Pirmąją pergalę Europos jaunių (gim. 1989 m. ir vėliau) merginų čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Lietuvaitės paskutinėse grupės varžybose 75:64 palaužė bendraamžes iš Bulgarijos ir iškopė į kitą etapą.

Antrojo kėlinio pabaigoje bulgarėms buvo pavykę susikrauti 6 taškų persvarą (37:31), tačiau tada lietuvaitės laimėjo atkarpą spurtu 8:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (39:37).

Likus žaisti pusseptintos minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Lietuvos rinktinė priekyje buvo tik 3 taškais (63:60), bet likusią dalį laimėjo spurtu 12:4 ir iškovojo pergalę.

Lietuva: Gintarė Petronytė 21 (19 atk. kam., 6 blk.), Aurimė Rinkevičiūtė 21, Saulė Kontautaitė 11, Gabrielė Narvičiūtė 9 (7 atk. kam.), Reda Kontvainytė 6, Agneta Morkūnaitė 5, Egidija Bušaitė 2 (Lina Pikčiūtė, Ieva Šimkutė, Giedrė Paugaitė, Marina Solopova).

Bulgarija: Hristina Ivanova 21, Daniela Peteva 17, Antonija Zagorova 7.

Lietuvaitės, iškovusios vieną pergalę ir patyrusios dvi nesėkmes, B grupėje užėmė trečiąją vietą ir iškopė į kitą varžybų etapą. Antrajame Europos čempionato etape 12 komandų bus suskirstytos į dvi grupes po 6 ekipas, iš kurių į ketvirtfinalį pateks keturios pirmos ekipos.