1 2 3 4
Lietuva 25 23 22 24
Nyderlandai 19 22 17 10

2022-08-19 19:30 / „Avia Solutions Group“ arena (10 000 vietų), Ozo g. 14, Vilnius
2022-08-20
Lietuvos rinktinės lyderiams atsikvėpti leidžiantis Kristupas Žemaitis mėgaujasi patirtimi rinktinėje. Žemaitis supranta, kad jei ir išvyks į Europos čempionatą, ten nebus svarbus Lietuvos rinktinės žaidėjas. Tačiau vien konkurencinė kova leidžia gynėjui džiaugtis patirtimi, o ypač pergalėmis.
2022-08-19
Draugiškų rungtynių ciklą apžvelgęs Rokas Jokubaitis pasidžiaugė iškovotomis septyniomis pergalėmis, tačiau bėrė ir ryškėjusius nesklandumus. Tiek komandinius, tiek asmeninius, prisiimant pagrindinio Lietuvos rinktinės įžaidėjo vaidmenį.
2022-08-19
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošimą užbaigė 7 pergalėmis iš 7. Paskutinėse rungtynėse su Nyderlandais (94:68) įvyko ilgai lauktas Mindaugo Kuzminsko sugrįžimas, o po mačo paaiškėjo antrasis žaidėjas, paliekantis stovyklą.
2022-08-19
Pusę metų krepšinio rungtynių nežaidęs Mindaugas Kuzminskas sėkmingai sugrįžo. Rezultatyviai pasirodęs puolėjas įvertino savo, Lietuvos rinktinės ir Domanto Sabonio žaidimą. Penktadienį Lietuvos rinktinė 94:68 sutriuškino Nyderlandus bei baigė draugiškų rungtynių ciklą nepralaimėjusi – septynios pergalės iš septynių.
2022-08-19
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė draugiškų rungtynių ciklą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 94:68 (25:19, 23:22, 22:17, 24:10) įveikė Nyderlandų krepšininkus ir iškovojo septintąją pergalę paeiliui.
2022-08-19
Po šešerių praleistų kontrolinių rungtynių Lietuvos rinktinės gretose galop pasirodys Mindaugas Kuzminskas. Kazys Maksvytis mačui su Nyderlandais registruos Kuzminską, o ant suolo paliks Donatą Tarolį ir Eigirdą Žukauską. Lietuvos rinktinė, kaip ir abiejuose mačuose su ispanais, turės 13 registruotų žaidėjų.

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas ASG arenoje
Po sausakimšų tribūnų mače su ispanais – visiškai priešingas vaizdas su Nyderlandais. ASG arenos antrasis aukštas uždarytas, o pirmajame gausu laisvų plotų. Fanų nepavyko privilioti ir nuolaidomis. Asmenims, pirkusiems bilietus į mačą su ispanais, buvo taikoma 50 proc. nuolaida visiems bilietams į rungtynes su olandais.

Rungtynių eiga:

3:0, 1 min.: Brazdeikis atidaro rungtynes tritaškiu.
5:0, 1 min.: Sabonis dominuoja po krepšiu.
5:3, 2 min.: Williamso tritaškis.
7:9, 3 min.: Du Nyderlandų žaidėjų tritaškiai, Jokubaičio metimas viena ranka.
10:9, 4 min.: Valančiūno tritaškis.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas ASG arenoje
Sirgaliai sulaukė Jono Valančiūno taiklaus tritaškio. Ketvirtadienį su ispanais prametęs vieną, centras pro šalį sviedė ir pirmąjį mače su Nyderlandais. Antrąją progą gavęs ties viduriu, kapitonas nedvejojo ir įskraidino tritaškį, kurį kukliai susirinkę fanai palydėjo aplodismentais. Bendrai tai – antras Valančiūno tritaškis per karjerą atstovaujant Lietuvos vyrų rinktinei. Oficialiose rungtynėse JV prametė abu mestus tritaškius. NBA rungtyniaujantis centras vyrų rinktinės garbę gina nuo 2011 m. Europos čempionato Lietuvoje.

12:9, 4 min.: Valančiūno dėjimas.
14:9, 5 min.: Valančiūno baudos.
14:11, 5 min.: Svečių dvitaškis.
16:11, 5 min.: Sabonio dvitaškis.

Krepšinio pasaulio nykštukai Nyderlandai bent rungtynių pradžioje kiek nustebino lietuvius. Svečiai startavo trimis tritaškiais iš trijų bei įgijo pranašumą (9:5). Nepaisant to, Lietuva greitai stabilizavo padėtį, o po minutės pertraukėlės pirmą kartą į aikštę šią vasarą žengia Mindaugas Kuzminskas.

