77%
20/26
Naujienos
2022-08-17
Las Palme pralaimėjimą nuo Lietuvos sugėręs Sergio Scariolo pranešė, kas neatvyks į rungtynes Vilniuje. Ispanijos rinktinės vairininkas rugpjūčio 18 d. mače versis be Rudy Fernandezo ir Willy Hernangomezo. Pirmajame mače, kurį Lietuva laimėjo 82:77, Hernangomezas surinko 22 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balus.
2022-08-17
Lietuvos rinktinė penktąją pergalę paeiliui draugiškų rungtynių maratone iškovojo susitikus su Ispanija, o po mačo mūsiškių vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi komandos tobulėjimu ir bendru vaizdu aikštėje. Lietuva Gran Kanarijoje sutiko rimčiausią varžovą ruošiantis Europos čempionatui, pirmą kartą žaidė išvykoje ir šeimininkus įveikė 82:77.
2022-08-16
Pirmas draugiškas rungtynes ne prie savų sirgalių žaidusi Lietuvos rinktinė pratęsė pergalių seriją. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Gran Kanarijoje permainingoje kovoje 82:77 (19:13, 23:23, 22:21, 18:20) palaužė šeimininkų Ispanijos rinktinę ir pasiruošime Europos čempionatui iškovojo penktą pergalę paeiliui.
2022-08-16
Kazys Maksvytis išsirinko tryliktuką draugiškoms rungtynėms Las Palme prieš Ispanijos rinktinę. Už sudėties borto buvo palikti Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas. Kuzminskas dėl raumens traumos nesužaidė nė vieno draugiško mačo. Rungtynės prasideda antradienį 20.30 val. Lietuvos laiku.
2022-08-16
Antradienį Lietuvos rinktinę pasitinkantys ispanai gyrė mūsiškius bei prognozavo Europos čempionato medalius. Ispanijos rinktinės vyr. treneris Sergio Scariolo išskyrė lietuvių stiprybę – fiziškumą.
2022-08-13
Lietuvos rinktinė pirmą kartą per pasiruošimą Europos čempionatui išvyko į užsienį bei turi du tikslus – pagerinti žaidimą ir tarpusavio ryšį. Lietuviai Ispanijoje rugpjūčio 16 d. žais draugiškas rungtynes su ispanais, o rugpjūčio 18 d. pasaulio čempionai svečiuosis Lietuvoje.
Rokas  Jokubaitis
22 MIN

Mačo eiga:

0:3, 1 min.: Giedraitis tritaškiu greitoje atakoje atidaro taškų sąskaitą.
3:6, 2 min.: antras Giedraičio tritaškis paeiliui, Willy Hernangomezas taip pat pataiko iš toli.
6:6, 3 min.: Juancho Hernangomezas lygina rezultatą.

6:10, 4 min.: geras Brazdeikio prasiveržimas, Sabonis pelno pirmuosius savo taškus.
9:12, 5 min.: J. Hernangomezas pataiko baudą, Brazdeikis krauna kamuolį iš viršaus, Brownas švelnina šeimininkų atsilikimą.

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas
Rokas Giedraitis dviem tritaškiais užduoda toną rungtynėms (6:0) ir nors broliai Hernangomezai greitai išlygina rezultatą (6:6), sėkmingi Igno Brazdeikio ir Domanto Sabonio epizodai sužaidus pusę kėlinio leidžia mūsiškiams būti priekyje – 12:9.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas
Ką išdarinėja Domantas Sabonis, kai jam leidžiama kurti. Lietuvių aukštaūgis du kartus įspūdingai perdavė kamuolį Rokui Jokubaičiui ir Ignui Brazdeikiui ir tai pasibaigė 4 lengvais lietuvių taškais. Belieka tikėtis, jog tėvo akis pakaušyje paveldėjęs Domas į kūrybą bus įtraukiamas vis dažniau ir dažniau.

9:15, 7 min.: Brazdeikis prideda tašką baudos metimu, Sabonis prideda dvitaškį.
9:17, 8 min.: dar du Sabonio taškai.

Puikus Domanto Sabonio pirmasis kėlinys – 8 minutės, 6 taškai laužant varžovus po krepšiu, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir tai lietuviams neša dividendus – mūsiškiai turi 8 taškų pranašumą.

9:19, 9 min.: sudėtingas Grigonio dvitaškis.
13:19, 10 min.: ispanai pelno keturis taškus be atsako.

Ispanija: Juanho Hernangomezas 4, Willy Hernangomezas 3.
Lietuva: Domantas Sabonis (4 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Rokas Giedraitis po 6, Ignas Brazdeikis 5.

13:21, 11 min.: Valančiūnas pataiko iš vidutinio nuotolio.

