Serija 3-2
1 2 3 4
Žalgiris 26 20 34 28
Rytas 21 25 25 22

2023-06-01 18:50 / „Žalgirio“ arena (15 415 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas / Žiūrovai: 7657
2023-06-02
Kauno „Žalgiris“ 108 taškų pasirodymu pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą, o ryškiausiu veidu tapo Arnas Butkevičius, surinkęs 21 tašką ir 32 naudingumo balus. Tai tik LKL finalo pradžia, bet toks individualus pasirodymas Butkevičių pastato į unikalią poziciją.
2023-06-02
Vilniaus „Rytas“ pradėjo titulo gynybą, bet pati gynyba ketvirtadienį dar liko sostinėje. Taip galima pradėti pirmųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynių vertinimą, kuriose Kauno „Žalgiris“ šventė pergalę 108:93.
2023-06-01
Marcusas Fosteris prieš Kauno „Žalgirį“ sužaidė dar vienerias rezultatyvias rungtynes. Visgi šį kartą amerikiečio veide daug džiaugsmo po mačo nebuvo. Kauniečių puolimo bangos nublokštas „Rytas“ nesėkme pradėjo „Betsafe-LKL“ finalo seriją. Tiesa, Fosteris panikuoti neskubėjo.
2023-06-01
Pernai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo MVP dar su Vilniaus „Rytu“ tapęs Arnas Butkevičius atrodo šiemet pasiruošęs neužleisti šios pozicijos jau su žaliais marškinėliais.
2023-06-01
Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po pirmosios pergalės LKL finale norėjo gerinti gynybą bei pasvarstė, kas jo laukia kitame mače Vilniuje. „Žalgiris“ savo aikštėje 108:93 nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
2023-06-01
Vilniaus „Rytas“ LKL finalo starte sumetė 93 taškus, tačiau to Giedriaus Žibėno auklėtiniams neužteko – Kauno „Žalgiris“ surinko 108 taškus ir užtikrinta pergale atidarė lemiamą sezono seriją. 108 taškai yra antras geriausias rezultatas LKL finaluose. 2009 metais LKL finalo serijoje „Žalgiris“ į „Ryto“ krepšį buvo sumetęs 110 taškų.
2023-06-01
Po pertraukos varžovus perlaužęs Kauno „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę LKL finale. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 108:93 (26:21, 20:25, 34:25, 28:22) nugalėjo Vilniaus „Rytą“. Serijoje iki trijų pergalių kauniečiai pirmauja 1-0. Kitas mačas bus žaidžiamas šeštadienį Vilniuje.
2023-06-01
Prie didžiojo finalo starto linijos stojantis Vilniaus „Rytas“ pristato naują „Iš arti“ dalį, kurioje pasakojama apie sostinės klubo kelią link laukiamiausių sezono kovų.
2023-06-01
Išaušo pirmoji vasaros diena, o „Betsafe-LKL“ čempionate tai reiškia didžiojo finalo startą. Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje prasideda serija, kurios kaina – čempionų žiedai ir aukso raidėmis lygos metraštyje ties 2022-2023 metų sezonu įrašyti vardai.
2023-05-31
Pastaraisiais metais krepšinio sezonas Lietuvoje, po Eurolygos finalo ketverto, asmeniškai man buvo sunkiai motyvuojantis žiūrėti į jį rimtai. LKL atkrintamųjų žiūrėjimas buvo tapęs savęs apgaudinėjimu – stebi, bet iš tikrųjų žymiai labiau lauki komandų tarpsezonio darbų. Bet šiemet jausmas viduje kitoks.
Edgaras  Ulanovas
30 MIN
21 MIN

Dominykas Meškauskas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Ištikimiausia „Žalgirio“ sirgalių grupuotė „Green White Boys“ rungtynes pasitinka iškeltu plakatu, kuriame demonstruojamas žalias žmogus draskantis vilką. Netukus pasigirsta ir skanduotė „sostinės mes vilką papjausime“. Prie aktyviausių Kauno fanų skanduotės prisijungia ir didžioji dalis arenoje susirinkusių aistruolių.

