92%
11/12
Naujienos
2023-01-28
Atėnų „Panathinaikos“ prarado vieną iš vedlių Mateušą Ponitką. Klubas paskelbė, jog dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“ čiurną susižeidęs krepšininkas praleis mažiausiai trejas artėjančias rungtynes. Jam nustatytas čiurnos patempimas.
2023-01-27
Susitikime su Kauno „Žalgiriu“ Parisas Lee antroje rungtynių pusėje įjungė aukštesnę pavarą ir surengė geriausią Eurolygos pasirodymą karjeroje. Atrodė, kad 39 taškų persvara laimėta antra mačo pusė ir pakartotas Eurolygos visų laikų rekordas prasidėjo nuo Lee benefiso, tačiau Atėnų „Panathinaikos“ komandą ilgosios pertraukos metu, kai atsiliko 15 taškų deficitu, iš tikrųjų įkvėpė netikėtas svečias rūbinėje, nuo kurio viskas ir prasidėjo.
2023-01-27
Atėnų „Panathinaikos“ klubą atstovaujantis Artūras Gudaitis po pergalės prieš žalgiriečius nedžiūgavo, mat komanda išgyvena tragišką laikotarpį – per devynis Eurolygos mačus vos dvi pergalės, o jis ir komandos draugas Marius Grigonis negauna norimo minučių kiekio aikštėje.
2023-01-27
Antroje rungtynių pusėje košmarą išgyvenęs Kauno „Žalgiris“ iššvaistė 15 taškų persvarą ir vėliau patyrė sutriuškinimą, kuris buvo rekordinis Atėnų „Panathinaikos“ komandai.
2023-01-27
Kauno „Žalgiris“ sužaidė blogiausią antrąją rungtynių pusę klubo istorijoje ir išvykoje 65:89 neatsilaikė prieš Atėnų „Panathinaikos“. Puikiai mačą pradėję žalgiriečiai trečią ir ketvirtą kėlinius pralaimėjo rezultatu 23:62.
2023-01-27
Du kėlinius dominavęs Kauno „Žalgiris“ turėjo 15 taškų pranašumą (42:27), tačiau po pertraukos visiškai subyrėjo į šipulius. Kauniečiai antrąją pusę pralaimėjo 23:62 ir Eurolygoje patyrė triuškinantį pralaimėjimą prieš Atėnų „Panathinaikos“ (65:89). Kalbėdamas apie tai, kas įvyko po pertraukos, Edgaras Ulanovas sunkiai rinko žodžius.
2023-01-27
Praėjus kuriam laikui po rungtynių su Lietuvos žurnalistais bendravęs Kazys Maksvytis dar negalėjo suprasti, kas jo auklėtiniams nutiko Atėnuose. Per pirmąją rungtynių pusę kauniečiai susikrovė 15 taškų pranašumą, į rūbinę išėjo pakilios nuotaikos, bet grįžę iš jos antrąją mačo pusę pralaimėjo net 39 taškais.
2023-01-26
Kauno „Žalgiris“ (12-9) Eurolygos mače Atėnuose po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų pranašumą (42:27), bet sužaidė košmarišką antrąją rungtynių pusę ir patyrė vieną skaudžiausių šio sezono pralaimėjimų.
2023-01-26
Kauno „Žalgiris“ šį vakarą bandys atsirevanšuoti dar vienai Eurolygos komandai už pralaimėjimą pirmajame reguliariojo sezono rate. Atėnuose Kazio Maksvyčio auklėtiniai susitiks su vietos „Panathinaikos“.
2023-01-26
Kauno „Žalgirio“ žaidimas šio sezono Eurolygoje primena „Bjauriojo ančiuko“ istoriją – dar vasarą į Lietuvos klubą po tragiško praėjusio sezono užsieniečiai žvelgė skeptiškai ir nesiviliojo pateiktais pasiūlymais, o jau sausį klubas vėl yra grįžęs į Europos elitą, sugrąžinęs fanams begalinį tikėjimą ir sugebantis prisivilioti ryškius krepšininkus.
2023-01-25
Atėnų „Panathinaikos“ rungtyniaujantis Marius Grigonis kartu su Artūru Gudaičiu ketvirtadienį stos į dvikovą su buvusia komanda Kauno „Žalgiriu“. Klubai tarpusavyje ketvirtadienį susitiks nuo 22 valandos.  Grigonis prieš mačą kalbėjo, jog viduje visuomet vyrauja noras įveikti savus.
2023-01-25
Keturių pergalių seriją Eurolygoje fiksuojančio Kauno „Žalgirio“ laukia dar vienas iššūkis. Žalgiriečiai keliaus į Graikijos sostinę Atėnus, kur jų lauks vietos „Panathinaikos“.
2023-01-25
Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygoje išgyvena sunkią atkarpą. Graikijos klubas per pastarąsias 8 rungtynes pasiekė vos 1 pergalę. Ketvirtadienį Dejano Radonjičiaus auklėtiniai stos į kovą su Kauno „Žalgiriu“, tačiau joje Atėnų ekipa gali būti nukraujavusi.
2023-01-23
Eurolyga paskelbė apie pakeistą šią savaitę vykstančių rungtynių tarp Atėnų „Panathinaikos“ ir Kauno „Žalgirio“ žaidimo laiką. Susitikimas, turėjęs vykti sausio 26 d., ketvirtadienį, 21 valandą, valanda pavėlintas ir įvyks tą pačią dieną 22 valandą Lietuvos laiku.
Paris  Lee
29 MIN
Edgaras  Ulanovas
25 MIN

