Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė – Europos čempionato ketvirtfinalyje. Tomo Masiulio auklėtiniai aštuntfinalio mače 81:62 (16:15, 26:11, 25:14, 14:22) nepaliko jokių vilčių griausmingai palaikomiems šeimininkams suomiams ir prasibrovė tarp aštuonių stipriausių turnyro komandų.

Čempionato ketvirtfinalyje penktadienį Lietuvos rinktinės laukia Čekijos bendraamžiai.

„Žinojome, kad Suomija yra metikų komanda. Pagal tai parengėme žaidimo planą, kurio laikėmės. Antrajame kėlinyje pavyko atitrūkti ir išlaikyti skirtumą iki pabaigos. Tiesa, paskutiniame ketvirtyje gal kiek atsipalaidavome, tačiau vaikinai nesutriko ir atsilaikė“, – po rungtynių sakė Masiulis.

Rungtynes kiek apsnūdusiai pradėjusi Masiulio kariauna pabudo antrajame kėlinyje. Aikštelės šeimininkų krepšį varpę lietuviai antrąjį ketvirtį laimėjo 26:11 ir jau po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą (42:26).

Suomių bombardavimą Lietuvos dvidešimtmečiai tęsė antrajame kėlinyje. Jo pradžioje Margiris Normantas pataikė du tolimus metimus iš eilės ir lietuvių pranašumas ūgtelėjo dar labiau (48:26).

Vėliau suomių deficitas ir toliau augo (40:67), tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje pastarieji dar pabandė kilti į lemiamą šturmą. Jie surengė spurtą 13:2 ir sumenkino savo atsilikimą iki keturiolikos taškų, taip pūstelėdami vilties gausiai susirinkusiems savo sirgaliams (55:69).

Tačiau varžovų ir tribūnų spaudimą jautę lietuviai nesutriko. Iniciatyvos ėmęsis Tautvydas Paliukėnas vienas pelnė septynis taškus iš eilės, taip užtikrindamas savo komandai pergalę ir kelią į čempionato ketvirtfinalį.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavęs Paliukėnas per 26 minutes pelnė 20 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud. met.) bei atkovojo 3 kamuolius. Lietuvis sužaidė rezultatyviausias čempionato rungtynes – iki šios dienos mačo, čempionate jis dar nebuvo pelnęs daugiau nei 4 taškų.

Lietuva: Tautvydas Paliukėnas 20, Martynas Echodas 17, Margiris Normantas 13, Laurynas Birutis 11.

Suomija: Lauri Markkanenas 22.

Tomo Masiulio komentaras:

Echodo dėjimas:

Galingas Markkaneno dėjimas:

Atrinkti (0) Visi (18)
To Pataba
Jau del minioto tai esu 100% uztikrintas, kad jeigu los kazkurian lkl klube, tai bus super pasiekimas

--
2016-07-21
+1
trojus
Sveikinu ir , Tomai, neklausyk ką priešai suoks- jie tai daro iš pavydo ir neišmanymo... Kažin ar kuris nors iš ,,komentatorių" persivarytų kamuolį spaudžiamas nors 10 metrų , aš jau nekalbu apie kokį nors metimą po driblingo....
2016-07-21
Pakolkas tai visai palankus varzovai tenka.