42
95
Naujienos
2022-09-07
Lietuvos rinktinė ketvirtuoju bandymu atsidarė savo pergalių sąskaitą Europos čempionate. Antrojo kėlinio gale pabėgę Kazio Maksvyčio auklėtiniai nugalėjo vengrus 87:64. Lietuvių dominavimas – ryškus ir rungtynių statistikoje. Mūsiškiai atakavo iš žaidimo 49% taiklumu, kuomet vengrai – tik 37%. Ryški persvara ir kovoje dėl atšokusių kamuolių – 48:26.
2022-09-06
Mindaugas Kuzminskas kartu su rinktine „Lanxess“ areną pasiekė tebevykstant Prancūzijos ir Bosnijos ir Hercegovinos rungtynėms. Jose sprendėsi Lietuvos likimas, kuris bosnių pergalės atveju būtų užsibaigęs dar Europos čempionato grupių etape. Dabar Lietuva vėl yra savo likimo kalvė.
2022-09-06
Domantas Sabonis po laimėto mačo su vengrais jau galėjo su šypsena veide pasakoti apie tai, kaip Lietuvos rinktinė su didžiuliu jauduliu stebėjo prancūzų ir bosnių rungtynes.
2022-09-06
Kaziui Maksvyčiui ši diena buvo itin sunki. Jis žinojo, kad vakarop žais ketvirtąsias Europos čempionato rungtynes, bet dieną dar nebuvo aišku, ar jos kažką reikš. Šiandien visų akys iš pradžių krypo į Prancūzijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rungtynes, nes bosnių laimėjimas būtų lėmęs EČ pabaigą Lietuvai.
2022-09-06
Visa Lietuva po šiandienos gali kiek ramiau atsikvėpti. Jeigu lietuviai prieš tai buvo labai keblioje situacijoje bei patekimas į kitą Europos čempionato etapą priklausė ne tik nuo Kazio Maksvyčio ir kompanijos, tai dabar mūsiškiai vėl yra savo likimo kalviai. Prancūzų pergalė, mūsų pergalė – tikėjimas vėl didis.
2022-09-06
Kai Lietuvos rinktinės likimas Europos čempionate sprendėsi Prancūzijos – Bosnijos ir Hercegovinos rungtynėse, Marius Grigonis šio mačo nežiūrėjo. Mūsiškių gynėjas koncentravosi būsimam mūšiui su Vengrija ir sakė buvęs toks pat ramus, kaip ir visą čempionatą iki tol.
2022-09-06
Į atkrintamąsias besikabinanti Lietuvos rinktinė (1-3) Europos čempionate iškovojo pirmąją pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kiolne B grupės akistatoje 87:64 (22:18, 26:15, 27:19, 12:12) nugalėjo be lyderio žaidusią Vengriją (0-4) ir dėjo pirmąjį žingsnį link aštuntfinalio. Norint patekti į kitą etapą, Lietuvai reikia trečiadienį (15.30 val.) įveikti bosnius.
2022-09-06
Lietuvos rinktinė antradienį sieks pirmosios pergalės Europos čempionate, o prieš tai paaiškėjo, kas teisėjaus dvikovoje su Vengrija. Vyriausiasis rungtynių arbitras bus serbas Aleksandaras Glišičius, o jam talkins latvis Andris Aunkrogers ir makedonas Igoris Mitrovskis.
2022-09-05
Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis su nerimu laukia antradienio popietės, kai prieš mūsiškių rungtynes Kiolne ant parketo išbėgs Bosnija ir Hercegovina bei Prancūzija. Mačo kaina lietuviams yra milžiniška – jeigu bosniai laimės, tuomet Lietuvai nebeliks jokių šansų patekti į Europos čempionato aštuntfinalį.
2022-09-05
Jonas Valančiūnas pirmadienį Kiolne vėl liejo prakaitą Lietuvos rinktinės treniruotėje. Komandos vedlys dar sekmadienį surakintas spazmų šlubčiodamas žengė „Lanxess“ arenos koridoriumi.
Rokas  Jokubaitis
18 MIN

Rezultatyvūs perdavimai 4

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas Kiolne (Vokietija)
Kaip ir buvo galima tikėtis, dalis Lietuvos sirgalių po pirmųjų trejų rungtynių išvyko iš Kiolno. Trečiasis mačas vyko sekmadienį. Sunku pasakyti, kiek stipriai sumažėjo sirgalių skaičius, bet bent tūkstančiu – tikrai. Net ir pagrindinėje lietuvių tribūnoje matyti nemažai laisvų vietų, kai per pirmąsias trejas rungtynes to kone nebuvo.

