Seimo sprendimas žlugdo sportą

2007-06-22 15:28
Rokas Buračas, „Respublika“

Lietuvos Respublikos Seimo priimtos alkoholio kontrolės įstatymo pataisos sportui atsilieps labai skaudžiai. Tai pripažįsta tiek sporto organizacijų vadovai, tiek patys aludariai, pareiškę, kad parama sportui bus ženkliai mažinama, o galbūt ir visai nutraukta.

Be paramos neišgyventų

Seimas ketvirtadienį priėmė alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždraudė bet kokio alkoholio reklamą per radiją ir televiziją nuo 6 val. iki 23 val. Išimtis nebus taikoma net silpnam vynui ir alui.

Jeigu Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus šias įstatymo pataisas palaimins, Lietuvos sporto organizacijos neteks itin didelės aludarių paramos.

„Seimas galės federacijai sumesti lėšas, kad ji rinktinės galėtų padėti pasiruošti Europos čempionatui. Reikia galvoti prieš priimant tokias pataisas. Seimas Lietuvos krepšiniui sudavė smūgį iš pagrindų. Čia yra vienas kvailiausių įstatymų, kokį jie kada nors išleido“, – pareiškė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

LKF jau yra suplanavusi savo biudžetą, kurį sudaro Kūno kultūros ir sporto departamento bei rėmėjų lėšos. Didžioji pinigų dalis – 3 milijonai 200 tūkst. litų buvo paskirstyti Lietuvos rinktinėms, kurios rengiasi pasaulio ir Europos krepšinio čempionatams. Nutrūkus paramai LKF tektų ieškoti naujų rėmėjų. Be jų paramos LKF neišgyventų, nes valstybė neskiria tiek pinigų, kiek reikėtų.

Populistinis sprendimas

„Manau, kad tai trumparegiškas populistinis sprendimas. Tie, kas geria lų ir toliau jį gers, o mes galime netekti labai svarios aludarių paramos. Jie yra vieni pagrindinių Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmėjų“, – vakar „Respublikai“ sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Pasak Balčiūno, Seimas turėtų atsižvelgti, kad pastarojo meto Lietuvos krepšinio pergalės buvo pasiektos nebe aludarių pagalbos, kurie vyrų rinktinę remia daugiau negu dešimtmetį.

LKF atstovai tvirtina, jog Seimui priėmus tokias įstatymų pataisas visos sporto organizacijos turi susivienyti ir kreiptis į Lietuvos Prezidentą su prašymu pataisas vetuoti. „Reikės taip ir padaryti. Aludariai skiria lėšas olimpiniam komitetui, federacijai, klubams. Tai krepšinio žlugdymas. Kitaip nepavadinsi“, – tvirtino Garastas.

„Tai sportui labai blogai. Ne tik krepšiniui, bet ir kitoms sporto šakoms. Manau, kad Prezidentas, kuris yra didelis krepšinio gerbėjas, padarys teisingą sprendimą“, – tvirtino „Žalgirio“ krepšinio klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas.

Netektų milijonų

Jeigu Seimo priimtos alkoholio kontrolės įstatymo pataisos įsigaliotų ir aludariai nuspręstų nutraukti paramą reprezentacinėms Lietuvos krepšinio komandoms, klubai ir organizacijos netektų milijoninių pajamų.

Neoficialiais duomenimis „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubams aludariai per metus skiria po daugiau nei 1 milijoną litų, o parama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei siekia apie 500 tūkst. litų.