3:2, 1 min.: Kairio dvitaškis, Šmito tritaškis.
3:5, 2 min.: Fridrikssono baudos.
5:5, 2 min.: Butkevičiaus metimas.

5:7, 2 min.: Gorhamo baudos.
7:7, 3 min.: Butkevičiaus baudos.
9:9, 3 min.: Kairio baudos, Tayloro dvitaškis.
11:11, 4 min.: Radzevičiaus dvitaškis, Brazdeikio taškai.
11:14, 5 min.: Fosterio taškai su pražanga.
14:14, 5 min.: Šmito tritaškis.
16:16, 5 min.: Masiulio baudos, Dimšos dvitaškis.
18:16, 6 min.: Brazdeikio dvitaškis.

Rolands Šmits po vieno iš epizodų atsidūrė ant parketo po „Ryto“ krepšiu bei susiėmė už čiurnos srities. Puolėjas pakilo ir šlubuodamas grįžo į gynybą, tačiau netrukus Kazys Maksvytis latvį pakeitė Kevarriusu Hayesu, o Šmits nuėjo tiesiai į atsarginių suolelio galą pas klubo medikus.

18:19, 7 min.: Masiulio taškai su pražanga.
20:19, 7 min.: Dimšos baudos.
22:19, 8 min.: Cavanaugh dvitaškis, Žibėno pertraukėlė.
24:19, 8 min.: Butkevičiaus baudos.
26:19, 9 min.: Hayeso dėjimas.

26:21, 10 min.: Echenique dvitaškis.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 6, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius po 4.
„Rytas“: Gytis Masiulis 5.

28:24, 11 min.: Lekavičiaus dvitaškis, Ulecko tritaškis.
28:26, 12 min.: Echenique dėjimas.
28:28, 13 min.: Fridrikssono prasiveržimas.
30:28, 13 min.: Lekavičiaus metimas.
30:29, 13 min.: Kairio bauda.

Panašu, kad Šmito trauma nėra rimta, latvis antrojo kėlinio pradžioje vėl pasirodo ant parketo.

30:30, 14 min.: Ulecko bauda.
32:30, 14 min.: Ulanovo dvitaškis.
32:32, 14 min.: Fosterio metimas.
32:34, 15 min.: Fridrikssono dvitaškis.
34:34, 15 min.: Šmito metimas.
34:36, 16 min.: Kairio dvitaškis, Maksvyčio pertraukėlė.

37:36, 16 min.: Brazdeikio taškai su pražanga.
40:36, 17 min.: Dimšos tritaškis, Žibėno pertraukėlė.
40:39, 17 min.: Gorhamo tolimas metimas.
42:39, 17 min.: Butkevičiaus baudos.
42:41, 18 min.: Fosterio taškai.
44:41, 18 min.: Hayeso dvitaškis.
44:43, 18 min.: Gorhamo baudos.
46:43, 19 min.: Dimšos dvitaškis.
46:46, 19 min.: Fosterio tritaškis.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 10, Tomas Dimša 9.
„Rytas“: Marcusas Fosteris 10.

Pirmoji rungtynių pusė diktuoja, kad galime laukti rezultatyvios serijos. Per pirmus tris „Ryto“ ir „Žalgirio“ susitikimus šį sezoną komandos vidutiniškai pelnė po 175 taškus. Pirmojo finalo mačo pirmoje pusėje ekipos jau sukratė 92 taškus.

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Ką prieš seriją kalbėjau, tą ir matau per pirmuosius du kėlinius. Absoliuti lygybė – vieni bando žaisti laisvesnį krepšinį („Rytas“), kiti daugiau sisteminį („Žalgiris“), o kuris stilius bus pergalingas šį vakarą kol kas tikrai negaliu pasakyti. Jei kažkam prieš seriją buvo klausimų, kur matau intrigą, tai pirmųjų 20 minučių turėjo užtekti suprasti, kad ši serija kitokia tarp Kauno ir Vilniaus nei pastarosios septynios. „Žalgiriui“ nepavyksta numušti tempo, „Rytas“ išsimeta nemažai laisvų metimų ir toks žaidimas yra naudingesnis svečiams. Komandos atrodo iškart susitvarkė su finaliniu jauduliu ir bent jau kol kas yra vertos viena kitos, tribūnose taip pat verda įdomi kova – „Ryto“ fanai iš trečio aukšto sugeba mesti iššūkį visai likusiai „Žalgirio“ arenai. Norėtųsi dar, kad ir LKL statistikos protokolas susitvarkytų su finaliniu jauduliu, nes pirmuosius kėlinius tai buvo vienintelis aspektas, nevertas finalo vardo.

