3
3
Naujienos
2023-03-30
Kauno „Žalgiris“ Mike'ui Jamesui yra pats neparankiausias varžovas šį sezoną. Bet bilietą į atkrintamąsias jau užsirezervavęs „Monaco“ lyderis stipriausiųjų aštuonete norėtų matyti ir žaliai baltus. Į „Monaco“ rikiuotę Eurolygoje po bausmės sugrįžęs 32-ejų amerikietis „Žalgirio“ arenoje nesurado savo vietos.
2023-03-30
Laurynas Birutis aikštėje pasirodė sužaidus 13 minučių kaip trečias vidurio puolėjas – savo atkarpas jau turėjo Rolands Šmits ir Kevarriusas Hayesas. Kauno „Žalgirio“ bokštas aikštėje prieš „Monaco“ atrodė taip, kad galiausiai iš šios trijulės ant parketo praleido daugiausiai laiko.
2023-03-30
Arnas Butkevičius sukėlė sausakimšą „Žalgirio“ areną ant kojų, kai pirmojo kėlinio su „Monaco“ pabaigoje pasileido į lenktynes su laiku. Achille Polonarai blokavus Elie Okobo metimą, puolėjas pasimušė atšokusį kamuolį į priekį ir reaktyviniu greičiu skuodė į priekį.
2023-03-30
Kauno „Žalgiris“ išlaikė atkrintamųjų viltį gyvą. Pavyzdinėse rungtynėse namuose Kazio Maksvyčio kariauna 79:70 susitvarkė su „Monaco“. „Žalgirio“ gretose rezultatyviausias buvo Ignas Brazdeikis. Antrą rezultatyviausią mačą per karjerą Eurolygoje sužaidęs Iggy įmetė 22 taškus bei surinko 17 naudingumo balų.
2023-03-29
Po pralaimėjimo Kaune „Monaco“ vyriausiasis treneris Saša Obradovičius palinkėjo žalgiriečiams žengti į kitą etapą ir tam turėjo tris pagrindines priežastis.
2023-03-29
Eurolygoje Ignas Brazdeikis išsimetė rekordinį kiekį metimų ir sužaidė antrą pagal rezultatyvumą mačą, o jo vedamas Kauno „Žalgiris“ namuose iškovojo svarbų tašką. Svarbus jis todėl, nes po šios pergalės prieš „Monaco“ žalgiriečiai savo sąskaitoje turi 16 laimėjimų, kurie padėjo susilyginti su aštuntoje vietoje žengiančia Vitorijos „Baskonia“.
2023-03-29
Kauno „Žalgiris“ (16-15) pasiekė gyvybiškai svarbią pergalę kovojant dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje. Po pergalės 79:70 prieš „Monaco“ Kazys Maksvytis turėjo vienintelį priekaištą – jog varžovai kovą dėl kamuolių laimėjo 37-25.
2023-03-29
Donatas Motiejūnas galingai startavo Kaune, tačiau lietuvis neišvydo panašių pastangų iš „Monaco“ krepšininkų. Kaip ir klubo vyr. treneris Saša Obradovičius, kaunietis liejo apmaudą dėl pernelyg didelio aplaidumo siekiant pergalės Nemuno saloje.
2023-03-29
Atkrintamųjų bilietą medžiojantis Kauno „Žalgiris“ (16-15) pergalingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 79:70 (28:19, 20:22, 17:12, 14:17) palaužė „Monaco“ (20-11).
2023-03-29
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasitinka dar vieną šio sezono dvigubą Eurolygos savaitę. Dėl vietos turnyro aštuntuke su kitomis komandomis kovą tęsiantys kauniečiai trečiadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje priims „Monaco“ klubą. Prieš susitikimą su jau vietą kitame etape užsitikrinusia Mike‘o Jameso vedama ekipa su „Žalgiris TV“ kalbėjosi Ignas Brazdeikis.
2023-03-29
Kauno „Žalgiris“ šį vakarą Eurolygos rungtynes namie žais neįprastu laiku – susitikimas su „Monaco“ krepšininkais prasidės 19 valandą. Tai bus penkioliktosios „Žalgirio“ rungtynės namuose šį sezoną Eurolygoje. Iki šiol visi 14 mačų Kaune prasidėjo vienodu laiku – 20 valandą.
2023-03-28
Vietą Eurolygos atkrintamosiose jau užsitikrinęs „Monaco“ pasitinka dvigubą Eurolygos savaitę. Pirmuoju varžovu joje taps Kauno „Žalgiris“. Prieš Kaune laukiantį iššūkį Monako klubo vyr. treneris Saša Obradovičius atskleidė komandos tikslus per likusią reguliariojo sezono dalį bei gyrė Kazio Maksvyčio kariauną.
2023-03-28
Kauno „Žalgiris“ žengia į paskutinę Eurolygos reguliariojo sezono dvigubą savaitę, kuri gali nulemti tolimesnį likimą turnyre. Pirmasis savaitės varžovas – Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“. „Žalgirio“ situacija yra tokia, kad patektų į Eurolygos atkrintamąsias gali užtekti ir vienos pergalės, bet gali nepakakti ir laimėjus visas ketverias rungtynes.
2023-03-26
Trečiadienį Kaune apsilankysianti „Monaco“ (20-5) patyrė retą nesėkmę Prancūzijos čempionate. Donato Motiejūno atstovaujama ekipa išvykoje 76:83 (21:18, 21:23, 19:14, 15:28) nusileido Limožo CSP (12-12) krepšininkams.
2023-03-09
Kauno „Žalgirio“ sirgaliai pasirūpino, kad „Žalgirio“ arena būtų sausakimša per visą likusį Eurolygos reguliarųjį sezoną. Visi bilietai išparduoti ir į Eurolygos 31-ojo turo susitikimą su „Monaco“ komanda.
2022-11-11
Keičiasi Eurolygos 31-ojo turo rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Monaco“ komandų laikas.  Susitikimas Kaune vyks ne numatytą 20 val., o 19 val. To priežastis – Prancūzijos transliuotojų prašymas, kurį Eurolyga patenkino.  Visų kitų 16 „Žalgirio“ namų susitikimų Eurolygoje pradžia – 20 val.
Arnas  Butkevičius
27 MIN
Jordan  Loyd
32 MIN

