2
2
Naujienos
2022-12-30
Dovydas Giedraitis sėkmingai startavo rungtynėse Monake, tačiau žaidėjo pasirodymą užbaigė susidūrimas su Mike’u Jamesu. Blokuoti lietuvį mėginęs „Monaco“ lyderis užkrito ant čiurnos, o parkritęs Giedraitis iškart „Žalgirio“ štabui signalizavo, jog reikės keitimo.
2022-12-30
Kauno „Žalgiris“ trečią sykį šį sezoną sugriuvo, kai lemiamoje atakoje turėjo progą lyginti rezultatą arba išplėšti pergalę Eurolygoje. Komandinėmis pastangomis Monake prieš elitinį varžovą buvo dukart įgytas dviženklis pranašumas ir pirmauta iki 36-os minutės.  Tačiau nedovanotinos klaidos staigiai nugramzdino „Žalgirį“.
2022-12-30
Neišnaudotų galimybių metas. Taip galima apibūdinti Kauno „Žalgirio“ apsilankymą Monake, pasibaigusį pralaimėjimu 82:84. Didžiąją rungtynių dalį kontroliavusio „Žalgirio“ žaidimas pakriko paskutinėmis minutėmis, bet kauniečiai vis tiek paskutine ataka galėjo bent išplėšti pratęsimą, tačiau ji nepavyko.
2022-12-30
Kauno „Žalgiris“ 2022-uosius užbaigė apmaudžia nesėkme Monake. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę žalgiriečiai mačo pabaigoje paleido varžovus į priekį ir 82:84 nusileido „Monaco“ krepšininkams. Komandos kapitonas Edgaras Ulanovas po rungtynių teigė, kad pralaimėjimą lėmė klaidos ir varžovų fiziškumas antroje mačo pusėje.
2022-12-30
„Žalgiris“ turėjo 13 taškų pranašumą, trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo 10 taškų persvara, o likus pusei kėlinio iki mačo pabaigos – 6 taškais. Visgi galutinis rezultatas – neigiamas, o Kazys Maksvytis mano, kad jo kariauna paleido pergalę.
2022-12-29
Ilgą laiką rungtynių kontrolę savo rankose laikęs Kauno „Žalgiris“ (8-8) galiausiai 2022 metus baigė nesėkme Monake. Žalgiriečiai sustabdė Mike'ą Jamesą, bet iššvaistė dviženklę persvarą ir po nesėkmingos lemiamos atakos 82:84 (26:17, 23:25, 15:18, 18:24) nusileido „Monaco“ (11-5).
2022-12-29
Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žengs į aikštę Eurolygos 16-ojo turo rungtynėse. Paskutiniame 2022 metų išbandyme Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje susitiks su „Monaco“ klubu.
2022-12-28
Prieš rungtynes Eurolygoje su Kauno „Žalgiriu“ „Monaco“ (12-3) ekipa Prancūzijos lygoje iškovojo lengvą pergalę. Donato Motiejūno atstovaujamas klubas svečiuose 44 taškais 97:53 (32:17, 16:11, 18:13, 31:12) sutriuškino Pajūrio Foso „Fos-sur-Mer“ (4-11). „Monaco“ klubas pirmenybėse užima pirmąją vietą, o Pajūrio Foso ekipa – paskutinę, aštuonioliktąją.
2022-12-28
Kauno „Žalgiris“ tarpušvenčiu išvyksta į Monaką, kur laukia vieno iš turnyro favoritų iššūkis. „Monaco“ šiuo metu su 10 pergalių ir 5 pralaimėjimais Eurolygoje dalinasi 1-5 vietas, o prieš išvyką „Žalgirio“ vyr. treneris Kazys Maksvytis pažymėjo savo komandos netektis ir gražiai atsiliepė apie būsimą varžovą.
2022-12-28
Kauno „Žalgiris“ į Eurolygos rungtynes Monake išvyksta be sunkiojo krašto puolėjo Tylerio Cavanaugh, paskelbė klubas. Anot „Žalgirio“, amerikietis vis dar jaučia nugaros skausmus. Jis jau praleido Eurolygos mačą su Miuncheno „Bayern“ ir LKL susitikimus su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ ir „Gargždais“.
2022-12-27
Šią savaitę Kauno „Žalgirį“ Monake sutiksiantis Mike'as Jamesas priminė prieš sezoną išsakytus savo pagyrimus Keenanui Evansui. 18 naudingumo balų vidurkį Eurolygoje renkantis Evansas yra tikras „Žalgirio“ lyderis, o po praėjusio turo Jamesas tviteryje BasketNews žurnalistui Donatui Urbonui priminė URBONUS tinklalaidėje pasakytus savo žodžius.
2022-12-27
„Monaco“ ketvirtadienio Eurolygos rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ versis be Jordano Loydo. Klubas oficialiai paskelbė, jog vėl susižeidęs 29-erių gynėjas nerungtyniaus bent tris savaites.
2022-10-05
Eurolyga startuoja jau ketvirtadienį, o prieš jos startą buvo atlikti pakeitimai tvarkaraštyje, kurie palietė ir Kauno „Žalgirį“. Pirmasis „Žalgirį“ palietęs tvarkaraščio pakeitimas – septintojo turo susitikimas Prancūzijoje. Lapkričio 10 d. 21 val. turėjęs prasidėti kauniečių mačas su Vilerbano ASVEL startuos tą pačią dieną 22 val.
9 AS
30 MIN
Keenan  Evans
34 MIN

