Naujienos
2023-04-15
Masažuotojas Romas Petraitis „Audi Dome“ arenos koridoriuje prie Kauno „Žalgirio“ rūbinės nuvilko Kazio Maksvyčio švarką. Galėjo pasirodyti, kad labiausiai patyręs kauniečių štabo narys ruošia trenerį kiemo peštynėms, bet nurengimo priežastis buvo kur kas mielesnė.
2023-04-15
Kauno „Žalgirio“ pergalė Miunchene užkirto kelią į Eurolygos atkrintamąsias Vitorijos „Baskonia“ klubui. Nepaisant to, baskai pasveikino kauniečius su pasiekimu. „Sveikinimai „Žalgiriui“ iškovojus paskutinį bilietą į Eurolygos atkrintamąsias. Jūs to nusipelnėte!“ – tviteryje rašė „Baskonia“ klubas.
2023-04-15
Ir mes galingi iš naujo! O taip. Kauno „Žalgiris“ išvykoje dramatiškai 83:80 susitvarkė su Miuncheno „Bayern“ ir po trijų sezonų pertraukos grįžta į Eurolygos atkrintamąsias. Kauniečiai galėjo rungtynes uždaryti žymiai ramiau, bet paskutinę minutę prisidarė nemalonumų ir pravirkdė nemažai Miunchene susirinkusių sirgalių. Laimei, viskas baigėsi gerai.
2023-04-15
Statistiškai tai buvo blogiausias Luko Lekavičiaus sezonas Kauno „Žalgiryje“ nuo pat gūdžių 2015-2016 metų. Vos trejos rungtynės su dviženkliu taškų skaičiumi. 34 proc. taiklumu metami tritaškiai. Klaidų (39) beveik tiek pat kiek rezultatyvių perdavimų (43).
2023-04-15
Kauno „Žalgirio“ rūbinėje prisėdęs Ignas Brazdeikis galvoje dėliojosi mintis, kas ką tik įvyko sausakimšoje „Audi Dome“ arenoje. Kauno komanda žūtbūtiniame mūšyje 83:80 pranoko Miuncheno „Bayern“ ir po trijų sezonų pertraukos įšoko į atkrintamąsias.
2023-04-15
Septintąją vietą užėmęs Kauno „Žalgiris“ pranoko visas prognozes ir paskutiniame ture įšoko į Eurolygos atkrintamųjų traukinį. Po lemiamos pergalės prieš Miuncheno „Bayern“ vyr. treneris Kazys Maksvytis pats dar sunkiai galėjo patikėti tuo, kas ką tik įvyko.
2023-04-15
Kauno „Žalgiris“ po ketverių metų pertraukos grįžo į Eurolygos atkrintamąsias. Tiek 2018 metais, tiek 2019 metais, tiek ir šiais metais tose „Žalgirio“ sudėtyse, kurios pasiekė stipriausios Europos lygos ketvirtfinalį, buvo ir Edgaras Ulanovas.
2023-04-14
Kauno „Žalgiris“ (19-15) lemiamose Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse patampė sirgalių nervus, tačiau galiausiai iškovojo pergalę ir žengė į atkrintamąsias. Kauniečiai išvykoje palaikomi tūkstantinės minios savų fanų 83:80 (19:18, 15:20, 17:9, 32:33) įveikė Miuncheno „Bayern“ (11-23).
2023-04-14
Kauno „Žalgiris“ Miunchene žūtbūtines rungtynes dėl Eurolygos atkrintamųjų žais sausakimšoje auditorijoje. Artėjama, jog bilietai į dvikovą su „Bayern“ būtų išpirkti. Prekyboje vos kiek daugiau nei 100 bilietų. „Audi Dome“ arenoje krepšinio rungtynėse telpa 6,5 tūkst. žiūrovų.
2023-04-14
Vitorijos „Baskonia“ pralaimėjo kritinį mačą Pirėjuje ir paliko savo likimą išspręsti Kauno „Žalgiriui“. Po nesėkmės baskų treneris Joanas Penarroya buvo nusivylęs tokia situacija.
2023-04-14
Kauno „Žalgirį“ šį vakarą namuose priimanti Miuncheno „Bayern“ rungtynėse nesivers stipriausia sudėtimi. Bavarams tikrai nepadės trys krepšininkai, o dar dėl dviejų sprendimas bus priimtas prieš mačą. Penktadienio vakarą ant parketo tikrai nežengs Augustine'as Rubitas, Othello Hunteris ir Eliasas Harrisas. Visa ši trijulė gydosi traumas.
2023-04-14
Eurolygos reguliariajame sezone liko viena rungtynių diena, o per ją paaiškės galutinė Kauno „Žalgirio“ vieta, kuri gali būti septinta, aštunta arba devinta. Viskas spręsis Miunchene ir Belgrade.
2023-04-13
Šansų į atkrintamąsias žengti nebeturintis Miuncheno „Bayern“ pasitinka paskutinį sezono Eurolygos mačą. Namie bavarai priims Kauno „Žalgirį“, kuriam pergalė gali atverti duris tarp aštuonių stipriausiųjų. Prieš rungtynes Vokietijos klubo vyr. treneris Andrea Trinchieri kalbėjo, kad šiose rungtynėse svarbu parodyti gerą žaidimą dėl sirgalių.
2023-04-13
Kauno „Žalgirį“ Eurolygos reguliariojo sezono finiše lydi didžiulė saviškių minia. Atkrintamųjų viltimi gyvenančius kauniečius paskutinio turo rungtynėse Miunchene su vietos „Bayern“ palaikys apie 1-2 tūkstančius klubo sirgalių. Priklausomai nuo ketvirtadienio rezultatų Pirėjuje ir Belgrade, žaliai-baltų Bavarijoje gali dar padaugėti.
2023-04-13
Kauno „Žalgiris“ pasitinka paskutinį Eurolygos reguliariojo sezono turą, kuris nulems Lietuvos klubo likimą turnyre. Pergalė žalgiriečiams Miunchene būtina, bet kad patektų į aštuntuką, „Žalgiriui“ reikės sulaukti bent vieno palankaus rezultato.
Cassius  Winston
12 MIN
26 MIN

