Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P.Peleckis

2016 m. olimpinėms žaidynėms besirengiančios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas apsisprendė dėl žaidėjų, kurie bus kviečiami į pirmąją stovyklą Palangoje.

Iš viso sąraše – dvidešimt žaidėjų, kurie kviečiami dalyvauti rinktinės pasirengimo stovyklose.

20 žaidėjų kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: Mindaugas Girdžiūnas, Mantas Kalnietis, Vaidas Kariniauskas.

Atakuojantys gynėjai: Rokas Giedraitis, Marius Grigonis, Adas Juškevičius, Artūras Milaknis, Renaldas Seibutis.

Lengvieji krašto puolėjai: Deividas Gailius, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Edgaras Ulanovas.

Sunkieji krašto puolėjai: Paulius Jankūnas, Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis.

Vidurio puolėjai: Artūras Gudaitis, Robertas Javtokas, Antanas Kavaliauskas, Darjušas Lavrinovičius, Jonas Valančiūnas.

Tiesa, dėl įvairių aplinkybių ne visi susirinks į Palangą birželio 20-ąją – pirmąją stovyklos dieną.

„Šiais metais kviečiamų žaidėjų sąrašas yra šiek tiek ilgesnis nei įprastai, kadangi dėl dalies žaidėjų dar yra klaustukų, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas. – Prasidėjus stovyklai dar ne visi užsienyje žaidžiantys krepšininkai gali būti baigę savo klubinius sezonus, o NBA žaidėjai, kaip įprasta, negalės prisijungti prie rinktinės nuo pirmų dienų.

Be to, kai kurie krepšininkai dar jaučia sezono metu gautų traumų padarinius, tad jiems irgi reikės duoti laiko visiškai atsigauti, pagyti. Todėl, norėdami, kad galėtų vykti normalus treniruočių procesas, turime kviestis daugiau žaidėjų. Drauge tai yra labai gera proga juos išbandyti, pažiūrėti, ar tie žaidėjai, kuriuos turėjome stovykloje pernai, patobulėjo per metus, taip pat kaip atrodo mus dominantys naujokai.“

Šiemet kviečiamų kandidatų sąraše nėra nei Šarūno Vasiliausko, kuris su rinktine dalyvavo 2014 m. pasaulio čempionate, nei Luko Lekavičiaus, kuris buvo sidabrinėje Europos čempionato rinktinėje pernai.

„Matome, kad tos Manto Kalniečio dublerio paieškos, kurios vyksta jau trečius metus, yra ilgos ir kol kas nelabai sėkmingos. Tai sakydamas nenoriu kaip nors įžeisti ar sumenkinti žaidėjų. Tačiau jei dar pridėsime Vytenį Čižauską, kurį bandėme prieš trejus metus, daugiausia pagalbos ir geriausio rezultato sulaukėme iš Ado Juškevičiaus, kuris yra labiau antrosios pozicijos žaidėjas, bet reikiamu momentu gali žaisti ir kaip atakų organizatorius.

Dabartinėje rinktinėje mums svarbiau yra ne taškai, kuriuos gali pelnyti įžaidėjas, bet kaip komanda atrodo per tas minutes, kai Manto nėra aikštėje. Be to, krepšininkams, kuriuos bandėme, dėl jų fizinių duomenų nėra lengva sėkmingai žaisti gynyboje. Kiekvieną kartą matėme, kaip vos tik jiems įėjus į aikštę, varžovai iškart bando pasinaudoti ta didele ūgio ir jėgos persvara.

Jiems suteikėme daug laiko ir galimybių įsitvirtinti, todėl šiais metais duosime šansą kitiems. Vyksta paieškos procesas.

