38%
10/26
Naujienos
2023-03-22
Trečiadienio vakarą Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ gynėjas Jamelas Morrisas pakėlė ant kojų daugiau nei 3,4 tūkst. „Kalnapilio“ arenoje susirinkusių žiūrovų iš savo vietų, kai smeigė pergalingą dūrį į Europos taurės finalininkų krepšį.
2023-03-22
Likus 1,3 sekundės iki rungtynių pabaigos Jamelas Morrisas smeigė pergalingą metimą, o jo atstovaujamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-7) išplėšė svarbią pergalę Europos taurėje. Dėl namų aikštės pranašumo kovojantys Nenado Čanako auklėtiniai Panevėžyje 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20) palaužė praėjusio sezono finalininkę Bursos „Frutti Extra“ (7-10).
2023-03-21
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai stoja į itin svarbią kovą Europos taurės turnyre, kur trečiadienį Panevėžyje paskutinėse reguliariojo sezono namų rungtynėse priims Bursos „Frutti Extra“ klubą iš Turkijos.
2 DREB
27 MIN
33 MIN

Mačo eiga:

0:0, 1 min.: „7bet-Lietkabelis“ laimi ginčo kamuolį.
4:2, 2 min.: Popovičiaus baudos. Dudzinskio atsakymas. Rubštavičiaus prasiveržimas.
9:5, 3 min.: Lipkevičiaus reidas. Clemmonso tritaškis. Popovičiaus metimas su pražanga.
11:10, 4 min.: Bitimo tolimas metimas. Saybiro dvitaškis. Kullamae atsako tuo pačiu.
11:14, 5 min.: Needhamo baudos. Dudzinskio dvitaškis.

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas Panevėžyje
Oficialių duomenų dar neturiu, bet „Lietkabelio“ atstovai teigia, jog šiandien arenoje yra arti 3 tūkst. žmonių. Iki šiol daugiausiai žiūrovų Europos taurės rungtynėse Panevėžyje šį sezoną buvo prieš Badalonos „Joventut“ – 2688.

13:16, 6 min.: Oreliko baudos. Auguste'o dvitaškis.
19:21, 7 min.: Auguste'o metimas. Golomano 4 baudos. Bitimo tritaškis. Morriso baudos.
21:21, 8 min.: Maldūnas lygina rezultatą.
21:24, 9 min.: AL. Omero tritaškis.
23:24, 10 min.: Morriso metimas atšokus.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 5, Jamelas Morrisas ir Gyorgy Golomanas po 4.
„Frutti Extra“: Onuralpas Bitimas 5, Zachas Auguste'as ir Davidas Dudzinski po 4.

Rungtynės prasidėjo labai rezultatyviai, bet per paskutines dvi minutes turkai taškų nepelnė, o ketvirtį užbaigė Jamelo Morriso dvitaškis – 23:24. Smagus dalykas įvyko po kėlinio – komentatoriaus Roko Grajausko inicijuotą skanduotę „Visi už „Lietkabelį“ arenoje susirinkę žiūrovai traukė atsistoję. Labai smagi emocija.

25:26, 11 min.: Maldūnas atidaro ketvirtį. Bitimo baudos.
27:26, 13 min.: Murausko dvitaškis.
27:28, 13 min.: Auguste'o dėjimas.
30:28, 14 min.: Kullamae tritaškis.
30:31, 15 min.: Needhamo tritaškis.
32:36, 16 min.: Dudzinskio dvitaškis su pražanga. Needhamo metimas. Oreliko baudos.
32:37, 17 min.: Dudzinskio baudos.
33:39, 18 min.: Lipkevičiaus baudos. Needhamo dvitaškis.
35:41, 19 min.: Dudzinskio metimas. Lipkevičiaus baudos.
35:43, 20 min.: Saybiro dvitaškis.

„7bet-Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius, Kristianas Kullamae ir Nikola Popovičius po 5.
„Frutti Extra“: Davidas Dudzinski 10, Derekas Needhamas 9, Onuralpas Bitimas 8.