2:3, 2 min.: Cheathamo dvitaškis.
6:6, 3 min.: Cheathamas dvitaškis, Šmito tritaškis, Bongos dvitaškis.
8:8, 4 min.: Aštuntasis Šmito taškas, Waldeno dvitaškis.
8:10, 5 min.: Tayloro baudos metimai.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Audi Dome” arenoje
„Žalgirio” komandoje kol kas vienas Rolands Šmits renka taškus iš žaidimo. Latvis startavo dviem tritaškiais, paskui pakartojo dvitaškį ir yra surinkęs 8 taškus bei 10 naudingumo balų. Isaiah Tayloras pridėjo du taškus nuo baudos metimų linijos.

10:12, 6 min.: Bongos dvitaškis, Šmito baudos metimai.
14:14, 7 min.: Lučičiaus dvitaškis, dar du Šmito taškai, Lučičiaus baudos metimai.

Šmits po įspūdingo starto pirmasis sėdasi ant suolo iš startinio penketo. Aukštaūgis per 6 minutes ir 48 sekundes surinko sumetė 12 iš 14 kauniečių taškų.

16:16, 9 min.: Lekavičiaus baudos metimai.
18:19, 10 min.: Winstono dvitaškis, Brazdeikio tolimas metimas.

„Žalgiris” per pirmąjį kėlinį pataikė daugiau tritaškių nei dvitaškių: tritaškių realizavo 3 iš 7 (42,9 proc.), dvitaškių – 2 iš 7 (28,6 proc.). Kauniečiai taip pat įmetė 6 iš 6 baudų ir suklydo tik sykį.

„Bayern“: Isaacas Bonga, Zylanas Cheathamas ir Vladimiras Lučičius po 4.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 12, Ignas Brazdeikis 3.

21:19, 11 min.: Weilerio-Babbo tritaškis.
21:24, 13 min.: Dimšos tritaškis, Butkevičiaus baudos metimai.
21:26, 14 min.: Lekavičiaus dvitaškis.
23:28, 15 min.: Obsto baudos metimai, Biručio dvitaškis.

Dimša neleistinai stabdo Obstą ir prasižengia antrą kartą, siųsdamas varžovą prie baudos metimų linijos. „Žalgiryje” yra prasižengę penkis žaidėjai, keturi iš jų turi po dvi pražangas: Šmits (pelnė 12 tšk.), Dimša (3 tšk.), Tayloras (2 tšk.) ir Butkevičius (2 tšk.). Birutis turi vieną pražangą.

29:30, 16 min.: Lučičiaus dvitaškis ir baudos metimas, Biručio dvitaškis, Waldeno tritaškis.
31:32, 17 min.: Ulanovo ir Bongos dvitaškiai.
31:34, 18 min.: Lekavičiaus dvitaškis.
36:34, 19 min.: Waldeno tolimas metimas ir dvitaškis.
38:34, 20 min.: Weilerio-Babbo baudos metimai.