Mačo eiga:

0:2, 1 min.: Grigonis atidaro rungtynes.
2:2, 2 min.: Alleno dvitaškis.
5:6, 3 min.: Valančiūno metimai. Vojvodos tritaškis.
7:9, 4 min.: Hopkinsas ir Grigonis apsimaino taškais.
7:11, 5 min.: Jokubaitis atsidaro sąskaitą.
9:13, 6 min.: Sabonio baudos. Kellerio atsakymas.

9:17, 7 min.: Sabonio 4 taškai paeiliui. Vengrų pertrauka.
12:17, 8 min.: Kellerio tritaškis.
16:20, 9 min.: Ferenczo dvitaškis. Kuzminsko tolimas metimas. Varadi taškai.
18:22, 10 min.: Sabonio baudos. Perlo atsakymas.

Kristupas Žemaitis debiutuoja Europos čempionate. Jis į aikštę kartu su Martynu Echodu žengė iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 50 sekundžių. Dabar EČ yra pasirodę visi 12 Lietuvos krepšininkų.

Vengrija: Akosas Kelleris 5, Davidas Vojvoda 3.
Lietuva: Domantas Sabonis 8, Marius Grigonis 5.

18:24, 11 min.: Brazdeikio metimas.
23:24, 12 min.: Alleno baudos. Perlo tritaškis. Lietuvių pertraukėlė.
27:26, 13 min.: Valančiūno dėjimas. Alleno baudos. Vojvodos dvitaškis.
27:28, 14 min.: Valančiūno taškai.
29:31, 15 min.: Alleno prasiveržimas. Jokubaičio tritaškis.

Panašu, kad Kazys Maksvytis šiose rungtynėse nori panaudoti didesnę rotaciją. Iki tol per tris mačus nė sekundes nežaidęs Kristupas Žemaitis aikštėje jau praleido 4 minutes, o Martynas Echodas – 2,5 min. Aikštėje dar nepasirodė vienintelis Eigirdas Žukauskas.

29:36, 16 min.: Sabonis prideda tolimą metimą.
29:39, 17 min.: Sabonio ir Jokubaičio dvitaškiai. Vengrų pertraukėlė. Grigonio bauda.
31:43, 19 min.: Valančiūno 4 taškai paeiliui. Perlo atsakymas.
33:48, 20 min.: Lietuvių pertraukėlė. Eilingsfeldo ir Lekavičiaus baudos. Jokubaičio prasiveržimas.

Domantas Sabonis jau pakartojo savo rezultatyvumo rekordą šiame Europos čempionate. Puolėjas per 14 minučių surinko 13 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 4/5 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Aukštaūgio sąskaitoje – 21 naudingumo balas.

Vengrija: Zoltonas Perlas 7, Akosas Kelleris ir Davidas Vojvoda po 5.
Lietuva: Domantas Sabonis 13, Jonas Valančiūnas 12, Rokas Jokubaitis 10.

Lietuva puikiu procentu atakuoja iš dvitaškio zonos – įmesta 14 metimų iš 21. Jonas Valančiūnas sumetė 6 dvitaškius iš 8, Rokas Jokubaitis ir Domantas Sabonis – po 3 iš tiek pat bandymų. Lietuva varžovus pagal naudingumo balų skaičių lenkia beveik dvigubai – 65 prieš 33.

35:53, 21 min.: Valančiūno, Benke ir Sabonio taškai.
38:55, 22 min.: Vojvodos dvitaškis ir baudos metimas. Valančiūno dėjimas.
40:57, 23 min.: Sabonis prideda du taškus. Perlo metimas.
42:62, 24 min.: Sabonio dėjimas. Golomano baudos. Grigonio tritaškis.
42:64, 25 min.: Valančiūnas pataiso metimą.
42:69, 26 min.: Valančiūno metimas su pražanga. Vengrų pertraukėlė. Lekavičiaus dvitaškis.
47:71, 27 min.: Golomano tritaškis. Echodo metimas iš po krepšio. Golomano baudos.
49:73, 28 min.: Giedraičio baudos. Perlo dvitaškis.
50:73, 29 min.: Perlo baudos metimas.
52:75, 29 min.: Echodo ir Perlo dvitaškiai.

Vengrija: Zoltanas Perlas 14, Davidas Vojvoda ir Rosco Allenas po 8.
Lietuva: Jonas Valančiūnas 21, Domantas Sabonis 17, Marius Grigonis 12.

54:77, 31 min.: Hopkinsas ir Sabonis atidaro kėlinį.
56:77, 32 min.: Vojvodos įkirtimas.
58:77, 33 min.: Perlo dvitaškis.
60:77, 34 min.: Allenas mažina deficitą.