Taškai 22

2:2, 1 min.: Motiejūnas atidaro rungtynes. Brazdeikio atsakymas.
7:6, 2 min.: Blossomgame'o metimas. Tayloras lygina rezultatą. Motiejūno dvitaškis. Brazdeikio tritaškis.
7:8, 3 min.: Motiejūno baudos.

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Kauno „Žalgiris“ rungtynes pradėjo žemu penketu. Vidurio puolėjo vietą užima Rolands Šmits, sunkiojo krašto – Ulanovas, lengvojo krašto – Arnas Butkevičius, atakuojančio gynėjo – Ignas Brazdeikis, įžaidėjo – Isaiah Tayloras. Įprastai „Žalgiris“ žemu penketu rungtyniauja vėlesnėse rungtynių stadijose, dažniausiai – ketvirtuose kėliniuose.

9:8, 4 min.: Tayloro taškai greitajame puolime.
9:11, 5 min.: Motiejūnas smeigia tritaškį.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio” arenoje
Galingas Donato Motiejūno startas – per pirmas keturias minutes surinko 9 taškus (2/2 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), 2 pražangas ir 8 naudingumo balus. Per šią atkarpą lygiai tiek pat taškų pelnė visa „Žalgirio” komanda.

12:11, 5 min.: Tayloras atsako tuo pačiu.
17:11, 6 min.: Butkevičiaus tolimas metimas ir dvitaškis.

Per pirmąsias 5,5 minutės „Žalgiris“ neprametė nė vieno metimo iš žaidimo – pataikė visus 4 dvitaškius ir visus 3 tritaškius. Taškus renka trys krepšininkai: Tayloras turi 7 taškus (2/2 dvit., 1/1 trit.), Brazdeikis (1/1 dvit., 1/1 trit.) ir Butkevičius (1/1 dvit., 1/1 trit.) – po 5.

