100
81
Naujienos
2022-09-09
Daugybei žaidėjų ir trenerių sukritikavus Europos čempionato teisėjus, FIBA paskelbė oficialų pranešimą, kuriame pripažino dvi pagrindines teisėjų klaidas turnyre.
2022-09-05
Tarptautinė krepšinio organizacija (FIBA) ėmėsi veiksmų po Lietuvos pateikto protesto po rungtynių su Vokietijos rinktine. Pasak Graikijos žiniasklaidos kanalo „SDNA“, mače dirbę teisėjai italas Manuelis Mazzoni bei lenkai Wojciechas Liszka ir Michalis Procas buvo nušalinti likusiam Europos čempionatui.
2022-09-05
Lietuvos rinktinės mačas su Vokietija sukėlė didžiulius atgarsius krepšinio pasaulyje. Ir daugiausiai ne dėl savo atkaklumo bei įspūdingos 50 minučių kovos, o teisėjų sprendimų.
2022-09-05
Lietuvos rinktinės protestas FIBA po mačo su Vokietija – atmestas. Pagrindinė priežastis – jis buvo pateiktas per vėlai. Visgi FIBA pažymėjo, kad jeigu protestas būtų priimtas, jis būtų buvęs atmestas, nes nurodyta priežastis neatitinka sąlygų, dėl ko galima teikti protestą. BasketNews pateikia situacijas, kuomet protestai gali būti teikiami.
2022-09-05
Apie iš Lietuvos rinktinės pavogtą baudos metimą trečiajame mačo su Vokietija kėlinyje jau visi girdėjome, bet rungtynėse buvo įdomesnis momentas – paskutinėmis pagrindinio laiko sekundėmis teisėjai norėjo ištaisyti klaidą.
2022-09-05
Tarptautinė krepšinio organizacija (FIBA) pateikė oficialų atsakymą į Lietuvos rinktinės protestą dėl rungtynėse su Vokietija fiksuotos teisėjų klaidos. Pranešime spaudai rašoma, jog lietuvių protestas – nepriimtas, nes pavėluota jį pateikti.
2022-09-04
Teisėjų apvogta Lietuvos rinktinė Europos čempionate lieka be pergalių. Mūsiškiai dviejų pratęsimų kovoje 107:109 pripažino šeimininkės Vokietijos pranašumą. Startas 0-3 čempionatuose yra blogiausias Lietuvos istorijoje, tad likę grupės mačai su Vengrija bei Bosnija ir Hercegovina – žūtbūtiniai. Nors net ir juos laimėjus įmanoma nepatekti į aštuntfinalį.
2022-09-04
Nesulaikomai rungtyniavęs Franzas Wagneris siautėjo ant „Lanxess“ arenos parketo prieš Lietuvos rinktinę.  Vokietijos nacionalinėje komandoje debiutuojantis 21-erių talentas sumetė net 32 taškus ir buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių fantastiškoje dramoje.
2022-09-04
Rungtynių su Vokietija pabaigoje parblokštas Martynas Echodas prapliupo krauju, bet rimtos traumos išvengė. Leisdamasis po metimo Ignas Brazdeikis pataikė Echodui į galvą ir iš nosies pradėjo bėgti kraujas. Nuaidėjus finalinei sirenai centras liko gulėti ant parketo, prie žaidėjo pripuolė rinktinės nariai.
2022-09-04
Lietuvos rinktinė patyrė trečią dramatišką pralaimėjimą iš eilės Europos čempionate (107:109). Šįkart mūsiškiai su vokiečiais kovėsi 50 minučių trileryje ir jo pabaigoje turėjo du šansus išplėšti pergalę.
2022-09-04
Kazys Maksvytis virė iš pykčio pralaimėjus įspūdingą dviejų pratęsimų dramą su Vokietija. Lietuvos rinktinės štabas pateikė protestą dėl brangiai kainavusios klaidos, kuri trečiojo kėlinio pabaigoje atėmė iš mūsiškių baudos metimą. Strategas liejo apmaudą, jog teisybė nebus atstatyta, bet tikisi FIBA veiksnumo.
2022-09-04
Trečiąjį iš eilės pralaimėjimą su Lietuvos rinktinės marškinėliais sugėręs Mindaugas Kuzminskas po rungtynių turėjo priekaištų teisėjų darbui, bet labiausiai krimtosi dėl prasčiausio komandos starto šalies istorijoje. Dviejų pratęsimų dramoje lietuviai 107:109 nusileido Vokietijai.
2022-09-04
Trečiajame kėlinyje rungtynių teisėjas sušvilpė techninę pražangą Vokietijos rinktinės treneriui Gordonui Herbertui, netrukus tą patį parodė mačo sekretoriatui, bet baudos metimas už tai taip ir nebuvo skirtas. Galiausiai Lietuva žaidė du pratęsimus ir tas vienas galimas taškas būtų buvęs ypatingai svarbus.
2022-09-04
Techninė pražanga varžovams paskirta, bet baudos metimas nėra metamas. Po kiek laiko – teisėjo atsiprašymas už klaidą. Tokią visą komandą apstulbinusią situaciją mače su Vokietija patyrė Lietuvos krepšininkai, kai trečiajame kėlinyje teisėjai pasielgė taip, kaip aukščiausio lygio rungtynėse nėra tekę matyti.
2022-09-04
Teisėjai ir rungtynių komisariatas Kiolne praleido pro akis vieną baudos metimą, kuris galėjo turėti reikšmės Lietuvos ir Vokietijos rinktinių dvikovos baigčiai. Trečiojo kėlinio pabaigoje Vokietijos rinktinės vyr. treneris Gordonas Herbertas buvo nubaustas technine pražanga, tačiau lietuviams nebuvo suteikta galimybė paversti šios nuobaudos vienu baudos metimu.
2022-09-04
Trečiąjį pralaimėjimą paeiliui 50 minučių dramoje Europos čempionate patyrė Lietuvos rinktinė (0-3). Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kiolne B grupės mače per antrąjį pratęsimą 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) nusileido šeimininkei Vokietijai (3-0).
11 DREB
35 MIN
Dennis  Schroder
40 MIN

