Arvydas Sabonis perrinktas LKF prezidentu

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ vyr. redaktorius
2016-05-31 13:25
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF
Nuotr.: LKF

Lietuvos krepšiniui ir toliau vadovaus Arvydas Sabonis. Antradienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje Sabonis vienbalsiai perrinktas antrai ketverių metų kadencijai.

51 metų Sabonis buvo vienintelis kandidatas į prezidento rinkimus – opozicijos jam neatsirado.

Už Sabonį balsavo 81 konferencijoje dalyvavusių LKF narių. Iš viso LKF vienija 130 narių, iš jų konferencijai užsiregistravo 85.

Prieš balsavimą Sabonis paprašė vienybės ir susitelkimo, pažadėjo toliau rūpintis Lietuvos krepšiniu ir talentų ugdymu.

„Dvejoti (dėl dalyvavimo rinkimuose) nebuvo ko, kadangi komanda yra labai gera ir nuoširdžiai dirba, – kalbėjo Sabonis. – Tikslas yra susivienyti. Krepšinis yra populiariausia sporto šaka ir nereikia to aiškinti. Mes turime rodyti pavyzdį ir sportiniais pasiekimais, ir bendravimu.

Mes gerai atrodome, mus gerbia, mes viską turime, bet vis tiek kažkas kažkur netinka. Norėtųsi atlaidžiau ir paprasčiau į viską žiūrėti.“

Naujai ketverių metų kadencijai perrinktas ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Sabonis konferencijoje pristatė praėjusių metų ir visos kadencijos federacijos pasiekimus. Federacijos veikla buvo apžvelgta nauju būdu – parengti ir pristatyti du vaizdo reportažai, kuriuose Sabonis apžvelgė didžiausius federacijos darbus.

Tarp pagrindinių praėjusios kadencijos pasiekimų – vyrų rinktinės laimėjimai 2013-2015 metų Europos ir pasaulio čempionatuose, jaunimo rinktinių pergalės, stabilizuota federacijos finansinė veikla.

Pernai LKF gavo 3,7 mln. pajamų, iš kurių 66 proc. sudarė rėmėjų skirtos lėšos, iš bilietų pardavimų gauti pinigai ir barteriniai mainai. Federacijos išlaidos – 3,6 mln. eurų, iš kurių 42 proc. sudaro išlaidos rinktinėms, 25 proc. – parama lygoms ir įvairiems renginiams.

Praėjusių finansinių metų LKF pelnas – kiek daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Konferencijoje taip pat patvirtinta 2016-2024 federacijos strategija.

Didesnes diskusijas konferencijoje sukėlė tik federacijos noras įvesti specialią krepšinio bendruomenės sistemos narystės programą. Ši programa apimtų visus krepšinį Lietuvoje profesionaliai ar mėgėjiškai žaidžiančius krepšininkus.

Konferencijoje pasisakę dalyviai buvo prieš norą mokestį už narystę rinkti iš moksleivių krepšininkų.

Konferencijos dalyviai visgi pritarė šios programos vykdymui ir toliau ji bus plėtojama.

Konferencijoje neatsirado federacijos valdžiai ar jos darbams oponuojančių asmenų. Vienintelis kritiškesnis buvo LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, kuris federacijos ataskaitoje pasigedo savikritikos ir liko nemaloniai nustebintas pirmą kartą LKF konferencijoje prie durų budėjusiu apsaugininku.

Netikėtą pasiūlymą pateikė buvęs Vilniaus „Sakalų“ vadovas Vytautas Kiaušas, kuris paprašė federacijos vadovų pasirūpinti Gintaru Einikiu.

„Gal būtų galima Einikį įtraukti į federacijos veiklą ir ištraukti jį iš to liūno?“ – klausė Kiaušas.

„Žmogui nesiseka atsistoti tvirčiau, galvosime, kaip padėti, nors su juo nėra lengva situacija, – sakė Sabonis. – Anksčiau su juo pakalbėdavau, bet iki tam tikro laiko. Kaip ir dabar – lyg ir dirbo Rusijoje, bet grįžo ir vėl į tą patį... Buvo atsiuntęs porą žinučių, kai buvome Dubline, iš žinučių buvo galima suprasti, kad kažkas vyksta. Reikia galvoti (kaip padėti) ir palaikyti buvusius“.

Sabonio ataskaita:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
Sernas
Kaipgi nesistabilizuos padėtis, jei bet kokį kritiškai mąstantį ištrenkė lauk, apsistatė savais (nesvarbu, kad plaukikas, bile savas), ir dar prie durų apsauginį pastatė, kad neduokdie, nesugrįžtų kas nors, ar koks žurnalistas su savo nepatogiais klausimais neįlįstų... Teisingai, dabar liko tik federacijoje dar vieną kitą šiltą vietelę parūpinti buvusims korešams - girtuokliams :))
2016-06-01
-2
Atsakyti
djgaffer
Gal ir trūksta kartais Sabonio tvirtesnio žodžio,aet padėtis LKF tikrai stabilizavosi.O dėl Einikio-kaip gali padėti žmogui,jei jis pats nenori,kad jam padėtų.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-05-31
+1
Atsakyti
viskas aišku
Sabas sedi LiDL kišeneje,parsidave niekšas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-05-31
+3
Atsakyti
žinoma
Aišku skaudžios temos kaip visada buvo paliktos nuošalyje ir nutylėtos :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-05-31
Atsakyti
...
Iš to, kas šitame straipsnyje parašyta, tai labai juokingai LKF dirba. Susirašė čia pasiekimus rinktinių ir viskas, puikiai dirbame, todėl ir nenustebino jog Brazauskas pasigedo savikritikos.

Supuvusios tos LKF galvos ir niekas ten niekur nejuda.
2016-05-31
+1
Atsakyti
sdf
3 2 1 rytfaniu asaros
2016-05-31
-4
Atsakyti
Anonimas
Perrrinktas
2016-05-31
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.