Įžvalgus amerikietis sėkmę prognozuoja Seibučiui

2007-06-28 10:23
Almantas Kiveris, „Lietuvos žinios“

Šią naktį Niujorke bus surengta kasmetinė Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų birža. 30 NBA klubų dviejuose šaukimų ratuose išsirinks 60 jaunųjų talentų, kurie artimiausiu metu turės galimybę papildyti stipriausią pasaulio krepšinio lygą. 

Vienam svarbiausių JAV krepšinio vasaros renginių skiriama daug dėmesio. Analizuojamos perspektyvių krepšininkų galimybės, prognozuojama, kurio šaukimo sulauks viena ar kita būsima NBA žvaigždė. Vieno pagrindinių NBA naujokų biržą apžvelgiančių interneto tinklalapių "DraftExpress.com" prezidentas Jonathanas Givony birželį kaip niekada užsiėmęs. 24 metų amerikiečio prieš daugiau nei 3 metus įkurtas vien NBA naujokų biržai skirtas tinklalapis dabar vertinamas ne tik krepšinio mėgėjų, bet ir pačių krepšininkų, kurie dažnai užsuka pasidomėti, kaip apie juos atsiliepia "DraftExpress.com" apžvalgininkai.

[image=5985 left Renaldui Seibučiui (dešinėje) antro rato šaukimas prognozuojamas šiemet, o Mantui Kalniečiui - kitą vasarą]Pernai net šešis pirmuosius biržos šaukimus tiksliai įvardijęs Givony šiemet sėkmę NBA naujokų biržoje prognozuoja ir lietuviui Renaldui Seibučiui. NBA komandų skautų dėmesio taip pat sulaukė žalgirietis Jonas Mačiulis ir JAV Teksaso A&M universitetą šiemet baigęs Antanas Kavaliauskas. Tačiau šiems krepšininkams duodama nedaug šansų išgirsti savo pavardę tarp 60 laimingųjų birželio 28-osios naktį.

Naujokų biržos išvakarėse interneto tinklalapio "DraftExpress.com" prezidentas Jonathanas Givony atsakė į LŽ klausimus.

- Kuo ši naujokų birža skiriasi nuo ankstesniųjų?
- Jau aišku, kad du pirmaisiais šaukimais pakviesti krepšininkai Gregas Odenas ir Kevinas Durantas greitai bus savo komandų pagrindiniai žaidėjai. Jų potencialas yra toks didelis, kad po penkerių metų jie gali tapti geriausiais NBA krepšininkais. Už jų nugarų yra dar keli vaikinai, kurie yra perspektyvūs ir gali tapti žvaigždėmis. Galima sakyti, kad tokios stiprios biržos nebuvo nuo 2003 metų, kai į lygą vienu metu atėjo LeBronas Jamesas, Carmelo Anthony, Dwyane'as Wade'as ir daug kitų garsių žaidėjų. Šių metų birža dvigubai solidesnė ir dėl to, jog pernai įsigaliojus naujai kolektyvinei NBA darbo sutarčiai į NBA gali būti pašaukti tik vyresni nei 19 metų žaidėjai. Todėl pernai perspektyvūs krepšininkai, ką tik baigę vidurines mokyklas, turėjo laukti šių metų biržos. 

- Kurie iš lietuvių krepšininkų šiemet turi realiausias galimybes išgirsti savo pavardę tarp 60 išrinktųjų?
- Realiai - tik Seibutis. NBA komandų skautai taip pat intensyviai stebėjo Kavaliauską ir Mačiulį, bet vargu ar jie bus pašaukti biržoje.

- Dėl ko Seibutis traukia NBA komandų dėmesį?
- Jo pavardė buvo žinoma daugeliui, bet ne visi NBA skautai buvo matę lietuvį žaidžiantį. Atvykęs į tradicinę naujokų biržos Orlando stovyklą Seibutis nuo pirmos dienos tapo vienu šių metų stovyklos atradimų. Iš karto buvo matyti jo profesionalumas, puikus požiūris į darbą ir niekad nedingstanti šypsena. Renaldas žino, kur jo vieta aikštėje, yra puikus komandinio stiliaus krepšininkas ir tiesiog trykšta energija. Gali pataikyti iš vidutinio nuotolio. Gynyboje jis nėra pats galingiausias, tačiau kovoja ir niekad nepasiduoda. Jis nėra ypatingas kurioje nors vienoje srityje, bet yra vienas tų žaidėjų, kurie sugeba maksimaliai išnaudoti tai, ką moka.