Rezultatyvūs perdavimai 2

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas Kiolne (Vokietija)
Mačas Vokietijoje, arena – kone pilnutėlė, bet per pristatymą nušvilpti buvo tik Vokietijos krepšininkai. Lietuvių fanai dominuoja nuo pirmųjų sekundžių.

Rungtynių eiga:

3:2, 1 min.: Grigonis rungtynes pradeda tritaškiu. Theiso taškai.
5:2, 2 min.: Sabonio ir Valančiūno tandemas.
5:5, 2 min.: Theiso tritaškis.
7:5, 3 min.: Jokubaičio dvitaškis.
7:7, 4 min.: Pirmieji Schroderio taškai.
7:9, 5 min.: Wagnerio taškai.

2018-2019 metų sezone Franzas Wagneris ir Rokas Giedraitis kartu žaidė Berlyno ALBA komandoje, o dabar vienas prieš kitą tiesiogiai rungtyniauja kiekvienoje atakoje. Šiam Vokietijos talentui – vos 21-eri metai, tačiau jis jau yra viena ryškiausių komandos žvaigždžių.

9:9, 6 min.: Grigonio metimas iš vidutinio nuotolio.
9:11, 6 min.: Wagnerio dvitaškis.
10:11, 8 min.: Kuzminsko bauda.
10:13, 8 min.: Lo dvitaškis per Lekavičių.
13:13, 9 min.: Valančiūno dvitaškis su technine pražanga, Brazdeikio bauda.
13:14, 9 min.: Lo bauda.
15:16, 9 min.: Butkevičiaus dvitaškis po JV perdavimo. Lo taškai.
17:16, 10 min.: Valančiūno baudos.

Sėkmingi Jono Valančiūno epizodai puolime. Iš pradžių prieš lietuvį varžovas bandė suvaidinti, o JV ne tik pataikė dvitaškį, bet ir varžovui uždirbo techninę pražangą. Kitoje atakoje Valančiūnas puikiai perdavė kamuolį po krepšiu įkirtusiam Arnui Butkevičiui, o galiausiai išprovokavo pražangą ir sumetė baudas. Taip Valančiūnas prisidėjo prie septynių lietuvių taškų paeiliui.

17:19, 10 min.: Lo tritaškis.

19:19, 10 min.: Jokubaičio baudos.

Lietuva: Marius Grigonis 5, Rokas Jokubaitis ir Jonas Valančiūnas po 4, Arnas Butkevičius ir Domantas Sabonis po 2.

Vokietija: Maodo Lo, Danielis Theisas 5, Franzas Wagneris 4.

Puikus Maodo Lo kėlinys. Įžaidėjas per puspenktos minutės spėjo sumesti 8 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudų) ir yra rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Palyginimui, pagrindinis vokiečių atakų organizatorius Dennisas Schroderis per 7 minutes surinko 2 taškus (1/4 met.).

19:21, 11 min.: Darbiniai Giffey taškai.
19:23, 12 min.: Obsto dvitaškis.

Per 1 min. ir 45 sek. Lietuva jau išnaudojo leistinų pražangų skaičių. Po vieną nuobaudą užsidirbo Jokubaitis, Grigonis, Žukauskas ir Sabonis. Vokiečiai šiame kėlinyje kol kas neturi nė vienos pražangos.
Netrukus – ir penktoji pražanga, kuri skirta dėl kamuolio kovojusiam Domantui Saboniui. Įtampos neatlaikė ir visas rinktinės suoliukas – už reakciją buvo skirta techninė pražanga. Tuo metu įsiaudrinusį Kazį Maksvytį turėjo stabdyti asistentai Kęstutis Kemzūra ir Tomas Rinkevičius.

