9
8
Naujienos
2022-12-03
Lapkričio 4 diena. „Žalgiris“ – Berlyno ALBA. Per ilgąją pertrauką ant parketo lipa atlikėjai „OG Version“ ir Soliaris. Tačiau 15 tūkst. fanų miniai tai nerūpi, yra kitų bėdų. Nustojus groti muzikai stoja tokia pati tyla, kaip ir prieš pasirodymą. Priežastis – kauniečių minus 12 po dviejų kėlinių.
2022-12-03
Kauno „Žalgiriui“ gruodis prasidėjo nesėkmingai. Kauniečius pirmą kartą šį sezoną namuose parklupdė Atėnų „Panathinaikos“ – 67:81. Kazio Maksvyčio vyrai tragiškai pradėjo mačą ir nors po pertraukos buvo sugrįžę į rungtynes, bet Derrickas Williamsas su Dwayne'u Baconu pasirūpino svečių pergale.
2022-12-02
Kauno „Žalgiris“ po pergalių išlieka kartu, o tokios pačios krypties turi laikytis ir po skaudžių pralaimėjimų, įsitikinęs ekipos kapitonas Edgaras Ulanovas. „Žalgiris“ namie buvo laimėjęs visus keturis sykius, bet penktadienio vakarą Eurolygoje krito tiek iki tol savo aikštėje nepralaimėjusi Stambulo „Fenerbahče“, tiek ir „Žalgiris“.
2022-12-02
Atėnų „Panathinaikos“ penktadienio vakarą Kaune 81:67 įveikė „Žalgirį“, taip nutraukdama kauniečių keturių iš eilės namuose nepralaimėtų mačų seriją. Po pergalingo mačo 4 taškus į „Žalgirio“ krepšį įmetęs Artūras Gudaitis sakė, kad žalgiriečių nesėkmei pamatus pakloti galėjo prasta rungtynių pradžia, kurią lėmė svečių užsivedimas nuo pirmųjų minučių.
2022-12-02
Iki vėlyvo penktadienio vakaro Kauno „Žalgiris“ buvo likusi vienintele namuose nepralaimėjusia Eurolygos komanda. Vis tik į Kauną atvyko Atėnų „Panathinaikos“ ir nutraukė žalgiriečių keturių namų pergalių seriją.
2022-12-02
Kauno „Žalgiris“ namuose rungtynių pradžioje įkrito į žiaurią duobę (13:31), iš kurios buvo beveik išsikapstę, tačiau paskutinis Atėnų „Panathinaikos“ spurtas 21:14 lėmė tai, jog kauniečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose Eurolygoje (67:81).
2022-12-02
Kauno „Žalgiris“ (6-5) Eurolygoje patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą namuose. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 67:81 (27:13, 17:15, 16:25, 21:14) nusileido Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio atstovaujamai Atėnų „Panathinaikos“ (5-6).
2022-12-01
Atėnų „Panathinaikos“ (4-6) išsiruošė į Kauną, kur penktadienį susitiks su vietos „Žalgiriu“ (6-4). Prieš dvikovą Lietuvoje PAO vairininkas Dejanas Radonjičius tikisi sunkaus mačo bei gyrė žalgiriečius.
2022-12-01
Keturių pergalių seriją namuose fiksuojantis Kauno „Žalgiris“ penktadienį savo žiūrovų akivaizdoje priims Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“.
2022-11-28
Gruodžio 2 dieną pilnutėlė „Žalgirio“ arena vėl pulsuos Eurolygos ritmu, kadangi žalgiriečiai vienuoliktojo turo rungtynėse Kaune priims Atėnų „Panathinaikos“ ekipą. Ši dvikova bus ypatinga ir tuo, kad vietoje tradicinių žaliai-baltų marškinėlių Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtyniaus pasipuošę naujomis aprangomis.
2022-11-26
Mariaus Grigonio nugaros trauma toliau neleidžia lietuviui rungtyniauti. Portalas SDNA praneša, jog Atėnų „Panathinaikos“ gynėjo sugrįžimo nesitikima artimiausiu metu.
2022-11-16
Kauno „Žalgirio“ sirgaliai likus kiek daugiau nei dviem savaitėms išpirko bilietus į Eurolygos namų rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“. Marius Grigonis ir Artūras Gudaitis kartu su Graikijos klubu Lietuvoje lankysis gruodžio 2-ąją. Dvikovos pradžia – 20 val.
9 DREB
29 MIN