Rodyti komentarus
osd
nemanau kad uzdraudus reklamas zmones lietuvoj nustos gerti..seimas eilini syki padare neapgalvota sprendima.kodel vokietijoj nuiolatos reklamuojama degtine ir alus, bet gerianciuju zymiai maziau.problema tikrai ne reklamoje.
2007-12-23
Atsakyti
Prezidentas negali vetuot sito sprendimo, nes kitaip liks be galvos.
2007-06-25
Atsakyti
Ant
Kiek pamenu, alkoholio reklama jau buvo uzdrausta. Kalnapilis, atsizvelges i tarptautine praktika, isvire 'dvaru' alu (bealkoholini) ir sekmingai reklamavosi toliau. Suprantama, ne apie tai kalba. Apgailestaujant tenka pripazinti, kad Lietuva yra alkoholine valstybe, kur jo vartojimas yra ne kaip pagalbine priemone, bet kaip tikslas. Todel, mano manymu, bet kokios patangos sia tradicija keist yra sveikintinos. Kitas dalykas - sporto remimas. Ateme si lesu saltini, vyriausybe turetu sukurti (dabar) mechanizma, kad pinigu netruktu. Tai turetu buti tikslas. Kaip ir toks, kad xebra daugiau sportuotu, o ne... Taigi klausimas Vyriausybei - Kokiu budu kompensuosis trukstami pinigai, uzdraudus alkoholio reklama? Kaip tuos srautus zenkliai padidinti? Kaip skatinti visuomene daugiau ir kokybiskai sportuoti? Griauti mes mokam be problemu. Sukurti ir zinoti del ko kuri - kiek sudetingiau.
2007-06-25
Atsakyti
Heide uzknisai jau visus su savo ta reklama!
2007-06-23
+3
Atsakyti
Naujas Krepsinio Manageris:
Cyber Dunk,tai yra naujas krepsinio manageris,jis yra isskirtinis is kitu tuo,kad jame reikia valdyti savo zaideja,o ne visa komanda.Tau reikia treniruoti savo zaideja,kelti jo skillus,reikia ji tobulinti,kad jis gautu kuo vertingesni kontrakta.Jus turite pirkti visokius aksesuarus,kad jis geriau rungtyniautu,nes tai prideda jam skillu.Kuo zaidejas geresnis tuo daugiau pinigu jis gaus klube,jeigu komanda laimes jus gausite papildomus bonusus.
Zaidimo puslapis kur galite registruotis cia:
www.cyberdunk.com?ref=6302
2007-06-23
-8
Atsakyti
lietuvos beda yra ne ta, kad zmones atsipalaidavimui geria alkochlinius gerimus pvz. kai vaziuoja i gamta su draugais ar svencia kokia nors proga..problema ta, kad lietuvoje daug alkocholiku, kurie gyvena alumi, degtine ir t.t. as manau, jie visai neturi laiko ziureti visokias reklamas per tv.jiems svarbiausia- kuo pigiau irkuo stipriau isgerti...Stai kur yra tikroji problema, su ja ir kovokit...
2007-06-23
-1
Atsakyti
politikai norejo kovoti su alkoholizmu, bet pasirinko pati lengviausia buda savo tikslui siekti net nepagalvodami apie pasekmes...
tai,kad jie stengiasi kovoti su sia problema yra gerai, bet pasirinktos netinkamos priemones..tikiuosi prezidentas bus informuotas apie susudariusia situacija ir vetuos si istatyma..
2007-06-23
+1
Atsakyti
Kreizius (49)
MVai > tai gal tada gali pasiulyt kokia nors alternatyva? Kaip Lt krepsiniui (rinktinems ir klubams) gauti lygiaverte parama?
...
F-1 visi irgi verkia, bet isgyveno, kiti remt gales. Lyg jau aludariai pagrindiniai remejai??? Jei taip reikia remeju, tai narkotiku gamintoju reiktu prasyt, vis daugiau turi babkiu, nei vargsai aludariai.
...
Ar tas pats seimas ja paskirs? Jei taip, tai tikrai puiku, bet kazkodel tuo labai abejoju.
...
O kodel gi ne? Zalgiriui duoda savivaldybe, ir ka? Seimas negali duot rinktinei? Beje, ir dabar duoda. Ar kam nors atrodo, kad krepsinis lietuvoj is sventos dvasios?