Antrasis ketvirtis panevėžiečiams nesusiklostė ir Europos taurės finalininkai kėlinio pabaigoje įgijo rekordinę persvarą – 43:35. Kol kas „Lietkabeliui“ trūksta puolimo lyderių – niekas daugiau nesurinko nei 5 taškų. Prie to prisideda tragiškas tritaškių pataikymas – 1 iš 9. Tolimo metimo autorius – Kristianas Kullamae.

38:45, 21 min.: Clemmonso dvitaškis. Morriso tritaškis.
42:47, 22 min.: Morriso dvitaškis. Popovičiaus dvitaškis. Dudzinskio baudos.
45:47, 23 min.: Oreliko tritaškis.
50:49, 24 min.: Kullamae tritaškis ir dvitaškis. Clemmonso dvitaškis.

Po minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ apsigina, o puolime tritaškį per rankas smeigia Kullamae ir šeimininkai po ilgos pertraukos vėl priekyje – 48:47. „Kalnapilio“ arena užsikūrė.

50:52, 25 min.: Bitimo dvitaškis su pražanga.
53:55, 26 min.: Peno tritaškis. Needhamas atsako tuo pačiu.
55:57, 27 min.: Maldūnas lygina rezultatą. Auguste'o ir Clemmonso baudos.
55:61, 28 min.: Bitimo dvitaškis ir dėjimas.
59:62, 29 min.: Kullamae prasiveržimas. Maldūno dėjimas su pražanga. Saybiro baudos.
66:65, 30 min.: Maldūno dvitaškis. Needhamo ir Murausko tritaškiai. Morriso paskutinės sekundės metimas.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 12, Jamelas Morrisas 11, Gabrielius Maldūnas 10.
„Frutti Extra“: Derekas Needhamas ir Onuralpas Bitimas po 15, Davidas Dudzinski 12.

Kaip ir pirmajame kėlinyje, taip ir trečiajame Jamelas Morrisas prasiveržia ir su ketvirčio sirena pelno taškus. Amerikietis rodo raumenis, o „Lietkabelis“ veržiasi į priekį – 66:65. Akivaizdu, kad šiandien laimės puolimas, o trečiajame kėlinyje jis buvo uraganinis – „Lietkabelis“ pelnė 31 tašką prieš varžovų 22.

70:65, 31 min.: Morriso baudos. Morriso tritaškis.
70:68, 32 min.: Auguste'o baudos ir dvitaškis.
73:71, 33 min.: Golomano dvitaškis su pražanga. Clemmonso tritaškis.

„Lietkabelis“ paskutinėse Europos taurės reguliariojo sezono rungtynėse fiksuoja lankomumo rekordą. Šiandien „Kalnapilio“ arenoje – 3485 žiūrovai.

75:73, 34 min.: Murausko dvitaškis. Augueste'o atsakymas.
78:73, 35 min.: Maldūno dvitaškis. Golomano baudos.
78:74, 36 min.: Omero baudos.
80:75, 37 min.: Dudzinskio 5-oji pražanga. Oreliko ir Needhamo baudos.
83:79, 38 min.: Needhamo baudos. Morriso tritaškis. Clemmonso tritaškis.
83:82, 39 min.: Needhamo tritaškis.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse 69:75 panevėžiečiai turėjo pripažinti Bursos ekipos pranašumą.

Tačiau dabar „7bet-Lietkabelis“ fiksuoja istorinę penkių pergalių seriją Europos taurėje, tuo metu „Frutti Extra“ krepšininkai laimėjo vos kartą per 6 mačus.

„Bursoje pralaimėjome atkaklias rungtynes, – sakė Panevėžio ekipos aukštaūgis Gabrielius Maldūnas. – Jie išsiskiria tuo, kad turi kelis išreikštus lyderius, pagrinde žaidžia su 6-7 žaidėjais ir neturi to vadinamo ilgo suolo. Reikės juos bandyti pagauti ant energijos ir ištvermės.“

Nenado Čanako auklėtiniai su 9 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais dalinasi 3-5 vietas su Venecijos „Umana Reyer“ ir Ulmo „Ratiopharm“.

Namų aikštės pranašumą iškovos pirmos keturios komandos.