Mindaugas Girdžiūnas, pavyzdžiui, ir pernai buvo labai arti kvietimo į stovyklą, tačiau jam sutrukdė silpnokas žaidimas sezono pabaigoje per atkrintamąsias varžybas. Šiemet jo žaidimas visą sezoną buvo visai kito lygio. Vaidas Kariniauskas yra jaunas žaidėjas, kažkada konkuravęs su Luku Lekavičiumi, turintis neblogus fizinius duomenis. Tada davėme galimybę Lukui, dabar atėjo Vaido eilė. Juk tas kvietimas dar nieko negarantuoja – viskas priklausys nuo pačių krepšininkų. Kaip dirbs, toks bus ir galutinis rezultatas“, – sakė Kazlauskas.

Anot trenerio, situacija su Donatu Motiejūnu išlieka neaiški. „Mūsų susitikimo kovo mėnesį JAV metu Donatas sakė, kad nori žaisti rinktinėje. Pastaruoju metu su Donatu susirašėme, šio mėnesio pabaigoje jis grįš į Lietuvą, kur rengs jaunimo stovyklą. Sutarėme, kad tada susėsime ir viską ramiai aptarsime. Paties Donato noras tikrai nedingo, be jis lemia ne viską – yra ir sveikatos klausimas, ir būsimo kontrakto reikalai.“

Pirmąją stovyklą Palangoje rinktinė pradės birželio 20 d. Lietuvoje Europos vicečempionai žais šešerias kontrolines rungtynes, aplankydami penkis miestus – Klaipėdą, Vilnių, Alytų, Kėdainius ir Kauną.

Klaipėdoje Kazlausko vadovaujami lietuviai žais dvejas rungtynes – birželio 29 d. su Naujosios Zelandijos ir liepos 1 d. su Tuniso rinktinėmis. Po to Lietuva dalyvaus tarptautiniame turnyre drauge su Venesuelos, Nyderlandų ir Baltarusijos nacionalinėmis komandomis.

Vilniuje liepos 10 d. lietuviai žais su Amerikos žemyno čempione Venesuela, liepos 12 d. Alytuje – su ambicingaisiais olandais, o liepos 14 d. Kėdainiuose – su siekiančiais grįžti į Europos elitą kaimynais baltarusiais.

Lietuvos rinktinės palydėtuvės vyks liepos 18 d. „Žalgirio” arenoje Kaune – su Ispanija, kuri, kaip ir lietuviai, iškovojo tiesioginius kelialapius į Rio per Europos čempionatą pernai.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (68)
x
kalnietis- girdžiūnas ( vienas mažas )

seibutis - milaknis

mačiulis - kuzminskas

jankūnas- sabonis

valnčiūsnas- ( dariušas - javtokas - kavaliauskas - gudaitis pirmumas dariušui) ir dar jigu Motiejunas lošia viskas aišku jei ne iš pasirinktų centrų važiuoja du .
2016-06-09
+1
Atsakyti
Anonimas
Kur Zabas, Jonai?
2016-06-09
Atsakyti
Rinktine bus tokia, pamatysit

Pg Kalnietis, Girdziunas

Sg Seibutis, Milaknis, Juskevicius

Sf Maciulis, Kuzminskas

Pf Jankunas, Sabonis

C Valanciunas, Darjusas, Javtokas

Vienintelis pakitimas gali but C pozicijoj, kad vietoj Darjuso Kavaliauskas, nu cia tokiu atveju jei Darjusas atrodys kaip Ksystofas siais metais Ryte.

Motiejuno tikrai nebus,nezinau, kaip turetu pasikeist situacija su jo nugara kad lostu sia vasara...

Apie Grigonius, Gudaicius nesvaikit, ju nebus, visai ne tas lygis. Kas sako kad Seibuti reikia atkabint,tai tie yra atsilupeliai,nieko neismanantys krepsinyje. Jis ir pernai cempe buvo vienas svarbiausiu zaideju ir atliko daug Kalniecio bei Lekaviciaus pareigu kurie ju neivykde..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-06-09
-1
Atsakyti
djgaffer
Kiek netikėtas buvo Luko atmetimas,bet reikia pripažinti,kad šitas sezonas jam buvo nelengvas.Praeita ilga vasara jam neišėjo į gerą ir nuovargis jautėsi.Šansas Girdžiūnui,nebent Kazlauskas Juškę bandys statyt į PG,kas būtų klaidinga.O Kariniauskas ką čia veikia,tai išvis mistika.Visa kita taip,kaip ir turi būti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-06-09
+3
Atsakyti
nesuprantu kiek ta javtoka dar galima kisti? kas cia sako kad pas ji ahujena gynyba? Gal 5 metus atgal ir buvo jis geras defenderis,bet dabar jis letas,daug klaidu daro ir praeita cempa niekad nesuspedavo viska per ji rinkdavo ,o puolime su Javtoku 4vs 5 zaidziama