...
Pasnekejai gan protingai ir klausimu retoriniu uzdavei, bet jei toks protingas pasiulyk kita iseiti. Kitas variantas, kad tau tas pats krepsinis visai nerupi, bet tada nesuprasciau kodel cia komentarus rasai. Jokia reklama neprivers ne vieno zmogaus gerti jei jis pats to nenores.
...
Tada jau nesuprantu aludariu, kokio galo ta reklama, visi ir taip juk geria. Ar ne? Kame cia kampas?
...
O gal parodysi man toki asmeni kuris nezinotu kas yra alus degtine ar koks vynas? Kalbi apie vaikus? Tevu reikalas kaip jie tuos vaikus aukleja ir moko ir reklama cia ne prie ko.
...
Jei tevai butu geri, tai butu rojus zemej? Bet kadangi taip nera, tai reikia ir kitiems stengtis, ne tik tevams.
...
Taigi griztu prie pagrindinio klausimo, pasiulyk alternatyva aludariams ir ju pinigams. Ar sugebesi ismastyt? Be to, kalba ne vien apie krepsini, tie patys alkoholio gamintojai remia ir dauguma kulturiniu renginiu: koncertu, spektakliu, festivaliu ir t.t...
...
Cia belieka pridurti, kad viska remdami, formuoja alkoholizmo kultura...
...
Gal ir tiems galesi padeti susirasti remeju?
...
Kodel man siulai ieskoti? As ka, vadybininkas, reklameris tau? Bet akivauizdu, kad yra ir kitu remeju ir ju randama: samsung, omnitel, bite, mineralinis, sultys. Cia gal tik tie, kas tingi dirbt verkia, nes aludariai patys prasosi, o cia reiktu ieskot?
...
Ne padeti susirasti, o paprasciausiai patarti kur ieskoti, nes kaip matom organizatoriai yra tokie nevyke, kad patys nesugeba kitu surast. O vat tokie kaip MVai zino kur ju ieskot, arba neieskot is viso. Kam cia reikia to sporto ir tos kulturos, svarbiausia,kad koks snarglys kurio neisauklejo tevai nepamatytu alaus reklamos kuri ji tiesiog "uzhipnotizuos" gerti. Sakai,kad cia nera mastanciu, bet ar pats toks esi?
...
Tu gal ir mastai, bet siaurai - tos pacios reklamos ir alkoholio kulturos uzliuliuotas (o kur dar zinasklaidos ruporai Lrytas+Respublika; nors idomu, kad tenniekas neuzdruade reklamuot...). Laikas keist smegenus, pridet koki vingi ;-)@@@
2007-06-23
-5
Atsakyti
blogai!
2007-06-23
-1
Atsakyti
Naujas Krepsinio Manageris Cyber Dunk:
Cyber Dunk,tai yra naujas krepsinio manageris,jis yra isskirtinis is kitu tuo,kad jame reikia valdyti savo zaideja,o ne visa komanda.Tau reikia treniruoti savo zaideja,kelti jo skillus,reikia ji tobulinti,kad jis gautu kuo vertingesni kontrakta.Jus turite pirkti visokius aksesuarus,kad jis geriau rungtyniautu,nes tai prideda jam skillu.Kuo zaidejas geresnis tuo daugiau pinigu jis gaus klube,jeigu komanda laimes jus gausite papildomus bonusus.
Zaidimo puslapis kur galite registruotis cia: www.cyberdunk.com?ref=6302
2007-06-23
-5
Atsakyti
reikes man su alma pasikalbet, kad pasitartu su prezidentu...
2007-06-23
-1
Atsakyti
Valdai vetuok sita nesamone.....
2007-06-23
Atsakyti
Sumazes ne tik klubu ir rinktines biudzetai. Automatiskai, mazejant finansavimui, suprastes rezultatai. Tai sumazins jaunimo susidomejima sportu ir padidins domejimasi "alternatyvomis"- alumi.
