4
7
Naujienos
2022-12-14
Vilniaus „Rytas“ patyrė skaudų pralaimėjimą FIBA Čempionų lygoje. Vilniečiai sugebėjo sugrįžti iš 23 taškų deficito ir atsistatyti po pragariškos rungtynių pradžios, tačiau neradę vaistų prieš 33 taškus sukračiusį Maurice'ą Kempą sostinės krepšininkai krito prieš Herclijos „Bnei“ (90:101).
2022-12-14
Vilniaus „Rytas“ (2-3) prisidarė sau nemalonumų Čempionų lygoje. Vietą įkrintamosiose galėję užsitikrinti Lietuvos čempionai atsidūrė ant prarajos ribos. Giedriaus Žibėno auklėtiniai savo aikštėje 90:101 (18:23, 17:30, 31:16, 24:32) pralaimėjo Herclijos „Bnei“ (2-3).
2022-12-13
Vilniaus „Rytas“ trečiadienį FIBA Čempionų lygoje sieks revanšo prieš Herclijos „Bnei“. Iškovoję pergalę, šiuo metu antroje H grupės vietoje esantys vilniečiai užsitikrintų kelialapį į įkrintamąsias bei taip stipriai pasididintų šansus iškopti į „Top 16“ etapą.
2022-12-10
Skambią pergalę Izraelio čempionate iškovojo Vilniaus „Ryto“ varžovė FIBA Čempionų lygoje Herclijos „Bnei“ (3-6) ekipa. Herclijos klubas išvykoje per pratęsimą 98:93 (21:9, 18:37, 23:23, 23:16 13:8) nukovė Tel Avivo „Maccabi“ (6-2) krepšininkus.
Quinton  Hooker
35 MIN

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas iš „Jeep“ arenos
Šiame mače vilniečiams negalės padėti sirguliuojantis Lukas Uleckas. Vietoje jo pirmą kartą šiame FIBA Čempionų lygos sezone registruotas Modestas Babraitis. Šiame „7bet-NKL“ sezone Babraitis, atstovaudamas „Ryto“ dubleriams, fiksuoja 10,8 taško ir 6,3 atkovoto kamuolio statistiką.

Mačo eiga:

3:3, 1 min.: Fridrikssonas rungtynes pradeda tritaškiu, bet svečiai iškart atsako tuo pačiu.
5:5, 2 min.: Coheno penktasis taškas, Fosteris lygina rezultatą.
5:7, 3 min.: Hookeris pelno taškus.
5:11, 4 min.: Babbo pirmieji taškai, Kempas dar labiau tolina svečius.
8:13, 5 min.: Radzevičius perpus mažina atsilikimą, Kempas atsako dviem taškais.
12:16, 7 min.: Lietuvos čempionams pavyksta išjudinti puolimą.

16:18, 9 min.: Echodo dėjimas artina šeimininkus, Fosteris prideda dar du taškus.
18:23, 10 min.: Babbo kosminis tritaškis, Fosteris atsako dviem taškais, svečiai kėlinį užbaigia tiksliomis baudomis.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 8.
„Bnei“: Quintonas Hookeris 7, Sandy Cohenas ir Chrisas Babbas po 5.

Kol kas vilniečiai nusileidžia fiziškumu savo varžovams iš Izraelio. „Rytui“ sunku kažką susikurti iš pozicinio puolimo, nemažai priverstinių metimų, tačiau Čempionų lygos mėnesio MVP Marcusas Fosteris antroje ketvirčio pusėje ėmėsi darbo – pelnė 8 taškus ir šeimininkai sumažino skirtumą iki 5 taškų (18:23).
Visgi gynyboje problemų taip pat nemažai. „Rytas“ į vidurį praleidžia savo varžovus bei leido laisvai pasijusti „Bnei“ lyderiams. 23 praleisti taškai nėra pats geriausias gynybinis rezultatas.

21:25, 11 min.: Normantas kėlinį pradeda tritaškiu, Babbas pataiko sunkų dvitaškį.
21:30, 12 min.: Babbas smeigia ir tritaškį, Thompsonas sukuria rekordinį pranašumą.

Didžiausias „Ryto“ galvos skausmas – Chrisas Babbas. Amerikietis antrojo kėlinio pradžioje surinko 5 taškus paeiliui bei savo sąskaitoje jau turi 10 taškų. Po Stepheno Thompsono dvitaškio „Bnei“ susikūrė rekordinį – 9 taškų pranašumą (30:21).

23:33, 14 min.: komandas skiria jau dviženklis skirtumas.

