Serija 1-4
1 2 3 4
Lietkabelis 23 18 8 23
Rytas 25 23 17 17

2022-05-29 17:20 / Cido arena (5500 vietų), Parko g. 12, Panevėžys / Žiūrovai: 6130 / Baltijos televizija BTV
Naujienos
2022-05-29 Vilniaus „Rytas“ nuostabiai atsitiesė po kirčio Betsafe-LKL finalo serijos starte ir Panevėžyje dominavo – 88:66.
2022-05-29 Panevėžio „Lietkabelis“ sekmadienio Betsafe-LKL finalo mače buvo šeimininkas ir žaidė pilnoje „Cido“ arenoje (6130 žiūrovų), tačiau atvykę Vilniaus ...
2022-05-29 Nenadas Čanakas sugėrė vieną skaudžiausių šio sezono pralaimėjimų, tačiau jau žvalgosi į ateitį – „Betsafe-LKL“ finalo serija tik prasideda.
2022-05-29 Giedriui Žibėnui paliekant aikštę po televizinio interviu, Vilniaus „Ryto“ sirgaliai ošė „Cido“ arenoje. Strategas dėkojo Panevėžyje susirinkusiems ...
2022-05-29 Panevėžyje atsitiesęs Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos finale iškovojo galingą pergalę.
Kenneth  Smith
25 MIN

2-0 2 2 3 1 0 0 2 3 24 30
18 Mindaugas Girdžiūnas 11:50 0-0

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
„Lietkabelis“ antrajame finalo serijos mače vėl versis be atsarginio vidurio puolėjo Kasparo Berzinio. Latvio sugrįžimas tikėtinas trečiajame susitikime.

Antrąjį finalo susitikimą Panevėžyje „Rytas“ pasitinka be sirguliuojančio Ivano Buvos. Kroatas pirmajame mače per 15 minučių surinko 9 taškus ir 7 naudingumo balus. Vilniečių lyderio vidurkiai „Betsafe-LKL“ šį sezoną siekia 16,8 taško, 5,7 atkovoto kamuolio ir 18,2 naudingumo balo.

Pergales skinančiam „Lietkabeliui“ žiūrovai atiduoda pagarbą. Likus 30 minučių iki mačo pradžios, komanda pasirodė aikštėje lydima plojimų. Už kelių minučių atėjo ir Nenadas Čanakas, kuriam žiūrovai vėl skyrė ovacijas. Galingo komandos pristatymo metu gausiausiai aplodismentai skambėjo Vyteniui Lipkevičiui ir Nenadui Čanakui.

Rungtynių eiga:

0:2, 2 min.: Normanto taškai.
0:5, 2 min.: Normanto tritaškis.
2:5, 3 min.: Radičevičiaus taškai.
4:8, 4 min.: Normanto tritaškis, Lipkevičiaus dvitaškis.
6:8, 5 min.: Gagičiaus dvitaškis.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Cido” arenoje
Margiris Normantas – vienintelis „Rytui” taškus pelnęs krepšininkas, tačiau vilniečiai praranda jį bent kuriam laikui – gynėjas per puspenktos minutės užsidirba antrąją asmeninę pražangą.

10:11, 5 min.: Dovydo Giedraičio dvitaškis, Leissneris atsako tritaškiu, Radičevičiaus dvitaškis.
12:14, 6 min.: Kariniausko tritaškis. Oreliko dvitaškis.
15:16, 7 min.: Williamso dvitaškis. Lipkevičiaus tritaškis.
15:18, 8 min.: Radzevičiaus dėjimas.
17:18, 8 min.: Dovydo Giedraičio baudos.
17:20, 8 min.: Kariniauskas sumeta baudas.
19:20, 9 min.: Maldūno taškai.
19:23, 9 min.: Ulecko tritaškis.
21:23, 10 min.: Kalaitzakio dvitaškis.
23:25, 10 min.: Ulecko baudos. Maldūno taškai.

