Rungtynės
1 2 3 4
Rytas 23 20 20 26
Žalgiris 27 21 21 16

2022-11-06 17:20 / „Jeep“ arena (2500 vietų), Ozo g. 14a, Vilnius / Žiūrovai: 2443
2022-11-07
Jeigu lygiai prieš 8 dienas manęs būtumėte paklausę, ar galėčiau tikėtis tokios „Ryto“ – „Žalgirio“ derbio baigties ar bent tokios atkaklios kovos, drąsiai būčiau sakęs, kad ne.
2022-11-06
Pirmą sezoną Kauno „Žalgirio“ kapitono pareigas užimantis Edgaras Ulanovas sekmadienio vakarą patyrė ir pirmąją nesėkmę principiniame mūšyje su Vilniaus „Rytu“.  30-ies metų puolėjas po rungtynių buvo nusivylęs komandos žaidimu.
2022-11-06
Vilniuje įvyko pirmasis Betsafe-LKL sezono derbis, kuriame dramatišką pergalę pasiekė šeimininkai. „Rytas“ permainingoje kovoje 89:85 palaužė Kauno „Žalgirį“. Kauniečiai rungtynėse turėjo dviženklį pranašumą, bet fenomenaliai žaidęs Marcusas Fosteris ant savo pečių ištraukė Lietuvos čempionus bei įrašė „Žalgiriui“ pirmąjį sezono pralaimėjimą.
2022-11-06
Finalinei sirenai paskelbus Vilniaus „Ryto“ pergalę prieš Kauno „Žalgirį“, Margiris Normantas pasišaukė Marcusą Fosterį.  Legionierius žalgiriečiams sumetė 34 taškus. Vienuolika iš jų gynėjas pelnė paeiliui ir taip įtvirtino pirmąjį „Žalgirio“ LKL sezono pralaimėjimą 85:89.
2022-11-06
Vilniaus „Rytas“ atkakliame derbyje namuose pasiekė įspūdingą pergalę, tačiau tikriausiai šeimininkai dabar negalėtų džiaugtis apginta tvirtove, jeigu ne fantastiškas Marcuso Fosterio pasirodymas.
2022-11-06
Arnas Butkevičius grįžo ten, kur praleido beveik penkis sezonus. Ten, kur iškovojo kol kas svarbiausią klubinės karjeros apdovanojimą – LKL titulą. Ten, kur jam buvo patikėtos kapitono pareigos. Vasarą Vilniaus „Rytą“ į Kauno „Žalgirį“ iškeitęs klaipėdietis pirmą kartą į „Jeep“ areną grįžo kaip didžiausių priešų narys.
2022-11-06
Kauno „Žalgiris“ pralaimėjimu atidarė derbių su Vilniaus „Rytu“ sezoną. Kauniečiai po skambios pergalės penktadienį prieš Berlyno ALBA turėjo mažiau nei 48 valandas poilsiui, o „Jeep“ arenoje nesulaikė 34 taškus sukračiusio Marcuso Fosterio. Po mačo žalgiriečių treneris Kazys Maksvytis įvardijo pagrindines pralaimėjimo priežastis.
2022-11-06
Kauno „Žalgiriui” ketvirtojo kėlinio pabaigoje apmažinus deficitą iki keturių taškų, Giedrius Žibėnas staigiai griebėsi minutės pertraukėlės. Likus žaisti apie 43 sekundes „Ryto“ štabas nusprendė išsimesti kamuolį ne iš savos aikštės pusės, o varžovų teritorijoje.
2022-11-06
Marcusas Fosteris ketvirtojo kėlinio pabaigoje pelnė 11 taškų iš eilės, pataikė įspūdingą tritaškį likus žaisti 11 sek., ir jo vedamas Vilniaus „Rytas” (5-3) triumfavo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL”) grandų derbyje.
2022-11-06
Prieš „Betsafe-LKL“ čempionatą trumpam sustabdant atrankai į pasaulio čempionatą, lygos sirgalių dėmesį sekmadienio vakarą prikaustys itin intriguojančios rungtynės. Sostinėje įvyks pirmoji sezono grandų akistata – šalies čempionas Vilniaus „Rytas“ (4-3) namuose priims titulo susigrąžinimo misiją tęsiantį Kauno „Žalgirį“ (7-0).
2022-11-04
Naudingiausio Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) žaidėjo apdovanojimas turi savo svorį ir tai savo kailiu pajuto Elvaras Fridrikssonas. Islandas 2020–2021 m. sezone spindėjo Šiauliuose, tada sulaukė pelningesnio pasiūlymo Antverpeno „Giants“ klube, bet viskas pasisuko taip, kad Fridrikssonas vėl atsidūrė Lietuvoje. Šįkart – „Betsafe-LKL“ čempionų gretose.
2022-11-04
Beveik penkerius metus Vilniaus „Ryte“ praleidęs, LKL titulą iškovojęs ir komandos kapitono pareigas užėmęs Arnas Butkevičius šį sekmadienį pirmą kartą į sostinę grįš kaip Kauno „Žalgirio“ narys.
Benedek  Varadi
18 MIN
Edgaras  Ulanovas
31 MIN

