1 2 3 4
Rytas 13 27 30 22
Lietkabelis 25 15 28 23

2023-03-25 17:20 / „Jeep“ arena (2500 vietų), Ozo g. 14a, Vilnius / Žiūrovai: 2237
2023-03-25
Vilniaus „Rytas“ likus 40 sekundžių turėjo 6 taškų deficitą (85:91) ir jau atrodė, jog Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsiveš pergalę iš aistrų kupinos „Jeep“ arenos, tačiau vilniečiai surengė misiją „Išsigelbėjimas“, spurtavo 7:0 ir po lemiamų Kendale'o McCullumo baudų šoko triumfo šokį (92:91).
2023-03-25
Nenadas Čanakas po skaudaus pralaimėjimo Vilniuje tvardė viduje kunkuliuojantį pyktį. Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ dramatiškai 91:92 kritus sostinėje, specialistas iš Serbijos rinkosi žodžius savo nuomonei apibūdinti.
2023-03-25
Įspūdingą pergalę LKL praėjusio sezono finalininkų kovoje pasiekė Vilniaus „Rytas“ (18-5). Giedriaus Žibėno auklėtiniai užpildytoje „Jeep“ arenoje po dramatiškos kovos 92:91 (13:25, 27:15, 30:28, 22:23) pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (15-9).
2023-03-25
Vilniaus „Ryto“ ekipa šią savaitę užbaigė sezoną Čempionų lygoje ir pasisėmusi daug reikšmingų pamokų dabar koncentruosis į kovas „Betsafe-LKL“ fronte.
2023-03-24
„Betsafe-LKL“ čempionate šį savaitgalį laukia paskutinioji reguliariojo sezono akistata tarp praėjusio sezono finalininkų – Vilniaus „Ryto“ (17-5) ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (15-8) klubų. Tiesioginė dvikovos iš sostinės transliacija – šeštadienį nuo 17.00 val. per BTV televiziją ir Go3.
Gediminas  Orelik
32 MIN

Taškai 17

2:0, 1 min.: Kairys pelno pirmuosius rungtynių taškus.
2:2, 1 min.: Popovičius atidaro svečių taškų sąskaitą.
2:6, 2 min.: Kullamae pelno keturis taškus iš eilės.
5:6, 3 min.: Gorhamas pataiko iš toli.
7:6, 3 min.: McCullumo du taškai.
7:8, 5 min.: Lipkevičius pelno du taškus su pražanga.
7:10, 5 min.: Kullamae didina panevėžiečių persvarą.
9:10, 5 min.: Fosteris pataiko dvitaškį.
9:13, 6 min.: Morrisas smeigia tritaškį.
9:19, 7 min.: svečiai surenka šešis taškus be atsako ir įgyja dviženklę persvarą.
9:21, 8 min.: Lipkevičius pataiko baudas.
11:21, 8 min.: Echodas krauna iš viršaus.
11:23, 9 min.: Morrisas prideda du taškus.
13:25, 10 min.: Echodo ir Kullamae taškai.

„Rytas“: Martynas Echodas 4, Justinas Gorhamas 3, Kendale'as McCullumas, Evaldas Kairys ir Marcusas Fosteris – po 2.
„Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 11, Vytenis Lipkevičius 6 (3 atk. kam., 3 per. kam.), Jamelas Morrisas 5, Nikola Popovičius 2.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas iš „Jeep“ arenos
Karštis „Jeep“ arenoje – lyg praėjusių metų LKL finale, tačiau kol kas tą karštį geriau atlaiko svečiai iš Panevėžio. Čanako auklėtiniai visiškai gynyboje surakino „Rytą“, perėmė jau 7 kamuolius ir iš eilutės lengvai meta taškus. Tuo metu „Rytas“ per pirmąjį ketvirtį suklydo net 10 kartų bei stringa pozicinėse atakose. Neįtikėtini skaičiai. Po 10 minučių turi 12 taškų persvarą (13:25).

Įspūdingą ketvirtį sužaidė Vytenis Lipkevičius, kuris per 8 minutes surinko 6 taškus, 3 atkovotus bei 3 perimtus kamuolius ir 12 naudingumo balų. 33-ejų veteranas blizga.Neatsilieka ir Kristianas Kullame, kuris yra panevėžiečių puolimo lyderis ir savo sąskaitoje jau turi 11 taškų.

15:25, 11 min.: Kairys pelno du taškus greitoje atakoje.
15:28, 11 min.: Murauskas smeigia tritaškį.
15:28, 12 min.: Fridrikssonas baudžiamas technine pražanga už vaidybą.
22:29, 13 min.: „Rytas“ spurtuoja 7:1 ir Čanakas prašo pasitarimo.
24:29, 14 min.: Kairys pelno 8-ąjį tašką.
26:29, 14 min.: Radzevičius taikliomis baudomis artina „Rytą“.
28:29, 15 min.: Normantas pelno taškus antruoju šansu.
29:29, 16 min.: Čanakas baudžiamas technine pražanga, Normantas įmeta baudą.

Emocijos dar labiau kaista. Po Gabrieliaus Maldūno pražangos puolime prieš Margirį Normantą, Nenadas Čanakas tiesiog įtūžo. Visai kaip ir praėjusių metų LKL finale, strategas išėjo į aikštelę ir plūdo arbitrus už, jo nuomone, neteisingą švilpuką, bei buvo nubaustas technine pražanga. Jos susilaukęs, Čanakas toliau nevaldė emocijų ir galiausiai buvo sutramdytas savo komandos. Strategas buvo per plauką nuo išvarymo.Tuo metu gynybą stabilizavęs „Rytas“ surengė spurtą 16:4 ir išlygino rezultatą (29:29).

