Rungtynės
1 2 3 4
Neptūnas 18 16 19 18
Žalgiris 20 25 19 15

2022-09-26 18:50 / „Švyturio“ arena (5500 vietų), Dubysos g. 10, Klaipėda / Žiūrovai: 3304
Prieš 3 val.
Kauno „Žalgiris“ pergalingai startavo naujame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone. Po triumfo treneris Kazys Maksvytis aptarė ne tik pirmąsias sezono rungtynes, bet ir rinktinės žaidėjų įsiliejimą, naująjį kapitoną ir Dovydo Giedraičio sugrįžimo datą. Žalgiriečiai Klaipėdoje 79:71 palaužė „Neptūną“.
Mindaugas Brazys prie Klaipėdos „Neptūno“ vairo debiutavo nesėkme. Klaipėdiečiai svarbiausiu metu dar buvo kovoje, likus pusantros minutės atsiliko tik 4 taškais, bet galiausiai nusileido Betsafe-LKL favoritui Kauno „Žalgiriui – 71:79. 39-erių Brazys pirmą kartą karjeroje sulaukė šanso dirbti vyriausiojo trenerio pareigose, tačiau jam tai nebuvo debiutas.
Kauno „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis po pirmosios pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paskelbė apie naująjį komandos kapitoną. Prieš kelias dienas treniruotėje juo buvo išrinktas ilgametis „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas.
Prieš 7 val.
Kauno „Žalgiris“ (1-0) naują „Betsafe-LKL“ sezoną pradėjo kovinga pergale uostamiestyje. Rungtynių eigą kontroliavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 79:71 (20:18, 25:16, 19:19, 15:18) palaužė Klaipėdos „Neptūno“ (0-1) krepšininkus.
Keenan  Evans
26 MIN
1-0 1 0 0 0 0 1 0 2 0 -4
8 Mindaugas Girdžiūnas 24:44 4-12

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas „Švyturio“ arenoje
Kaip „Neptūnas“ praėjusį sezoną atsisveikino su „Švyturio“ arena LKL ketvirtfinalyje prieš „Žalgirį“ (ketvirtajame mače), taip ir vėl su ja pasisveikino – sirgaliai užpildė didžiąją dalį tribūnų.

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Kevarriusas Hayesas, Rolands Šmits, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas.

„Neptūno“ starto penketas: Žygimantas Janavičius, Rinalds Malmanis, Mindaugas Girdžiūnas, Matas Jogėla, Austinas Wiley.

„Neptūno“ gretose rungtynes dėl ligos praleis kapitonas ir lyderis Deividas Gailius. Taip pat nežais jaunasis aukštaūgis Matas Repšys. „Žalgirio“ gretose nebus traumą besigydančio Dovydo Giedraičio bei dviejų jaunuolių Motiejaus Krivo ir Liutauro Lelevičiaus.

Mačo eiga:

3:2, 1 min.: Girdžiūnas pataiko tritaškį, Ulanovas atsako dvitaškiu.
11:9, 4 min.: rungtynės prasideda aukštu tempu ir rezultatyviomis atakomis, Girdžiūnas jau pelnė 8 taškus.
11:13, 5 min.: penktasis Brazdeikio taškas, Šmits prideda dvitaškį.
11:16, 7 min.: Brazdeikis pataiko baudą, Ulanovas prideda dvitaškį.
13:18, 8 min.: Hayesas ir Gustys keičiasi dvitaškiais.
15:18, 9 min.: Mineikis sumeta baudas.
18:20, 10 min.: Biručio du taškai, Vaitkus tritaškiu uždaro kėlinį.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 8.
„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 6, Edgaras Ulanovas ir Kevarriusas Hayesas po 4.

„Žalgiris“ pirmajame sezono kėlinyje puikiai metė dvitaškius – 8 iš 10. Kauniečių tritaškių taiklumas buvo kur kas prastesnis – 1 iš 6 (16,7 proc.).
Savo ruožtu „Neptūnas“ sumetė 4 tritaškius iš 10, o paskutinis Mato Vaitkaus pataikytas šūvis – kone su kėlinio sirena. Klaipėdiečiai per 10 minučių išmetė vos 3 dvitaškius bei pataikė 2.

20:22, 11 min.: Cavanaugh sumeta baudas, Pleikys atsako dvitaškiu.

Panašu, kad sezono pradžioje įsivažiuoti reikia ir sirgaliams. Į uostamiestį atvyko apie 20 „Green White Boys“ aistruolių, o jie kol kas pasigirsta tik retkarčiais.