[image=7613 right Antanas Kavaliauskas keturis metus rungtyniavo NCAA pirmenybėse]- Ar jau ateinantį sezoną Seibutis gali tikėtis tapti NBA žaidėju?
- Manau, kad jo galimybės būti pašauktam naujokų biržoje yra apie 60 procentų. Jis gali tikėtis šaukimo antrajame rate, maždaug nuo 35 numerio. Komanda, pašauksianti Seibutį, turbūt norėtų, kad jis dar metus ar porą pažaistų Europoje. Pavyzdžiui, Portlendo klubas šių metų biržoje turi net 5 šaukimus. Akivaizdu, kad penki naujokai iš karto į komandą patekti nesugebėtų, todėl Portlendas ieškos žaidėjo, kuris sutiktų kelerius metus praleisti Europoje ir ten tobulėtų. Seibutis tikrai bus svarbus žaidėjas Europoje, o po dvejų ar trejų metų galėtų gerai pasirodyti ir NBA.

- Jūsų tinklalapis Kavaliauską išrinko į antrąjį geriausių Orlando stovyklos žaidėjų penketuką, tačiau jam neduodate daug šansų tapti NBA krepšininku?
- Reikėtų paminėti, kad Orlando stovykloje nedalyvavo patys geriausi būsimi NBA naujokai, nes jų galimybės visiems puikiai žinomos. Nemanau, kad Kavaliauskas bus pašauktas naujokų biržoje, tačiau nesupraskite manęs klaidingai - jis yra geras krepšininkas. Antanas turėtų sulaukti kvietimų dalyvauti NBA vasaros lygos varžybose ir tikrai taps pastebimu žaidėju Europoje. Manęs nenustebintų, jei kitą sezoną jį išvystume žaidžiantį kurioje nors Italijos komandoje.

[image=6889 left Eurolygoje gerai pasirodęs Jonas Mačiulis nenorėtų būti pašauktas NBA naujokų biržoje]- Mačiulis šį sezoną atsiskleidė Eurolygos varžybose. Ar NBA ekipos į tai atkreipė dėmesį?
- Žinoma. Iš vieno NBA skauto išgirdau puikią Mačiulį apibūdinančią frazę: jei Jono kelyje kamuolio link pasitaikys liūtas, jis liūtą perplėš į dvi dalis ir kamuolį tikrai atkovos. Atrodo, jo agentai nenori, kad Mačiulis būtų pašauktas NBA naujokų biržoje. Tai suprantama, nes po kelerių metų tobulėjimo Europoje jis galėtų tapti labai patraukliu laisvuoju agentu ir nebūtų pririštas prie vienos NBA komandos. Galbūt kas nors norėtų jį pašaukti ir šiais metais, bet jis nedalyvavo nė vienoje stovykloje ar privačioje treniruotėje, todėl NBA klubai bijos rizikuoti ir geriau rinksis kitą žaidėją, kurį yra matę iš arti.

- Lietuvos spaudoje Mačiulis ne kartą yra minėjęs, kad jo nedomina žaidimas NBA. Ar tai galėjo turėti įtakos jo akcijoms naujokų biržoje?
- Nemanau, kad kas nors iš NBA aplinkos kreipia į tai dėmesį. Žmonės keičiasi, juk ir Šarūnas Jasikevičius prieš kelerius metus apie NBA kalbėjo ne taip kaip dabar. Be to, reikia turėti omenyje, kad Mačiulis žaidžia Europoje, todėl Europos žiniasklaida išgirsta tai, ką nori išgirsti. Juk NBA iš Europos vagia geriausius talentus. Suprantama, kad ne visiems tai patinka.

