet bus treti. Neptūnui kitamet teks atsisveikint su bronza ir perimt iš ryto sidabrą.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-05-23
+1
Atsakyti
krabas13Klaipėdoje tikrai niekas negalvoja, kad Neptūnas stipresnis už Žalgirį, bet visi laukia kovos. Net pralaimėtose rungtynėse, kur komanda kovojo iš širdies, visada palydima plojimais.


Dėl ko ir gerbiu neptūno fanus. Rytas amžinai nuvertina varžovus. Amžinai jiem tai teisėjai kalti, tai motiejūnas, tai blogas oras, bet jie vistiek save laiko pranašesniais už kitus. Visada aplinka kalta dėl jų pralaimėjimo, bet jie niekada nepripažįsta, kad varžovas galėjo būti stipresnis, niekada negerbia savo varžovo. Tik laiko klausimas buvo, kada juos nugalės tikra, atsidavusi ir motyvuota komanda. Esu žalgirio fanas, bet linkiu neptūnui LKL čempionų žiedo. Neįmanoma jumis nesižavėt. Šiemet nesirgsiu finale už nieką, tiesiog žiūrėsiu ir mėgausiuos krepšiniu. Ir jei Neptūnas rodys tokį pat žaidimą kokį iki šiol, velniai nematė, jūs verti būti pirmais :)
2016-05-23
-3
Atsakyti
As nesuprantu tu fanu, kurie lygina komandas pries varzybas. Daug kas priklauso nuo aplinkybiu, kokia zaideju sveikata, nusiteikimas, kokia diena bus, kris, nekris. Gal kas trauma gaus ir t.t. Isvis tas lyginimas komandu, tai kaip lyginti pas ka tarp koju didesnis, bet moteri patenkinti, nebutina tureti 25+ cm. Ateis varzybos, suzais, tada ir bus galima padiskutuoti kas dare ka gerai, kas blogai.

Kad Neptunas gali iveikti Zalgiri (bent vienas varzybas) faktas, o jei gali viena, tai gali ir antra. Kaip bebutu, sekmes abiem komandom ir laukiam idomaus finalo.
2016-05-23
-1
Atsakyti
Žalgiris - favoritai, kaip Rytas ...
2016-05-23
+1
Atsakyti
Utena
Dainius Adomaitis įrodė ko yra vertas. Nesakyčiau kad rytas silpna komanda ar kad Pačėsas klaidas darė, bet faktas vienas, kad Neptūnas su Adomaičiu, užsivedimo ir kovingumo tikrai turėjo daugiau nei LR. Tas pats Adomaitis pernai su Juventus prieš Neptūną atrodė kaip žymiai silpnesnė komanda, bet kovingumas ir atsidavimas padėjo Juventus pasiekti bronzą. Manau kad šiais metai Neptūnas tikrai pajėgus įkasti ir Žalgiriui, gal ne ant popieriaus, bet aikštelėje su emocijų gausa tikrai visko gali nutikti. Tačiau jei reiktų statyti už komandą, galbūt tai būtų Žalgiris.
2016-05-23
-1
Atsakyti
Ačiū Jonai už straipsnį. Pagarba Neptūnui didžiulė. Žmonės darbe su Neptūno maikėm vaikšto. Vakar stogai visiems nuvažiavo. Būtų rungtynės buvę Klaipėdoje, manau būtų užsibaigę eitynėmis per miestą, kaip po rinktinės medalių. Klaipėdoje tikrai niekas negalvoja, kad Neptūnas stipresnis už Žalgirį, bet visi laukia kovos. Net pralaimėtose rungtynėse, kur komanda kovojo iš širdies, visada palydima plojimais. Sirgti už Neptūna suvažiuoja ne tik Klaipėda, bet visas regionas.