19:25, 13 min.: Techninė lietuvių suolui. Voigtmanno baudos.
21:27, 14 min.: Komandos keičiasi taškais.
21:30, 14 min.: Obsto tritaškis.
24:30, 15 min.: JV dvitaškis su pražanga.
24:32, 15 min.: Wagnerio dvitaškis.
25:32, 16 min.: Jokubaičio bauda.
27:34, 16 min.: Valančiūno darbiniai taškai. Wagnerio floateris.
29:34, 16 min.: Kuzios dvitaškis su pražanga.
29:36, 17 min.: Wagnerio baudos.
31:38, 18 min.: JV dvitaškis. Wagnerio taškai.
33:38, 18 min.: JV baudos.
33:41, 18 min.: Wagnerio tritaškis.
36:44, 19 min.: Kuzios tritaškis. Wagnerio tolimas šūvis.

39:44, 19 min.: Kuzios tritaškis.

Franzas Wagneris mūsiškiams yra neįkandama mįslė. Jaunuolis vieną po kito atlieka techniškus reidus po krepšiu ir lengvai renka taškus, o paskutinėje atkarpoje smeigė du tritaškius iš eilės, taip užkurdamas arenoje esančius vokiečius. Puolėjo sąskaitoje jau 18 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudų).

41:46: 20 min.: Giffey ir Lekavičius keičiasi taškais.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 13, Mindaugas Kuzminskas 11, Rokas Jokubaitis ir Marius Grigonis po 5.

Vokietija: Franzas Wagneris 18, Maodo Lo 8, Andreasas Obstas 6.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas Kiolne (Vokietija)
21-erių Franzas Wagneris dominuoja prieš lietuvius – per antrąjį kėlinį sumetė 14 iš 27 vokiečių taškų. Orlando „Magic” talentas per 14 minučių iš viso sumetė 18 taškų (visa komanda 46 per du kėlinius), realizavęs 5 iš 7 dvitaškių, 2 iš 4 tritaškių ir 2 iš 2 baudų. Puolėjo sąskaitoje – 19 naudingumo balų.

Lietuviai rado savo ginklą Mindaugą Kuzminską, kuris per ketvirtį pelnė 10 taškų, o ši viso turi 11 (2/3 dvit., 2/2 baud., 1/3 baud.). Rinktinė antrajame kėlinyje įmetė 22 taškus.

Lietuvių gretose pastebimiausias yra Jonas Valančiūnas, žaidęs 13,5 min., kai dvi pražangas susirinkęs Domantas Sabonis aikštėje praleido 10 minučių. JV turi 13 taškų (4/6 dvit., 5/5 baudų) ir 5 sugriebtus kamuolius, o itin svarbus rodiklis – 3 rezultatyvūs perdavimai. Mūsiškis ne sykį žaidė vienas prieš vieną ir dažniausiai tai pasibaigdavo gera ataka.

44:46, 21 min.: Sabonio dvitaškis su pražanga.
46:48, 21 min.: Wagnerio dėjimas. JV taškai.
46:51, 22 min.: Schroderio tritaškis.
46:53, 23 min.: Theiso taškai.
49:55, 24 min.: Wagnerio taškai. Sabonio tritaškis.
51:55, 25 min.: Valančiūno taškai iš vidutinio nuotolio.
51:57, 25 min.: Wagnerio baudos
54:57, 25 min.: Grigo tritaškis.

Danielis Theisas per 50 sekundžių prieš Joną Valančiūną užsidirba dvi asmenines pražangas ir sėdasi ant suolo su keturiomis pražangomis. Vokiečių startinis centras per 15 minučių yra surinkęs 7 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit.), 3 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus.

56:57, 26 min.: Valančiūno baudos.
56:61, 27 min.: Weilerio-Babbo ir Schroderio taškai.

Vokiečiai po 7 lietuvių klaidų sumetė 11 taškų. Šeimininkai iki šiol prarado tik 4 kamuolius, o Lietuva iš to išpešė tik vieną tašką.

58:61, 27 min.: JV baudos.
60:61, 28 min.: Butkevičiaus baudos.
60:63, 29 min.: Lo dvitaškis.

Rungtynių teisėjas akivaizdžiai dukart parodė, kad vokiečių treneriui Herbertui Gordie skiria techninę pražangą, tačiau baudos metimas už tai mestas nebuvo. FIBA tiesioginiame statistikos protokolo lange techninė pražanga taip pat įrašyta, bet nurodoma, kad metimas nebuvo mestas.

63:63, 30 min.: Brazdeikio tritaškis.
65:66, 30 min.: Lo tritaškis. Jokubaičio dėjimas.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21, Mindaugas Kuzminskas 11, Marius Grigonis ir Domantas Sabonis po 8.

Vokietija: Franzas Wagneris 24, Maodo Lo 13, Danielis Theisas 7.

68:66, 31 min.: Sabonio dvitaškis su pražanga.
70:68, 31 min.: Wagnerio taškai, Sabonio dvitaškis.
70:71, 32 min.: Obsto tritaškis.
72:71, 33 min.: Valančiūno dvitaškis.