1 2 3 4
Žalgiris 27 20 29 20
Gargždai 19 24 14 13

2023-03-26 17:20 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas / Žiūrovai: 2647
2023-03-26
Po pergalingų rungtynių su „Gargždais“ žalgiriečių treneris Kazys Maksvytis atskleidė, kad sekmadienio vakarą vis dar turėjo pasaugoti atsinaujinusią šlaunies traumą išsigydžiusį Isaiah Taylorą, apsirgusį Rolandą Šmitą ir pavargusį Edgarą Ulanovą. Prieš dvigubą Eurolygos savaitę du savo lyderius patausojęs Kauno „Žalgiris“ 96:70 susitvarkė su gargždiškiais.
2023-03-26
Prieš dvigubą Eurolygos savaitę lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Kauno „Žalgiris“ (20-4). Kauniečiai namuose 96:70 (27:19, 20:24, 29:14, 20:13) susitvarkė su „Gargždų“ (5-19) krepšininkais.
Lukas  Lekavičius
20 MIN
Josh  Newkirk
27 MIN

1-3 4 1 2 2 1 2 3 3 10 5
5 Mindaugas Stašys 17:16 0-4

Taškai 14

5:0, 1 min.: Biručio dėjimas, Tayloro tritaškis.

7:0, 2 min.: Biručio dvitaškis.
10:2, 3 min.: Beniušio baudos metimai, Dimšos tritaškis.
12:5, 4 min.: Runkausko baudos, Brazdeikio dvitaškis.
15:9, 5 min.: Newkirko dvitaškis, Polonaros tritaškis, Washingtono baudos metimai.

Martynas Žiūrys, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Starto penkete mačą pradėjęs Laurynas Birutis praėjus 4,5 minutės sėdasi ant suolo, o jį keičia Kevarriusas Hayesas. Birutis puikiai išnaudojo suteiktas minutes – spėjo įmesti abu dvitaškius, atkovoti kamuolį, atlikti rezultatyvų perdavimą , sykį suklysti bei surinkti 7 naudingumo balus. Kol kas centras žaidžia naudingiausiai žalgiriečių gretose.

15:11, 6 min.: Kazakausko baudos metimai.
15:16, 7 min.: Osborne'o tritaškis, Washingtono dvitaškis.
19:18, 8 min.: Hayeso dėjimas, Dimšos dvitaškis, Washingtono baudos.
22:18, 9 min.: Lukošiūno tritaškis.
27:19, 10 min.: Antras Lukošiūno tritaškis paeiliui, Stašio baudos metimas, Giedraičio dvitaškis.

„Gargždai“ pirmajame kėlinyje įmetė vos 3 iš 14 metimų (21,4 proc.), tačiau svečiai puolime gelbėjasi baudų metimais. Gargždiškiai iki šiol pataikė 12 iš 13 baudų metimų, o tai – daugiau nei pusę surinktų komandos taškų (12 iš 19). Tuo metu žalgiriečiai pataikė 11 iš 17 metimų ir nemetė nė vienos baudos.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas 6 (2/2 trit.), Tomas Dimša 5, Laurynas Birutis 4 (2/2 dvit.).
„Gargždai“: Jylanas Washingtonas 6 (4/4 baud.), Isiah Osborne'as ir Marius Runkauskas po 3.

27:22, 11 min.: Kazakausko tritaškis.
33:25, 12 min.: Ruikio, Giedraičio ir Lukošiūno tritaškiai.

Po nesėkmingo pastarojo mačo su Klaipėdos „Neptūnu“, kai Karolis Lukošiūnas prametė 5 iš 6 tritaškių, šį vakarą 25-erių snaiperis rungtynes pradeda skambesne nata – 3 iš 3 tolimų metimų. Paskutinį sykį 3 tritaškius Lukošiūnas buvo pataikęs prieš mėnesį vykusiose rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

35:29, 13 min.: Beniušio ir Lekavičiaus dvitaškiai, Osborne'o baudos.
37:32, 15 min.: Polonaros dvitaškis, Osborne'o tritaškis.

40:34, 16 min.: Brazdeikio dvitaškis ir baudos metimas, Beniušio dėjimas.
45:36, 17 min.: Dimšos dvitaškis, dar vienas Beniušio dėjimas, Tayloro tritaškis.
47:36, 18 min.: Biručio dėjimas.
47:38, 19 min.: Newkirko baudos metimai.
47:43, 20 min.: Beniušio dvitaškis, Ruikio tritaškis.

Likus 2 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos po Lauryno Biručio dėjimo „Žalgiris“ susikrovė dviženklę persvarą (47:36), tačiau Joshua Newkirkas sumetė baudas, Šarūnas Beniušis įmetė dvitaškį, o Mantas Ruikis ketvirčio paskutinėmis sekundėmis dar smeigė tritaškį bei gargždiškiai vėl prisiartino prie šeimininkų.(43:47)

Įdomi statistika pirmoje rungtynių pusėje. Gargždiškiai iki ilgosios pertraukos išsimetė 17 baudų, iš kurių pataikė 16 (94 proc.). Tuo metu žalgiriečių gretose tik Ignas Brazdeikis ir Dovydas Giedraitis išsimetė po vieną baudą. Ignas pataikė, o Dovydas prametė.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas 9 (3/3 trit.), Tomas Dimša (3 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis po 7, Isaiah Tayloras ir Laurynas Birutis po 6.
„Gargždai“: Šarūnas Beniušis 10 (7 atk. kam.), Isaiah Osborne'as 8, Jylanas Washingtonas ir Mantas Ruikis po 6.

50:45, 22 min.: Tayloro tritaškis, Kazakausko dvitaškis.
52:48, 23 min.: Polonaros dvitaškis, Newkirko tritaškis.
57:48, 24 min.: Dimšos tritaškis, Polonaros dėjimas.
61:51, 25 min.: Brazdeikio ir Dimšos dvitaškiai, Osborne'o tritaškis.
64:53, 26 min.: Brazdeikio tritaškis, Ruikio dvitaškis.
68:55, 27 min.: Brazdeikio baudos metimai, Osborne'o ir Butkevičiaus dvitaškiai.
71:57, 28 min.: Osborne'o dvitaškis, Lukošiūno tritaškis.
76:57, 29 min.: Giedraičio dvitaškis ir baudos metimas, Hayeso dėjimas.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas (4/4 trit.), Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 12, Dovydas Giedraitis 10.
„Gargždai“: Isaiah Osborne'as 15, Šarūnas Beniušis 10 (7 atk. kam.), Mantas Ruikis 8.

76:60, 32 min.: Beniušio dvitaškis, Stašio baudos metimas.
81:60, 33 min.: Lekavičiaus tritaškis, Polonaros dvitaškis.
85:60, 34 min.: Biručio ir Lelevičiaus dvitaškiai.

Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos „Žalgiris“ turi įtikinamą 21 taško persvarą (81:60), todėl treneris Kazys Maksvytis nusprendžia suteikti šansą 19-mečiui Liutaurui Lelevičiui. Nuo suolo pakilęs jaunuolis jau pirmoje atakoje atsidarė taškų sąskaitą, pataikydamas metimą su kontaktu.

91:62, 35 min.: Giedraičio dvitaškis ir baudos metimas, Osborne'o dvitaškis, Polonaros tritaškis.
94:66, 36 min.: Osborne'o dvitaškis ir baudos metimai, Lelevičiaus tritaškis.
96:69, 38 min.: Dimšos baudos, Washingtono tritaškis.
96:70, 40 min.: Washingtono bauda.