Rungtynių eiga

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas iš Atėnų (Graikija)
Iki rungtynių pradžios dar beveik valanda, bet pažįstamų veidų arenoje jau netrūksta. Vienas pirmųjų OAKA pasirodė šiuo metu geriausias Lietuvos futbolo treneris Valdas Dambrauskas, kuris treniruoja Kretos OFI komandą. Netrukus tribūnose pasirodė tiek „Žalgiryje“, tiek PAO žaidęs Jonas Mačiulis. Taip pat prie parketo su žalgiriečiais sveikinosi krepšinio agentas Marius Rutkauskas.

Pusvalandis iki mačo, o tribūnos – praktiškai tuščios. „Panathinaikos“ futbolo klubas netrukus baigs savo taurės mačą, bet ten, panašu, bus patirtas neigiamas rezultatas, tad vargu, ar iš tų rungtynių daug kas blogų nuotaikų skubės į OAKA. Vietiniai graikai PAO ir „Žalgirio“ mače nesitiki daugiau nei 5 tūkst. sirgalių.

2:2, 1 min.: Pirmuosius taškus pelno Ulanovas, dvitaškiu atsako Papagiannis.
4:7, 2 min.: Hayeso dvitaškis ir Wolterso taiklūs baudų metimai. Brazdeikis smeigia tritaškį.
4:12, 3 min.: Greitą „Žalgirio“ išpuolį baigia Šmits. Ulanovas įmeta dvitaškį su pražanga.
9:14, 4 min.: Šmits realizuoja baudų metimus. „Žalgiris“ spurtuoja 10:0. Williamsas pataiko sudėtingą tritaškį, Ponitka pasižymi dvitaškiu.
11:14, 5 min.: Bacono prasiveržimas baigiasi dvitaškiu.
13:14, 6 min.: Baconas pataiko abi baudas.

Jau pirmosiomis minutėmis iš viršaus tribūnose pasigirdo „Žalia balta“ ir „Žalgiris“. Susirinkę graikai pabandė tai nušvilpti, bet šiandien jų tiek mažai, kad saujelė OAKA arenos viršuje nugrūstų „Žalgirio“ fanų turėtų jaustis patogiai.

13:16, 7 min.: Pirmieji Biručio taškai.
15:18, 8 min.: Šmits sėkmingai žaidžia nugara į krepšį. Lee taškai.
17:21, 9 min.: Biručio dvitaškis su pražanga. Ponitkos dėjimas.

19:24, 10 min.: Lukošiūno tritaškis. Gudaičio du taškai užbaigia kėlinį.

„Panathinaikos“: Mateušas Ponitka ir Dwayne'as Baconas po 4.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 6, Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas po 5.

19:29, 11 min.: Lekavičiaus tritaškis ir Butkevičiaus dvitaškis „Žalgiriui“ grąžina dviženklę persvarą.

Antrajame kėlinyje pirmą kartą rungtynėse pasirodo Marius Grigonis, kuris susilaukė „Žalgirio“ fanų plojimų. Būtent į Atėnus iš Kauno atskrido nemažai Grigonio draugų, kurie dabar laimingesni – „Žalgiris“ ketvirtį pradeda 5:0 ir vėl susigrąžina dviženklę persvarą – 29:19.

23:29, 13 min.: Butkevičius baudžiamas nesportine pražanga, Grigonis pataiko abi baudas. Gudaitis prameta abi baudas. Williamsas įmeta iš vidutinio nuotolio.

Nesmagus epizodas. Marius Grigonis perėmė kamuolį ir pasileido į greitą puolimą, o Arnas Butkevičius jį gaudydamas iš pradžių prasižengė, o po kontakto PAO gynėjas skaudžiai krito ant parketo. Peržiūrėjus epizodą arbitrai Butkevičiui skyrė nesportinę pražangą, bet čia svarbiausia, jog Grigonis išvengė rimtesnio sužeidimo.

23:32, 14 min.: Dimša pasižymi iš toli.
24:34, 15 min.: Dimša pataiso Brazdeikio metimą. Gudaitis dar sykį prameta abi baudas. Grigonis įmeta vieną.
24:36, 16 min.: Polonara atkovoja kamuolį puolime ir nenusileidęs ant parketo pelno dvitaškį.
25:38, 17 min.: Ulanovas įveikia Grigonio gynybą. Grigonis įmeta vieną baudą iš dviejų.
27:38, 18 min.: Šeštasis Bacono taškas.
27:42, 19 min.: Hayesas ir Šmits didina „Žalgirio“ persvarą.

