Serija 0-3
1 2 3 4
Žalgiris 10 16 22 18
Barcelona 13 16 32 16

2023-05-03 20:00 / „Žalgirio“ arena (15 415 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas / Žiūrovai: 15293
2023-05-04
„Barcelonos“ žvaigždė Nikola Mirotičius NBA pirmenybėse turi sukaupęs nemenką patirtį – penki sezonai, 359 rungtynės, įskaitant reguliarųjį sezoną ir atkrintamąsias, bei trys skirtingi klubai. 2019-ųjų vasarą Mirotičius supurtė krepšinio pasaulį, kuomet tapęs laisvuoju agentu NBA nusprendė grįžti į Europą ir pasirašyti sutartį su Katalonijos klubu.
2023-05-04
Rolands Šmits pasidžiaugė sėkmingu Kauno „Žalgirio“ sezonu Eurolygoje, bet pats dar nespėjo suvokti, kas jam neleido sužaisti geresnės serijos su „Barcelona“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį 66:77 krito namuose prieš katalonus ir seriją baigė be pergalių.
2023-05-04
Kauno „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje baigėsi kovingu pralaimėjimu „Barcelonai“ – 66:77. Stebuklą reguliariajame sezone sukūrę žalgiriečiai atkrintamosiose sutiko rimčiausią žvėrį ir Eurolygos ketvirtfinalio seriją pralaimėjo 0-3.
2023-05-03
„Barcelona“ trečiadienio vakarą 77:66 įveikė Kauno „Žalgirį“ ir tiesiausiu keliu žengė į Eurolygos finalo ketvertą. Rokas Jokubaitis po finalinės sirenos užsiliko ant „Žalgirio“ arenos parketo. Dar būdamas 16-os į „Žalgirio“ sistemą persikėlęs mažeikiškis pasibaigus rungtynėms padėkojo į areną susirinkusiems sirgaliams.
2023-05-03
Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ gegužės pirmąją savaitę Kaune iškovojo kelialapį į Eurolygos finalo ketvertą ir į šį miestą lemiamoms kovoms sugrįš jau po dviejų savaičių.
2023-05-03
Tomas Dimša susiėmęs už galvos naršė telefone po eliminacijos Eurolygoje. Kauno „Žalgirio“ krepšininką valdė nusivylimas, kurį visgi permušinėjo pasididžiavimas komanda. Lietuvos grandas Eurolygos ketvirtfinalyje 0-3 nusileido Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelonai“, tačiau jau įšokęs į stipriausiųjų aštuntuką sukūrė stebuklą Europoje.
2023-05-03
Tyleris Cavanaugh nuo suolo stebėjo Kauno „Žalgirio“ pasitraukimą iš Eurolygos atkrintamųjų bei teigė, jog jo sugrįžimas į aikštę artėja. Žalgiriečiai trečiadienį 66:77 nusileido „Barcelonai“ ir ketvirtfinalio seriją užbaigė be pergalių – 0-3.
2023-05-03
Kazys Maksvytis trečiadienio vakarą sausakimšoje Nemuno salos arenoje nėrėsi iš kailio, tačiau jo auklėtiniai turėjo pripažinti Eurolygos favoritų pranašumą. Kauniečiai žūtbūtiniame mūšyje 66:77 krito prieš „Barceloną“ ir pralaimėjo ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių sausu rezultatu 0-3.
2023-05-03
Galingą sirgalių užnugarį turėjęs Kauno „Žalgiris“ nesugebėjo pratęsti Eurolygos ketvirtfinalio serijos. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Nemuno saloje vykusiame žūtbūtiniame susitikime 66:77 (10:13, 16:16, 22:32, 18:18) krito prieš „Barceloną“.
2023-05-03
