1 2 3 4
Lietuva 29 22 16 20
Suomija 9 15 8 20

2022-08-11 19:30 / „Avia Solutions Group“ arena (10 000 vietų), Ozo g. 14, Vilnius / Žiūrovai: 2782
2022-08-11
Kazys Maksvytis pasiekė ketvirtąją pergalę draugiškose rungtynėse su Lietuvos rinktine, bet suabejojo ketvirtadienio mačo veiksmingumu. Lietuviai didžiąją rungtynių dalį triuškino varžovus, o galutinis rezultatas tai atspindėjo – 87:52 įveikta Suomija. Trečiadienį Kaune ekipų akistata buvo atkaklesnė – Lietuva nugalėjo 76:61.
2022-08-11
Į greitą ataką pasileidęs Rokas Jokubaitis priėmė kamuolį ir bėgo aikštės kampo link. Sumaniai prisitraukęs varžovą, Lietuvos rinktinės įžaidėjas sukūrė pakilimo taką Domantui Saboniui. Pastarasis pakilo suomių baudos aikštelėje ir efektingai viena ranka sugrūdo kamuolį iš viršaus.
2022-08-11
Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidęs Jonas Valančiūnas papasakojo apie savo pirmąjį tritaškį šią vasarą ir pajėgesnių varžovų poreikį. Ketvirtadienį lietuviai 87:52 sutriuškino Suomiją ir pasiekė 4 pergalę paeiliui kontrolinių rungtynių cikle.
2022-08-11
Lietuvos rinktinės stovykloje sumažėjo kandidatų. Po ketvirtadienio rungtynių su Suomija komandą paliko Laurynas Birutis.
2022-08-11
Europos čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo ketvirtą pergalę paeiliui ir atsisveikino su vienu iš žaidėjų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje 87:52 (29:9, 22:15, 16:8, 20:20) susitvarkė su Suomijos krepšininkais. Treneris po rungtynių paskelbė, kad rinktinę palieka Laurynas Birutis. Darbą stovykloje tęsia 15 krepšininkų.
2022-08-11
Kazys Maksvytis išrikiavo pajėgas ketvirtajam Lietuvos rinktinės kontroliniam susitikimui. Lietuvos krepšinio federacija paskelbė, kad ketvirtadienio mačą su suomiais praleis traumuotas Mindaugas Kuzminskas, taip pat Donatas Tarolis, Laurynas Birutis ir Tomas Dimša.
2022-08-10
Pirmąkart Lietuvos rinktinės aprangą šią vasarą apsivilkęs Jonas Valančiūnas jėga talžė Suomijos nacionalinės komandos priekinę liniją.  30-metis centras į aikštelę žengė po daugiau nei trijų mėnesių pertraukos. Naujojo Orleano „Pelicans“ aukštaūgis rungtyniavo 15 minučių, per kurias surinko 8 taškus (3/5 dvit., 2/2 baud.) ir atkovojo 6 kamuolius.
2022-07-27
Per pasiruošimo ciklą Lietuvoje apsilankysianti Suomija paskelbė rinktinės kandidatų išplėstinį sąrašą. Vyr. treneris Lassi Tuovi į stovyklą sukvietė net 23 krepšininkus, tarp kurių – ir ryškiausia šalies žvaigždė Lauri Markkanenas, NBA atstovaujantis Klivlando „Cavaliers“.
Domantas  Sabonis
18 MIN

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas ASG arenoje
Vilniečiams, kaip ir kauniečiams, Lietuvos rinktinės draugiškos rungtynės nepasirodė įdomios. ASG arenos antras aukštas uždarytas, o ir pirmajame daug neužpildytų kėdžių. Mačai Klaipėdoje ir Alytuje su estais pritraukė atitinkamai 3,995 ir 3,500 aistruolių.
Vis tik garsių vardų renkasi ne mažiau. Aplink areną lūkuriavo Saulius Kuzminskas su savo U20 rinktinės auklėtiniais, tarp kurių – Mantas Rubštavičius. Įėjimo į areną ieškojo ir „Ryto“ galvos Darius Gudelis ir Donatas Zavackas.

Lyginant su pirmuoju maču prieš suomius, Kazys Maksvytis startiniame penkete padarė vieną pakeitimą. Rungtynėse nuo pradžių pasirodys Arnas Butkevičius, o ne Ignas Brazdeikis. Likę – Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Marius Grigonis ir Rokas Jokubaitis.

Mačo eiga:

3:0, 1 min.: Valančiūnas laimi ginčo kamuolį ir pataiko dvitaškį su pražanga.

8:1, 2 min.: Valančiūnas pataiso metimą. Nkamhoua baudos metimas.
13:1, 3 min.: Valančiūnas toliau dominuoja baudos aikštelėje. Jokubaičio tritaškis.
13:1, 4 min.: Dešimtasis Valančiūno taškas. Suomijos minutės pertraukėlė.

Griausmingas Valančiūno startas. Naujojo Orleano „Pelicans“ centras dukart pelnė taškus su pražanga, pridėjo dar du dvitaškius ir per 3,5 minutės sukaupė 10 taškų. Be to, Jono sąskaitoje – jau 4 puolime ir iš viso 5 atkovoti kamuoliai. Atkovoti kamuoliai puolime – lietuvio duona ir NBA lygoje. Suomiai kol kas tik sugerinėja mūsiškio stiprybes.

15:1, 5 min.: Sabonio pirmieji taškai.
19:1, 6 min.: Jokubaičio ir Sabonio baudos.

