1 Perimti kamuoliai
21 Naudingumas
Naujienos
2022-08-06
Lietuvos jaunių (U18) merginų rinktinė pralaimėjimu startavo Graikijoje vykstančiame Europos čempionate. Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmosiose C grupės rungtynėse 61:70 (16:13, 14:22, 18:15, 13:22) nusileido Suomijai. Sekmadienį 14.30 val. Lietuvos rinktinės laukia akistata su Švedija.
5 TO
34 MIN

Mačo eiga:

3:12, 5 min.: Justė Jocytė imasi iniciatyvos nuo pat rungtynių pradžios – lyderės rezultatyvūs perdavimai ir prasiveržimai padeda lietuvėms anksti susikrauti apčiuopiamą pranašumą. Suomijos trenerių štabas nėra patenkintas vaizdu aikštėje, todėl kviečia merginas į pasitarimą.
6:12, 7 min.: Juliana Haddad ir Lilli Hakkarainen atsidaro sąskaitą ir pataiko po tritaškį. Iki šio momento suomės susmeigė 2 tolimus metimus iš 7.
13:16, 9 min.: Suomija atrado priešnuodžių prieš Lietuvos rinktinės atakas, o Elina Aarnisalo dvitaškiu kerpa mūsiškių pranašumą.

Suomija: Elsa Lemmila 4, Lilli Hakkarainen ir Juliana Haddad po 3.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 8 (4/5 dvit.), Justė Jocytė (3 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Rusnė Augustinaitė po 3.

20:20, 12 min.: Antrojo kėlinio pradžioje lietuvės randa kelių link varžovių krepšio, tačiau Suomija nenusileidžia ir trečiąkart išlygina rezultatą.
30:25, 16 min.: Elina Aarnisalo pelno 5 taškus paeiliui ir sukrauna suomėms rekordinį pranašumą. Varžovių lyderė jau dabar turi 15 taškų savo sąskaitoje.
35:30, 18 min.: Lietuvės pradėjo puolime vis dažniau klysti – bendrai padarė 12 klaidų. Tuo metu suomės suklydo 7 sykius.
35:30, 20 min.: Iki ketvirčio pabaigos likus 2,2 sekundės Suomija išnaudojo paskutinę minutės pertraukėlę, bet lietuvėms pavyko apsiginti.

Suomija: Elina Aarnisalo 15 (3/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), Elsa Lemmila 4.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 10 (5/7 dvit.), Justė Jocytė 6 (4 atk. kam.), Rusnė Augustinaitė ir Gerda Raulušaitytė (3/5 dvit.) po 6.

39:32, 22 min.: Varžovės antrąją rungtynių pusę pradeda dviem sėkmingomis atakomis, todėl pavojingai nutolsta į priekį.
39:32, 24 min.: Lietuvėms nekrenta net laisvi metimai iš toli – jos pataikė vos 3 tritaškius iš 17 bandymų.
41:36, 25 min.: Ugnė Sirtautaitė pelno 4 taškus paeiliui ir priverčia Suomijos trenerių štabą imti minutės pertraukėlę.
46:40, 28 min.: Penktą rezultatyvų perdavimą atlikusi Justė Jocytė savo sąskaitoje turi 11 naudingumo balų. Už ją naudingiau žaidžia tik Ugnė Sirtautaitė (20 naud. bal.).

Suomija: Elina Aarnisalo 15, Meri Kanerva 9, Elsa Lemmila ir Lilli Hakkarainen po 6.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 16, Justė Jocytė 11, Gerda Raulušaitytė 8.

54:52, 34 min.: 16 atkovotų kamuolių puolime bei sėkmingai išnaudoti antrieji šansai leidžia lietuvėms prisivyti varžoves.
58:56, 35 min.: Vernos Savioja tritaškis ir Elinos Aarnisalo dvitaškis pritildo Lietuvos rinktinės suolelį, tačiau Gerda Raulušaitytė taikliu metimu vėl užkuria emocijas.
59:59, 37 min.: Artėjant rungtynių pabaigai, vis dažniau kamuolys atsiduria Justės Jocytės ir Elinos Aarnisalo rankose.
64:59, 38 min.: Elina Aarnisalo pataiko tritaškį, lietuvės suklysta, o Fiia Hellsten didina persvarą bei skandina mūsiškių viltis.