38%
11/29
Naujienos
2023-03-23
Gimtajame Vilniuje trumpam apsilankęs Martinas Gebenas sausakimšoje „Jeep“ arenoje patyrė dviprasmišką jausmą. Jo atstovaujama Manresos BAXI 95:96 pralaimėjo Vilniaus „Rytui“, bet nuaidėjus finalinei sirenai triumfavo būtent svečiai iš Ispanijos.
2023-03-23
Vilniaus „Ryto“ štabas rungtynėse su Manresos BAXI mėgino pasitelkti gudrybę, kuri sausakimšą „Jeep“ arenos auditoriją ir žiūrovus išmušė iš vėžių. Giedriaus Žibėno vadovaujamai komandai FIBA Čempionų lygos išlikimo mače buvo reikalinga pergalė bent 13 taškų persvara. Tokį pranašumą BAXI įgijo pirmąją akistatą laimėjusi 82:69.
2023-03-23
Martynas Echodas su nusivylimu mąstė apie FIBA Čempionų lygoje neišsipildžiusį scenarijų Vilniaus „Rytui“. Sostinės klubui nepavyko prieš Manresos BAXI laimėti bent 13 taškų persvara, tačiau ne tik šis lemiamas mačas iškilo vidurio puolėjo atmintyje.
2023-03-22
Manresos BAXI Vilniuje sugriebė paskutinį kelialapį į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias. Martino Gebeno atstovaujama komanda sostinėje pralaimėjo tašku, bet neiššvaistė turėto tarpusavio pranašumo, kurį susikrovė pirmajame tarpusavio susitikime.
2023-03-22
Lemiamose FIBA Čempionų lygos rungtynėse Marcusas Fosteris pelnė 27 taškus, tačiau jo pastangų nepakako Vilniaus „Ryto“ komandai. Reikiama persvara pergalės neiškovoję vilniečiai „TOP 16“ etape užbaigė tarptautinį sezoną. „Rytui“ reikėjo pergalės 13 taškų pranašumu, tačiau laimėjo tik per vieną tašką (96:95) prieš Manresos BAXI.
2023-03-22
Vilniaus „Rytas“ likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos turėjo reikiamą 13 taškų pranašumą (87:74), leidusį vilniečiams žengti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias, tačiau Manresos BAXI pabaigą sužaidė šaltakraujiškai ir tai užbaigė sostinės ekipos sezoną Europoje (96:95).
2023-03-22
Vilniaus „Rytas“ (3-3) įnirtingai kovėsi lemiamame FIBA Čempionų lygos mače, tačiau sostinės ekipai nepavyko laimėti reikiama persvara ir žygis Europoje baigėsi. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 96:95 (23:22, 21:30, 30:18, 22:25) įveikė Manresos BAXI (3-3) ekipą, tačiau baigė kovas „Top 16“ etape.
2023-03-22
Vilniaus „Ryto“ šio sezono tikrasis veidas ryškėja, kai nebėra kur trauktis. Ši tema nuo Lietuvos čempionų tapo neatsiejama ne tik krepšinio diskusijose, bet ir tarp krepšininkų rūbinėje.
2023-03-21
Vilniaus „Rytas“ jau rytoj stoja į žūtbūtinį mūšį Čempionų lygoje. Sostinės klubo užduotis – namuose bent 13 taškų persvara įveikti Manresos BAXI. Tik tokia persvara atvertų vilniečiams bilietą į Čempionų lygos ketvirtfinalį.
2023-03-21
FIBA Čempionų lygoje – „Top 16“ etapo atomazga. Finišo tiesiąją pasitinkantis Vilniaus „Rytas“ trečiadienį namuose mėgins užsikabinti už lemiamo šanso pasiekti atkrintamąsias.
Kendale  McCullum
19 MIN
Dani  Perez
20 MIN

Rungtynių eiga:

2:3, 1 min.: Kairio dvitaškis, Hardingo tritaškis.
2:5, 2 min.: Robinsono baudos.
2:8, 2 min.: Hardingo tritaškis.
3:11, 3 min.: Fridrikssono bauda. Jou tritaškis.
5:11, 3 min.: Fosterio dvitaškis.
7:13, 4 min.: Darbiniai Kairio taškai, Perezo dvitaškis.
10:13, 5 min.: Radzevičiaus tritaškis.
12:16, 5 min.: Fosterio dvitaškis. Perezo tritaškis.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Jeep” arenoje
BAXI nuo pat pradžių primetė sau būdingą aukšto intensyvumo žaidimą ir užmėtė „Rytą” tritaškiais: per pirmas penkias minutes sumetė 4 iš 6 tolimų metimų ir taip surinko 12 iš 16 savo taškų.

14:18, 7 min.: McCullumo ir Ferrari taškai.
16:18, 7 min.: Echodo baudos.

Justinas Gorhamas debiutuoja „Ryto” komandoje. Septintą rungtynių minutę jis keičia kartu su Marcusu Fosteriu ilgiausiai (po pusseptintos minutės) iš startinio penketo žaidusį Gytį Masiulį.

18:20, 8 min.: Pirmieji Gorhamo taškai Vilniaus komandoje, svečių dvitaškis.
18:22, 9 min.: Vaulet taškai.
19:22, 9 min.: Gorhamo bauda.
21:22, 10 min.: Varadi dvitaškis su pražanga.
23:22, 10 min.: Normanto baudos.