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą laikys trečiųjų Eurolygos atkrintamųjų rungtynių su „Barcelona“ egzaminą. Po dviejų pirmų mačų varžovų aikštėje 0-2 atsiliekantys žalgiriečiai sieks sušvelninti serijos rezultatą ir pratęsti sezoną Eurolygoje.
2023-05-03
Trečiadienio vakarą žalgiriečiai Eurolygos atkrintamosiose žengs ant „Žalgirio“ arenos parketo ir ketvirtfinalio serijoje su „Barcelona“ sužais trečiąsias rungtynes. Praėjusią savaitę iš Katalonijos sostinės žalgiriečiai parsivežė dvi nesėkmes, tačiau antrasis serijos susitikimas leido įsitikinti, kad žaliai balti gali mesti iššūkį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams.
2023-05-02
Rokas Jokubaitis kartu su „Barcelonos“ komanda atskrido į Kauną, kur trečiadienį sieks trečiosios pergalės Eurolygos ketvirtfinalyje ir vietos finalo ketverte. Kauno „Žalgirio“ sistemoje užaugęs ir antrą sezoną katalonų gretose rungtyniaujantis 22-ejų lietuvis nekantriai laukia mačo Kaune.
2023-05-02
Trečiadienį Šarūnas Jasikevičius jau ketvirtą kartą „Žalgirio“ arenoje lankysis kaip „Barcelonos“ vyr. treneris. Visgi šis kartas specialistui bus išskirtinis. Kaune gimęs ir užaugęs strategas turės šansą žengti į Eurolygos finalo ketvertą, kuris vyks būtent jo gimtajame mieste. Nors katalonai laimėjo pirmąsias dvejas serijos rungtynes, bet Jasikevičius lengvo gyvenimo Nemuno saloje nesitiki.
2023-05-02
Kauno „Žalgiris“ pirmąją Eurolygos atkrintamųjų savaitę Katalonijoje pradėjo dviem pralaimėjimais, bet dabar ketvirtfinalio serija persikelia į Lietuvą, kur Nemuno saloje Kazio Maksvyčio auklėtiniai bandys užkurti tikrą pirtį „Barcelonai“.
2023-05-02
Šarūnas Jasikevičius patvirtino, jog „Barcelona“ Eurolygos ketvirtfinalio serijoje toliau versis be Cory Higginso. Strategas teigė, jog Higginso nebus nei trečiajame, nei ketvirtajame susitikime, jei pastarojo prireiks. Higginsas katalonams nepadėjo ir dvejose namų rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“. Vis tik „Barcai“ tai nesutrukdė pasiekti dvi pergales.
2023-05-02
Be pergalių iš Barselonos į Kauną sugrįžęs „Žalgiris“ Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-2, tad trečiadienį namuose pasitinka žūtbūtinį mūšį su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“. Prieš laukiančią akistatą „Žalgirio“ vyr. treneris Kazys Maksvytis pabrėžė, kad būtina gerinti gynybą.
2023-04-21
Kauno „Žalgirio“ komandą įspūdingai palaikantiems gerbėjams – paskutinė galimybė įsigyti bilietus į Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes „Žalgirio“ arenoje, rašo „Žalgiris“. Ketvirtfinalio etape žalgiriečiai susitiks su „Barcelonos“ ekipa, o trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas Kaune gegužės 3 d.
2023-04-15
„Žalgirio“ sirgaliai akimirksniu išgraibstė bilietus į Kaune vyksiančias Eurolygos atkrintamųjų rungtynes su „Barcelona“. Viešojoje prekyboje bilietų neliko vos per pusantros valandos.
3 AS
22 MIN
Tomas  Satoransky
28 MIN

