9
10
Naujienos
2022-08-24
Sausakimšoje Sombathėjaus arenoje sirgalių sukurta atmosfera mėgavęsis Domantas Sabonis po rungtynių turėjo priekaištų sau ir komandos draugams, ypač dėl gynybinių veiksmų. Lietuvos rinktinė 88:78 įveikė Vengrijos krepšininkus, tačiau NBA aukštaūgis nebuvo patenkintas tuo, kaip gynyboje komunikavo komanda.
2022-08-24
Lietuvos rinktinei Sombathėjus nebuvo svetingas miestas. Mūsiškius pasitiko triukšminga vengrų minia, o ir ant parketo nuolaidos už penktą FIBA Europos reitingą nebuvo dalinamos. Pergalė iškovota tik paskutinėmis minutėmis (88:78), nors dar likus 3 minutėms varžovai kvėpavo į mūsų nugaras (76:77).
2022-08-24
Kazys Maksvytis Sombathėjaus „Savaria“ arenoje prakaitavo iki paskutinės minutės ir taip buvo ne tik dėl FIBA protokolo, reikalaujančio vilkėti kostiumą, bet ir Vengrijos rinktinės (3-4) užkurtos pirties lietuviams.
2022-08-24
Lietuvos rinktinė (6-1) vargo dėl pergalės visą mačą, tačiau per skausmus žengė dar vieną žingsnį pasaulio čempionato link. Kazio Maskvyčio auklėtiniai Sombathėjuje 88:78 (20:21, 22:17, 27:27, 19:13) įveikė Vengrijos (3-4) krepšininkus. K grupėje mūsiškiai užima pirmąją vietą, o antroje vietoje žengia taip pat vieną pralaimėjimą patyrusi Prancūzija.
2022-08-24
Aišku, kokios sudėties pasaulio čempionato atrankos mače Vengrija sutiks lietuvius. Vengrijos rinktinės sudėtyje buvo įregistruoti abu kitą sezoną Lietuvoje žaisiantys krepšininkai – Gyorgijus Golomanas (Panevėžio „Lietkabelis“) ir Benedekas Varadis (Vilniaus „Rytas“).
2022-08-24
Prieš Europos čempionatą Lietuvos rinktinės laukia ne ką mažiau svarbios kovos pasaulio čempionato atrankos antrojo etapo lange. Lietuvos rinktinė šiandien, rugpjūčio 24 d. išvykoje žais su Vengrija, o rugpjūčio 27 d. „Žalgirio“ arenoje priims Juodkalniją. 5 pergales iš galimų 6 pirmajame etape nuskynę lietuviai užima 1-2 vietas naujai sudarytoje K grupėje.
2022-08-23
Pirmą kartą karjeroje gimtąjį Sombathėjaus klubą paliksiantis Benedekas Varadis trečiadienį gyvai susitiks su savo naujuoju treneriu Giedriumi Žibėnu, su kuriuo po Europos čempionato kasdien dirbs Vilniaus „Ryte“.
2022-08-23
Lietuvos rinktinė atrankos į 2023 m. pasaulio čempionatą langą pasitinka su sutrumpėjusiu kandidatų sąrašu. Pirmadienį už darbą komandoje buvo padėkota Tomui Dimšai, kuris netrukus prisijungs prie Kauno „Žalgirio“ ir pradės pasiruošimą sezonui. Stovykloje liko 13 krepšininkų.
Zoltan  Perl
17 MIN
Marius  Grigonis
28 MIN

Rezultatyvūs perdavimai 4

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas Sombathėjuje (Vengrija)
Panašu, kad šį vakarą Sombathėjaus „Savaria“ arenoje bus labai karšta. Į 3 tūkst. žmonių talpinančią areną buvo išparduoti visi bilietai, o tribūnose netrūksta sirgalių iš Lietuvos. Likus 15 minučių iki rungtynių dar yra nemažai laisvų vietų, tačiau karštis ir tvankuma sporto salėje jau dabar primena geriausius Kauno sporto halės laikus.

Rungtynių eiga:

0:1, 1 min.: Valančiūnas atidaro rungtynes baudos metimu.
2:3, 1 min.: Hangos dvitaškis. Valančiūnas atsako tuo pačiu.
4:3, 2 min.: Hangos floateris.
6:6, 2 min.: Benke dvitaškis. Giedraičio tritaškis.
6:8, 3 min.: Sabonio dėjimas greitoje atakoje.
9:10, 4 min.: Jokubaitis kerta po krepšiu ir pelno taškus, Vojvodos tritaškis.
12:12, 6 min.: Valančiūnas dominuoja po krepšiu. Varadi tritaškis.

Pirmos minutės Lietuvos krepšininkams nervingos – iš pradžių poroje atakų buvo praleistas Adamas Hanga, o vėliau šeimininkai smeigė du tritaškius paeiliui ir išlygino rezultatą – 12:12. Negana to, Jonas Valančiūnos iš idealios padėties prametė iš po krepšio.
Po šio epizodo Kazys Maksvytis atliko pirmuosius keitimus – ant parketo žengė Mindaugas Kuzminskas ir Marius Grigonis, kurie pakeitė Domantą Sabonį ir Igną Brazdeikį.