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius, Gediminas Orelikas, Gabrielius Maldūnas ir Dovydas Giedraitis po 4.

„Rytas“: Margiris Normantas 8, Vaidas Kariniauskas ir Lukas Uleckas po 5.

„Ryto” krepšininkai per pirmąjį kėlinį pataikė 5 iš 7 tritaškių (71,4 proc.), kai pirmose finalo rungtynėse namuose įmetė tik 6 iš 27 (22 proc.).

25:28, 12 min.: Maldūno dvitaškis, Ulecko tritaškis.
25:30, 13 min.: Williamso dėjimas. Čanako pertraukėlė.
27:30, 13 min.: Gagičiaus taškai.

„Ryto“ puolimą į priekį stumia du žaidėjai – Margiris Normantas ir Lukas Uleckas. Abu jie sumetė po 8 taškus, o tai – daugiau nei pusė visų „Ryto“ taškų. Nenusileidžia ir „Lietkabelis“, kuris įvairesnis puolime – pasižymėjo 7 žaidėjai. Kol kas rezultatyvus krepšinis palankesnis „Rytui“ (30:27), tačiau tokiose dvikovose lemtinga vis tiek bus gynyba.

27:33, 14 min.: Butkevičiaus tritaškis.
30:35, 15 min.: Radičevičiaus tritaškis, Butkevičiaus dėjimas.
30:36, 16 min.: Kairio bauda.
32:39, 17 min.: Radičevičiaus dvitaškis. Leissnerio tritaškis.

Gagičius kartu su Kairiu krenta ant parketo ir susižeidžia koją. Čanakas iškart keičia lyderį, kuris – pagrindinis „Lietkabelio” ginklas puolime priekinėje linijoje. Jis šiame mače per 14 minučių įmetė 4 taškus, o pirmose rungtynėse surinko 15 taškų ir 25 naudingumo balus.

34:39, 18 min.: Dovydo Giedraičio baudos.
34:40, 18 min.: Čanako techninė, Smitho bauda.
36:42, 18 min.: Kalaitzakio baudos, Normanto dvitaškis.
36:44, 18 min.: Leissnerio dvitaškis, Čanako pertraukėlė.
38:44, 19 min.: Maldūno taškai.

Čanakas pratrūksta ir užsidirba techninę pražangą. Serbas nebesusilaikė, kai Leissneris kibo Kalaitzakiui už rankos, kada šis perėmė kamuolį. Teisėjai leido „Lietkabelio” gynėjui lėkti į priekį, bet „Rytas” greitą ataką nutraukė paprasta pražanga. Čanakas pyktį ant teisėjų laikė ir po momento, kuomet kamuolį sugavęs Karolis Giedraitis įsirėžė į Butkevičių ir buvo nubausta pražanga.

41:46, 20 min.: Kariniausko taškai. Žemaičio dvitaškis su pražanga.
41:48, 20 min.: Ulecko taškai.

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius 9, Gabrielius Maldūnas 8, Dovydas Giedraitis 6.

„Rytas“: Margiris Normantas ir Lukas Uleckas po 10, Taneris Leissneris 8, Vaidas Kariniauskas 7.

„Ryto” krepšininkai puikiai atakuoja krepšį iš toli – tikslą pasiekė 8 iš 11 metimų (72,7 proc.). Tuo metu „Lietkabelis” realizavo tik 2 tolimus metimus iš 8 (25 proc.). Bendras vilniečių pataikymas siekia 68 proc. (17 iš 25), panevėžiečių – 53,3 proc. (16 iš 30).

Be Ivano Buvos likęs „Rytas“, atrodo, puolime gali pasiūlyti dar daugiau. Sostinės ekipa įspūdingai atakuoja iš visų distancijų (9/14 dvit., 8/11 trit., 6/9 baudų). Iš žaidusių 10 krepšininkų nepasižymėjo tik Mindaugas Girdžiūnas, o po 10 sumetė Margiris Normantas ir Lukas Uleckas. „Lietkabelis“ išlieka arti (41:48), bet privalo gerinti gynybą. Įrodymų dėl noro laimėti netrūksta – Gagičius šlubčioja visas rungtynes, Čanakas užsidirbo techninę pražangą.