31:29, 16 min.: Echodas pataiko baudas, „Ryto“ spurtas išsitęsia iki 16:0.
31:31, 17 min.: Morrisas įmeta dvitaškį.
34:31, 18 min.: Fosteris ir Radzevičius pataiko baudas.
36:31, 18 min.: Echodas krauna iš viršaus, Čanakas prašo pasitarimo.

Atrodo, jog puikiai rungtynes pradėję panevėžiečiai šiek tiek išsimušė iš pusiausvyros bei perdegė. Beveik po kiekvieno teisėjų švilpuko „7bet-Lietkabelio” žaidėjai apeliuoja į arbitrus bei rodo savo emocijas. Tuo metu vilniečiai toliau periminėja iniciatyvą, laimi antrąjį ketvirtį 22:6 bei turi 5 taškų pranašumą (36:31).

36:33, 18 min.: Popovičius įmeta du taškus.
36:37, 19 min.: Popovičius pataiko baudą, Kullamae – tritaškį.
38:37, 20 min.: Kairys sumeta baudas.
40:38, 20 min.: Morrisas pataiko baudą, Echodas naudojasi antruoju šansu.
40:40, 20 min.: Morrisas lygina rezultatą, Žibėnas prašo pasitarimo.

„Rytas“: Evaldas Kairys ir Martynas Echodas – po 10, Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius – po 6.
„Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 14, Jamelas Morrisas 11, Vytenis Lipkevičius 6.

Tobulas „Ryto“ antrasis kėlinys. Vilniečiai per 10 minučių nesuklydo nė karto, laimėjo atkarpą 27:15 ir išlygino rezultatą – 40:40. Vienas pagrindinių indikatorių, leidusių sugrįžti į kovą, yra atkovoti kamuoliai. „Rytas“ laimi kovą po lenta 21:13, o po krepšiu panevėžiečiams sunku sulaikyti Evaldą Kairį ir Martyną Echodą, kurie jau pelnė po 10 taškų bei yra „Ryto“ lyderiai.

40:42, 21 min.: Morrisas pelno du taškus.
40:44, 21 min.: Orelikas prideda du taškus iš po krepšio.
40:47, 22 min.: Morrisas smeigia tritaškį, Žibėnas iškart prašo minutės pertraukėlės.
42:47, 22 min.: Fosteris pelno du taškus.
42:50, 23 min.: Morrisas pataiko iš toli, gynėjo sąskaitoje – 19 taškų.
46:52, 23 min.: McCullumas ir Popovičius apsikeičia taškais.
50:52, 25 min.: Fosteris pataiko tritaškį su pražanga.
50:54, 25 min.: Popovičius įmeta dvitaškį.
53:57, 25 min.: Normantas ir Orelikas keičiasi taikliais tritaškiais.

Pavojaus signalas „7bet-Lietkabelio” ekipoje. Ketvirtąją pražangą užsidirbo Nikola Popocičius. Žinant, jog šiandien panevėžiečiai neturi Gyorgyjaus Golomano, tai yra nemaža netektis. Be Popovičiaus centrų linijoje svečiai turi tik Gabrielių Maldūną.

55:57, 26 min.: Fosteris pelno du taškus su pražanga, baudos metimas skrieja pro šalį.
55:60, 26 min.: Orelikas pataiko iš toli.
57:65, 27 min.: Rubštavičius krauna iš viršaus, McCullumas atsako dviem taškais. Kullamae smeigia tritaškį.

„Rytas“ vėl turi problemų gynyboje, o panevėžiečiai tiesiog siautėja puolime. Svečiai per 7 minutes sukratė 25 taškus ir po Kristiano Kullamae tolimo šūvio atstatė 8 taškų pranašumą (65:57).

59:65, 28 min.: McCullumas įmeta baudas.
61:65, 28 min.: Radzevičius pelno du taškus su pražanga.
62:68, 28 min.: Murauskas pataiko iš toli.
68:68, 30 min.: „Rytas“ pelno šešis taškus paeiliui ir lygina rezultatą.
70:68, 30 min.: Fridrikssonas uždaro kėlinį taškais.

„Rytas“: Evaldas Kairys ir Martynas Echodas – po 12, Marcusas Fosteris 11, Margiris Normantas 9, Kendale'as McCullumas 8.
„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 19, Kristianas Kullamae 17, Nikola Popovičius 9.

73:68, 31 min.: Radzevičius pataiko iš toli.
73:70, 31 min.: Morrisas realizuoja baudas.
73:73, 32 min.: Kullamae smeigia tritaškį.
75:73, 33 min.: Fridrikssonas pelno du taškus iš po krepšio.
75:76, 34 min.: Kullamae pelno tris taškus.
77:76, 34 min.: Echodas galingai krauna iš viršaus.
77:78, 34 min.: Morisas pelno du taškus iš po krepšio.
78:78, 35 min.: Echodas lygina rezultatą.
81:78, 35 min.: Fosteris smeigia tritaškį.
83:81, 36 min.: Echodas krauna iš viršaus, Orelikas smeigia tolimą tritaškį.
83:84, 37 min.: Gorhamas baudžiamas technine pražanga, Morrisas pataiko baudą. Maldūnas realizuoja baudas už asmeninę pražangą.
85:84, 38 min.: Fosteris pataiko sudėtingą metimą.
85:87, 38 min.: Orelikas smeigia tritaškį.
85:89, 39 min.: Maldūnas pelno du taškus, Žibėnas prašo pasitarimo.
88:91, 40 min.: Morrisas pataiko baudas, Radzevičius atsako tritaškiu ir Čanakas prašo minutės pertraukėlės.