Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai išsižioję stebėjo tai, kas vyko antradienį Rygos arenoje. Buvęs uostamiesčio klubo atstovas Toms Leimanis vieną po kito laidė metimus į Lietuvos krepšį, kai „Betsafe-LKL“ matydavome absoliučiai priešingai vaizdą.

Latvijoje jis – didžiausia žvaigždė. Rygos arenos koridoriuose ramybės neradęs Kristaps Porzingis vis ieškojo, kaip išsmukti pro nuotraukų ištroškusius fanus, bet penketą minučių vis tiek turėjo paskirti.

2022-06-22

Ignas Brazdeikis Rygoje išpildė gyvenimo svajonę – krepšininkas debiutavo Lietuvos vyrų rinktinėje.

2022-06-22

Turbūt nedaugelis tikėjosi tokio Lietuvos rinktinės starto. Latvijos rinktinė antroje pusėje dominavo prieš mūsiškius beveik visose aikštelės vietose ir iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę (70:52).

2022-06-22

Igno Brazdeikio debiutas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje pažymėtas dviženkle nesėkme.

2022-06-22

Lietuvos rinktinė trečiadienį Rygoje pradės draugiškų rungtynių ciklą. Kazio Maksvyčio vadovaujama komanda susitiks su Latvijos nacionaline ekipa, kurią treniruoja Luca Banchi.

2022-06-15

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužinojo, kokios sudėties varžovus sutiks artėjančiame lange.

Arnas  Velička
19 MIN

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas Rygoje
Lietuvos ir Latvijos broliškas ryšys juntamas jau prieš rungtynes. Į areną išbėgusius lietuvius žiūrovai sutiko pozityviai – vos vienoje tribūnoje pasigirdo švilpimas, o dauguma plojo mūsiškiams.

Kazio Maksvyčio asistentas Kęstutis Kemzūra Latvijoje vis dar gerai prisimenamas. 2009 m. latvių vyrų rinktinę treniravęs strategas pasišnekučiavo su fanais, o labiausiai jį išvydę nudžiugo šiandienos arbitrai. 2009 m. Europos čempionate Lenkijoje latviai užėmė 13 vietą, o Lietuva – 11.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas Rygoje
Igno Brazdeikio debiutas – startiniame penkete. Puolėjas startuoja kartu su Donatu Sabeckiu, Mariumi Grigoniu, Tadu Sedekerskiu ir Benu Griciūnu.

0:0, 1 min.: Latviai laimi ginčo kamuolį.
3:0, 1 min.: Gražulio bauda, Pasečniko dvitaškis.
5:0, 2 min.: Gražulio dvitaškis.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas Rygoje
Nors ryškių Latvijos rinktinės žvaigždžių sudėtyje nėra, tačiau ant suolelio palaikymas tikrai neprastas. Su komanda kartu sėdi Dalaso „Mavericks“ aukštaūgis Davis Bertans ir Vašingtono „Wizards“ puolėjas Kristaps Pozingis. Kiek toliau sėdi dar vienas latvių būrelis, kurio gale – Panevėžio „Lietkabelyje“ praėjusį sezoną praleidęs Kaspars Berzinš.

5:3, 5 min.: Brazdeikio dvitaškis su pražanga.
5:5, 5 min.: Brazdeikio prasiveržimas.

Lietuviai daugiau nei 4 minutes negalėjo pelnyti taškų – pro šalį skriejo visi 5 metimai iš žaidimo. Visgi galiausiai mūsiškių taškų sąskaitą atidarė rinktinės debiutantas Ignas Brazdeikis. Puolėjas dviem draskančiais prasiveržimais nesunkiai pelnė taškus, pridėjo baudą ir po Igno spurto lietuviai išlygino rezultatą – 5:5. Po puikios atkarpos Orlando „Magic“ puolėjas buvo pakeistas.

7:5, 5 min.: Strautinio baudos.
7:8, 6 min.: Grigonio taškai su pražanga.
10:10, 7 min.: Leimanio tritaškis, Žukausko dvitaškis.
12:12, 8 min.: Lomažo baudos, Echodo dvitaškis.

14:12, 9 min.: Čavaro dvitaškis.
16:15, 10 min.: Leimano dvitaškis, Žukausko tritaškis.

Latvija: Toms Leimanis 5, Andrejs Gražulis 3.
Lietuva: Ignas Brazdeikis ir Eigirdas Žukauskas po 5, Marius Grigonis 3.

Besibaigiant kėliniui iš toli pataikęs Eigirdas Žukauskas galop pralaužė lietuviams krepšį metant tritaškius – iki tol pro šalį skriejo septyni metimai. Mūsiškiai po pirmojo ketvirčio atsilieka tašku ir tam yra aiški priežastis: latviai puolime sugriebė 6 kamuolius ir antraisiais šansais sumetė pusę taškų – 8 iš 16.