17:13, 7 min.: Diallo dvitaškis.
22:15, 8 min.: Diallo dėjimas. Maksvyčio pertraukėlė. Dimšos tritaškis.

Kiek daug kainuoja tokios klaidos. Isaiah Tayloras perėmė kamuolį ir kartu su dar trimis žalgiriečiais patraukė į greitą puolimą. Vietoje to, jog gynėjas nusimestų kamuolį vienam iš dar trijų komandos draugų, amerikietis pasirinko pats atakuoti krepšį ir gavo bloką nuo Donta Hallo. „Žalgiris” potencialiai galėjo atitrūkti 19:11, bet po Tayloro neteisingo sprendimo suklydo ir Brazdeikis, „Monaco” pelnė keturis taškus be atsako, priartėjo iki 15:17 ir Maksvyčiui teko griebtis minutės pertraukėlės.

25:19, 9 min.: Okobo atsakymas. Dimšos tritaškis. Okobo dvitaškis.
28:19, 10 min.: Dimšos bauda. Butkevičiaus dvitaškis.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius po 7.
„Monaco“: Donatas Motiejūnas 9, Alpha Diallo ir Elie Okobo po 4.

Įspūdingas „Žalgirio” finišas, kurį vainikuoja Arno Butkevičiaus taškai. Puolėjas iš gynybos kamuolį sau pasimušė likus 3,8 sekundės ir reaktyviniu greičiu nuskuodęs į puolimą spėjo pelnyti du taškus. „Žalgiris” per pirmąjį ketvirtį surinko 28 taškus. Butkevičius – geriausias žaidėjas rungtynių starte: 7 taškai ir 10 naudingumo balų.

30:22, 11 min.: Okobo tolimas metimas. Hayeso baudos.
32:24, 12 min.: Hayeso vidutinio nuotolio metimas. Jameso atsakymas.
34:24, 13 min.: Polonaros metimas.

Laurynas Birutis į aikštę leidžiamas neįprastai vėlai – sužaidus 13 minučių. Iki jo aikštėje vidurio puolėjo pareigas užėmė Rolands Šmits ir Kevarriusas Hayesas. Latvis per 7 minutes taškų nepelnė, o Hayesas per 6 minutes įmetė 4 taškus.

34:28, 14 min.: Loydo 4 baudos.

Jau du „Žalgirio“ gynėjai turi po dvi asmenines pražangas. Pirmasis šią ribą pasiekė Tomas Dimša, antrasis – Isaiah Tayloras. Lukas Lekavičius taisykles pažeidė sykį. Nė vienas kitas be Dimšos ir Tayloro dviejų pražangų neturi.

39:30, 15 min.: Brazdeikio tritaškis. Moneke baudos. Biručio metimas iš po krepšio.
39:34, 16 min.: Diallo taškai. Tayloro taškai greitajame puolime.
41:35, 17 min.: Jameso metimas. Motiejūno bauda.
43:35, 18 min.: Brazdeikio dvitaškis.
46:39, 19 min.: Loydo ir Browno metimai. Brazdeikio tritaškis.
48:41, 20 min.: Dimšos dvitaškis. Okobo atsakymas.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 13, Tomas Dimša ir Isaiah Tayloras po 9.
„Monaco“: Donatas Motiejūnas 10, Elie Okobo 9, Alpha Diallo ir Jordanas Loydas po 6.

Žalgiriečiai per pirmąją pusę prasčiausiai metė baudas: pataikė 75 proc. dvitaškių (12 iš 16), 58,3 proc. tritaškių (7 iš 12) ir 50 proc. baudų (3 iš 6). Kauniečiai jau perėmė net 7 kamuolius, greitajame puolime sumetė 10 taškų, o po varžovų klaidų – dar 11.