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris“ paruošė ypatingą pristatymą rungtynėms. Visi sirgaliai gavo žalius arba baltus marškinėlius su pasveikinimu grįžus į atkrintamąsias. „Žalgirio“ talismanas per pristatymą į aikštę nusileido iš arenos palubių. Prieš „Barcelonos“ pristatymą arenos pranešėjas priminė, kad katalonai prieš savaitę „Žalgirio“ fanų neįsileido į savo areną.

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi „Žalgiris“.
0:2, 1 min.: Vesely dvitaškis.
3:2, 2 min.: Ulanovo dvitaškis su pražanga.
3:4, 2 min.: Satoransky prasiveržimas.
3:6, 3 min.: Vesely pelno dar du taškus.
3:8, 4 min.: Vesely sumeta baudas.

Per keturias minutes pelnius 3 taškus Maksvytis imasi pokyčių – penkete Igną Brazdeikį ir Isaiah Taylorą keičia Dimša ir Polonara, kurie aikštėje prisijungė prie Ulanovo, Šmito ir Butkevičiaus.

3:11, 7 min.: Jokubaitis pataiko iš toli, Maksvytis prašo pertraukėlės.

3:13, 8 min.: Šanli didina svečių pranašumą.

„Žalgiris“ per pirmąsias 7 minutės pataikė 1 metimą iš 13 bandymų, „Barca“ – 5 iš 7. Katalonai galėjo turėti ir dar didesnę persvarą, bet ne sykį nebūdingai sau prarado kamuolius. Jų sąskaitoje – 4 klaidos.

5:13, 8 min.: Hayesas pelno dvitaškį.
7:13, 9 min.: Dimša meta taškus greitoje atakoje.
10:13, 9 min.: Dimšos taškai su pražanga.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 5, Edgaras Ulanovas 3, Kevarriusas Hayesas 2.
„Barcelona“: Janas Vesely 6, Rokas Jokubaitis 3.

Jonas Miklovas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris” startavo iš pirmų 13 metimų pataikydami vos 1 ir suklysdami 3 kartus, bet išliko rungtynėse kapodamiesi kitoje aikštės pusėje. Ir nepaisant tokio neįkvepiančio starto, „Žalgirio“ arena šį sezoną pirmajame kėlinyje tokia garsi dar nebuvo. Geriausias to pavyzdys – per paskutinę ataką ant kojų atsistojo visi dvikovą stebintys žiūrovai.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Tomas Dimša po emocingos Maksvyčio minutės pertraukėlės bandė išjudinti „Žalgirį“. Gynėjas užbaigė keturias kauniečių atakas paeiliui, iš kurių per dvi surinko penkis taškus – pusę komandos kraičio.

12:15, 11 min.: Tobey ir Brazdeikis keičiasi metimais.
15:15, 12 min.: Lekavičiaus tritaškis.
15:17, 12 min.: Kaliničiaus baudos.
17:17, 13 min.: Birutis įridena dvitaškį.
19:17, 13 min.: Dimša verčia dvitaškį su pražanga, Jasikevičius ima pertraukėlę.
20:17, 13 min.: Dimša prideda ir baudą.

Kai Tomas Dimša ir Achille Polonara žengė į aikštę, „Žalgiris“ atsiliko 3:8. Dabar jie jau žaidžia 8 minutes be keitimų, o su jais kauniečiai laimėjo atkarpą 17:9. Dimša surinko 8 taškus, o Polonara atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

20:19, 14 min.: Tobey dvitaškis.

Jasikevičius 14-ą rungtynių minutę keičia Jokubaitį, kuris per šią atkarpą „Barcelonos“ komandoje žaidė daugiausiai – 9,5 minutės. Gynėjas per šį laiką surinko 3 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit.), 2 atkovotus kamuolius, po sykį suklydo ir prasižengė.

22:19, 15 min.: Galingas Biručio dėjimas.

24:19, 16 min.: Birutis tęsia sėkmingą atkarpą.
24:22, 17 min.: Abrinesas pataiko tritaškį, Maksvytis šaukia komandą pasitarimui.
24:25, 18 min.: Mirotičiaus tritaškis.

Maksvytis niršta matydamas į savo krepšį praleidžiamą vieną tritaškį po kito ir akimirkai net pametė šaltą protą. Treneris paprašė pertraukėlės, kai iš toli pataikė Alexas Abrinesas. Po pasitarimo dar vieną tritaškį įsmeigė Nikola Mirotičius ir iškart į sekretoriatą pasisukęs Maksvytis rodė pertraukėlės ženklą. Sekretoriatas nestabdė mačo ir staigiai atsakė, jog specialistas nebeturi tokios prabangos. Pirmąją minutės pertraukėlę Kazys sudegino 7-ąją minutę, kada komanda praleido Roko Jokubaičio tritaškį.

24:27, 19 min.: Satoransky baudos.
26:27, 20 min.: Butkevičiaus dvitaškis, Šaras ima pertraukėlę.
26:29, 20 min.: Vesely baudos.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 8, Laurynas Birutis 6, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas po 3.
„Barcelona“: Janas Vesely 8, Tomašas Satoransky ir Mike'as Tobey po 4.

Sužaista jau 10 kėlinių, bet Rolands Šmits į šią seriją vis dar neatvyko. Šiandien per kiek daugiau nei 8 minutes jis prametė abu metimus ir neatkovojo nė vieno kamuolio, o gynyboje gavo velnių už Nikola Mirotičiaus nesugaudymą. Norint šiandien laimėti, „Žalgiris“ antroje dvikovos pusėje turi sulaukti didesnio latvio indėlio.