27:42, 20 min.: Kėlinys baigiasi „Žalgiriui“ pirmaujant 15 taškų persvara.

„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 6, Derrickas Williamsas 5.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 8, Edgaras Ulanovas 7, Laurynas Birutis ir Tomas Dimša po 5.

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgiris“ buvo galva geresnė komanda, jei ne dviem. Tai tiesiog taip akivaizdu, kad krepšinio pernelyg išmanyti nereikia, užtenka matyti bendrą vaizdą. Metimai neliečia lanko, baudos skrieja viena po kitos pro šalį, idėjų nematyti nei puolime, nei gynyboje. Pastaraisiais mėnesiais matėme, kaip Vilniaus „Rytas“ tvarkosi su Graikijos klubeliais, tai pagal šiandieninį vaizdą PAO irgi mažai kuo skiriasi nuo „Peristeri“ ir PAOK, neskaitant garsių vardų. Sunku patikėti, kad čia žaidžia apie 20 mln. eurų biudžeto komanda. „Žalgiris“ privalo po pertraukos atlikti savo darbą iki galo.

29:42, 21 min.: Gudaitis krauna kamuolį į krepšį.
32:42, 22 min.: Lee smeigia tritaškį, Maksvytis prašo pertraukėlės.
40:45, 23 min.: Ponitkos dvitaškis. PAO spurtuoja 7:0. Šmits pataiko tritaškį. Lee smeigia tritaškį su Lekavičiaus pražanga. Georgios Kalaitzakis pasižymi iš toli.

PAO į aikštę trečiajame kėlinyje žengė gerokai labiau susikoncentravę, o „Žalgiris“ – atvirkščiai. Rolands Šmits žalgiriečių taškų badą nutraukė, tačiau Parisas Lee netrukus atsakė tritaškiu su pražanga, Panagiotis Kalaitzakis taip pat pataikė iš toli ir iki tol numirusi OAKA – atgijo. Šeimininkai kėlinį pradėjo 13:3 – 40:45.

43:48, 24 min.: Dimšos tritaškis. Lee pelno dvitaškį su pražanga. Dimša užsidirba ketvirtąją pražangą.
44:48, 25 min.: Georgios Kalaitzakis pataiko vieną baudą iš dviejų.
49:52, 26 min.: Lengvi Butkevičiaus taškai. Laisvas likęs Baconas smeigia tritaškį. Brazdeikio dvitaškis. Ponitka pataiko abi baudas.
54:52, 27 min.: Baconas sumeta abi baudas, Lee – tritaškį. „Panathinaikos“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržia į priekį.

Ojojoi. Problemos iš niekur. Atrodė, kad „Žalgiris“ trečiojo kėlinio pradžioje galės uždarinėti rungtynes, bet nieko panašaus. Kauniečiai įstrigo puolime, o Pariso Lee vedami šeimininkai užsikūrė ir pirmą kartą išsiveržė rungtynėse į priekį – 54:52.

57:54, 28 min.: Lekavičius sumeta baudas. Dar vienas Lee tritaškis.
60:56, 29 min.: Birutis kala kamuolį į krepšį. Woltersas smeigia tritaškį.
64:58, 30 min.: Birutis pataiko abi baudas. Lee perima kamuolį iš Giedraičio ir pelno dvitaškį. „Žalgiris“ vėl praranda kamuolį, o Ponitka kėlinį baigia dėjimu.

„Panathinaikos“: Parisas Lee 19 (4/5 trit.), Dwayne'as Baconas 11, Mateušas Ponitka 10.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 11, Laurynas Birutis 9, Tomas Dimša 8, Edgaras Ulanovas 7.

„Žalgiris“ kėlinio pabaigoje visiškai sugriuvo – Dovydas Giedraitis du kartus paeiliui prieš Parisą Lee prarado kamuolį ir prieš lemiamą ketvirtį jau minus 6 – 58:64. Neabejotinai tai buvo prasčiausias „Žalgirio“ sezono kėlinys, kurį PAO laimėjo 37:16.

67:58, 31 min.: Gudaičio dvitaškis su pražanga.
69:58, 32 min.: Wolterso dvitaškis.
71:58, 33 min.: Papaggianis sumeta baudas.
74:60, 34 min.: Lee tritaškis. Brazdeikis atsako dvitaškiu.
77:60, 35 min.: Papagiannis pataiko vieną baudą ir prideda dėjimą.
82:62, 36 min.: Ponitkos tritaškis. Papagiannio ir Lekavičiaus dvitaškiai.

Per ilgąją pertrauką nebūčiau net sugalvojęs, kad taip viskas klostysis toliau. Šone mačiau besikeikiančius Graikijos žurnalistus, o aikštėje – beviltišką PAO. Per pertrauką iš žalgiriečių atrodo buvo pavogti gebėjimai ir dabar ta beviltiška PAO antrąją mačo pusę laimi 53:18. 53:18, žmogau! Esu šoke ir nežinau, ar dar būdamas Graikijoje nuo jo atsigausiu.

89:65, 40 min.: „Žalgiris“ pralaimi 24 taškais.