Dėl Ryto, tai pagarba už kovingumą nuo antrų rungtynių. Pačėsas paveldėjo nesiginančių metikų komandą ir ne viską spėjo ištaisyti. Atskirai paėmus ir žaidėjai geri ir Pačėsas tikrai rimtas treneris. Nesusidėliojo...
2016-05-23
+2
Atsakyti
spectre chubby
Esu zalgirio fanas ir tikrai manau kad Neptunas turi sansu.
2016-05-23
+1
Atsakyti
To in your face
Gerai cia pavarei, kaip slapiu skuduru tam nba7!
2016-05-23
-4
Atsakyti
krepšiniofanas
Tie, kurie sakot, kad Neptūnas neturi jokių šansų laimėti serijos - klystat. Taip gali sakyti arba žalgirio fanai, arba tie, kurie nėra matę neptūno varžybų gyvai. Atsimenu prieš dvikovą su lrytu, taip pat visi dauguma sakėt, kad Neptūnas neturi jokių šansą, bet rezultatą matom, kad ir kokiom sąlygom teko žaisti.. Prieš EL debiutą taip pat visą sakėt, kad Neptūnas nelaimės nei vienų rungtynių, bet trūko tiek nedaug, kad išeitų iš TOP16, prieš EuroCup taip pat sakėt, kad iš grupės net neišeis, bet išėjo ir tik vienas metimas skyrė nuo atkrintamųjų. Tad jūs galite galvoti ką norit, kalbėti ką norit, bet faktai kalba patys už save. Taip esu Neptūno fanas, bet į situaciją žvelgiu realiai, jeigu komanda demonstruos tokį žaidimą, kokį demonstruoja atkrintamosiuose, šioje serijoje bus karšta. Sėkmės Neptūnui, nes jūs esate mūsų čempionai. :)
2016-05-23
Atsakyti
in your ass
Vilniui reikalinga ne nauja komanda, o susigrazinti Joniuka Vainauskiuka i direktoriaus posta. Sitas uosle ne tik milteliams gera turejo :DDD Tikiu kad jam grizus su situo straipsniu autorius galetu tik pasivalyti subine :D
2016-05-23
-1
Atsakyti
Andre
Yra labai tiksliu pastebejimu, ypac del ko lankomumas toks tragiskas. Koks save gerbiantis zmogus eis sirgti uz komanda uz kurios stovis viena is didiziausiu Lietuvos raksciu su tokia pacia kompanija? Negana to dar Lietuvos varda pasikinkes, tas zmogus ir jo darbai daugiau susaudymo verti ir to dar butu maza. Vilniui reikalinga nauja komanda, butinai!!!
2016-05-23
+1
Atsakyti
NBA7Tikrai kad geriausia Pačėsui gryžti atgal į Alytu dirbti vadybininke ar sekretore...susirink visa savo manta-Lapeta,Lukašova,Browna,Jomanta ir dui atgal iš kur atvykai, nes tiek klaidų pridarei kad baisu,pirmiausia tai gerai gavai su šlapiu skuduru per veida,kad LRyto komandos sudėti žaidėjus rinkai tik kovai su Žalgiriu visai pamiršdamas kita pagr. konkurenta Neptūna,turbūt Pačėsa užmigdė pergalė Karaliaus Mindaugo taurėje kur Neptūnas buvo sutryptas, o jau kiek klaidų pridarei tai oooojooojoooi dar reiktų sugebėti taip 'susifailinti', pirmas nesusipratimas failas buvo lietuviško Duranto RG iškeitimas į Jomanta, matėm kokia playofuose buvo Giedraičio sportinė forma(RG mėtė kaip Baderis per rankas iš bet kur ir buvo Šiaulių lyderis) ir kokia Jomanto forma tiksliau sėdėjimas ant suolo),blemba tupas Pačėsas tokiu geru žaidėju talantu atsikratė iškeitė į Jomanta,toliau įžadėjai - Brown,Lukašov, jo čia prasideda cirkas ir iš kur tas Pačėsas atkasė tokius du megėjų lygio super talentus fail fail visiškas fail,juokingiausia buvo momentas rungtynių gale kai Pačėsas visas apsiputojas užsipuolė aplojo nieko dėta Jomanta,nors lemiamas dvi klaidas padarė Lukauskis kai prasižengė prieš užspausta bejėgi Ewinga pakišes jam koja ir antra klaida kai praganė tiksliau nukosijo iš Lukauskio kamuolį tas pats Ewingas. Smagiausias šio LKL pusfinalio dalykas ir buvo besidraskantis nuolat lojantis impotentinis treneris Pačėsas, na visiškai neturi kantrybės tas bičas 'alia treneris' pastoviai loja ir draskosi, nors pats rinkosi žaidėjus ir tiek klaidų pridarė kad eik tu š...


Ka cia vis komentuoji istisomis paklodemis, kloune? Dar mazai prikomentavai nesamoniu ar uzmirsai savo "prognozes", pusdebili?:

2016-04-12 12:45

NBA7 (0)

LRytas laimės be problemų, nei Prienų Vytautas, nei Klaipėdos Neptūnas - LRytui ne varžovas šiai dienai,net ir be Kavaliausko ir Lapetos,kaip tik manau LRytui bus lengviau žaisti greičiau bėgti prieš žema Prienų startini penketa, vienas rungtynes Prienai gali laimėti stebūklingai pataikant, bet ne ilga serija, Neptūnas su tokia niekine apgailėtina priekine linija prieš LRyto bokštus (Big 3 - Kavaliauskas, Gudaitis, Lapeta) + dar kartais puolime išauna veteranas K.Lavrinovičius, Neptūnas apskritai šį sezona buksuoja net nėra trečias LKL, Prienų tik įžaidėjai lygeverčiai LRyto įžaidėjams,visur kitur LRyto geresni žaidėjai ir treneris, tik Kauno Žalgirio priekinė linija gali kažką priešpastatyti LRyto priekinei linija (Vougiukas, Jankūnas, Motum) ir tai jei spės + Javtokas prisidėti iki LKL super finalų tada taip komandų santykis išsilygintu 50/50, jei Javtoko nebus,tada LRytas turi nemažus šansus triumfuoti ilgoje LKL super finalo serijo, Jankūnas padus, Vougiukas nusilps, Motumas nusimuš, tik Javtokas galėtu kažkiek gynyba pastiprinti ir leisti pailsėti Vougiukui ar Jankūnui. Žiūrėti...
2016-05-23
+3
Atsakyti
"..„Lietuvos ryto“ rezultatas paskutiniuose keturiuose LKL finaluose yra 1-15."