„Žalgiris” 16-ą minutę pirmavo 30:26, bet likusią puspenktos minučių atkarpą pralaimėjo 4:12 ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdamas 34:38. Kauniečiai konkrečiai nesusitvarkė su Waldenu, kuris per šią atkarpą susmeigė du tritaškius, o iš viso surinko 8 iš 12 komandos taškų.

Jonas Miklovas, BasketNews žurnalistas „Audi Dome” arenoje
„Žalgirio” rūbinėje per ilgąją pertrauką turėtų skambėti vienas kitas piktas Kazio Maksvyčio žodis. Žaisdami svarbiausias sezono rungtynes, žalgiriečiai kol kas nerodo savo tikrojo veido. Prie to prisidėjo dvi greitos Isaiah Tayloro (žaidė vos 7:34 min.) ir Rolando Šmito (8:45 min.) pražangos, tačiau ir be to kauniečiai nebuvo savi. Gynyboje – per daug lengvų šansų „Bayern” krepšininkams (11/16 dvit., 69 proc.) ir apskritai atrodo, kad nenusiteikta perpjauti varžovams gerklių.
„Žalgiriui” antroje mačo pusėje reikės ir geresnio Igno Brazdekio (1/6 metimai kol kas), ir kur kas aštresnio Kevarriaus Hayeso (-11 per 7 minutes), ir pražangų problemos išvengsiančių Tayloro bei Šmito.

„Bayern“: Corey Waldenas 10, Vladimiras Lučičius 7, Isaacas Bonga 6, Nickas Weileris-Babbas 5.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 12, Lukas Lekavičius 6, Laurynas Birutis 4, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 3.

38:37, 21 min.: Šmito tritaškis.
38:39, 22 min.: Butkevičiaus baudos metimai.
40:41, 23 min.: Ulanovo dvitaškis, Waldeno baudos metimai.
40:44, 24 min.: Brazdeikio dvitaškis, Tayloro baudos metimas.
40:46, 25 min.: Lekavičiaus dvitaškis.
43:47, 28 min.: Giffey tritaškis, Biručio baudos metimas.
45:49, 29 min.: Dimšos dvitaškis, Winstono baudos metimai.
47:51, 30 min.: Winstono ir Brazdeikio dvitaškiai.

Trečiajame kėlinyje pagaliau matėme pergalingą „Žalgirio” gynybą. Kauniečiai kėlinį pradėjo spurtu 12:2 ir perėmė iniciatyvą, tačiau pramesdami gana patogius metimus nesugebėjo nutolti labiau. „Bayern” per šį kėlinį realizavo vos 2 metimus iš 14 ir tai buvo didžiąja dalimi „Žalgirio” gynybos nuopelnas.

„Bayern“: Corey Waldenas 12, Vladimiras Lučičius 7, Isaacas Bonga 6.
„Žalgiris“: Rolands Šmits 15, Lukas Lekavičius 8, Ignas Brazdeikis 7.

50:53, 31 min.: Giffey tritaškis, Tayloro baudos metimai.
55:56, 32 min.: Cheathamo dėjimas, Dimšos ir Weilerio-Babbo tritaškiai.
58:58, 33 min.: Dimšos ir Cheathamp baudos metimai, Winstono dvitaškis.
61:60, 34 min.: Ulanovo dvitaškis, Jaramazo tritaškis.

Nerimo ženklas „Žalgirio” komandoje – Isaiah Tayloras po kontakto su varžovu pradeda šlubčioti ir pats pasiprašo keitimo. Jis susiėmęs už tos pačios kojos, kurios šlaunies patempimas jį jau du kartus šiais metais buvo išvedęs iš rikiuotės.

63:64, 35 min.: Biručio, Jaramazo ir Lekavičiaus dvitaškiai.
65:69, 36 min.: Jaramazo dvitaškis, Lekavičiaus tritaškis ir dvitaškis.

Lukas Lekavičius kyla nuo suolo, keisdamas susižeidusį Taylorą, ir imasi tempti „Žalgirio” puolimą – dvitaškis, tritaškis, dar vienas dvitaškis ir Andrea Trinchieri stabdo mačą minutės pertraukėle. Lekavičiaus sąskaitoje jau – 15 taškų. Trinchieri beliko viena pertraukėlė, Maskvyčiui – dvi.

68:71, 37 min.: Ulanovo dvitaškis, Lučičiaus taškai ir baudos metimas.
68:75, 38 min.: Ulanovo baudos metimai, Brazdeikio dvitaškis.
73:79, 39 min.: Lekavičiaus tritaškis, Obsto baudos metimai, Šmito bauda, Obsto dvitaškis ir bauda.
80:83, 40 min.: Obsto tritaškis ir dvitaškis, Lekavičiaus, Waldeno ir Ulanovo baudos metimai.