Serija 2-3
1 2 3 4
Rytas 14 18 13 24
Žalgiris 23 17 10 18

2023-06-08 18:50 / „Jeep“ arena (2500 vietų), Ozo g. 14a, Vilnius / Žiūrovai: 2579
2023-06-09
LKL finalas pasiekė kulminaciją. Vilniaus „Rytas“ išplėšė lemiamas rungtynes, o daugiausiai už tai turi būti dėkingas tam žmogui, kuris tempė paskui save komandą visą sezoną – Marcusui Fosteriui.
2023-06-08
Vaaau! Trūksta žodžių. Atrodo, kad Vilniaus „Rytas“ jau buvo paskendęs Kauno „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose, bet nieko panašaus. Pats sostinės klubas po pertraukos atsakė svečiams iš Kauno fiziškumu, o paskutinis Marcuso Fosterio metimas nulėmė, kad LKL finale turėsime lemiamą mačą – 69:68.
2023-06-08
Arnas Butkevičius rūbinėje liejo apmaudą Kauno „Žalgiriui“ paleidus progą triumfuoti LKL finale. Likus kiek daugiau nei pusei minutės kauniečiai keturiais taškais pirmavo prieš Vilniaus „Rytą“, bet per tris atakas nebepelnė nė taško, o galiausiai viskas baigėsi klaida išsimetant kamuolį iš už šoninės linijos.
2023-06-08
Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjęs Vilniaus „Rytas“ likus 37 sek. buvo nepavydėtinoje situacijoje – turėjo 4 taškų deficitą. Visgi vilniečiams pavyko lemiami išpuoliai, kuriuos vainikavo pergalingas Marcuso Fosterio dvitaškis, išplėšęs penktąsias „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynes.
2023-06-08
Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas džiaugėsi savo komandos charakteriu ir prieš lemiamą mačą LKL finalo mačą akcentavo gynybą. Sostinės ekipa ketvirtadienį namuose dramatiškai 69:68 palaužė Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos rezultatą (2-2).
2023-06-08
2022-2023 metų sezone Kauno „Žalgiris“ Vilniuje nelaimėjo. Kazio Maksvyčio kariauna LKL reguliariajame sezone sostinėje suklupo vieną kartą, o finalo serijoje pralaimėjo abu sykius ir dabar serijos iki 3 pergalių yra lygus 2-2.
2023-06-08
Ignas Brazdeikis ketvirtajame kėlinyje pelnė 9 taškus ir buvo vienas iš Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo pasirinkimų kertinėje atkarpoje. Jis laisvas išsimetė tritaškį iš aikštės kampo, o paskutinėje atakoje siekė atsilaisvinti, bet susidūrė su Tomu Dimša ir parkrito ant parketo.
2023-06-08
Marcuso Fosterio dvitaškis lemiamu metu nusprendė, jog Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serijoje prireiks lemiamų rungtynių.  Audringai palaikomas Vilniaus „Rytas“ namuose 69:68 (14:23, 18:17, 13:10, 24:18) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir išplėšė penktąjį susitikimą, kuris šeštadienį nuo 17.20 vyks Kaune.
Marcus  Foster
32 MIN
Tomas  Dimša
3 AS
23 MIN

Rungtynių eiga

0:2, 1 min.: Hayesas dėjimu atidaro rungtynes.

2:6, 2 min.: „Ryto“ taškų sąskaitą atidaro Fosteris, Butkevičius pataiko iš toli ir prideda baudos metimą.
2:8, 3 min.: Dvitaškį pelno Tayloras.
2:10, 4 min.: Du taškus prideda Ulanovas.
4:12, 5 min.: Echenique ir Hayesas keičiasi dvitaškiais.

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas „Jeep“ arenoje
„Žalgiris“ per pirmas 5 minutes demonstruoja dėl ko buvo toks sėkmingas Eurolygoje. „Rytas“ padarė 3 klaidas, pataikė 2 metimus iš 6 ir žalgiriečiai veržiasi į priekį. „Ryto“ fanai entuziazmo nepraranda ir per minutės pertraukėlę galingai bando užkurti kiek stringančią komandą.

6:14, 6 min.: Enchenique dvitaškis, tą patį daro ir Butkevičius.
7:14, 7 min.: Normanto bauda.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Jeep” arenoje
Nuo suolo rungtynes pradėjęs Ignas Brazdeikis aikštėje praleido vos dvi minutes, per kurias užsidirbo dvi pražangas, nespėjo išsimesti nė vieno metimo ir surinko -2 naudingumo balus.

9:19, 8 min.: Normanto baudų metimai, Dimšos tritaškis, Tayloro dvitaškis.

Emocinga Margirio Normanto reakcija, kai Giedrius Žibėnas sukvietė „Rytą“ į minutės pertraukėlę. Gynėjas pribėgo prie suolo garsiai rėkdamas, o kelias akimirkas pastovėjęs nuėjo nuo komandos pasitarimo. Veikiausiai kapitonas nori iššaukti kažkokią reakciją iš komandos, nes kol kas „Žalgirio“ gynybinės žabangos yra itin sunkiai įveikiamos.

9:21, 9 min.: Lekavičiaus dvitaškis.
14:23, 10 min.: McCullumo ir Dimšos dvitaškiai, Normanto tritaškis.

