5
1
Naujienos
2023-02-08
Vilniaus „Rytas“ pirmoje pusėje atrodė visiškai palūžęs, tačiau sugebėjo atsitiesti, panaikinti 22 taškų skirtumą ir privesti Bonos „Telekom Baskets“ prie paskutinių sekundžių trilerio Čempionų lygoje. Visgi lemiamais momentais tikslumo pritrūkusiems vilniečiams išplėšti pergalės nepavyko (79:86), o po mačo Gytis Radzevičius bedė pirštu į pradžią.
2023-02-08
Vilniaus „Rytas“ per 40 minučių patyrė ir didžiulį nuopolį, ir galingą sugrįžimą iš 22 taškų deficito. Giedrius Žibėnas sprogo iš pykčio matydamas, kaip Bonos „Telekom Baskets“ krepšininkai apibėginėjo jo auklėtinius ir rinkosi lengvus taškus.  Vokiečiai varžovų teritorijoje iki ilgosios pertraukos pelnė 54 taškus, iš kurių 20 – iš greitojo puolimo.
2023-02-08
Vilniaus „Rytas“ (1-2) sugrįžo į kovą iš 22 taškų deficito, bet neatsilaikė paskutinėmis sekundėmis ir skaudžiai pralaimėjo sausakimšoje „Jeep“ arenoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 79:86 (16:28, 23:26, 20:12, 20:20) nusileido J grupės lyderei Bonos „Telekom Baskets“ (3-0), kuri „Top 16“ etape lieka nesuklupusi.
2023-02-07
Vilniaus „Rytas“ (1-1) FIBA Čempionų lygoje pasitinka vieną stipriausių turnyro ekipų bei grupės lyderę – Bonos „Telekom Baskets“ (2-0). Šis klubas Vokietijos čempionate su 16 pergalių ir 2 pralaimėjimais žengia antras, o Čempionų lygoje nesėkmės kartėlį ragavo vos kartą.
9 DREB
24 MIN
TJ  Shorts
12 AS
34 MIN

Rezultatyvūs perdavimai 4

0:2, 2 min.: Kratzeris pelno pirmuosius rungtynių taškus.
0:7, 3 min.: Tadda įmeta tritaškį, Shortsas prideda du taškus greitajame puolime.
2:7, 4 min.: Fridrikssonas pataiko dvitaškį.
2:9, 4 min.: Wardas realizuoja baudas.
4:9, 4 min.: Fridrikssonas pataiko abi baudas.
4:12, 4 min.: Herrera įmeta iš toli.
6:12, 5 min.: Fosteris pelno du taškus.
6:15, 5 min.: Delany smeigia tritaškį, Žibėnas prašo pasitarimo.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas iš „Jeep“ arenos
Kol kas rungtynių pradžia „Rytui“ klostosi sunkiai. Vilniečiams sunku susikurti kažką puolime, viskas grindžiama individualiomis pastangomis, o gynyboje „Rytas“ nespėja grįžti į savo aikštelės pusę, už ką yra baudžiami. To rezultatas – 9 taškų deficitas sužaidus 4 minutes (6:15).

9:15, 5 min.: Fridrikssonas pataiko tritaškį.
9:19, 7 min.: Wardas ir Herrera pelno keturis taškus iš eilės.
9:21, 8 min.: Wardas prideda du taškus.
12:21, 8 min.: Radzevičius smeigia tritaškį.
14:23, 9 min.: Malcolmas ir Radzevičius keičiasi taškais.
14:26, 10 min.: Delany galingai krauna iš viršaus.

16:28, 10 min.: Shortsas ir Radzevičius apsikeičia taškais.

„Rytas“: Gytis Radzevičius ir Elvaras Fridrikssonas – po 7, Marcusas Fosteris 2.
„Telekom Baskets“: Finnas Delany ir Sebastianas Herrera – po 5, T.J. Shortsas, Michaelas Kessensas ir Tysonas Wardas – po 4.

16:33, 12 min.: Kessensas įmeta iš po krepšio, Wardas smeigia tritaškį, Žibėnas prašo pasitarimo.

„Rytas“ toliau nespėja paskui savo varžovus. Bonos klubas sumetė beveik pusę taškų iš greitų atakų (13) bei kol kas karaliauja po krepšiais – 13-3. Vilniečių puolimas statiškas, o lyderis Marcusas Fosteris savo sąskaitoje turi vos 2 taškus. Sostinės klubas turi jau 17 taškų deficitą (16:33).

16:36, 12 min.: Tadda pataiko iš toli.
18:38, 13 min.: Fosteris pelno du taškus, Wardas galingai krauna iš viršaus.

21:38, 13 min.: Fosteris pataiko tritaškį.
21:43, 15 min.: Wardas įmeta tritaškį, Malcolmas prideda taškus greitoje atakoje.
26:43, 16 min.: Normantas pelno penkis taškus iš eilės, svečiai prašo minutės pertraukėlės.
28:45, 17 min.: Echodas ir Malcolmas keičiasi taškais.
31:45, 17 min.: Fridrikssonas smeigia tritaškį.
33:47, 17 min.: Echodas ir Williamsas renka taškus.
36:49, 18 min.: Normantas pelno tris taškus.