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Salle Gaston Medecin“ arenoje
Prieš sezoną atnaujintoje „Salle Gaston Medecin“ arenoje vis dar jaučiamas šviežias medžio kvapas. Pagrindinis renovacijos akcentas – naujos kėdės tribūnose ir minimaliai padidintas vietų skaičius. Šį vakarą Monake „Žalgirį“ palaikys saujelė lietuvių: kartu su komanda užsakomuoju reisu vyko maždaug šimtas lietuvių, tarpušventį nusprendusių aplankyti prabanga tviskantį Monaką. Taip pat bus ir savarankiškai Monaką pasiekusių „Žalgirio“ fanų.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Salle Gaston Medecin” arenoje
Prieš šokdamas dėl ginčo Donatas Motiejūnas pribėgo ir apsikabino Kazį Maksvytį, o paskui rankomis sumušė su likusiu „Žalgirio” trenerių štabu.

3:3, 1 min.: Strazelis pataiko iš toli. Tai pirmasis jo tritaškis šį sezoną. Šmits atsako taip pat tolimu metimu.
5:5, 2 min.: Motiejūnas įveikia Hayeso gynybą. Ulanovas lygina rezultatą.
7:7, 3 min.: Giedraitis pasižymi greitoje atakoje, bet nesėkmingai nusileidžia ant parketo ir keliauja ant suolo. Motiejūnas antrą kartą įveikia Hayeso gynybą, savo ruožtu Hayesas atsako dėjimu.
7:13, 5 min.: Dimša smeigia tritaškį. Strazeliui skiriama nesportinė pražanga, Evansas pataiko vieną baudą.

9:13, 6 min.: Diallo dvitaškis.

Mike’o Jameso greitoje atakoje blokuotas Dovydas Giedraitis pelnė du taškus, bet užkritus „Monaco” žvaigždei susižeidė čiurną ir iškart „Žalgirio” štabui signalizavo apie prašomą keitimą. Pakeistas gynėjas buvo apžiūrėtas „Žalgirio” personalo, pasitikrino čiurnos mobilumą ir užsidėjęs sportinį batelį grįžo ant suolo.

11:13, 7 min.: Diallo ketvirtasis taškas paeiliui.
15:16, 8 min.: Diallo lygina rezultatą, Šmits atsako tritaškiu. Hallo metimas per Biručio rankas.
15:20, 9 min.: Dimšos penktasis taškas. Dar du Šmito taškai.
17:26, 10 min.: Šmitas pelno dvitaškį su pražanga. Okobo realizuoja baudų metimus. Kėlinys baigiasi Evanso tritaškiu.

„Monaco“: Alpha Diallo 6, Donatas Motiejūnas 4.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 11, Tomas Dimša 5, Keenanas Evansas 4.

Superinis Rolando Šmito startas: realizuoti 2 tritaškiai iš 2, 2 dvitaškiai iš 3 ir 1 bauda bei surinkta 11 taškų bei 12 naudingumo balų per pusaštuntos minutės.

19:29, 11 min.: Tritaškį prideda ir Lukošiūnas. Hallas atsako dvitaškiu.
22:35, 12 min.: Biručio dvitaškis su pražanga, Brownas atsako tuo pačiu. Šmits pataiko trečiąjį tritaškį.
24:35, 13 min.: Ouattara greitoje atakoje pelno dvitaškį.
28:36, 14 min.: Okobo reidas po krepšiu baigiasi dvitaškiu ir Diallo dvitaškis. Po „Monaco“ atkarpos 6:0 Maksvytis prašo pertraukėlės. Evansas įmeta vieną baudą.
30:38, 15 min.: Dar du Hallo taškai. Ulanovas pataiko abi baudas.
32:38, 16 min.: Po įspūdingo Okobo perdavimo Ouattara kala į krepšį.

34:43, 17 min.: Evansas pataiko antrąjį tritaškį. Blossomgame'as sumeta abi baudas. Hayeso dvitaškis.

Dovydas Giedraitis po susidūrimo su Jamesu pirmąkart grįžta į aikštelę. Jis keičia Tomą Dimšą ir vėl imsis darbo gynyboje prieš „Monaco” lyderį.

36:45, 18 min.: Blossomgame'o ketvirtasis taškas paeiliui. Lukošiūnas pataiko dvitaškį.
39:47, 19 min.: Jamesas baudų metimais pelno pirmuosius taškus. Brazdeikis atkovoja kamuolį puolime ir pelno dvitaškį. Motiejūnas įmeta vieną baudą.
42:49, 20 min.: Evansas realizuoja baudų metimus. Diallo pasižymi tritaškiu iš krašto.