Giedrius Žibėnas nesitvardo iš pykčio. Iš pradžių laisvas po užtvaros krepšį atakavo „Bnei“ lyderis Chrisas Babbas, vėliau nespėję į gynybą grįžti vilniečiai gavo du taškus greitoje atakoje, o galiausiai neprotingą nesportinę pražangą užsidirbo Benedekas Varadi. Kol kas reikalai tikrai nesiklosto „Ryto“ naudai. Daug neprotingų sprendimų, aplaidi gynyba ir 10 taškų deficitas (23:33).

27:36, 15 min.: Fosterio dvitaškis ir Fridikssono baudos šiek tiek pašvelnina situaciją.
27:42, 16 min.: Coheno tritaškis ir Kempo dvitaškis su pražanga.
27:44, 17 min.: Kempas tęsia dėjimų festivalį.
27:48, 18 min.: vilniečių krachas tęsiasi.

Kažkoks košmaras Vilniuje. „Rytas“ tragiškai atrodo puolime ir neturi jokių variantų. Fiziškumo pranašumas – absoliučiai „Bnei“ pusėje, o puolime bėgantis Izraelio klubas meta iš eilutės. „Bnei“ spurtas 25:11 sukrauna 21 taško persvarą (50:29). Herclijos klubas pelnė jau 18 taškų iš greito puolimo, kol vilniečiai sukrapštė vos 5. 51 praleistas taškas per 18 minučių yra tragedija.

32:51, 19 min.: Radzevičius tritaškiu bando pažadinti komandą.
35:53, 20 min.: Normantas tritaškiu užbaigia kėlinį.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 10, Elvaras Fridrikssonas 7, Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius po 6.
„Bnei“: Maurice'as Kempas 16, Chrisas Babbas 12, Sandy Cohenas 10, Quintonas Hookeris 8.

42:57, 22 min.: šeimininkai septyniais taškais pradeda kėlinį.
45:59, 23 min.: Fridrikssono tritaškis gerina situaciją dar labiau.
47:62, 24 min.: Cohenas užsidirba techninę pražangą, anksčiau buvo gavęs nesportinę ir dabar yra priverstas palikti aikštę.

Atmosfera kaista. Sandy Cohenas po taiklaus tritaškio sukonfrontavo su „Ryto“ fanais ir už tai buvo nubaustas technine pražanga. Prieš tai jis buvo užsidirbęs nesportinę nuobaudą, todėl teisėjas išvarė jį iš rungtynių. Tuo metu „Rytas“ pamažu bunda iš letargo miego ir sumažino skirtumą iki 15 taškų (47:62). Galbūt Coheno išvarymas dar labiau užkurs vilniečius? Nes fanai stovi ant kojų.

50:64, 25 min.: Masiulis pataiko iš toli.
56:64, 26 min.: Masiulio ir Fosterio tikslios baudos, Echodas mažina atsilikimą iki vienženklio.
58:69, 28 min.: Izraelio ekipa pelno tris taškus, Varadi pataiko iš vidutinio nuotolio.
62:69, 29 min.: keturios paeiliui Masiulio tikslios baudos.
66:69, 30 min.: už nesportinę pražangą Masiulis įmeta vieną baudą, Fosteris pelno dvitaškį, Masiulis dar prideda vieną baudą.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 17, Gytis Masiulis 13, Elvaras Fridrikssonas 12, Martynas Echodas 8.
„Bnei“: Maurice'as Kempas 20, Sandy Cohenas 15, Chrisas Babbas 12, Quintonas Hookeris 10.

Kas čia vyksta? Dar neseniai „Rytas“ turėjo 21 taško deficitą, o po trijų kėliniu liko vos trys taškai. Atsakymas – nežmoniškas kovingumas. Po pertraukos vilniečiai kaunasi it liūtai ir susirenka beveik visus kamuolius po savo krepšiu. „Rytas“ pristabdė Chrisą Babbą ir Maurice‘ą Kempą, o didžiausią darbą atlieka Gytis Masiulis, kuris surinko 13 taškų ir atkovojo 4 kamuolius. Atrodo nerealiai, bet spurtas 31:16 gražino „Rytą“ į kovą (66:69).

66:74, 31 min.: Thompsonas pradeda kėlinį penkiais taškais.
70:78, 33 min.: svečiai susgrąžina dviženklę persvarą, bet Fridrikssonas atsako dvitaškiu.
70:81, 33 min.: Kempas toliau kelia nemalonumus.
73:84, 34 min.: Fridrikssono ir Thompsono tritaškiai.
73:87, 35 min.: dar vienas Thompsono tritaškis.
75:87, 36 min.: Kairio du taškai.
80:91. 37 min.: Thompsonas toliau baudžia šeimininkus.