„Žalgiris“ fiksuoja šio sezono klubo lankomumo rekordą – į areną susirinko 15,293 aistruoliai. Prieš tai sezono rekordas buvo 15,272 fanai, kurie sausio 20-ąją atėjo į akistatą su „Crvena Zvezda“, tad geriausias rezultatas pagerintais 21 sirgaliumi.

Savotiško motyvatoriaus vaidmens išlydint komandą imasi Paulius Motiejūnas. „Žalgirio“ vadovas pasitiko iš rūbinės išėjusį Isaiah Taylorą, o vėliau prieš išeinant į bendrą arenos erdvę, tarpduryje Paulius kelias minutes užvedančiai bendravo su Rolandu Šmitu. Šie abu krepšininkai per pirmąją pusę nepelnė nė taško, prametė penkis metimus, o kartu surinko -4 naudingumo balus.

28:31, 21 min.: Satoransky metimas, Biručio dvitaškis.

„Žalgiris“ trečią kėlinį pradeda labai netikėtu penketu – iš starto penketo liko tik Arnas Butkevičius. Šalia jo – Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Achille Polonara ir Laurynas Birutis.

30:31, 23 min.: Lekavičius pataiko iš po krepšio.
30:34, 23 min.: Satoransky tritaškis.
30:37, 24 min.: Satoransky vėl pataiko iš toli.
32:37, 24 min.: Butkevičiaus dvitaškis.
32:38, 25 min.: Techninė pražanga Maksvyčiui, Mirotičiaus bauda.
32:41, 25 min.: Laprovittola sumeta tris baudas.
34:41, 25 min.: Tayloro pirmieji taškai.
34:43, 25 min.: Satoransky baudos.
36:43, 26 min.: Tayloro dvitaškis, televizijos minutės pertraukėlė.
36:45, 26 min.: Vesely metimas.
38:47, 26 min.: Hayeso ir Mirotičiaus dvitaškiai.
40:47, 27 min.: Polonaros dvitaškis.
41:47, 28 min.: Brazdeikio bauda.
41:50, 28 min.: Abrineso tritaškis, „Žalgirio“ pertraukėlė.
43:50, 28 min.: Tayloro prasiveržimas.
43:53, 29 min.: Tobey tritaškis.
43:56, 29 min.: Tobey vėl pataiko tritaškį.
45:56, 29 min.: Butkevičiaus baudos.
45:58, 30 min.: Jokubaičio metimas iš vidutinio nuotolio.
45:61, 30 min.: Tobey trečias tritaškis šiame kėlinyje.
48:61, 30 min.: Lekavičius uždaro ketvirtį tritaškiu.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša po 8, Arnas Butkevičius ir Isaiah Tayloras po 6.
„Barcelona“: Tomašas Satoransky 14, Mike'as Tobey 13 (3/4 trit.).

Trečiajame kėlinyje „Barca“ pataikė 6 tritaškius iš 7. Tris tolimus šūvius smeigė Mike'as Tobey, du – Tomašas Satoransky, vieną – Alexas Abrinesas. „Žalgiris“ per ketvirtį pataikė 1 tritaškį iš 3 – jį aidint ketvirčio sirenai realizavo Lukas Lekavičius. „Barca“ per pirmuosius du kėlinius prarado 10 kamuolių, o trečiajame kėlinyje suklydo tik sykį.

51:61, 32 min.: Ulanovo tritaškis gaivina viltį, Jasikevičius prašo pertraukėlės.

Įspūdinga atkarpa negarantuoja Šaro malonės. Mike’as Tobey trimis savo tritaškiais padėjo „Barcai” atitrūkti per 16 taškų (61:45), bet ketvirtojo kėlinio pradžioje užkliuvo už Lauryno Biručio užtvaros, praleido Edgaro Ulanovo tritaškį ir Šaras iškart prašo pasitarimo. Jasikevičius pasitiko auklėtinį ir išplūdo jį už padarytą klaidą.

53:61, 33 min.: Biručio dvitaškis.
55:61, 34 min.: Ulanovo dvitaškis, Šaras vėl ima pertraukėlę.
55:63, 34 min.: Vesely dvitaškis.
55:65, 35 min.: Vesely vėl pataiko.
55:68, 35 min.: Abrinesas smeigia tritaškį, Maksvytis prašo pertraukėlės.
60:71, 36 min.: Biručio dvitaškis. Mirotičiaus tritaškis. Ulanovo tritaškis.
60:73, 37 min.: Jokubaičio metimas.