„Žalgiris“ neįprastai sau atlieka daug rezultatyvių perdavimų – per 20 minučių jų turi jau 11. „Žalgirio“ sezono vidurkis yra 13,8 rezultatyvaus perdavimo per mačą. Arnas Butkevičius atliko 3 rezultatyvius perdavimus, Ulanovas, Dimša, Šmits ir Tayloras – po du. Kauniečiai suklydo tik keturis sykius.
Palyginimui, „Monaco“ atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 8 kartus. Įprastai tokie skaičiai yra prie „Žalgirio“ statistikos.

51:43, 22 min.: Hayesas pataiso metimą su pražanga. Loydo prasiveržimas.
54:45, 23 min.: Loydo baudos. Šmito tritaškis.
54:47, 24 min.: Brownas pataiso metimą.

Sužaidus 25 minutes Tayloras turi 3 pražangas, Tomas Dimša – jau keturias, dėl kurių sėdasi ant suolo. Lekavičius pasirodo aikštėje su viena nuobauda. Svečių gretose trissyk prasižengė tik Donatas Motiejūnas.

54:48, 25 min.: Motiejūno baudos.
56:49, 26 min.: Brazdeikio dvitaškis.Okobo baudos.

Paskui atšokusį kamuolį bėgusį Tomą Dimšą ranka apglėbė Donatas Motiejūnas, taip įsijungęs į kovą dėl kamuolio. Abu krepšininkai pervirto, o teisėjai fiksavo pražangą Dimšai. Žalgiriečiui skirta antra asmeninė pražanga per 16 sekundžių, jis iš viso jau turi keturias ir Maksvytis sodina auklėtinį ant suolo. Dimša kartu su Tayloru pelnė po 9 taškus ir abudu yra antri rezultatyviausi „Žalgirio” žaidėjai po Igno Brazdeikio (15 tšk.).

58:51, 28 min.: Jameso dvitaškis. Biručio atsakymas.
60:53, 29 min.: Hallo dvitaškis. Lekavičiaus baudos.
65:53, 30 min.: Lekavičiaus tritaškis. Biručio dėjimas.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 15, Tomas Dimša ir Isaiah Tayloras po 9.
„Monaco“: Donatas Motiejūnas 11, Elie Okobo ir Jordanas Loydas po 10.

65:58, 32 min.: Hallo dėjimas su pražanga. Blossomgame'o tritaškis.
67:59, 33 min.: Hallo baudos. Brazdeikio metimas iš po krepšio.
67:60, 34 min.: Blossomgame'o baudos.
69:60, 35 min.: Biručio dvitaškis.
69:61, 36 min.: Hallo bauda.
71:61, 36 min.: Hallo nesportinė, Biručio baudos.
74:61, 37 min.: Brazdeikio tritaškis.
76:65, 38 min.: Blossomgame'o taškai. Brazdeikio dvitaškis, Diallo taškai.
76:67, 39 min.: Motiejūno dvitaškis.
79:67, 39 min.: Butkevičiaus tritaškis.
79:70, 40 min.: Loydo dvitaškis su pražanga.

Visi bilietai į šias rungtynes buvo išpirkti dar kovo 9-ąją.

Kauniečiai pirmoje tarpusavio dvikovoje 82:84 dramatiškai nusileido Monako ekipai.

Eurolygoje „Žalgiris“ su 15 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų užima 9-ąją vietą. Apie galimus scenarijus žalgiriečiams patekti į ketvirtfinalį skaitykite čia.

„Nemanau, kad slegia, – paklaustas apie įtampą prieš kertinę savaitę, atsakė treneris Kazys Maksvytis. – Produktyviai dirbame, savaitgalį pavyko pailsinti savo lyderius. Viską turime savo rankose, nėra ko žvalgytis. Įtampa ar ne, žaidžiame namie, turime eiti užsivedę ir pasiimti pergalę.“

Tuo metu „Monaco“ su 20 pergalių dalinasi 3-4 vietomis ir jau yra ramūs dėl vietos atkrintamosiose. Eurolygos turnyrinę lentelę rasite čia.