„Monaco“: Alpha Diallo 11, Donta Hallas 6, Donatas Motiejūnas 5.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 14, Keenanas Evansas 10, Tomas Dimša ir Karolis Lukošiūnas po 5.

Kauniečiai Monake laikosi komandinėmis pastangomis. Evansas ir Šmits kartu sumetė 24 taškus, tačiau beveik visi aikštėje pasirodę krepšininkai įnešė savo indėlį taškais ir „Žalgiris” į vienos iš Eurolygos lyderių „Monaco” krepšį sumetė net 49 taškus. Daugiausiai nei bet kuris Monako komandos varžovas šį sezoną. Vienintelis Butkevičius nepelnė taškų, prametęs vienintelį tritaškį. Mike’as Jamesas per 16 minučių išlaikytas vos su 2 taškais (0/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud).

45:51, 21 min.: Strazelis pataiko antrąjį tritaškį, Ulanovas atsako dvitaškiu.
47:51, 23 min.: Motiejūnas įveikia Hayeso gynybą.
47:54, 24 min.: Jamesui skiriama pražanga puolime, o už kamuolio numetimą link krepšio – ir techninė pražanga. Amerikiečiui tai yra ketvirtoji asmeninė pražanga. Ulanovas pataiko baudą. Šmits sumeta baudas.

„Žalgiris” esminę dvikovą, atrodo, jau laimėjo. Į puolimą skuodęs Jamesas nusistūmė jį persekiojusį Butkevičių ir buvo nubaustas pražanga puolime. Jau prieš tai teisėjams apeliavęs „Monaco” lyderis po švilpuko sviedė kamuolį į krepšį ir užsidirbo techninę pražangą. Obradovičius iškart nuo suolo pakėlė Elie Okobo, o pamatęs, jog ruošiamas keitimas, Jamesas skėsčiojo rankomis žiūrėdamas į „Monaco” strategą. Sėsdamas ant suolo Jamesas net nepadavė rankos Obradovičiui, kuris stabtelėjo prie Jameso išsiaiškinti situacijos ir rodė, kad šis jau turi keturias pražangas. Jamesas vis tiek nenurimo ir dar kurį laiką liejo karštas emocijas.

52:54, 26 min.: Okobo pataiko abi baudas ir tritaškį.
52:59, 27 min.: Evansas pataiko iš toli bei prideda dvitaškį minint ant tritaškio linijos.
53:61, 28 min.: Šmits sumeta abi baudas, Hallas – vieną.
54:63, 29 min.: Biručio dvitaškis „Žalgirio“ pranašumą didina iki 10 taškų, Diallo atsako vienu tašku.
60:64, 30 min.: Birutis įmeta vieną baudos metimą iš dviejų. Ouattara du tolimi šūviai.

„Monaco“: Alpha Diallo 12, Yakuba Ouattara 10, Elie Okobo 9.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 18, Keenanas Evansas 15, Edgaras Ulanovas 7.

„Žalgiris” dar kartą nudega, kai vos tik atleidžia vadeles. Kauniečiai vargo trečiajame kėlinyje, kol po taiklios Biručio baudos susigrąžino dviženklį pranašumą – 64:54. Tačiau tuomet per 35 sekundes praleisti du Yakubos Quattaros tritaškiai ir „Monaco” į ketvirtą kėlinį išeina pakilime ir priartėjus per 4 taškus (60:64).

60:67, 31 min.: Butkevičiaus tritaškis.
63:67, 32 min.: Brownas įmeta vieną baudą iš dviejų, Diallo – abi.
63:68, 33 min.: Brazdeikis įmeta vieną baudą.
66:70, 34 min.: Maksvyčiui skiriama techninė pražanga. Okobo pataiko tris baudas. Diallo skiriama nesportinė pražanga, Evansas pataiko abi baudas.
66:72, 35 min.: Keturias pražangas turintis Mike'as Jamesas grįžta į aikštę.

Lemiamai rungtynių atkarpai į aikštę grįžta Mike’as Jamesas, kuris dėl keturių pražangų nuo trečiojo kėlinio ant suolo praleido daugiau nei 10 žaidimo minučių. Gynėjas per 19 minučių yra įmetęs vos 2 taškus, kuriuos surinko taikliomis baudomis. Iš žaidimo pro šalį skriejo visi šeši metimai.

68:72, 36 min.: Ulanovas sumeta dvi baudas. Ouattara dvyliktasis taškas.
74:72, 37 min.: Okobo taiklios baudos ir dėjimas lygina rezultatą. Ouattara dvitaškis „Monaco“ išveda į priekį.
78:74, 38 min.: Birutis lygina rezultatą. Blossomgame'o dvitaškis. Dar vienas Okobo dėjimas greitoje atakoje.
80:79, 39 min.: Dešimtasis Biručio taškas, į kurį dvitaškiu atsako Blossomgame'as.
84:82, 40 min.: Okobo smeigia tritaškį, Ulanovas pataiko tris baudas. Okobo pataiko vieną baudą ir palieka „Žalgiriui“ šansą, bet lemiamoje atakoje kauniečiai nespėja atlikti metimo, o ir po laiko atlikto Rolando Šmito tritaškis tikslo nepasiekia.