Rungtynės
1 2 3 4
Lietuva 14 19 14 18
Prancūzija 22 21 27 20

2022-11-11 19:30 / Panevėžio universali sporto arena (5500 vietų), Parko g. 12, Panevėžys
2022-11-12
Šią savaitę apėmė dvejopi jausmai. Nuotaiką pakėlė „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje, o sugadino klaikus mūsų rinktinės žaidimas mače su prancūzais. Pradėsiu nuo apgailėtino nacionalinės komandos pasirodymo. Sunku suvokti, kaip daugelis mūsų rinktinės žaidėjų, vilkinčių aprangą su užrašu LIETUVA, gali taip dėti skersą aikštėje. Pirmiausia turiu omenyje gynybą.
2022-11-11
Panevėžyje savo kelionę Prancūzijos rinktinėje pradėjęs Victoras Wembanyama negalėjo įsivaizduoti geresnio debiuto. Dominavę prancūzai 90:65 pasiekė triuškinamą pergalę prieš Lietuvą, o po jos spaudos konferencijoje laukęs 18-metis neslėpė šypsenos naršydamas telefone.
2022-11-11
Po skaudaus rinktinės pralaimėjimo vienas po kito Lietuvos rinktinės žaidėjai greitai traukė pro žurnalistų zoną link rūbinės, leisdami suprasti, jog kalbėti nenori. Visgi išimtis buvo ir vasarą rinktinėje buvęs Kristupas Žemaitis.
2022-11-11
Lietuvos rinktinei (7-2) nepavyko mesti rimtesnio iššūkio prancūzams pasaulio čempionato atrankoje (65:90), o po mačo vyriausiasis mūsiškių treneris Kęstutis Kemzūra pripažino varžovų dominavimą.
2022-11-11
Baudos aikštelėje 223 cm ūgio Victorą Wembanyamą sutikęs Marekas Blaževičius seniai nesijautė tiek žemesnis prieš tiesioginį varžovą. 209 cm ūgio lietuvis vargo su Prancūzijos supertalentu, kaip ir visa Kęstučio Kemzūros vadovaujama komanda.
2022-11-11
Pasaulio čempionato atrankoje Victoro Wembanyamos nesustabdžiusi Lietuvos rinktinė (7-2) sausakimšoje Panevėžio arenoje turėjo pripažinti Europos vicečempionų pranašumą. Kęstučio Kemzūros treniruojama komanda savo sirgalių akivaizdoje 65:90 (14:22, 19:21, 14:27, 18:20) krito prieš Prancūzijos rinktinę (7-2).
2022-11-11
Projektuojamas geriausias pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas nuo LeBrono Jameso laikų Panevėžio arenoje sudalyvavo improvizuotame metimo nuo vidurio linijos konkurse. Vis tik buvęs žalgirietis Axelis Toupane'as pasiglemžė visas prožektorių šviesas, įraitydamas į tinklelį dvi tolimas bombas ir sukeldamas didžiausią ovacijų audrą Prancūzijos rinktinės stovykloje.
2022-11-10
Lietuvos rinktinės štabas su Kęstučiu Kemzūra priešakyje apsisprendė dėl dvyliktuko penktadienio rungtynėms su Prancūzija. Oficialiai paskelbta, jog nerungtyniaus Mantas Rubštavičius ir Regimantas Miniotas. Atrankos į 2023 m. pasaulio čempionatą mačas su prancūzais – penktadienį Panevėžyje nuo 19.30 val.
2022-11-08
Aukščiausioje Prancūzijos lygoje, Paryžiaus „Metropolitans 92“ gretose žibantis Victoras Wembanyama penktadienį Panevėžyje rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.  18-mečiui Prancūzijos talentui tai bus debiutinis mačas su nacionalinės vyrų rinktinės marškinėliais.
2022-11-08
Dar prieš mėnesį Prancūzijos rinktinės treneris Vincentas Collet paskelbė kandidatų sąrašą FIBA pasaulio čempionato atrankai, kuriame buvo Victoro Wembanyamos kandidatūrą. Dabar galutinai paaiškėjo, jog didžiausias pasaulio talentas atvyks žaisti į Panevėžį. Wembanyamai penktadienį mačas su Lietuva bus debiutas Prancūzijos rinktinėje.
2022-10-07
Dėmesio centre paskutinėmis dienomis esantis Victoras Wembanyama visai netrukus apsilankys ir Lietuvoje.  Prancūzijos krepšinio federacija paskelbė dvyliktuką, kuris lapkritį žais pasaulio čempionato atrankos lange, o jame prancūzai susitiks ir su Lietuvos rinktine. Į šį sąrašą pateko ir Paryžiaus „Metropolitans 92“ aukštaūgis Wembanyama.
2022-10-06
Paaiškėjo vieta, kurioje į Lietuvos rinktinės vyr. trenerio postą sugrįš Kazį Maksvytį atrankos languose pakeisiantis Kęstutis Kemzūra. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atranką į 2023 metų pasaulio čempionatą pratęs lapkričio 11-ąją dieną, kai Panevėžio universalioje arenoje susitiks su Prancūzija. Rungtynių pradžia – 19.30 val.
5 TO
22 MIN

Mačo eiga:

4:0, 1 min.: Kariniauskas atidaro rungtynes su keturiais taškais.
4:4, 2 min.: Wembanyama dėjimas. Lacombe prideda dvitaškį.
4:6, 3 min.: Ingliso metimas.
4:8, 4 min.: Inglisas didina persvarą.
4:11, 5 min.: Ingliso metimas iš po krepšio su pražanga.