23:24, 13 min.: dar du Cavanaugh taškai, Pleikys atsako tikslia bauda, Janavičius mažina atsilikimą iki minimumo.
23:29, 14 min.: Birutis pasižymi iš po krepšio, vėliau jis prideda ir dvitaškį su pražanga.

Austinas Wiley užsidirbo jau ketvirtąją asmeninę pražangą. „Neptūno“ centras per 7 minutes taškų nepelnė, bet blokavo vieną metimą. Vietoje jo į aikštę žengia Rokas Gustys.

24:33, 15 min.: Cavanaugh sumeta dar dvi baudas, Girdžiūnas atsako viena, Evansas pratęsia žalgiriečių sėkmingą pasirodymą prie baudų metimo linijos.

27:35, 16 min.: Hayeso dėjimas svečiams sukuria dviženklį pranašumą, Gusčio taškai su pražanga.
27:39, 17 min.: Brazdeikio bauda, Ulanovo tritaškis.
32:39, 18 min.: Jogėla mažina atsilikimą penkiais taškais paeiliui.
34:43, 19 min.: dar vienas Hayeso dvitaškis, tuo pačiu atsako Gustys, Evansas pataiko iš vidutinio nuotolio.
34:45, 20 min.: Hayesas pratęsia sėkmingą pasirodymą.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 9, Matas Jogėla 8, Rokas Gustys 7.
„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 10 (5/6 dvit.), Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas ir Laurynas Birutis po 7.

„Žalgirio“ vidurio puolėjai Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis kartu pataikė 8 dvitaškius iš 9 bandymų. „Žalgirio“ gretose pirmoje mačo pusėje aikštėje nepasirodė tik Mantas Kalnietis ir Karolis Lukošiūnas.
„Neptūnas“ kovą dėl kamuolių pralaimi 10:23. Jeigu pirmajame ketvirtyje klaipėdiečiai pataikė 2 dvitaškius iš 3, tai antrajame kėlinyje – 5 iš 13.

„Žalgirio“ sirgalių tribūna „Green White Boys“ per ilgąją pertrauką stipriai pagausėjo ir dabar yra girdima kur kas labiau net ir nevykstant rungtynėms.

38:47, 21 min.: Gustys ir Šmits taškais pradeda antrąją rungtynių pusę, White'as pataiko sunkų metimą.
39:51, 22 min.: Jogėla įmeta vieną baudą, Hayesas pasižymi iš po krepšio, Brazdeikio dėjimas greitoje atakoje.

41:53, 23 min.: Gusčio dvitaškis, Evansas atsako tuo pačiu.
44:55, 25 min.: Gustys neleidžia toliau pabėgti žalgiriečiams.
46:57, 26 min.: Cavanaugh ir Pleikys keičiasi dvitaškiais.

„Neptūno“ pirmose sezono rungtynėse apsilankė 3304 aistruoliai.

49:57, 28 min.: šeimininkai mažina atsilikimą.
51:60, 29 min.: Cavanaugh tritaškis neleidžia dar labiau priartėti šeimininkams.
53:64, 30 min.: Butkevičius realizuoja baudas, Pleikys atsako tuo pačiu, Lekavičius kėlinį užbaigia dvitaškiu.

„Neptūnas“: Rokas Gustys 14, Matas Jogėla 11, Mindaugas Girdžiūnas 9.
„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 12 (6/7 dvit.), Tyleris Cavanaugh 11, Keenanas Evansas 10, Ignas Brazdeikis 9.

Kazys Maksvytis pasinaudojo iššūkio taisykle ir pasiekė savo. Teisėjai buvo nutarę, kad kamuolys į užribį išėjo nuo Keenano Evanso, su kuriuo grumėsi Matas Vaitkus. Visgi po peržiūros teisėjai pakeitė sprendimą – kamuolys aikštę paliko nuo Vaitkaus.

55:69, 31 min.: Dimša kėlinį pradeda tritaškiu, Janavičius ir Butkevičius keičiasi dvitaškiais.
61:71, 32 min.: Mineikis pataiko iš toli, Evansas sumeta baudas, Janavičius taip pat pataiko iš toli.
63:73, 34 min.: Wiley verčia taškus, Brazdeikis sumeta baudas.
65:75, 37 min.: komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis.
67:75, 38 min.: Girdžiūnas pataiko iš vidutinio nuotolio.
71:75, 39 min.: Girdžiūnas sumeta baudas už nesportinę pražangą, Jogėla kartoja netaiklų metimą.