Rungtynės
1 2 3 4
Lietkabelis 19 18 18 20
Turk Telekom 24 16 20 17

2022-03-30 19:00 / Cido arena (5500 vietų), Parko g. 12, Panevėžys / Žiūrovai: 2564
2022-03-31
Apmaudo ir nevilties kupini Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjai trečiadienį puikiai suvokė, koks didelis uždavinys buvo per sprindį nuo įgyvendinimo. Nugalėjęs „Turk Telekom“, „Lietkabelis“ būtų turėjęs galimybę su viena pergale per paskutines dvejas rungtynes iškovoti namų aikštės pranašumą Europos taurės atkrintamosiose. ...
2022-03-30
Skausmingą pralaimėjimą Europos taurėje patyrė Panevėžio „Lietkabelis“ (8-6). Nenado Čanako auklėtiniai A grupės rungtynėse namuose 75:77 (19:24, 18:16, 18:20, 20:17) nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (7-8) krepšininkams. Norėdami tiesiausiu keliu užtikrinti vietą ketvertuke ir namų aikštės pranašumą aštuntfinalyje, ...
Aubrey  Dawkins
31 MIN
Alex  Perez
25 MIN

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Panevėžiečiams vis dar negali padėti vienas pagrindinių gynėjų Nikola Radičevičius. Be serbo „Lietkabelis“ žais jau ketvirtąsias iš eilės Europos taurės rungtynes. Prieš tai iškovotos dvi pergalės ir patirtas vienas pralaimėjimas.

„Turk Telekom“ Panevėžyje neturės trijų statistikos kategorijų komandos lyderių. Su komanda neapšilinėja Octaviusas Ellisas, JaJuanas Johnsonas ir Aaronas Harrisonas. Harrisonas nežaidžia jau nuo gruodžio ir yra naudingiausias turkų žaidėjas Europos taurėje (vid. 16,7 naud. bal.). Johnsonas renka daugiausiai taškų komandoje (vid. 12,3), o Ellisas – geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių (vid. 5,9). Dar pernai Ellisas ir Johnsonas varžėsi Eurolygoje. Pirmąjį prisiviliojo „Olympiakos“, o antrąjį „Bayern“.

Galingiausias šio sezono komandų pristatymas „Cido“ arenoje. Iš pradžių kube žiūrovai pamatė jaudinantį vaizdo įrašą, kuriame – įsimintiniausi šio reguliaraus sezono epizodai. Kiek vėliau prožektoriai buvo nukreipti į „Lietkabelio“ fanų tribūną, kuri skanduote užkūrė žaidėjų pavardžių pristatymą. Puikus būdas užkurti žaidėjus, kurie žino, kad jei šiandien laimės, kišenėje gulės bent penktoji vieta A grupėje.

Rungtynių eiga:

0:5, 1 min.: Clemmonso dvitaškis su pražanga. Geyiko dvitaškis.
3:5, 2 min.: Lipkevičiaus dvitaškis su pražanga.
5:7, 2 min.: Geyiko dvitaškis. Lipkevičiaus dvitaškis.
7:10, 3 min.: Gagičius dėjimu taiso netaiklų Oreliko metimą. Dawkinso tritaškis.
10:12, 4 min.: Oreliko tritaškis. Geyiko dvitaškis.
10:14, 5 min.: Geyiko dvitaškis.

Per pirmąsias 5 minutes panevėžiečiai sunkiai susitvarko su varžovų centru Sametu Geyiku. Turkas iš pradžių trim metimais iš vidutinio nuotolio nubaudė Džordže Gagičių, o Nenadas Čanakas iškart išleido mobilesnį Gabrielių Maldūną. Pastarajam susitvarkyti irgi nepavyko – Geyikas pelnė taškus iš po krepšio (10:14)

12:16, 7 min.: Demiras ir Maldūnas keičiasi dvitaškiais.
14:16, 8 min.: Berzinio baudos.
14:18, 8 min.: Geyiko dėjimas.
14:21, 9 min.: Dawkinso tritaškis.
16:24, 9 min.: Kalaitzakio dvitaškis. Demiro tritaškis.
19:24, 10 min.: Kalaitzakio tritaškis.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius ir Panagiotis Kalaitzakis po 5.

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 10, Aubrey Dawkinsas 6.

„Turk Telekom“ treneris Henrikas Rodlis į Panevėžį atvyko labai gerai išanalizavęs savo varžovą. „Lietkabelis“ turi vienintelį tikrą įžaidėją Kristupą Žemaitį, tad nuo pirmųjų minučių, išsimetinėjant kamuolį iš užribio, panevėžiečiai turi įveikti spaudimą nuo galinės linijos. Šeimininkai prarado du kamuolius, bet iššvaisto per daug laiko, kurį geriau panaudotų puolimo organizavimui.

21:24, 11 min.: Maldūno dvitaškis.
24:24, 12 min.: Giedraičio dvitaškis su pražanga.
24:26, 13 min.: Geyiko dvitaškis su pražanga.
25:26, 13 min.: Gagičiaus bauda.
25:28, 13 min.: Geyiko baudos.
28:28, 15 min.: Žemaičio tritaškis.
31:28, 16 min.: Karolis Giedraitis smeigia tritaškį.