Mačo eiga:

3:2, 1 min.: „Rytas“ laimi ginčo kamuolį. Normanto tritaškis. Šmito baudos.
3:4, 2 min.: Ulanovo dvitaškis.
8:4, 3 min.: Fosterio tritaškis. Fridrikssono baudos.
8:9, 4 min.: Brazdeikio tolimas metimas. Ulanovo metimas. „Ryto“ pertraukėlė.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Jeep” arenoje
„Ryto“ lyderį Marcusą Fosterį „Žalgirio“ trenerių štabas patikėjo 8 cm aukštesniam Edgarui Ulanovui. Kol kas gynyba prieš vilniečių lyderį veikia: Fosteris dukart suklydo ir pataikė vieną priverstinį tritaškį, tačiau akivaizdu, jog gynėjui prie Ulanovo globos kvėpuoti sunku, o pats Ulanovas puolime vieną kartą išnaudojo ūgio pranašumą ir nugara į krepšį pelnė taškus (9:8).

12:10, 5 min.: Williamso dvitaškis. Ulanovo baudos.
15:12, 6 min.: Fridrikssono baudos. Williamso dvitaškis. Brazdeikio atsakymas.

Per pirmąsias penkias rungtynių minutes pagrindinis „Ryto“ variklis yra Elvaras Fridrikssonas. Islandas drąsiai drasko varžovų gynybą vienas prieš vieną situacijose, surinko 3 taškus, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus, o pastarasis buvo nežiūrint Jarvisui Williamsui. Iš viso Fridrikssono sąskaitoje – 7 naudingumo balai, o jį po sėkmingo starto pakeitė Benedekas Varadi.

18:15, 7 min.: Fosterio tritaškis. Lekavičiaus metimas. Ulanovo baudos.
21:18, 8 min.: Fosterio tritaškis. Lukošiūnas atsako tuo pačiu.

Ugnį pagauna ir Marcusas Fosteris. Amerikietis įsmeigė du sudėtingus tritaškius ir po abiejų rėkdamas bei rankų mostais užvedinėjo „Jeep“ arenoje susirinkusius sirgalius.

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas „Jeep“ arenoje
Į „Jeep“ areną kaip „Žalgirio“ narys grįžęs Arnas Butkevičius kol kas išskirtinai jam skirto švilpimo iš „Ryto“ sirgalių nesulaukia. Prieš rungtynes „B Tribūna“ pranešė, kad jų tribūnoje nelaukiami fanai, kurie planuoja buvusį „Ryto“ kapitoną pasitikti plojimais.

21:23, 9 min.: Lekavičius lygina rezultatą. Cavanaugh baudos.
23:27, 10 min.: Varadi lygina rezultatą. Lekavičiaus ir Biručio taškai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 7, Edgaras Ulanovas 6.
„Rytas“: Marcusas Fosteris 9, Jarvis Williamsas 6.

Puikiai nuo suolo „Žalgirio“ ekipoje įėjo ir energijos įnešė Lukas Lekavičius. Gynėjas per 6 minutes surinko 7 taškus, realizavo abu dvitaškius ir tritaškį bei savo sąskaitoje turi 9 naudingumo balus – daugiausiai „Žalgiryje“.
Po sėkmingos ketvirčio pabaigos 6:2 „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio turi 4 taškų pranašumą (27:23).

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Jeep” arenoje
Marcusas Fosteris pirmajame kėlinyje žaidė daugiausiai per abi komandas – 8 minutes, per kurias sumetė 3 iš 3 tritaškių, pelnė 9 taškus ir savo sprendimais išgelbėjo bent kelias atakas.

26:29, 12 min.: Ulecko tritaškis. Butkevičiaus atsakymas.
33:35, 13 min.: Echodo dvitaškis su pražanga. Hayeso dvitaškis su pražanga. Fridriksonno baudos. Brazdeikio tritaškis.

Nemalonus epizodas „Ryto“ stovykloje. Po prasiveržimo, kuomet metimo metu išprovokavo pražangą, Elvaras Fridrikssonas skaudžiai nusleido ant nugaros ir sunkiai kilo nuo parketo. Visgi atsistojęs islandas sumetė abi baudas, tačiau bėgioja skausmo perkreiptu veidu ir sunkiau nei įprastai juda aikštėje. „Ryto“ rotaciją ir taip sudaro 10 žmonių, tai Žibėnui būtų skaudus praradimas.