„Rytas“: Evaldas Kairys, Margiris Normantas ir Marcusas Fosteris po 4.
BAXI: Jerrickas Hardingas 6, Dani Perezas 5, Guillemas Jou 3.

23:24, 11 min.: Robinsono baudos.
26:26, 12 min.: McCullumo tritaškis, BAXI taškai.
26:28, 13 min.: Pirmieji Gebeno taškai.
29:28, 13 min.: Fosterio tritaškis.
32:31, 14 min.: Varadi ir Hardingo tritaškiai.
34:33, 14 min.: Robinsono ir Fridrikssono taškai.
37:36, 15 min.: Fridrikssono ir Badio tritaškiai.
37:38, 16 min.: Hardingo dvitaškis.

Elvaras Fridrikssonas įsmeigia tritaškį ir „Rytas” nutolsta per keturis taškus (37:33) ir atrodo, kad apsigynus būtų galima toliau krautis persvarą. Tačiau užtenka vos šešių sekundžių ir gynyboje žmonių nesusirinkę vilniečiai baudžiami Brancou Badio tritaškiu. Neatsikovojus kamuolio gynyboje, Jaredo Hardingo antrojo šanso du taškai ir „Rytas” jau atsilieka tašku (37:38).

37:40, 17 min.: Žibėno techninė, BAXI baudos.
37:43, 18 min.: Jou tritaškis.
39:43, 18 min.: Fridrikssono baudos.
39:45, 19 min.: Waczynskio baudos.
41:48, 20 min.: Jou ir Fosterio taškai.
41:50, 20 min.: Waczynskio baudos.
44:52, 20 min.: Fosterio tritaškis, Perezo taškai.

„Rytas“:Marcusas Fosteris 12, Elvaras Fridrikssonas 8, Evaldas Kairys ir Margiris Normantas po 4.
BAXI: Jerrickas Hardingas 12, Guillemas Jou 9, Dani Perezas 7.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Jeep“ arenoje
„Ryto“ krepšininkai nespėja pagal savo ginamuosius ir varžovams suteikia per daug galimybių. Ispanai antrajame ketvirtyje puolime sugriebė 6 kamuolius, o iš viso susikūrė 8 antruosius šansus. BAXI žaidėjai bent kelissyk savo metimus kartojo dukart paeiliui. Kėlinio viduryje „Rytas“ dar buvo priekyje 37:33, bet nuo tada pralaimėjo atkarpą 7:19 ir į ilgąją pertrauka išeina atsilikdamas 44:52. Įskaitant reikalingą persvarą žengti į atkrintamąsias, sostinės klubui antrąją mačą dalį reikia laimėti mažiausiai 21 tašku.

49:54, 21 min.: Masiulio dėjimas, Robinsono taškai. Fosterio tritaškis.
51:54, 22 min.: Echodo baudos.
54:56, 23 min.: Robinsono taškai, Normanto tritaškis.
56:59, 23 min.: Echodo dėjimas, Robinsono tritaškis.
58:59, 24 min.: Fosterio dvitaškis.
58:61, 24 min.: Hardingo taškai.
61:64, 24 min.: Fosterio tritaškis, Hardingo tritaškis.
63:66, 25 min.: Robinsono dvitaškis. Masiulio dvitaškis.
65:66, 26 min.: Echodo baudos.
67:66, 27 min.: Fosterio dvitaškis.
69:66, 27 min.: Echodo dvitaškis.

„Rytas” laimi atkarpą 8:0 ir bando perimti kontrolę vėl išsiverždamas į priekį 69:66. Pedro Martinezas griebiasi minutės pertraukėlės, o Marcusas Fosteris audrina visus susirinkusius „Jeep” arenoje, kur užtraukiamas „Ryto” himnas.

72:66, 28 min.: Fridrikssono baudos.
74:66, 29 min.: Echodo dvitaškis.
74:70, 30 min.: BAXI taškai.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 22, Martynas Echodas 12, Elvaras Fridrikssonas 11, Margiris Normantas 7.
BAXI: Jerrickas Hardingas 17, Devinas Robinsonas 15, Guillemas Jou 9.

„Rytas” per trečią kėlinį sumetė 30 taškų ir paskutines 10 minučių vilties pasitinka rungtynėse pirmaudamas 4 taškais (74:70). Ketvirtajame kėlinyje likus pusantros minutės vilniečių pranašumas dar buvo dvigubai didesnis – 8 taškai. Lietuvos čempionai trečiąjį kėlinį laimėjo 12 taškų pranašumu, ketvirtąjį reikia laimėti mažiausiai 9 taškais, jog pasiektų reikalingą 13 taškų persvarą.

77:70, 31 min.: Normanto tritaškis.
79:70, 32 min.: Kairio taškai.

„Rytas” per minutę prie persvaros prideda dar penkis taškus (79:70) ir Pedro Martinezas iškart prašo minutės pertraukėlės aistroms malšinti. Vilniečių tikslas per likusias devynias minutes – dar laimėti keturis taškus.

79:72, 33 min.: Robinsono taškai.
81:72, 33 min.: Fosterio dvitaškis.
86:74, 35 min.: McCullumo dvitaškis. BAXI taškai.
87:74, 35 min.: McCullumo bauda.
87:76, 36 min.: Robinsono taškai.
88:78, 36 min.: McCullumo bauda, Gebeno dėjimas.
91:78, 37 min.: Masiulio tritaškis.
91:79, 37 min.: Perezo bauda.