Perimti kamuoliai 0
Naudingumas 26
Naujienos
2022-11-24
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sirgalių pripildytoje „Jeep“ arenoje iškovojo antrąją pergalę Europos čempionato atrankos varžybose, nugalėdamos Ukraina (81:62) ir kuriam laikui pakilo į pirmąją B grupės vietą. Žinoma, ši pergalė neatsiejama nuo Gintarės Petronytės pasirodymo.
2022-11-24
Skambią pergalę atrankoje į Europos čempionatą iškovojo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2-1). Rimanto Grigo auklėtinės namuose B grupėje 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10) įveikė Ukrainos krepšininkes (2-1), kurioms tai buvo pirmasis pralaimėjimas. Lietuvės bent kuriam laikui įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Jeep“ arenoje
Nemokamas įėjimas pasiteisino: lietuves palaikyti susirinko daugiau nei pusė „Jeep“ arenos ir atmosfera po gerų mūsiškių epizodų itin gera.

Rungtynių pradžia priklauso lietuvėms. Vedamos du tritaškius susmeigusios ir baudą pridėjusios Lauros Juškaitės, mūsiškės per pirmąsias penkias mačo minutes spurtavo 13:6 ir įgijo 7 taškų pranašumą.

Ant suolelio prisėdusios Juškaitė ir Petronytė kartu jau pelnė 17 iš 21 komandos taškų. Jas pakeitė Gabija Meškonytė ir Monika Grigalauskytė. Po Justės Jocytės baudų mūsiškės įgijo 13 taškų pranašumą (23:10).

Rimantui Grigui išleidus antrąjį penketą, pradėjo stigti organizuotumo puolime. Tuo pasinaudojusios ukrainietės spurtavo 7:0 ir sušvelnino skirtumą iki 6 taškų (17:23).

Lietuva: Laura Juškaitė 11, Gintarė Petronytė 6, Justė Jocytė 4.

Ukraina: Olga Maznichenko ir Krystyna Filevych po 5.

Lietuvėms krepšys toliau lyg užrištas, o ukrainietės surengė dar vieną mini atkarpą 4:0 bei jau kvėpuoja mūsiškėms į nugaras (21:23). Bendras spurtas siekia 11:0.

Lietuva: Gintarė Petronytė 12, Laura Juškaitė 11, Justė Jocytė 9.

Ukraina: Olga Maznichenko 13, Alina Yagupova 11, Krystyna Filevych 7.

Iš Juškaitės estafetę puolime perėmė Petronytė ir Jocytė, kurios atitinkamai surinko 12 ir 9 taškus, tačiau ukrainietės įsimėtė iš trijų taškų zonos ir po tolimo šūvio su antrojo kėlinio sirena į rūbinę išėjo turėdamos 5 taškų pranašumą (42:37) Antrąjį ketvirtį ukrainietės laimėjo 25:14.

Lietuvės pamažu susigrąžina prarastas pozicijas. Juškaitė įsmeigė tritaškį, Petronytė pridėjo du dvitaškius ir atkarpa 7:3 leidžia išsiveržti į priekį (52:48) trečiojo kėlinio viduryje.

Įspūdinga. Jocytė užmeta kamuolį Juškaite ši pagavusi ore viena ranka jį įmeta į krepšį. Po šio gražaus epizodo ir Nacickaitės baudų persvara šokteli iki 14 taškų. Galingas spurtas trečiajame kėlinyje 29:10 (66:52).

Lietuva: Gintarė Petronytė 22, Laura Juškaitė 18, Justė Jocytė 11.

Ukraina: Olga Maznichenko 15, Krystyna Filevych 12 Alina Yagupova 11.