15:12, 7 min.: Hangos dvitaškis su pražanga.
15:14, 7 min.: Butkevičiaus baudos.
17:19, 8 min.: Ellingsdfeldo dvitaškis. Kuzminsko 5 taškai paeiliui.
19:20, 10 min.: Sabonio baudos, Vojvodos dvitaškis.
21:20, 10 min.: Varadi baudos.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 5, Rokas Giedraitis ir Domantas Sabonis po 3.

Vengrija: Adamas Hanga 7, Benedekas Varadi ir Davidas Vojvoda po 5.

21:22, 11 min.: Sabonio dvitaškis.
21:24, 12 min.: Grigonio dvitaškis.
21:29, 14 min.: Sabonio dvitaškis, Jokubaičio tritaškis.

Nieko naujo šiai rinktinei – labai daug žaidimo per Domantą Sabonį. Šį kartą NBA bokštas yra matinimas kamuoliais baudos aikštelėje, o jo gebėjimą skaityti situacijas geriausiai atspindi paskutinis epizodas – po verpstės centras griūna ant parketo, bet sugeba numesti kamuolį į kraštą Rokui Jokubaičiui, kuris smeigia tritaškį. Lietuviai bėga į priekį (29:21), o Sabonis savo sąskaitoje jau turi 7 taškus ir 2 rezultatyvius perdavimus.

24:30, 15 min.: Kuzminsko bauda.
24:30, 14 min.:
 Karahodzičiaus dvitaškis su pražanga.
27:30, 14 min.: Hangos taškai su pražanga.
29:30, 15 min.: Perlo dvitaškis.
29:32, 15 min.: Jokubaičio baudos.
32:32, 17 min.: Varadi tolimas šūvis.
34:34, 17 min.: Valančiūnas ir Benke keičiasi taškais.
36:36, 18 min.: Varadi ir Jokubaitis keičiasi taškais.
38:39, 19 min.: Grigonio tritaškis, Perlo baudos.
38:42, 20 min.: Sabonio taškai. Giedraičio bauda.

Vengrija: Benedekas Varadi ir Adamas Hanga po 10.

Lietuva: Rokas Jokubaitis ir Domantas Sabonis po 9, Jonas Valančiūnas 7, Mindaugas Kuzminskas 6.

Permaininga pirmoji rungtynių pusę, per kurią matėme puikų Jokubaičio ir Sabonio susižaidimą. Vienas kitam rezultatyvius perdavimus dalinę lietuviai savo sąskaitose turi po 9 taškus ir yra rezultatyviausi. Visgi, jei puolime didelių problemų nėra, gynyboje skylių netrūksta, o tai po II kėl. neleidžia mūsiškiams jaustis užtikrintai – 42:38.

38:45, 21 min.: Valančiūno bauda. Sabonio dvitaškis.
38:48, 22 min.: Valančiūno tritaškis.

Jonas Valančiūnas smeigia antrą tritaškį šią vasarą ir trečią per karjerą Lietuvos rinktinėje, o lietuviai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 48:38. Dvi minutes taškų nepelnantys šeimininkai prašo minutės pertraukėlės.

40:51, 23 min.: Hangos taškai per JV. Grigonio tritaškis.
42:51, 24 min.: Vojvodos dvitaškis.
42:52, 24 min.: Valančiūno bauda.
42:53, 24 min.: Sabonio bauda.
45:53, 25 min.: Varadi tritaškis.
47:53, 26 min.: Perlo prasiveržimas.
49:55, 27 min.: Komandos keičiasi taškais.
52:58, 27 min.: Kuzminsko ir Ellingsfeldo tritaškiai.
52:61, 27 min.: Sabonio dvitaškis su pražanga.
55:61, 27 min.: Hangos taškai su pražanga.
57:63, 28 min.: Kuzminsko taškai. Hangos dvitaškis.
59:65, 29 min.: Brazeikio dvitaškis. Ellingsfeldas atsako tuo pačiu.
61:66, 29 min.: Brazdeikio bauda. Vojvodos dvitaškis.
63:66, 30 min.: Perlo dvitaškis. Maksvyčio pertraukėlė.
65:69, 30 min.: Giedraičio tritaškis, Vojvodos dvitaškis.

Vengrija: Adamas Hanga 17, Benedekas Varadi 13, Davidas Vojvoda 11.

Lietuva: Domantas Sabonis 15, Jonas Valančiūnas 12, Mindaugas Kuzminskas 11, Rokas Jokubaitis 9.

Bėdos gynyboje niekur nesibaigė ir po pertraukos. Vengrai per 8 minutes pelnė 27 taškus, o daugiausiai jų atėjo iš žaidimo perimetre. Vengrų prasiveržimai į baudos aikštelę ir judėjimas be kamuolio priverčia mūsiškius nuolat skėsčioti rankomis ir žvilgsniais kaltinti vienas kitą.

65:72, 31 min.: Butkevičiaus tritaškis.
68:72, 32 min.: Vojvodos tritaškis.
70:72, 33 min.: Butkevičiaus nesportinė. Vojvodos baudos.
72:72, 34 min.: Vojvodos dvitaškis.
72:74, 34 min.: Sabonio taškai.
74:77, 35 min.: Vengrų taškai, Valančiūno dvitaškis su pražanga.
76:77, 37 min.: Karahodzičiaus dvitaškis.
76:79, 38 min.: Valančiūno dvitaškis.
76:82, 39 min.: Kuzminsko dvitaškis su pražanga.