„Lietkabelio“ puolimo variklis įgauna pagreitį. Po tritaškį įridena Kristupas Žemaitis ir Karolis Giedraitis, o šeimininkai pirmą kartą šiame mače išsiveržia į priekį (31:28). „Turk Telekom“ itin priklausomi nuo legionierių Aubrey Dawkinso ir Anthony Clemmonso. Jei bent vienas jų ant suolo – komandos žaidimo kokybė krenta. Dar vienas pavojaus signalas svečiams įvyko antrojo kėlinio viduryje, kai Clemmonsas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą.

31:29, 16 min.: Geyiko bauda.
33:29, 16 min.: Karolio Giedraičio baudos.
33:31, 16 min.: Geyiko baudos.
35:33, 18 min.: Gulaslano dvitaškis, Oreliko baudos.
35:35, 18 min.: Geyiko baudos.
35:37, 18 min.: Geyiko baudos.
35:39, 19 min.: Gulaslano baudos.
37:39, 20 min.: Maldūno dvitaškis.
37:40, 20 min.: Geyiko bauda.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 6, Panagiotis Kalaitzakis, Vytenis Lipkevičius ir Karolis Giedraitis po 5.

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 22, Aubrey Dawkinsas 6.

Neįtikėtinai žaidžiantis Sametas Geyikas yra esminė priežastis, kodėl „Lietkabelis“ atsilieka po dviejų kėlinių. Turkijos ekipos centras per 16 minučių jau gerina savo karjeros taškų ir naudingumo rekordus – 22 taškai (6/6 dvit., 0/1 trit., 10/13 baudų), 29 naudingumo balai.
Panevėžiečiai užtikrintai laimi kovą dėl kamuolių (25:16), bet paprasčiausiai nepataiko metimų. Įkrito 40 proc. dvitaškių (8/20) ir 25 proc. tritaškių (4/16).

40:40, 21 min.: Kalaitzakio tritaškis.
40:45, 22 min.: Geyiko dėjimas. Oguto tritaškis.
42:45, 23 min.: Gagičiaus dvitaškis.
44:47, 24 min.: Komandos keičiasi taškais.
46:49, 24 min.: Dawkinso ir Gagičiaus dvitaškiai.
48:49, 24 min.: Lipkevičiaus dvitaškis.
50:49, 27 min.: Lipkevičiaus taškai.
50:52, 28 min.: Clemmonso tritaškis.
52:52, 28 min.: Žemaičio dėjimas.
52:58, 29 min.: Du svečių tritaškiai.

Panevėžys pagaliau užpildė bent 2 tūkst. kėdžių „Cido“ arenoje. Mačo su „Turk Telekom“ atvyko pasižiūrėti 2,564 žiūrovai. Tai – naujas šio sezono rekordas.

55:60, 30 min.: Giedraičio tritaškis. Demiro dvitaškis.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 9, Panagiotis Kalaitzakis 8, Gediminas Orelikas ir Džordže Gagičius po 7, Dovydas Giedraitis ir Gabrielius Maldūnas po 6.

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 27, Aubrey Dawkinsas ir Anthony Clemmonsas po 8.

Po dviejų varžovų tritaškių „Lietkabelis“ balansavo ties pavojinga riba (52:58). Bent iki trečiojo kėlinio galo šeimininkai neleido varžovams pabėgti į priekį, bet lemiamame ketvirtyje reikės atiduoti viską, kas likę. Kol kas nė vienas šeimininkų žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o aiškaus lyderio stygius visiškai nejuntamas kitoje barikadų pusėje – Sametas Geyikas savo sąskaitą papildė dar 5 taškais (27 iš viso).

Lazda irgi kartais iššauna. Sametas Geyikas šį sezoną Europos taurėje renka po 5,4 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 4,8 naudingumo balo. Šiandien jis turi 27 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 33 naudingumo balus.

60:64, 32 min.: Komandos keičiasi taškais.
63:64, 33 min.: Oreliko tritaškis.
66:64, 34 min.: Kalaitzakio tritaškis.

„Lietkabelis“ ant bangos. Henrikas Rodlis šaukia minutės pertraukėlę po Gedimino Oreliko ir Panagiočio Kalaitzakio tritaškių (66:64). Prasideda svarbiausios šio sezono „Lietkabelio“ minutės Europos taurėje.

66:67, 35 min.: Clemmonso tritaškis.
66:70, 35 min.: Dawkinso tritaškis.

„Turk Telekom“ po minutės pertraukėlės atsako lygiai tuo pačiu, kaip ir „Lietkabelis“ prieš tai – po tritaškį įmeta Clemmonsas ir Dawkinsas. Ypač apmaudu, kad dvi bene idealias progas po krepšiu iššvaistė Orelikas ir Gagičius.

69:73, 37 min.: Geyiko tritaškis. Kalaitzakis atsako tuo pačiu.
72:76, 39 min.: Geyiko dvitaškis. Gagičiaus dvitaškis su pražanga.
75:75, 39 min.: Kalaitzakio tritaškis.