Mačo eiga:

2:2, 2 min.: Hayesas atidaro rungtynes. Williamso atakymas.
4:3, 3 min.: Hayeso dvitaškis. Williamso baudos.
4:6, 4 min.: Williamso baudos. Panagiotis pataiko dvitaškį.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas iš „Žalgirio“ arenos
PAO pirmą kartą į starto penketą meta Panagiotį Kalaitzakį. Buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjas šį sezoną Eurolygoje per 10 minučių renka po 2,2 taško.
Tuo metu „Žalgirio“ startinį penketą sudaro Kevariiusas Hayesas, Rolands Šmits, Edgaras Ulanovas, Ignas Brazdeikis ir Keenanas Evansas.

4:11, 5 min.: Bacono tritaškis. P. Kalaitzakio metimas.
6:14, 6 min.: Hayeso dvitaškis. Wolterso tritaškis.

Sunkus „Žalgirio“ startas puolime. Kauniečiai per pirmąsias penkias minutes pataikė vos 2 iš 11 metimų iš žaidimo, o tuo pasinaudojusi PAO pabėgo į priekį (11:4)
Maksvytis neprabėgus nei 5 minutėms nuo rungtynių pradžios pakeitė Igną Brazdeikį Tomu Dimša. Iggy per savo atkarpą prametė abu metimus iš žaidimo ir vieną kartą vangiai grįžo į gynybą, kur PAO tiesiog nubėgo ir pelnė lengvus taškus.

9:18, 7 min.: Parisas didina persvarą. Bacono dvitaškis. Ulanovo metimas su pražanga.
11:21, 8 min.: Butkevičiaus reidas. Ponitkos tritaškis.
11:23, 9 min.: Gudaičio pirmieji taškai.
11:25, 10 min.: Wolterso prasiveržimas.

Kol „Žalgiris“ toliau stringa, PAO tęsia savo gerą atkarpą puolime. Svečiai sumetė net 10 iš 15 metimų iš žaidimo bei jau turi 14 taškų pranašumą (25:11). Nei kauniečių gynyba, nei puolimas neblizga.

13:27, 10 min.: Gudaičio metimas iš po krepšio. Biručio baudos.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 6, Edgaras Ulanovas 3.
„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas ir Nate'as Woltersas po 5.

Jonas Miklovas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio” arenoje
„Žalgiris” į šias rungtynes kol kas dar neatvyko. Kai Giorgos Papagiannnis kaip niekur nieko užsibaiginėja greitą ataką, o kamuoliai puolime dalijami tiesiai varžovams į rankas, akivaizdu, kad su susikaupimu ir nusiteikimu yra didelių problemų. Keturis kartus suklydę ir keturis tolimus metimus prametę kauniečiai turi minus 14 ir „Žalgirio” arena yra praradusi amą.

Vienas blogiausių „Žalgirio“ kėlinių šiame sezone. Jokio užtikrintumo, iš pozicinio puolimo labai sunku kažką susikurti, o varžovai drasko tinklelį ir visaip ardo kauniečių gynybą. Po 10 minučių – 13:27. „Žalgiris“ jau suklydo 4 kartus, tuo metu PAO klaidomis dar nepasižymėjo.

13:29, 11 min.: Baconas atidaro ketvirtį.
16:34, 12 min.: Bacono dvitaškis. Evanso tolimas metimas. Lee atsako tuo pačiu.
18:34, 13 min.: Brazdeikio baudos.
18:36, 14 min.: Baconas mina tritaškio liniją

Kol kas pagrindinis „Žalgirio“ budelis yra Dwayne‘as Baconas. Amerikietis jau sukratė daugiau nei pusę „Žalgirio“ taškų – 11, o po paskutinio dvitaškio atsisukęs į minią su ja kalbėjosi.
Kauniečiai toliau klimpsta asmeninėje gynyboje prasileisdami į baudos aikštelę PAO žaidėjus.

20:38, 15 min.: Brazdeikio metimas atšokus. Ponitkos baudos.
22:38, 17 min.: Evanso baudos.
28:40, 18 min.: Brazdeikio tritaškis. Cavanaugh tritaškis ir Papagiannio taškai.