16:21, 12 min.: Brizuela pataiko su sirena.
18:24, 13 min.: Sabonis pataiko vieną baudą, JV dėjimu kartoja netaiklų metimą, Pradilla sumeta baudas.
18:27, 13 min.: Butkevičiaus reidas link krepšio baigiasi taškais su pražanga.
22:31, 15 min.: ispanai pelno keturis taškus paeiliui, Brazdeikis nutraukia lietuvių taškų badą, Giedraitis pataiko baudas.
25:31, 16 min.: J. Hernangomezo dėjimas, vėliau jis prideda vieną baudą.
25:35, 17 min.: Echodo ir Brazdeikio baudų metimai.
30:39, 19 min.: ispanai švelnina atsilikimą penkiais taškais paeiliui, Giedraičio dvitaškis.

36:42, 20 min.: ispanai vėl priartėja iki penkių taškų, Grigonis pataiko labai sudėtingą tritaškį, kėlinį užbaigia Browno dvitaškis.

Ispanija: Willy Hernangomezas 12, Juanho Hernangomezas 10.
Lietuva: Rokas Giedraitis 10, Ignas Brazdeikis 9, Domantas Sabonis (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Marius Grigonis po 5.

Lietuviai pirmoje rungtynių pusėje kontroliavo įvykius aikštėje, tačiau niekaip nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir sėkmingesnė ispanų antrojo kėlinio pabaiga išlaiko juos kovoje – 36:42.
Nors šiandien daug žaidžiama kartu su Saboniu ir Valančiūnu penkete, problema yra atkovoti kamuoliai prie savojo krepšio – ispanai puolime jų jau sugriebė 12.

Jeigu dominavimo po krepšiu iš Domanto Sabonio ir rezultatyvaus Igno Brazdeikio (9 taškai) galima tikėtis, tai Rokas Giedraitis, lyginant su praėjusiais draugiškais mačais, yra visiškas X faktorius. Puolėjas neprameta – realizavo dvitaškį, abu tritaškius, sumetė abi baudas ir su 10 taškų yra rezultatyviausias lietuvių gretose. Po dviejų kėlinių mūsiškiai turi 6 taškų pranašumą – 42:36.
Apskritai džiugu matyti, jog lietuvių žaidimas grindžiamas ne vien žaidimu po krepšiu, agresyvūs ir perimetro žaidėjai. Tas pats Marius Grigonis nevengia veržtis, taip pritraukdamas du gynėjus ir atsimesdamas kamuolį laisviems komandos draugams. Marius savo sąskaitoje turi 5 taškus ir 2 rezultatyvius perdavimus.

40:42, 22 min.: šeimininkai antrąją mačo pusę pradeda keturiais taškais be atsako.
42:44, 23 min.: Valančiūnas atidaro lietuvių taškų sąskaitą po pertraukos, W. Hernangomezas atsako dvitaškiu.
42:47, 23 min.: Giedraitis įmeta baudą po techninės pražangos, Sabonis sumeta baudas.
44:49, 24 min.: Sabonio dėjimas greitoje atakoje.
44:53, 25 min.: Jokubaičio dvitaškis po Sabonio perdavimo, Grigonis prideda dvi tikslias baudas.
44:59, 27 min.: lietuviai spurtuoja 12:0 ir įgyja rekordinę 15 taškų persvarą.
50:64, 28 min.: Brazdeikis smeigia tritaškį, varžovai atsako baudų metimais, Sabonio taškai su pražanga, Brizuela prideda dvitaškį.
55:64, 29 min.: Garubos vedami ispanai spurtuoja 7:0.
57:64, 30 min.: Garuba kėlinį užbaigia dar dviem taškais.

Ispanija: Willy Hernangomezas 20 (8 atk. kam., 24 naud.), Juanho Hernangomezas 10, Usmanas Garuba 6.
Lietuva: Ignas Brazdeikis 16 (5 atk. kam., 21 naud.), Rokas Giedraitis 11, Domantas Sabonis (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Marius Grigonis po 9.

59:66, 32 min.: Brizuelos sudėtingas dvitaškis, Lekavičius atsako tuo pačiu.
61:66, 34 min.: J. Hernangomezas švelnina atsilikimą.
66:66, 35 min.: Brownas švelnina šeimininkų atsilikimą iki vieno metimo, netrukus amerikietis ir lygina rezultatą.
67:68, 36 min.: įspūdingas Sabonio dėjimas, J. Hernangomezas pataiko vieną baudą.
69:70, 37 min.: Valančiūnas ir Llullas keičiasi sudėtingais metimais.
69:76, 38 min.: Jokubaičio ir Brazdeikio tritaškiai tolina lietuvius.
71:78, 39 min.: W. Hernangomezas artina ispanus, JV atsako dvitaškiu.
77:82, 40 min.: Hernangomezo ir Browno tritaškiai priartina ispanus, bet Grigonis baudomis įtvirtina pergalę.