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas Panevėžyje
Kol kas mūsiškiai yra apstumdomi po krepšiu. Nors Kęstutis Kemzūra rungtynes pradėjo su Mindaugu Kuzminsku trečioje pozicijoje, prancūzai kartoja vieną metimą po kito ir renka taškus iš baudos aikštelės. Vaidas Karianiauskas mačą pradėjo 4 taškais, bet į tai prancūzai atsakė spurtu 10:0 ir Kemzūra prašo pirmos minutės pertraukėlės.

7:11, 6 min.: Kuzminsko prasiveržimas su pražanga.
10:16, 7 min.: Lango tritaškis. Bendžius atsako tuo pačiu. Kamagate dėjimas.
12:18, 8 min.: Wembanyama ir Blaževičius apsimaino taškais.
14:22, 10 min.: Francisco prasiveržimas. Blaževičiaus dėjimas. Francisco dvitaškis.

Lietuva: Marekas Blaževičius ir Vaidas Kariniauskas po 4, Eimantas Bendžius 3.
Prancūzija: Damienas Inglisas 7, Sylvainas Francisco 4 ir Victor Wembanyama po 4.

Victoras Wembanyama pirmuoju savo išėjimu sužaidė 9 minutes ir 3 sekundes be keitimo ir pasižymėjo 4 taškais, 2 puolime atkovotais kamuoliais ir 3 naudingumo balais. Lietuvos rinktinės mintis – prižiūrėti jį su ketvirtais numeriais, iš pradžių dirbo Gytis Masiulius, o vėliau ir Eimantas Bendžius. Galima sakyti, kad tai pasiteisino. Mobilūs lietuviai atėmė iš Wembanyamos pranašumą perimetre, o nugara į krepšį jam užatakuoti nesisekė.

17:22, 11 min.: Žukausko tritaškis.
20:24, 12 min.: Velicka smeigia dar vieną tolimą metimą. Francisco atsakymas.
24:26, 13 min.: Blaževičiaus dėjimas ir baudos. Lacombe'o metimas.
24:29, 14 min.: Francisco tritaškis. Prancūzų pertraukėlė.
26:29, 15 min.: Žemaičio dvitaškis.
28:31, 16 min.: Kuzminsko baudos. Ingliso dvitaškis.
28:35, 17 min.: Wembanyama atlieką du dėjimus paeiliui.

Victoras Wembanyama dvi atakas paeiliui krauna kamuolį iš viršaus (35:28) ir įrodo, kad jo prie krepšio tiesiog negalima prileisti. Po kiekvieno sėkmingo Wembanyamos epizodo – puikios arenos pranešėjo Vytauto Mikaičio intonacijos, įtikinančios, kad šiandien Panevėžyje matome kažką ypatingo.

31:37, 18 min.: Normanto ir Wembanyamo baudos. Echodo dvitaškis.
31:39, 19 min.: Ingliso metimas. Lietuvių pertrauka.
33:43, 20 min.: Wembanyama meta baudas. Sene užbaigia ataką dėjimu. Velickos baudos. Prancūzų pertraukėlė.

Lietuva: Marekas Blaževičius 8, Mindaugas Kuzminskas ir Arnas Velička po 5.
Prancūzija: Vitoras Wembanyama
12, Damienas Inglisas 11, Sylvainas Francisco 9.

Pirmoji rungtynių pusė – apmąstymų metas Lietuvos rinktinės trenerių štabui. Pirmiausia, labai daug problemų puolime, kur lietuviai jau prarado 10 kamuolių ir pataikė vos 40,7 proc. metimų (11 iš 27). Gynyboje mūsų krepšininkai nesugeba atsakyti fiziškumu, o antrajame kėlinyje jau įsivažiavo ir Wembanyama, kuris per 5 minučių pertrauką įmetė 8 taškus. Iš viso ateivio iš Prancūzijos sąskaitoje – 12 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

35:47, 22 min.: Blaževičiaus metimas. Francisco tritaškis. Wembanyama baudos metimas.
38:50, 23 min.: Francisco tritaškis. Velička atsako tuo pačiu.
38:52, 24 min.: Ingliso baudos.
38:54, 24 min.: Inglisas vėl didina persvarą.
38:57, 25 min.: Francisco tritaškis.
41:62, 26 min.: Bendžiaus ir Francisco tolimi metimai. Toupane'o dėjimas.
45:64, 27 min.: Echodo metimas. Wembanyamos baudos. Žemaičio dvitaškis.
47:67, 28 min.: Girdžiūno metimas. Wembanyamos tritaškis.
47:69, 29 min.: Wembanyamos dvitaškis.
47:70, 30 min.: Makoundou baudos.

Lietuva: Marekas Blaževičius 10, Arnas Velička 8, Martynas Echodas 6.
Prancūzija: Sylvainas Francisco 21, Victoras Wembanyama 20.

Po pertraukos vaizdas dar liūdnesnis. Prancūzai mūsų aikštės pusėje daro, ką nori, mes neatsakome kontaktu, o patys kažko susikurti puolime nesugebame. To rezultatas – 14:27 trečiajame kėlinyje ir 47:70 – bendrai.

47:72, 31 min.: Makoundou atidaro kėlinį.
49:76, 33 min.: Sene pataiko dvitaškį. Lietuvių pertraukėlė. Blaževičiaus dvitaškis. Makoundou atsakymas.
51:78, 34 min.: Kamagate metimas. Blaževičiaus metimas.
53:78, 35 min.: Žemaičio baudos.
58:83, 36 min.: Kamagate atsakymas. Bendžiaus tritaškis.Langas atsako tuo pačiu. Bendžiaus dvitaškis.
61:86, 37 min.: Lango tritaškis. Bendžiaus tolimas metimas.
63:88, 38 min.: Komandos apsimainė taškais.