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-06-08
-3
Atsakyti
Klausimas
Kodel nera Mazeikos. Tempe ta pati neptuna neprasciau nei Girdziunas, ginyboj geras, per 3 pozicijos losiantis. Manau uz ta pati Seinuti siuo metu geresnis, nekalbu apie giedraiti.
2016-06-08
Atsakyti
Ką čia Kariniauskas veikia tai nesuprantu tikrai, net Janavičius geresnis už jį.

Mano nuomonė:

PG Kalnietis, Girdžiūnas (Kalnietis neliečiamas, o Girdžiūnas pakeitimui pats tas, vyras tikrai žaidė neblogam lygyje ir gerą sezoną)

SG Milaknis, Seibutis, Grigonis (Pirmi du garantuoju, kad bus pas Kazlauską, o tarp Grigonio ir Giedraičio bus kova, bet Grigonis universalesnis)

SF Mačiulis, Kuzminskas (abejonių turbūt nekyla kodėl)

PF Motiejūnas, Jankūnas (bet, dėl Motiejūno abejoju, tad Sabonis)

C Valančiūnas, Kevaliauskas, Gudaitis (manau Gudaitis gynyboje irgi ne pėščias, o Javtokas jau nebe tas)
2016-06-08
-4
Atsakyti
to Tefas
Sabas bus bet kuriuo atveju salia Jankuno, ar los Motiejunas ar ne, jei los- Motiejus centru taps ir Kavaliauskas Javtokas bei Darjusas dalinsis 1 likusia vieta salia Valanciuno, kitka logiska
2016-06-08
+3
Atsakyti
Kažin Pačėsas atkreips dėmesį, kad sąraše nėra Lukauskio, Oreliko ir ypač Jomanto, o Giedraitis yra..?
2016-06-08
+2
Atsakyti
..
Viskas paprasta, Kalnietis bus vis tiek o Girdziunas siemet taip iskilo kad tiesiog butu klaida neimt i rinktine, tai Lekaviciuas net nekviete nes Girdziunas irgi bus tikrai o Kariniauskui suteiks sansa bet manau jau aisku kad nepateks ir jis. Tai gana logiska Lekaviciaus neimt kad po to nezystu Lietuvos "treneriai" ta paeme o reikejo kita..
2016-06-08
+1
Atsakyti
Tefas
Galiu lazintis del sudeties:

C Valanciunas, Kavaliauskas, Javtokas (Darjusas nebenr vietoj Javtoko, bet tada nebus nei vieno gynybinio ventro, tad nemanau)

PF Jankunas, Motiejunas (jeigu nebus, tada Sabonis)

SF Maciulis, Kuzminskas (ner sansu kitiem)

SG Seibutis, Milaknis, Juskevicius (pamirskit kitus, per jauni be patirties)

PG Kalnietis, Girdziunas (tikrai nebus Kariniausko, o kad Lekaviciaus nepakviete idomu, bet ir gerai, supras gal, kad turi tobulintis ir kita sezona lost kaip antzmogis)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-06-08
+1
Atsakyti
vatnikui
paskaitineji laisvalaikiu matau ne tik basketnews bet ir sovietinius vadovelius.pyzdink uz rusija sirgt:D
2016-06-08
-1
Atsakyti
Àaa
GB1