Štai toks Giedriaus Žibėno ėjimas. Kuomet komandai žaidimas visiškai nesiklijuoja, strategas į aikštelę meta 21-erių Adą Šimonį. Gynėjas šį sezoną FIBA Čempionų lygoje sužaidė vos minutę ir tai buvo lapkričio viduryje. Galbūt jam pavyks prikelti mirusį „Rytą“?

36:53, 19 min.: Shortso keturi taškai iš eilės.
37:53, 20 min.: Normantas įmeta baudą.
39:53, 20 min.: Echodas pataiko baudas.
39:54, 20 min.: Shortsas įmeta baudą.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas 10, Margiris Normantas 9, Gytis Radzevičius ir Marcusas Fosteris – po 7, Martynas Echodas 6.
„Telekom Baskets“: Tysonas Wardas 12, T.J. Shortsas ir Collinas Malcolmas – po 9, Karstenas Tadda 6.

Kol Bonos vyr. treneris Tuomas Iisalo rotuoja savo žaidėjus lyg ledo ritulyje ir visi ant parketo „Telekom Baskets“ žaidėjai yra pelnę taškus, „Rytas“ turi rotacijos problemų. Vilniečiai žaidžia praktiškai aštuoniese, o Jarvisas Williamsas per pirmuosius du kėlinius išvis nepakilo nuo suolo – aukštaūgį kamuoja rimtos nugaros problemos.

Bonos ekipa dominuoja beveik visose statistinėse kategorijose, o labiausiai akį rėžia atkovoti kamuoliai – 21 prieš 9. „Rytas“ toliau nesusitvarko su svečių greitu puolimu. Bonos klubas iš bėgimo jau pelnė 20 taškų, o pozicinėse atakose vilniečius gliaudo lyg riešutus – 54 taškai per 20 minučių. Labai prastas rezultatas žiūrint į „Ryto“ gynybą. Bonos ekipa šiandien atrodo greitesnė, stipresnė ir su daugiau užsivedimo.

43:54, 22 min.: Radzevičius iš pradžių pelno du taškus, paskui greitoje atakoje krauna iš viršaus.
45:56, 22 min.: Fridrikssonas ir Kratzeris keičiasi taškais.
47:58, 23 min.: Echodas ir Delany įmeta du taškus.
47:60, 23 min.: Kratzeris įmuša kamuolį į krepšį.
51:63, 25 min.: Fosteris ir Fridrikssonas pelno keturis taškus iš eilės, Wardas smeigia tritaškį.
54:63, 26 min.: Masiulis pataiko iš toli.

Po pertraukos išėjęs „Rytas“ atrodo visiškai kitoks. Daug agresyvesnis ir gyvesnis. Vilniečiai per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes surengė spurtą 15:9 ir po Gyčio Masiulio tritaškio sumažino skirtumą iki 9 taškų (54:63). Pabudo ir arena.

57:63, 28 min.: Echodas realizuoja dvitaškį, vokiečiai prašo pasitarimo.
57:65, 29 min.: Shortsas pataiko dvitaškį.
57:66, 30 min.: Kratzeris įmeta baudą.
59:66, 30 min.: Fosteris pataiko baudas.

„Rytas“: Martynas Echodas 13, Elvaras Fridrikssonas 12, Gytis Radzevičius ir Marcusas Fosteris – po 11.
„Telekom Baskets“: Tysonas Wardas 15, T.J. Shortsas 11, Collinas Malcolmas 9.

Karštis „Jeep“ arenoje pasiekė maksimumą. Audringai reaguojama į kiekvieną teisėjų sprendimą, o iš visų jėgų kovojantys vilniečiai nebeleidžia lengvai užpulti Bonos komandai. Fiziškumas persisvėrė į „Ryto“ pusę. Liko vos 7 taškai ir 10 minučių. Ar „Rytui“ pavyks įvykdyti vieną didžiausių šio sezono vagysčių?

59:68, 31 min.: Kessensas pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
59:70, 32 min.: Wardas renka taškus greitoje atakoje, Žibėnas prašo pasitarimo.
61:72, 33 min.: Shortsas ir Kairys keičiasi taškais.
63:72, 33 min.: Radzevičius pelno taškus iš antrojo šanso.
65:72, 34 min.: Normantas pataiko dvitaškį.
68:72, 34 min.: Normantas smeigia tritaškį.
70:72, 35 min.: Kairys prideda taškus iš po krepšio, vokiečiai prašo pasitarimo.
73:72, 36 min.: Fosteris pataiko iš toli ir pirmąkart rungtynėse „Rytas“ yra priekyje.

Marcusas Fosteris smeigia tritaškį likus 4 minutėms iki mačo pabaigos ir vilniečiai pirmą kartą šiame mače išsiveržia į priekį, o „Jeep“ arenos stogas kilnojasi.

75:74, 37 min.: Echodas krauna iš viršaus.
75:77, 38 min.: Tadda pelno tris taškus, „Rytas“ prašo pasitarimo.
78:79, 39 min.: Normantas smeigia tritaškį, Delany įmeta iš po krepšio.
79:79, 40 min.: Kairys įmeta baudą.