Kai su b1b1iu per snuki, vainauskinems padugnems!!!
2016-05-23
-3
Atsakyti
zzzz
Gerai parašėt apie L.ryta, pagarba žurnalistams akd nevėniojat žodžių į vatą.
2016-05-23
-3
Atsakyti
Tikrai kad geriausia Pačėsui gryžti atgal į Alytu dirbti vadybininke ar sekretore...susirink visa savo manta-Lapeta,Lukašova,Browna,Jomanta ir dui atgal iš kur atvykai, nes tiek klaidų pridarei kad baisu,pirmiausia tai gerai gavai su šlapiu skuduru per veida,kad LRyto komandos sudėti žaidėjus rinkai tik kovai su Žalgiriu visai pamiršdamas kita pagr. konkurenta Neptūna,turbūt Pačėsa užmigdė pergalė Karaliaus Mindaugo taurėje kur Neptūnas buvo sutryptas, o jau kiek klaidų pridarei tai oooojooojoooi dar reiktų sugebėti taip 'susifailinti', pirmas nesusipratimas failas buvo lietuviško Duranto RG iškeitimas į Jomanta, matėm kokia playofuose buvo Giedraičio sportinė forma(RG mėtė kaip Baderis per rankas iš bet kur ir buvo Šiaulių lyderis) ir kokia Jomanto forma tiksliau sėdėjimas ant suolo),blemba tupas Pačėsas tokiu geru žaidėju talantu atsikratė iškeitė į Jomanta,toliau įžadėjai - Brown,Lukašov, jo čia prasideda cirkas ir iš kur tas Pačėsas atkasė tokius du megėjų lygio super talentus fail fail visiškas fail,juokingiausia buvo momentas rungtynių gale kai Pačėsas visas apsiputojas užsipuolė aplojo nieko dėta Jomanta,nors lemiamas dvi klaidas padarė Lukauskis kai prasižengė prieš užspausta bejėgi Ewinga pakišes jam koja ir antra klaida kai praganė tiksliau nukosijo iš Lukauskio kamuolį tas pats Ewingas. Smagiausias šio LKL pusfinalio dalykas ir buvo besidraskantis nuolat lojantis impotentinis treneris Pačėsas, na visiškai neturi kantrybės tas bičas 'alia treneris' pastoviai loja ir draskosi, nors pats rinkosi žaidėjus ir tiek klaidų pridarė kad eik tu š...
2016-05-23
+9
Atsakyti
x
daug , kas netiki Neptuno sekme finale , bet Ewingas ir Girdžiūnas kogero yra geresnė pora įžaidėjų nei šiuo metu yra Žalgiryje. Mažeika amžinai neįvertintas gynėjas turės galimybę įrodyti ko vertas prieš Seibutį ir Pocių, Ulanovo ir Butkevičiaus dvikova abu iš auksinės kartos nemanau, kad kuris nors nusileis, Jankunas yra vienintelė pozicija kur žalgiris turi pranašumą, centrai- Grantas prieš graiką nemanau ? man tik įdomu jei laimi Neptunas seriją, ką daris Kazlauskas.
2016-05-23
+4
Atsakyti
kirvis
fantazuot aisku galima kiek nori,bet Neptuno sansai laimet serija pries Zalgiri yra mizeriniai jei aisku Jasikevicius sugebes tinkamai nuteikti komanda kovai.didziausia gresme Zalgiriui yra varzovo nuvertinimas,jei to nebus,tai galima sakyt vieni vartai nusimato
2016-05-23
-1
Atsakyti
krepšiniofanas
Tikiu, kad Neptūnas gali laimėti seriją ir prieš Žalgirį, nes tokio atsidavimo, tokio pasiaukojimo neturi Žalgiris, negana to, Neptūnas ir psichologiškai stipresnė komanda, Žalgirio pusėj bus 2 faktoriai, namų pranašumas ir ilgesnis poilsis po pusfinalio rungtynių, bet kaip sakau, kai komanda žaidžia širdimi, tie faktoriai pradingsta, tad sėkmės Neptūnui finale ! Jūs verti šiemet būti pirmi. :)
2016-05-23
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.