Na kad ir ka kazlauskas beimdavo i komanda bet medaliai budavo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-06-08
+1
Atsakyti
zz to to zz
Visu pirma tie pasiekimai man atrodo tokių žaidėjų kaip Kleiza ir Mačiulis didesnis nuopelnas, 2013 metais išvis iš grupės galėjom neišeiti, 2015metais žaidimas iki keturfinalio irgi buvo klaikus. Dalykas tas kad pasisekė keturfinalius ir pusfinalius sužaisti, pačių žaidėjų didelio susitelkimo ir kovos dėka. O finalai tai buvo pralaimėti kraupiai, tiek prieš Prancuzus galėjom finalą imti tiek prieš ispanus pernai, bet prieš Francus buvo bloga taktika pasimta neišnaudojant daug stipresnes prekines linijos už francus, ir bandymai kapstytis tolimais metimais arba individualiom Seibucio ir Kleizos pastangom. Valanciunas su Motiejunu tada ant suolo prasidejo. Buvo dar broliai, Javtokas, Jankunas stipriausia priekine linija turnyre kuri nebuvo išnaudota. Plius Kazlauskas dar finalo išvakarese kledėjo nesamones žiniasklaidai apie mažus šansus finale, ar taip treneris turi elgtis. Kalbant apie pernykšti finalą, tai buvo finalas pralaimėtas dėl emocinio tono stokos ir nuovargio, jokios kovos krč. Keturfinalis su pusfinaliu buvo suzaisti ant 7 žaidėjų, visiškas nepasitikėjimas pavadinkim ne VIP iniais, ko pasakoje tie VIP iniai kaip Kalnietis vos kojomis bepaėjo. Milaknis ir tas negavo pasitikėjimo lemiamose rungtynėse. Žodžiu su 7 žaidėjais laimėti prieš Italus, Serbus ir Ispanus yra perdaug. Aišku pasiekimai dideli, bet galima sakyti, kad mums labai pasisekė tuos sidabrus susirinkti. Jeigu akila akimi vertinti trenerių darba tai jis tikrai yra slabnas per paskutinius 4 metus, nu bet pasisekė du medalius nuskinti kaip bebūtų. Gi patys pamenate kai po pergalės prieš Italus vienas žrnalistas paklause Kalniečio, ar nebijote žaisti su Serbais?? Niekas senai jau Lietuvos prie favoritų nepriskiria su tokiu žaidimu kai nes Gruzinai ar Belgai tampa kietu riešutėliu. Kaip tu manai kiek ilgai seksis su tokiu žaidimu kury matom jeigu išbrauktume keturfinalius ir pusfinalius.
2016-06-08
Atsakyti
To zz
Sovietiniame vadovelyje tokios agoniskos ir agresyvuma sukeliancios informacijos nerasi, ka tu cia pripaistei savo purvinomis ir uz galvos priverciancios susiimti nuomones. Grazus oras lauke, eik pravedink makaule, kad nors dali pesimizmo ir subjektyvumo sudo issklaidytum. To sum up, idomus poziuris treneri, iskovojusi sidabra Europos cempionate vadinti "nusekintoju", kritike- ligoniu ir debilizmo etalone, have a nice day!(:
2016-06-08
+2
Atsakyti
zzČia kažkas rašė jog medalių vistiek neimsim tai reikia vežtis kuo jaunesnę sudėtį ir grūdinti ateičiai. Tai yra Girdž, Giedraitis, Grugonis, Gudaitis, Sabas ir pnš. Sutinku su šia mintim. Plius glit nušauti mane bet tikrai nemanau jog Seibutis su Milakniu yra geresni už Giedraitį ir Grigonį, kaip ir nemanaujog Javtokas su Kavliausku yr geresni už Gudaitį. Čia sakote kažkas patirtis pas juos. Kai nespėji paskui varžova ir eesi klišarankis patirtis nepadės plius Seibutis su Kalniečiu nors ir patyrę bet tikrai nevisada žaidžia brandžiai. Aišku mažai tikiuosi jog Kazlauskas vešis jaunesnę sudėtį, realiai tai neįmanoma, nes ne tas reneris kuris pasitiki jaunimu. Jei galėtų turbūt susirinktų visus Kaukėnus, Lavrinovičius ir Javtokus ir išvažiuotų, nes prastam treneriui yra daug lengviau dirbti su vyresniais nei su jaunimu. Ačių Dievui kiek žinau tai jo paskutiniai metai rinktinėj, tikiuosi naujas treneris bus su kietesniais kiaušais. Baisiai per tuos 4 metus nusekino rinktinę Kazlauskas vien seniai o jauni dar neprašaudyti.