Nors ir šio sezono pradžioje Brazdeikis dažnai daužo lanką, tačiau ką turi, tą turi – pasitikėjimą savimi. Iggy buvo pataikęs 1 metimą iš 7, tačiau neasuabejojęs smeigė tritaškį, prieš tai dar 2 baudas pridėjo Keenanas Evansas ir po mini spurto 5:0 žalgiriečiai po truputį grįžta į mačą (25:38).

28:42, 19 min.: Williamso metimas.
28:44, 20 min.: Ponitkos baudos.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 7, Kevarriusas Hayesas 6, Keenanas Evansas 5.
„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 11, Mateušas Ponitka 7, Derrickas Williamsas 6.

28:47, 22 min.: Williamso 4 baudų metimai.
31:47, 23 min.: Evanso tritaškis.

Kevarriusas Hayesas dėl dviejų pražangų pirmoje mačo pusėje aikštėje praleido tik 6 minutes. Trečiajame kėlinyje nesužaidus nė dviejų minučių, jis užsidirbo trečiąją pražangą ir tuoj pat buvo pasodintas. Tris pražangas jau turi ir Arnas Butkevičius, bet jis tęsia pasirodymą.

34:49, 24 min.: Evanso tolimas metimas. Williamso prasiveržimas.

Vienintelis šviesulys juodame „Žalgirio“ puolime – Keenanas Evansas. Gynėjas susmeigė du tritaškius paeiliui, savo sąskaitoje turi 11 taškų ir vėl pagyvino prisnūdusią „Žalgirio“ areną (34:47).
Vėl labai trūksta Igno Brazdeikio, kuris surinko 7 taškus, tačiau pataikė vos 2 metimus iš 14 ir savo sąskaitoje turi -1 naudingumo balą.

36:52, 25 min.: Butkevičiaus metimas. Williamso tritaškis.
38:54, 26 min.: Wolterso dvitaškis. Hayeso dėjimas.

Pusė „Žalgirio“ arenos jau buvo prisnūdusi, tačiau ją pažadino Kevarriusas Hayesas. Keenanas Evansas labai aukštai pakabino kamuolį centrui ir ne bet kas tokioje situacijoje galėtų jį pasiekti, tačiau Hayesas iškilo labai aukštai į orą ir viena ranka sugrūdo kamuolį į krepšį. Galbūt tai pažadins kauniečius?

41:54, 27 min.: Butkevičiaus ir Dimšos baudos.
45:54, 28 min.: Evanso dėjimas. Hayeso dvitaškis.

Oficialu: Keenanas Evansas – „Žalgirio“ mesijas. Gynėjas traukia komandą tada, kada to labiausiai reikia. Evansas įkrovė iš viršaus, dvitaškį po pastarojo rezultatyvaus perdavimo pridėjo Kevarriusas Hayesas, o netrukus Evansas tritaškiu į veidą sumažino skirtumą vos iki 6 taškų (48:54). Mes pagaliau turime rungtynes.

48:56, 29 min.: Evanso tritaškis. Williamso baudos.
53:60, 30 min.: Williamso dvitaškis. Ulanovo baudos. Williamso dvitaškis. Dimšos tritaškis.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16, Kevarriusas Hayesas 10.
„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 20, Dwayne'as Baconas 11.

Keenanas Evansas pirmoje mačo pusėje buvo pelnęs 6 taškus ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą. Jo indėlis trečiajame kėlinyje: 10 taškų, 3 rezultatyvūs perdavimai ir – svarbiausia – dėjimas pozicinėje atakoje. Evansas kėlinio viduryje prasiveržė po krepšiu ir netikėtai pakilo taip, kad kamuolį sugrūdo į krepšį dviem rankomis, taip pirmą kartą šį sezoną pasižymėdamas dėjimu. „Žalgiris” ketvirtį laimėjo 25:16 ir grįžo į kovą.

56:62, 31 min.: Lukošiūno tritaškis. Bacono atsakymas.
58:62, 32 min.: Šmito dvitaškis.
58:66, 33 min.: Baconas greitajame puolime. Wolterso metimas.
61:66, 34 min.: Ulanovo prasiveržimas.
61:70, 35 min.: Papagiannio ir Williamso taškai.
65:72, 36 min.: Biručio dėjimas. Evanso dvitaškis. Bacono metimas.
65:75, 37 min.: Williamso tritaškis.
67:79, 38 min.: Wolterso taškai. Ulanovo dvitaškis. Bacono dvitaškis.