1 Perimti kamuoliai
15 Naudingumas
Naujienos
2022-08-06
Antrą mačą iš eilės Europos čempionate pralaimėjusi Lietuvos jaunių U18 rinktinė kitą vasarą turės ilsėtis. Karolio Abramavičiaus auklėtiniai Izmire 60:80 (22:18, 8:24, 16:21, 14:17) nusileido Prancūzijos rinktinei ir nepateko į 2023 m. pasaulio U19 čempionatą.
Taiklumas 0-0

4:2, 2 min.: Prancūzai nuo pirmųjų minučių kerta per skaudžiausią mūšiskių vietą – gynėjų liniją. Varžovai naudoja agresyvų spaudimą per visą aikštę bei jau išprovokavo dvi klaidas.
4:8, 3 min.: Domantas Šarauskas ir Paulius Murauskas išjudina lietuvių puolimą – pataiko po tritaškį.
13:13, 8 min.: Lietuviai šiame mače pasirinko labai aiškią riziką. Prancūzai beveik visus tritaškius meta laisvi ir iš 8 bandymų realizavo 4.
22:18, 10 min.: Neblogą lietuvių kėlinį vainikuoja Kristupo Keinio dėjimas prasiskynus pro du varžovus. Naudingiausias kol kas Motiejus Krivas (10 bal.), kuris pelnė du taškus, bet spėjo sugriebti net 7 atšokusius kamuolius.

Prancūzija: Maelis Hamonas 6.
Lietuva: Paulius Murauskas 8 (1/2 trit., 5/6 baudų), Emilis Bartninkas ir Domantas Šarauskas po 3.

23:24, 13 min.: Paulius Murauskas per 9 žaidimo minutes jau keturis kartus apsilankė prie baudų metimo linijos. Puolėjas pataikė 7 baudas iš 8 ir iš viso turi 10 taškų.
28:24, 14 min.: Lietuviai neberanda kelių puolime ir prancūzai kaipmat tuo naudojasi – varžovų spurtas kyla iki 10:0.
33:28, 17 min.: Prancūzų greitis ir atletiškumas pridaro daugiausiai problemų lietuviams. Varžovai nusiėmė jau 9 kamuolius puolime.
36:28, 18 min.: Prancūzai nuo pirmojo kėlinio galo laimi atkarpą 18:4. Abramavičius griebiasi jau antrosios minutės pertraukėlės.
42:30, 20 min.: Per antrąjį kėlinį lietuviai sukrapštė viso labo 6 taškus ir turi dviženklį deficitą. Visus lietuvių taškus antrajame ketvirtyje pelnė gynėjas Kajus Kublickas. Prancūzai pranašumą išsiaugino spurtu 24:6.

Prancūzija: Maelis Hamonas 10.
Lietuva: Paulius Murauskas 10 (1/9 met., 7/8 baudų), Kajus Kublickas 6 (3/4 dvit.), Emilis Bartninkas 5.

48:30, 23 min.: Nieko gero nežadanti antrosios pusės pradžia. Lietuviai startuoja dviem netaikliais metimais ir klaida, o prancūzai artinasi prie triuškinančio pranašumo.
51:38, 26 min.: Gyvybės ženklai lietuvių puolime. Murauskas pelno keturis taškus iš eilės, o po dvitaškį prideda Krivas ir Babraitis.
56:43, 27 min.: Murauskas vienas bando ištraukti Lietuvos rinktinę iš deficito. Puolėjas renka jau devintąjį tašką trečiajame kėlinyje.
63:46, 30 min.: Gerų atkarpų po pertraukos turėję lietuviai nesugeba užsikabinti, o prancūzų iniciatyva atrodo labai užtikrinta. Mūsiškiai šiandien pataiko vos 31 proc. metimų (14 iš 44), o tarp džiuginančių momentų galima išskirti nebent Murausko baudas (14 iš 16).

Prancūzija: Maelis Hamonas 10, Zacharie Perrinas 9.
Lietuva: Paulius Murauskas 22 (14/16 baudų), Kajus Kublickas 6.

65:51, 34 min.: Nepaisant 25 taškų, Murauskas nėra naudingiausias mūsiškių žaidėjas (14 bal.). Krivas kol kas pelnė 6 taškus, atkovojo 13 kamuolių, turi 18 naudingumo balų.
73:56, 37 min.: Eilinį dvitaškį verčiantys prancūzai, panašu, eliminuoja lietuvius iš kovos dėl pasaulio čempionato. Vargu, ar mūsiškiai panaikins tokį deficitą per 3 minutes.