Nors lietuviai turi akivaizdų pranašumą po krepšiu, jiems stinga kantrybės. Per pirmąjį ketvirtį Maksvyčio auklėtiniai išmetė tiek pat tritaškių, kiek dvitaškių – 8, o pirmasis tolimas šūvis įkrito tik paskutiniu bandymu, pasižymėjo Eigirdas Žukauskas.
Per pirmąsias 10 minučių buvo galima išvysti neparuoštų ir skubotų Arno Veličkos bei Arnoldo Kulbokos tritaškių, iš kurių 2 nelietė lanko ir su tokiais metimais latviai gyventi tikrai gali. Tai yra jų siekiamybė, nes Velička yra akivaizdžiai provokuojamas mesti. Kol kas tokia taktika duoda vaisių – latviai turi minimalią persvarą (16:15).

16:17, 11 min.: Kulbokos dvitaškis.
19:17, 12 min.: Šteinbergo tolimas metimas.
21:19, 12 min.: Velička ir Ate keičiasi taškais.

Sužaidus 12 minučių ir 19 sekundžių, Regimantas Miniotas tampa paskutiniu – dvyliktu – Maksvyčio žmogumi rotacijoje. Prieš tai į rotaciją įtrauktiems Donatui Sabeckiui, Karoliui Lukošiūnui, Benui Griciūnui ir Ignui Brazdeikiui tai yra debiutas vyrų rinktinėje.

24:19, 13 min.: Lomažo tritaškis, Maksvyčio pertraukėlė.
24:22, 13 min.: Lukošiūno tritaškis.
24:24, 14 min.: Žukauskas lygina rezultatą, Banchi pertraukėlė.
24:28, 15 min.: Žukausko ir Sedekerskio metimai.

Antrajame kėlinyje lietuviai lenkia svarstykles savo pusėn. Pagrindinė to priežastis – agresyvumas gynyboje. Mūsiškiai iš latvių įžaidėjų perėmė tris paeiliui kamuolius bei visi jie baigėsi taškais. Po Tado Sedekerskio dėjimo iš viršaus Lietuva įgijo rekordinę – 4 taškų persvarą (28:24). Spurtas – 9:0.

26:28, 16 min.: Pasečniko dvitaškis.
28:28, 17 min.: Gražulio taškai.
28:29, 18 min.: Grigonio bauda.
31:29, 18 min.: Pasečniko tritaškis.
31:31, 19 min.: Griciūno dvitaškis.
31:31, 20 min.: Banchi pertraukėlė.

Latvija: Anžejs Pasečniks 7, Toms Leimanis, Andrejs Gražulis ir Rihards Lomažs po 5.
Lietuva: Eigirdas Žukauskas 7, Ignas Brazdeikis 5, Tadas Sedekerskis ir Marius Grigonis po 4.

Naudingiausi lietuvių žaidėjai per pirmuosius du kėlinius – Eigirdas Žukauskas ir Ignas Brazdeikis. Pastarojo debiutas rinktinėje kol kas sėkmingas – 8 minutės, 5 taškai (2/3 dvit., 1/1 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 1 perimtas kamuolys ir 8 naudingumo balai. Tiesa, galėtų būti ir dar geriau, tačiau Igno žaidimo laiką riboja dvi asmeninės pražangos, kurias jis užsidirbo pirmojo kėlinio pradžioje.
Tuo metu Žukauskas taip pat produktyvus – 7 taškai (2/2 dvit., 1/1 trit.), atkovotas kamuolys ir 8 naudingumo balai per 9,5 minutės.

34:31, 21 min.: Bertanio tritaškis.
36:31, 22 min.: Leimanio baudos.
38:33, 23 min.: Echodo dėjimas, Gražulio dvitaškis.
40:33, 23 min.: Gražulio dvitaškis.
43:33, 24 min.: Leimanio tolimas metimas.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas Rygos arenoje
Latviai kėlinį pradeda spurtu 12:2 ir pirmą kartą rungtynėse komandas skiria dviženklis skirtumas – latvių pranašumas siekia 10 taškų 43:33. Mūsiškiai per keturias minutes šiame kėlinyje iš žaidimo realizavo 1 metimą iš 7.

43:36, 25 min.: Brazdeikio tritaškis.

Latviai trečiąjį ketvirtį pradėjo kaip reikiant užsikūrę. Šeimininkai surengė spurtą 12:2 ir po buvusio Klaipėdos „Neptūno“ gynėjo Tomo Leimanio tritaškio pirmą kartą šiame mače susikrovė dviženklę persvarą – 43:33. Visgi netrukus taškų badą nutraukė Ignas Brazdeikis, kuris įsmeigė tritaškį ir savo sąskaitoje turi jau 8 taškus.

45:36, 25 min.: Gražulio taškai.
45:38, 25 min.: Sabeckio baudos.
47:38, 26 min.: Lomažo baudos.
49:38, 27 min.: Gražulis toliau verčia taškus.
49:40, 27 min.: Griciūno dėjimas.

49:41, 28 min.: Veličkos bauda.
50:41, 29 min.: Lomažo bauda.
50:43, 30 min.: Griciūno metimas.

Latvija: Andrejs Gražulis 13, Toms Leimanis 10.
Lietuva: Ignas Brazdeikis 8 (2/3 dvit., 1/1 trit., 1/1 baudų), Eigirdas Žukauskas 7, Benas Griciūnas 6.