46:49, 21 min.: Kairio dvitaškis su pražanga.
46:52, 21 min.: Radzevičiaus tritaškis, Maksvyčio pertraukėlė.

Vilniečiai antrąją mačo pusę pradeda dviem tritaškiais ir išprovokuota „Žalgirio“ klaida, po kurios emocingai triumfuoja visas „Ryto“ atsarginių suolelis. Kazio Maksvyčio nervai neatlaiko ir pirmoji minutės pertraukėlė po pertraukos buvo paprašyta sužaidus vos 37 sekundes, o sostinės klubas kraunasi 6 taškų pranašumą – 52:46.

49:52, 22 min.: Butkevičiaus taškai su pražanga.
52:52, 22 min.: Ulanovo dvitaškis su pražanga.
55:55, 23 min.: Fosterio ir Ulanovo tritaškiai.
55:57, 23 min.: Kairio dvitaškis.
57:57, 24 min.: Dimšos prasiveržimas.
60:57, 24 min.: Butkevičiaus taškai su pražanga.

Ankstyva Kazio minutės pertraukėlė pažadina žalgiriečius. Tomas Dimša pelno dvitaškį su pražanga, kuris pakelia arenoje susirinkusius sirgalius ant kojų, o „Žalgiris“ 3 minučių atkarpą laimi 14:5 ir susigrąžina persvarą (60:57).

60:59, 24 min.: Masiulio dvitaškis.
62:59, 25 min.: Butkevičiaus metimas.
62:62, 26 min.: Fosterio taškai su pražanga.
63:62, 26 min.: Hayeso bauda.
65:62, 26 min.: Cavanaugh baudos.
67:62, 27 min.: Cavanaugh dvitaškis, Žibėno pertraukėlė.
67:64, 28 min.: Echenique taškai.
69:66, 28 min.: Butkevičiaus baudos, Normanto dvitaškis.
80:71, 30 min.: Biručio baudos.

„Žalgiris“: Arnas Butkevičius 18, Tomas Dimša 11.
„Rytas“: Marcusas Fosteris 16, Evaldas Kairys 14.

82:71, 31 min.: Biručio dėjimas.
85:71, 31 min.: Ulanovo tritaškis, Žibėno pertraukėlė.

Galingai trečiąjį ketvirtį uždarę kauniečiai sėkmingą atkarpą perkėlė ir į lemiamą mačo kėlinį, kurį pradėjo spurtu 8:0 bei įgijo rekordinę 17 taškų persvarą (88:71). Vilniečiams atsitiesti bus be galo sunku.

88:71, 31 min.: Cavanaugh dvitaškis su pražanga.

88:74, 32 min.: Ulecko tritaškis.
90:74, 32 min.: Dimšos baudos.
90:77, 33 min.: Fosterio tolimas metimas.
98:84, 35 min.: Gorhamo tritaškis.
101:84, 36 min.: Butkevičiaus tritaškis.

Užsikūrusi „Žalgirio“ puolimo mašina nestabdo, likus dar beveik pusei kėlinio kauniečiai pelnė 100-ąjį tašką. Įskaitant Eurolygos LKL ir KMT kovas, žalgiriečiai triženklę taškų sumą šį sezoną renka vos antrą kartą. „Žalgiriui“ ne daug trūksta ne tik iki sezono rezultatyvumo rekordo (109), bet ir iki visų laikų LKL finalo rekordo (110).

101:87, 37 min.: Radzevičiaus tritaškis.
101:89, 38 min.: Fridrikssono dvitaškis.
104:91, 39 min.: Lukošiūno tritaškis, Varadi dvitaškis.
106:93, 39 min.: Brazdeikio ir Radzevičiaus dvitaškiai.
108:93, 40 min.: Lukošiūno dvitaškis.