„Rytas“: Marigiris Normantas 6, Jaime Echenique 4.
„Žalgiris“: Arnas Butkevičius 6, Tomas Dimša 5, Kevarriusas Hayesas ir Isaiah Tayloras po 4.

14:25, 12 min.: Biručio dėjimas.
16:27, 14 min.: Echenique ir Ulanovo dvitaškiai.
18:29, 15 min.: Echenique ir Brazdeikio baudos.

„Rytas“ ir toliau vargsta puolime: 5 iš 15 dvitaškių, 1 iš 8 tritaškių ir 5 iš 7 baudų. „Žalgiris“ aiškiai yra susitaręs rizikuoti su Kendale'o McCullumo metimais ir tai absoliučiai pasiteisino – amerikietis pataikė 1 iš 3 dvitaškių, 0 iš 3 tritaškių. Kauniečiai galėjo turėti kur kas didesnį pranašumą, bet patys nepataiko iš toli (2 iš 11).

„Ryto” vedliui Jaime Echenique – trečioji asmeninė pražanga, kurią užsidirbo nuskindamas Igną Brazdeikį. Kolumbietis per 9 minutes surinko 8 taškus, 3 atkovotus kamuolius, blokavo 2 metimus ir įsirašė 8 naudingumo balus.

20:31, 16 min.: Brazdeikio ir Kairio dvitaškiai.
22:32, 17 min.: Dar vienas Kairio dvitaškis, Tayloro bauda.
24:36, 18 min.: Tayloro dvitaškis, Ulecko ir Ulanovo baudų metimai.

Savęs nerandantis Marcusas Fosteris išsiliejo. Kai likus 2 minutėms iki pertraukos jį pakeitė, amerikietis nužingsniavo rūbinės link bei galingai užtrenkė durimis. Praėjus apie minutei Fosteris grįžo ant komandos suolelio. Fosteris per 15 minučių turi 2 taškus (1/4 met.) ir 1 naudingumo balą.

29:38, 19 min.: Ulecko tolimas šūvis, Ulanovo ir Normanto baudos.
32:40, 20 min.: Tayloro dvitaškis, Gorhamo tritaškis.

„Rytas“: Jaime Echenique ir Margiris Normantas po 8, Lukas Uleckas 5.
„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 9, Edgaras Ulanovas 8, Arnas Butkevičius 6.

32:44, 21 min.: Tayloro ir Dimšos dvitaškiai.
36:44, 22 min.: Kairio taškai, Gorhamo dėjimas.
38:44, 23 min.: Fosterio dvitaškis.

38:47, 24 min.: Tayloro tritaškis.

Emocijų lygis Vilniuje dar labiau didėja. „Rytas“ antroje pusėje dar energingesnis bei po truputį bando mažinti deficitą. Atrodo, kad Fosteris priėmė asmeniškai, jog Butkevičius nuolat vaikosi jį. Iš pradžių amerikietis emocingai sureagavo, kai išprovokavo buvusio „Ryto“ kapitono pražangą puolime, o kitoje aikštės pusėje pataikė sunkų dvitaškį per jį. Tačiau jei vilniečiai tikisi iškovoti pergalę, reikės pristabdyti Taylorą, kuris žaidžia trečias iš eilės puikias rungtynes – 14 taškų, pataikius 5 iš 8 dvitaškių, 1 iš 1 tritaškių ir 1 iš 2 baudų.

39:47, 25 min.: McCullumo baudos metimas.
41:47, 26 min.: Masiulio dėjimas.
43:47, 27 min.: Fosterio dvitaškis.
45:47, 28 min.: Echenique dvitaškis.
45:48, 29 min.: Cavanaugh bauda.
45:50, 30 min.: Cavanaugh dvitaškis.

„Rytas“ sužaidė geriausią kėlinį gynyboje per finalo seriją – praleido 10 taškų. Iš kitos pusės, vilniečiai niekaip nepataiko iš toli (3 iš 19, 16 proc.). Ypač trūksta McCullumo, kuris yra pataikęs 1 dvitaškį iš 4, 0 tritaškių iš 4. Į ketvirtąjį kėlinį vilniečiai drąsiai galėjo žengti su pranašumu, bet vis dar turi vytis.

„Rytas“: Jaime Echenique 10, Margiris Normantas 8, Evaldas Kairys ir Marcusas Fosteris po 6.
„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 14, Edgaras Ulanovas 8, Tomas Dimša 7, Arnas Butkevičius 6.

47:50, 31 min.: Echenique baudų metimai.
47:51, 32 min.: Dimšos bauda.
51:53, 33 min.: Echenique dvitaškis ir baudos metimas, taiklios Hayeso baudos, Echenique baudos metimas.
53:55, 34 min.: Fosterio ir Brazdeikio dvitaškiai.

56:60, 35 min.: Brazdeikio ir Fosterio dvitaškiai, Ulanovo bauda už Fridrikssono techninę pražangą ir Butkevičiaus baudų metimai, Gorhamo bauda.
56:63, 36 min.: Butkevičiaus tritaškis.
60:63, 37 min.: Kairio ir Fosterio baudų metimai.
62:63, 38 min.: Fosterio dvitaškis.
64:68, 39 min.: Echenique dėjimas, Brazdeikio baudos metimas ir du dvitaškiai.
69:68, 40 min.: Kairio taškai su pražanga ir baudos metimas, pergalingas Fosterio dvitaškis.