Taciau labiausiai nukentesime mes, nes sumazes televizijos trancialeciju, nes EC ir Pasaulio cempionatu trancialecijas "uzpirkti" televizijos pajegdavo faktiskai tik aludariu pagalba. O idomiausia situacija, kad bus daug rungtyniu, net cempionatu, kuriu nepamatysime, jei ju oficialiu remeju taps alaus darytojui ir ju reklama bus privaloma, Kaip. pavyzdziui, futbolo Cempionu lygos rungtynese. Futbolo gerbejai siais metais siu trancialeciju jau nematys, jei istatymas bus priimtas. Nematysime ir mes daugelio Zalgirio ir LRyto varzybu Eurolygoje, kai jos los sveciuose, jei apie aikste bus isdestyti alu reklamuojantys stendai. Jei atsimenu teisingai, tai Kalsbergo alu pernai reklamavo ar trys komandos....
Kazkas nesupranta tikrosios reklamos paskirties ir galvoja, kad tai sumazins alaus vartojima... Naivu. Bet kuris rinkodaros specialistas patvirtins, kad sios rusies prekiu vartojimo kiekiui reklama neturi itakos. Reklama lemia rinkos pasidalinimatarp atskiru aludariu ir nuo jos dalinai priklauso, ar pirksime Utenos, ar Svyturio alu, o ne tai, kiek jo pirksime. Priemus toki istatyma, didesne rinka issikovos pigesnis, stipresnis, maziau kokybiskas alus. Ypac jaunimo tarpe, ne pas subrendusius zmones, kurie turi susiformavusi savo skoni.
2007-06-23
+2
Atsakyti
Lietuva...stebuklu krashtas:)
2007-06-23
-1
Atsakyti
Išvis - kam rūpi tas alus. Šiandien buvau maximoj - Absolut vodkė po 20lt :))) bbd ant to alaus, lietuviai - jamam normalius gėrimus :)))
2007-06-23
+1
Atsakyti
nu bl tei seimunai isvis idiotai. Arba jie laiko visus zmones paskutiniais debilais kurie tik pamate kokio nors dalyko reklama iskart lekia i pardes ir ji perka, arba jie durni. krc truksta zodziu. Kiekvieno asmeninis reikalas ar jis geria ar ne. Jei jis nematys naujo alaus reklamos per telika, tai jis nuejes i parde pirks ta nauja alu, panasiai kaip kate maise. Per reklama bent pasako kas ten per alus. Galetu kaip ir kai vaistus reklamuoja, reklamos pabaigoj pasakyt: vartodami alkoholi jus rizikuojate pakenkti savo ir savo seimos gerovei, ar ka pan. Nu jei jie si istatyma priims tai arba seimo rumus griausim arba... vistiek seima nugriausim
2007-06-23
+3
Atsakyti
to wap
reklamos uzdraudimas tai yra wisiskas isnikimas alaus pawadinimo uzrasu nuo wisokiu stendu ir pan taip pat ir marskineliu ...ce tas pats kaip uzdraude reklamuoti tabaka....ar matei nors wienan mieste kokia nors iskaba su marlboro ar kokiu west ir pan
2007-06-22
+1
Atsakyti
As cia ne y tema (kadangi Basketnews miega as copy/paste is rytsbasket
______________________________ ______________________________
"Lietuvos rytas" nutraukė derybas su amerikiečiu Jacksonu Vromanu.
Anot vilniečių klubo atstovų, sutartis jau buvo beveik suderinta, tačiau krepšininkas netikėtai pakeitė sąlygas: užsiprašė žymiai didesnio atlyginimo, taip pat pakoreaguoti kitas sąlygas.
"Lietuvos rytui" tai buvo nepriimtina, ir vilniečiai nutraukė derybas su 208 ūgio puolėju. Šiuo metu sostinės klubas derasi su keliais aukštaūgiais.
(Atnaujinta) Pasak lrytas.lt, šiuo metu vyksta pokalbiai su kitais dviem aukštaūgiais: „Lietuvos ryto“ liniją sustiprinti pretenduoja amerikiečiai Jeremiah Massey (Salonikų „Aris“, Graikija) ir Andrew Hutsonas (Atėnų „Panionios“, Graikija).
rytasbasket.com
2007-06-22
+3
Atsakyti
Prezidentas šio įstatymo nepasirašys.
2007-06-22
+1
Atsakyti
O jei LR arba Z zais su Efespilsen tai ka rungtyniu nerodys? juk Efeso pavadinimas yra alaus ..
2007-06-22
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 44

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.