- Ką manote apie Manto Kalniečio galimybes kitais metais? Ar nevertėjo jam paduoti išankstinės paraiškos į biržą šią vasarą?
- Kai kurie žaidėjai paduoda paraiškas į biržą, o paskui jas atsiima, kad taptų žinomesni. Mantui to tikrai nereikėjo daryti. Kiekvienas NBA skautas žino, kas jis toks, kad žaidžia aukšto lygio komandoje ir kokios yra jo galimybės. Jis neabejotinai bus pašauktas kitų metų naujokų biržoje. Jam prognozuojamas antrojo rato šaukimas. Tačiau jei Kalnietis kitą sezoną Eurolygoje rungtyniaus daugiau ir patobulins kai kuriuos savo žaidimo elementus, jis galėtų tikėtis šaukimo ir pirmajame rate. 


Rodyti komentarus
nuk
http://www.nba.com/features/gr eatest_picks_070627.html
amerikietis isrinko saboni geriausia tarp zmoniu kurie buvo pakviesti 24 saukimu ;)
2007-06-29
+1
Atsakyti
www.cyberdunk.com?ref=15405
2007-06-28
-5
Atsakyti
Galetu seibuti pasaukt Portlandas, tada Sabas pakalbetu su komandos valdzia ir Seibuti isiustu tobuleti i zalgiri
2007-06-28
-1
Atsakyti
to Killer: be to jis dar jaunas ir kita sezona turetu kazkiek patobuleti, o dar po 2 metu (kai jau bus pashauktas NBA) jau ir gan solidus ir vis dar gan jaunas kashioras ;)
2007-06-28
-1
Atsakyti
NBA draftuose is esmes yra ziurima i zaidejo potenciala, atletiskuma ir tt. Kalnietis atitinka bene visus reikalavimus yra pakankamai aukstas, greitas, atletiskas, todel automatiskai domina NBA skautus. O jei ji pasauks draftusoe, tai tikrai nereiskia, kad iskart ir ims i NBA. Paliks Europoj keliems metams ir veliau ziures imt i komanda ar ne.
2007-06-28
-2
Atsakyti
jeigu nba domina tokie krepsininkai kaip kalnas tai ateiti prastai bus
2007-06-28
-2
Atsakyti
jeigu kalnas iseis i nba bus geras GATORADE ispilstytojas nesiotojas :))
2007-06-28
+1
Atsakyti
kalnas lt nieko nepadaro o nba tai isvis grybaus
2007-06-28
+1
Atsakyti
Nu dėl Kalniečio tai tikrai nusvaigo... Kaip jis gali tikėtis šaukimo antrame rate, jei maksimum ko gali tikėtis ULEB CUP ar Eurolygos lygio komanoj - 5-10min aikštelėje ir neturi jokios perspektyvos ateityje???
2007-06-28
+1
Atsakyti
blemba o kai iejni i Portland'o oficealu saita taj rasho kad iki draftu liko macew nej 4 walandos
2007-06-28
Atsakyti
nu as kiek mates seibuti zaidzianti, tai tikrai matosi, kad vyrukas daro tai ka moka.. ir jauciasi labai sawo vietoj.. tai sekmes jam taip ir toliau
2007-06-28
+1
Atsakyti
ka cia apie kalnieti spangsta, lietuvoje nieko neparodo o cia dabar i nba kisamas yra
2007-06-28
Atsakyti
Pradzia antra nakties, bet kol ten pakalbes visokie sternai ir tt, tai 2.30 kazkur prasides manau.
2007-06-28
Atsakyti
gal kas galetu pasakyti kada tixlej rodys tuos NBA Draft'us nakty?
2007-06-28
Atsakyti
Manau Seibutis tikrai bus pasauktas antram rate. Pastaruoju metu NBA komandoms reikia europieciu, kuriuos galetu palikti metams kitiems Europoje, nes NBA komandoj tiesiog nera tiek vietos visiems naujokams.
2007-06-28
+3
Atsakyti
basketnews'ai yra mano favorite kasio saitas, bet xebra paskutiniu metu jus ziauriai veluojat su naujienom-darykit isvadas...
PALAIKYKIT LYGI
o siaip, dziugu uz seibuti, maladec veikejas
2007-06-28
+3
Atsakyti
Manau kavaliauskas ,seibutis ir maciulis NBA galetu lost, bet kazkaip del kalniecio abejoju..nera jis labai geras žaidėjas todel kazkaip nemanau kad ji pasauks...
2007-06-28
-6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.