21:1, 7 min.: Brazdeikio metimas iš po krepšio. Suomijos minutės pertraukėlė.
25:1, 8 min.: Brazdeikis ir Giedraitis didina persvarą.
25:5, 9 min.: Kantonenas ir Raitanenas išjudina suomių puolimą.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Avia Solutions Group” arenoje
Suomiai pirmuosius taškus iš žaidimo medžiojo 8 minutes ir 19 sekundžių. Jų autoriumi tapo dvitaškį pataikęs Henri Kantonenas – iki tol Suomija prametė vienuolika metimų iš žaidimo. Suomijai galop pralaužus ledus, negausiai arenoje susirinkę sirgaliai paplojo.

29:9, 10 min.: Echodas atsidaro sąskaitą. Palmi baudų metimai.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 10 (4/8 dvit.), Rokas Jokubaitis 5.

Suomija: Olivier Nkamhoua 3.

Jei reikėtų staigiai sugalvoti pirmojo kėlinio rezultato atitikmenį, pirmiausia į galvą krenta vakarykštės Lietuvos U18 merginų rungtynės Europos čempionate. Mūsiškės pirmąjį ketvirtį prieš bosnes laimėjo 26:6, o vyrų rinktinė prieš suomius išlaikė tokį patį nuotolį – 29:9. Per pirmąjį ketvirtį lietuviai metė 11 baudų ir pataikė 10. Tritaškiai kol kas nekrenta (1/6), bet daug ką kompensuoja užtikrintai laimima kova dėl atšokusių kamuolių (18:7).

31:9, 11 min.: Valančiūno baudos.
33:12, 12 min.: Nkamhoua pataiko tritaškį. Lietuvos minutės pertraukėlė. Grigonio dvitaškis.
35:16, 13 min.: Brazdeikio baudos. Seppala ir Maxhuni pataiko po dvitaškį.
37:18, 14 min.: Masiulio pirmieji taškai. Jantuneno atsakymas.
39:18, 15 min.: Sabonio dvitaškis.
41:20, 16 min.: Masiulio baudos. Nkamhoua pataiko metimą.
41:22, 17 min.: Raitaneno kablys.
45:22, 18 min.: Jokubaičio baudos metimas ir tritaškis.
49:24, 19 min.: Lekavičius prie baudų metimo linijos. Huffo ir Žemaičio dvitaškiai.
51:24, 20 min.: Žemaičio prasiveržimas.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 12 (4/8 dvit., 4/4 baud.), Rokas Jokubaitis 9 (2/3 trit.), Ignas Brazdeikis ir Domantas Sabonis po 6.

Suomija: Olivier Nkamhoua 8 (2/2 dvit., 1/1 trit.), Edonas Maxhuni 4 (4 rez. perd.).

Vargu, ar galima sakyti, kad lietuviai nuostabiai dalinasi kamuoliu. Mūsiškiai 51 tašką surinko atlikę 7 rezultatyvius perdavimus. Vis tik pasižymėjo 11 iš 12 žaidėjų, be taškų lieka tik Eigirdas Žukauskas. Didžiausias statistinis skirtumas – baudų metimai. Suomiai per pirmą pusę metė vos 6 baudas ir pataikė 3, o lietuviai išmetė 22 ir pataikė 19. Sunku pasakyti, ar tai yra suomių agresijos stoka, bet akivaizdu, jog kontaktai prieš lietuvių žaidėjus, ypač aukštaūgius, yra ribojami.

53:24, 21 min.: Sabonis dvitaškiu atidaro antrąją rungtynių pusę.
56:26, 24 min.: Jantuneno dvitaškis. Brazdeikio tolimas metimas.
58:26, 25 min.: Valančiūno dvitaškis.
65:26, 27 min.: Giedraičio ir Sabonio taškai.
65:31, 28 min.: Madseno baudos. Palmi pataiko tritaškį.
67:32, 29 min.: Palmi ir Masiulio baudos.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (6/10 dvit.), Domantas Sabonis 10 (4/7 dvit.), Rokas Jokubaitis ir Ignas Brazdeikis po 9.

Suomija: Olivier Nkamhoua 8, Topiasas Palmi 6.

69:35, 31 min.: Seppala ir Butkevičius apsimaino taškais.
73:35, 32 min.: Valančiūno dėjimas. Žemaičio dvitaškis.
79:36, 33 min.: Lekavičius ir Raitanenas pataiko dvitaškius.
81:36, 35 min.: Butkevičiaus dvitaškis.
81:41, 36 min.: Nkamhoua ir Jantunenas pelno taškus.
81:46, 37 min.: Huffas ir Nkamhoua mažina deficitą.
83:46, 38 min.: Butkevičiaus ir Masiulio dėjimai.
86:49, 39 min.: Valtoneno, Žemaičio ir Echodo taškai.

Vakar vykusiose rungtynėse Lietuvos rinktinė, pirmą kartą šią vasarą sulaukusi Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio pagalbos, užtikrintai nugalėjo Suomiją (76:61).

Trečiadienį vykusį mačą praleido Kristupas Žemaitis, Gytis Masiulis, Laurynas Birutis bei traumuotas Mindaugas Kuzminskas. Šiandien Lietuvos krepšinio federacija paskelbė, kad antrosiose rungtynėse su suomiais be Kuzminsko neregistruoti bus Donatas Tarolis, Laurynas Birutis ir Tomas Dimša.

Po šių rungtynių rinktinė atsisveikins bent su vienu krepšininku. Šiuo metu stovykloje yra 16 žaidėjų.

Lietuvos rinktinė praėjusį ketvirtadienį Klaipėdoje 84:70 įveikė Estiją, o sekmadienį Alytuje laimėjo 90:88.

Kitą savaitę (rugpjūčio 16 d.) Lietuvos atstovai vyks į Ispaniją, kur jėgas išmėgins su šios šalies rinktine.