Siaip is dalies teisybe sakai. Asmeniskai as siemet rinktineje noreciau matyt labiau Giedraiti vietoj Seibucio, nes bent pagal praeitu metu vaizda rinktineje ir siu metu sezona Seibutis atrodo tiesiog tragiskai. Pvz aukstaugiu Javtoka imt kaip gynybini centra galima nes yra JV Sabas Jankunas tas pats Kuzia ar MAciulis gali uz PF pazaist ir Javtokas tik epizodiskai. O vat su gynejais Seibutis zaizdavo daug bet nauda is jo nebent gynyboje puolime visiskai nepataiko o is gyneju butent to ir reikia nes jei varzovai gali palikt musu gynejus prie tritaskiu kadangi jie nemeta tai puolimas mires. Noreciau siemet SG grandi pamatyt Milaknis, Juskevicius/Grigonis ir Giedraitis.
2016-06-08
Atsakyti
zz
Čia kažkas rašė jog medalių vistiek neimsim tai reikia vežtis kuo jaunesnę sudėtį ir grūdinti ateičiai. Tai yra Girdž, Giedraitis, Grugonis, Gudaitis, Sabas ir pnš. Sutinku su šia mintim. Plius glit nušauti mane bet tikrai nemanau jog Seibutis su Milakniu yra geresni už Giedraitį ir Grigonį, kaip ir nemanaujog Javtokas su Kavliausku yr geresni už Gudaitį. Čia sakote kažkas patirtis pas juos. Kai nespėji paskui varžova ir eesi klišarankis patirtis nepadės plius Seibutis su Kalniečiu nors ir patyrę bet tikrai nevisada žaidžia brandžiai. Aišku mažai tikiuosi jog Kazlauskas vešis jaunesnę sudėtį, realiai tai neįmanoma, nes ne tas reneris kuris pasitiki jaunimu. Jei galėtų turbūt susirinktų visus Kaukėnus, Lavrinovičius ir Javtokus ir išvažiuotų, nes prastam treneriui yra daug lengviau dirbti su vyresniais nei su jaunimu. Ačių Dievui kiek žinau tai jo paskutiniai metai rinktinėj, tikiuosi naujas treneris bus su kietesniais kiaušais. Baisiai per tuos 4 metus nusekino rinktinę Kazlauskas vien seniai o jauni dar neprašaudyti.
2016-06-08
-3
Atsakyti
hehantra, jis neturi naturalaus izaidejo mastymo. Trecia, jis nera didelis, butu logiska, kad jis turetu buti judrus, staigus, bet yra atvirksciai, su jo izaidinejimais zaidimas pasidaro visai negyvas. Zodziu, nei protu, nei gyvumu jis zaidimo nepadaro.


Jį dar gelbėtų, jei jis būtų superšoklus ir labai raumeningas, o dabar nieko iš fizinių duomenų neturi ir net nedirba ta linkme.
2016-06-08
+4
Atsakyti
GB21Reikia duot Girdziunui sansa


Jei jo nepaims šiemet, tai jau bus skandalas.
2016-06-08
+1
Atsakyti
Reikia duot Girdziunui sansa nes siuo metu vienas is geriausiu PG lietuviu jis. Puikiai moka 2x2 ir kas didelis privalumas po 2x2 likes pries auksta labai gerai is vidutinio kuriasi progas metimui kas neleidzia aukstam po uztvaros iskart gryzt po krepsiu. + patirties eurolygos ir eurocup macuose gaves kaip zaist paskutinem sekundem ir nebijo gaut kamuolio bei jo pamest.
2016-06-08
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 68

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.