41:51, 22 min.: Butkevičiaus tritaškis.
43:51, 24 min.: Dovydo Giedraičio baudos.
43:53, 24 min.: Normanto dvitaškis.
43:58, 25 min.: Radzevičiaus tritaškis, Butkevičiaus dvitaškis.

„Lietkabeliui“ labai reikia solidesnio Gedimino Oreliko indėlio. Pirmąjį mačą su -3 naudingumo balais baigęs puolėjas ir šįsyk nėra panevėžiečių vedlys – 4 taškai (2/3 dvit., 0/1 trit.) ir 3 naudingumo balai. Pastabų jam turi ir Čanakas, bet labiau susijusių su gynyba. Orelikas suteikia per daug laisvės Tanneriui Leissneriui po krepšiu, o puikiai pataikančiam „Rytui“ tai yra dovanėlės.

„Lietkabelis” per puspenktos minutės kėlinyje suklydo 4 kartus, kai per du kėlinius buvo praradęs 5 kamuolius. „Rytas” spurtuoja 12:2 ir įgija rekordinę 15 taškų persvara (58:43).

45:58, 27 min.: Maldūno dvitaškis.
47:60, 27 min.: Ulecko baudos, Dovydo Giedraičio dvitaškis.
47:62, 29 min.: Kariniausko dvitaškis.

Ir taip traumų skriaudžiamam „Lietkabeliui“ dar vienas smūgis – koją susižeidęs Dovydas Giedraitis išskubėjo į rūbinę. 21-erių gynėjas reikalingas kaip oras, nes „Rytas“ turi ir daugiau jėgų, ir solidų pranašumą (62:47).

47:62, 30 min.: Vilniečių nesportinė, Lipkevičiaus bauda.
49:65, 30 min.: Butkevičiaus dvitaškis su pražanga.

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis ir Gabrielius Maldūnas po 10, Nikola Radičevičius 9, Vytenis Lipkevičius 5.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 13, Lukas Uleckas ir Margiris Normantas po 12.

49:68, 31 min.: Ulecko tritaškis.
51:68, 32 min.: Gagičiaus baudos.
51:71, 32 min.: Ulecko tritaškis.
51:73, 33 min.: Butkevičiaus dėjimas.
53:73, 35 min.: Maldūno baudos.
55:73, 36 min.: Maldūno taškai. Žibėno pertraukėlė.
55:75, 36 min.: Normanto baudos.
58:77, 37 min.: Butkevičiaus dvitaškis. Karolio Giedraičio tritaškis, Žibėno pertraukėlė.

58:80, 37 min.: Radzevičiaus tritaškis.
61:83, 38 min.: Komandos keičiasi taškais.

Serijoje iki keturių pergalių „Lietkabelis“ po pergalės Vilniuje išsiveržė į priekį – 1-0.

Sostinėje vykusiose rungtynėse be Kasparo Berzinio žaidęs „Lietkabelis“ buvo vedamas Džordže Gagičiaus, kuris surinko 15 taškų ir 25 naudingumo balus.

Puolime užstrigusiam „Rytui“ pirmosiose serijos rungtynėse tik du žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o su 11 rezultatyviausias buvo Margiris Normantas.

„Žinoma, svarbi pergalė, bet dabar – tik 1-0, – po pirmosios pergalės ramus išliko Nenadas Čanakas. – Turime galvoti, kaip galime būti geresni sekmadienį.“

„Turime suprasti, kad geros rungtynių pradžios, vieno kėlinuko ar 15 minučių neužteks prieš tokią komandą, – po pralaimėjimo kalbėjo „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas. – Žinome, kad pas juos yra stipri kovos dvasia, ir žinome, kaip jie žais Panevėžyje. Turime teisingiau įžengti į aikštelę Panevėžyje.“