35:37, 15 min.: Echodo dvitaškis. Hayeso ir Brazdeikio metimai.
35:42, 16 min.: Brazdeikio dvitaškis. Brazdeikio tolimas metimas.
39:42, 17 min.: Normanto baudos. Hayeso nesportinė pražanga. Fosterio dvitaškis.
39:44, 18 min.: Biručio dėjimas.

Marcusas Fosteris atakavo Igną Brazdeikį prasiveržimu į baudos aikštelę ir kamuolys išlėkė į užribį. Teisėjai kamuolį atidavė „Žalgiriui”, bet Fosteris ir Žibėnas ėmė protestuoti. Artūras Šukys priėjo prie Žibėno ir aiškino savo sprendimą. „Ryto” treneris atsisuko perklausti Fosterio, ar verta prašyti peržiūros, legionierius davė palaiminimą. Po peržiūros teisėjai pakeitė sprendimą ir grąžino kamuolį „Rytui”.

41:47, 19 min.: Ulecko dvitaškis. Cavanaugh baudos. Ulanovo dvitaškis.
43:48, 20 min.: Brazdeikio baudos. Radzevičiaus baudos.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus 1,3 sekundės Ignas Brazdeikis sėdosi ant suolo, o „Žalgirio“ ataka nepavyko – Manto Kalniečio mestas kamuolys praskriejo pro visą aikštę, tiesiai į užribį. Kazys Maksvytis norėjo į aikštę grąžinti Brazdeikį, tačiau tai nebuvo leista. Pagal taisykles, žaidėjas į aikštę po keitimo gali grįžti praėjus bent vienai sekundei, o po Kalniečio klaidos laikmatyje degė tos pačios 1,3 sekundės.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 14, Lukas Lekavičius 7, Edgaras Ulanovas ir Laurynas Birutis po 6.
„Rytas“: Marcusas Fosteris 11, Martynas Echodas 7, Jarvis Williamsas 6.

45:50, 21 min.: Brazdeikio ir Fosterio taškai.
45:52, 22 min.: Brazdeikio baudos.
45:54, 23 min.: Hayeso dėjimas.

Trys Fridrikssono atakos – trys jo klaidos, kurios konvertavosi į 6 „Žalgirio“ taškus. Kauniečiai po Brazdeikio dvitaškio, galingo Hayeso dėjimo ir Evanso taškų greitoje atakoje susikrovė didžiausią šiose rungtynėse – 11 taškų persvarą (56:45).

45:56, 24 min.: Evanso dvitaškis.
47:58, 25 min.: Šmito baudos. Ulecko atsakymas.
50:58, 26 min.: Fosterio tritaškis.
57:61, 27 min.: Radzevičiaus dvitaškis ir Evanso tritaškis. Fosterio baudos ir tritaškis.

„Rytas“ vėl lipa į kalną. Vedami 8 taškus surinkusio Fosterio, vilniečiai surengė spurtą 10:3 ir po amerikiečio tritaškio skirtumas aptirpo iki 4 taškų (57:61). Fosteris užvedinėja fanus, o „Jeep“ arena ošia, skanduodami: „Rytas“ vėl pirmas.“ Mes vėl turime rungtynes.

58:61, 28 min.: „Žalgirio“ suolo techninė pražanga. Normanto baudos metimas.
58:64, 28 min.: Butkevičiaus tritaškis.
60:66, 29 min.: Echodo ir Biručio baudos.
63:69, 30 min.: Echodo metimas. Butkevičiaus tritaškis. Echodo baudos.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 18, Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius po 8.
„Rytas: Marcusas Fosteris 21, Martynas Echodas 12, Lukas Uleckas 7.

63:71, 31 min.: Biručio dvitaškis.
68:71, 32 min.: Fridrikssono tritaškis ir Fosterio dvitaškis.

68:74, 33 min.: Evanso dvitaškis. Fridrikssono nesportinė pražanga. Evanso baudos metimas.
70:74, 34 min.: Masiulis atsidaro sąskaitą.
72:74, 35 min.: Fridrikssono metimas.
74:74, 36 min.: Brazdeikio nesportinė pražanga. Normanto baudos.
78:77, 37 min.: Evanso trys baudos metimai. Normanto atsakymas. Fosteris persveria rezultatą.
82:79, 38 min.: Ulanovo baudos. Fosterio baudos ir dvitaškis.
84:79, 39 min.: Fosterio taškai.
84:80, 40 min.: Evanso baudos.