19:11, 7 min.: Valančiūno dvitaškis su pražanga.
21:11, 7 min.: Valančiūno taškai, jį keičia Echodas.
21:16, 8 min.: De Vriesto taškai, pastarojo tritaškis.
23:16, 9 min.: Pirmieji Echodo taškai.
23:19, 9 min.: De Jongo tritaškis.
25:19, 10 min.: Grigonio baudos.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 12, Domantas Sabonis 4, Ignas Brazdeikis 3.

Nyderlandai: Keye De Vries 2.

Kaip ir kitos komandos šiame pasiruošimo cikle, Nyderlandai absoliučiai neturi priešnuodžių mūsų aukštaūgiams – Valančiūnas per 7 minutes susirinko 12 taškų ir 6 atkovotus kamuolius. Be to, „Pelicans“ centras pirmajame kėlinyje pakėlė žiūrovus iš savo vietų, kai pataikė tritaškį. Varžovai liūto dalį taškų pelnė tritaškiais – 5 iš 9.

27:21, 11 min.: Sabonio dvitaškis viena ranka aukšta trajektorija.
27:22, 12 min.: Leonso taškai su pražanga.
29:22, 13 min.: Jokubaičio prasiveržimas.
29:24, 14 min.: De Jongo taškai.
31:24, 15 min.: Jokubaičio dvitaškis.
33:26, 15 min.: Butkevičiaus juvelyrinis perdavimas Saboniui, svečių dvitaškis.
33:28, 16 min.: Svečių dvitaškis.
36:28, 16 min.: Brazdeikio dvitaškis, svečių dvitaškis.
39:30, 17 min.: Jokubaičio dvitaškis su pražanga po juvelyrinio Sabonio perdavimo.

Gražu stebėti, koks efektyvus aikštelėje yra Domantas Sabonis – 4 iš 4 dvitaškių, 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 1 klaida. Apskritai Maksvyčio planas ketvirtam numeriui Saboniui kišti kamuolius po krepšiu, o Valančiūnui atsitraukti prie tritaškio, visą pasiruošimą atrodo pakankamai smagus.

39:33, 17 min.: De Jongo tritaškis.
41:33, 17 min.: Brazdeikio baudos.
43:33, 18 min.: Giedraičio taškai greitoje atakoje.
45:36, 18 min.: Svečių tritaškis, JV dėjimas.
45:39, 19 min.: Dar vienas svečių tritaškis.
46:41, 20 min.: Schaftenaaro dvitaškis. Žemaičio bauda.
48:41, 20 min.: Brazdeikio dvitaškis.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 14, Ignas Brazdeikis 10, Rokas Jokubaitis 9, Domantas Sabonis 8.

Nyderlandai: Olafas Schaftenaaras 13, Worthy De Jongas 8.

Kol kas Nyderlandai priešinasi ir didžiausia to priežastis – lietuvių gynyba. Eilinį kartą varžovai sugeba imti kamuolius puolime – olandai tokių turi 5. Be to, svečiai pataikė 8 tritaškius iš 17, o daugumą metimų atliko laisvi. Su Lietuvos puolimu viskas gerai ir kitaip, turbūt, sunku tikėtis. Bet gynyba tikrai kelia klausimų.

50:46, 23 min.: Komandos keičiasi taškais.
52:46, 23 min.: Sabonio dvitaškis su pražanga.
54:48, 24 min.: Grigonio dvitaškis. Svečių dvitaškis su pražanga.
56:48, 26 min.: Lekavičiaus dvitaškis po Sabonio perdavimo.
58:50, 26 min.: Echodo baudos, svečių taškai.
60:52, 27 min.: Brazdeikio baudos, svečių dvitaškis.
62:52, 27 min.: Brazdeikio dvitaškis.
64:52, 28 min.: Echodo dėjimas.
66:54, 28 min.: Svečių dvitaškis, Brazdeikio baudos.
68:56, 29 min.: Svečių dvitaškis, pirmieji Kuzios taškai.

Pirmoje pusėje veiksmo privengęs Kuzminskas trečiojo kėlinio gale pademonstravo, kad gali duoti naudos šiai rinktinei. Iš pradžių puolėjas labai netaikliai švystelėjo tritaškį, bet po atkovoto kamuolio sėkmingai sužaidė nugara į krepšį. Vėliau lietuvis gerai įvertino situaciją, prasiveržė po krepšiu ir užbaigė ataką.

68:58, 29 min.: Svečių taškai.
70:58, 30 min.: Kuzminsko dvitaškis.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 16, Jonas Valančiūnas 14, Rokas Jokubaitis 9, Marius Grigonis ir Martynas Echodas po 6.

Nyderlandai: Olafas Schaftenaaras 17, Worthy De Jongas 11.

70:61, 31 min.: Svečių dvitaškis su pražanga.
72:61, 32 min.: Echodo dėjimas.
75:61, 34 min.: Giedraičio tritaškis.
78:61, 35 min.: Dimšos tritaškis.