Rungtynės
1 2 3 4
Neptūnas 15 21 21 16
Žalgiris 15 32 17 26

2013-04-25 19:15 / „Švyturio arena“ (5500 vietų), Dubysos g. 10, Klaipėda / Žiūrovai: 4500 / Sport 1 Sport 1

Naujienos
2013-04-25 18:45 Klaipėdos „Neptūno“ spurtus gesinęs Adas Juškevičius nutiesė Kauno „Žalgiriui“ kelią į Lietuvos krepšinio lygos finalą. ...
2013-04-25 11:27 Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pakilios nuotaikos keliauja į Klaipėdą. Šiandien Joano Plazos kariauna pasistengs užbaigti pradėtą darbą ...
Martynas  Mažeika
26 MIN

Rungtynių eiga

19:15 val.: Mačas, kuris turėjo prasidėti 19:15 val., vėluos dėl techninių kliūčių, kadangi „Švyturio“ arenoje sugedo švieslentės.

19:25 val.: Prasideda dešimt minučių vėlavusios rungtynės.

2:0, 2 min.: Žalgiriečiai nuolat klysta perduodami kamuolį. Uostamiesčio ekipai pirmuosius taškus iš po krepšio pelno Galdikas.

6:6, 4 min.: Tris minutes tylėjusių kauniečių taškų sąskaitą atidaro tritaškį pataikęs Lafayette'as. Netrukus Mažeika atsako tolimu metimu, bet užmina tritaškio liniją. Po du taškus pelno ir Kšištofas Lavrinovičius su Broadusu.

8:9, 6 min.: Kaukėnas pelno dvitaškį su pražanga, realizuoja baudą. Vis dėlto svečiai neapsigina nuo dar vienos Galdiko atakos.

13:9, 8 min.: Kauniečiai bando rinkti taškus iš po krepšio, tačiau aukštaūgių atakos stringa, o gynėjai klysta perduodami kamuolį. Šeimininkai pelno penkis taškus be atsako.

15:15, 10 min.: Delašui fiksuojama pražanga puolant, o McGrathas prasižengia gindamasis prieš Dainį. Pastarasis pataiko tik vieną baudą, o pirmasis kėlinys baigiasi taikliu Juškevičiaus dvitaškiu.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 4, Rashaunas Broadusas ir Martynas Mažeika po 3.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 5, Rimantas Kaukėnas ir Oliveris Lafayette‘as po 3.

15:20, 12 min.: Juškevičius pelno penkis taškus paeiliui. Gynėjas pataiko tolimą metimą, o vėliau sėkmingai prasiveržia krepšio link.

17:29, 14 min.: Vasylius nutraukia taškų badą tačiau netrukus Juškevičius dar kartą pataiko. Vėliau pasižymi Delašas ir Kuzminskas, baudą pataiko Juškevičius. Kauniečių spurtas – 14:2.

24:38, 15 min.: Juškevičius pataiko du tritaškius paeiliui, Broadusas atsako vienu. Tai buvo pirmasis šeimininkų tritaškis iš septynių bandymų (14,2 proc.). Žalgiriečiai pataikė šešis tritaškius iš dešimties (60 proc.).

27:44, 18 min.: Lietuvos čempionai pirmauja nepaisant to, kad pralaimi kovą dėl kamuolių – 12:15.

36:47, 20 min.: Po minutės pertraukėlės neptūniečių deficitas prieš ilgąją pertrauką sumažėjo nuo 17 taškų iki 11. Per paskutines dvi antrojo ketvirčio minutes žalgiriečiai strigo šeimininkų gynyboje, o Lafayette'as pataikė vienintelį tritaškį.

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas 10, Deividas Gailius 9 (0/4 tritaškių, 6 atk. kam.), Simas Galdikas 4, Martynas Mažeika 3.

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 16 (14 min, 3/4 tritaškių), Mario Delašas 7, Oliveris Lafayette‘as 6, Darjušas Lavrinovičius 5.

45:55, 23 min.: Broadusas ir Vasylius pataiko po vieną tritaškį, o Lafayette'as ir Kuzminskas taip pat atsako tolimais metimais.

48:57, 24 min.: Po dar vieno Vasyliaus tritaškio deficitas mažėja iki vienženklio skaičiaus. Vis dėlto Kaukėnas atsako dvitaškiu ir kiek padidina pranašumą.

Darjušas Lavrinovičius, diskutavęs su arbitru, baudžiamas technine pražanga. Vis dėlto Gailius prameta abi baudas, o Mažeika praranda kamuolį.

48:62, 26 min.: Lafayette'as pataiko ketvirtąjį tritaškį iš šešių bandymų (66,6 proc.). Įžaidėjo sąskaitoje jau dvylika taškų.

55:62, 28 min.: Šeimininkus gelbėja kova dėl kamuolių, kurią laimi net 30:18. Klaipėdiečiai dažnai atkovoja kamuolius po varžovų krepšiu ir pasinaudoja galimybėmis pelnyti antrojo šanso taškus.

57:64, 30 min.: Trečiojo kėlinio pabaigoje Butkevičius realizuoja dvi baudas, o per paskutinę ataką žalgiriečiams nepavyko mesti kamuolio į krepšį.

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas 13, Deividas Gailius 9, Simas Galdikas 9 (6 atk. kam.) Valdas Vasylius 8,

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 16 ( 3/4 tritaškių), Oliveris Lafayette‘as 12 (4/7 tritaškių), Darjušas Lavrinovičius, Mario Delašas ir Mindaugas Kuzminskas po 7.

59:69, 33 min.: Butkevičius pataiko iš po krepšio, o žalgiriečius į priekį tempia penkis taškus paeiliui pelnantis Javtokas.

60:71, 34 min.: Kauniečiai stengiasi išnaudoti Javtoko jėgą. Vidurio puolėjas pelno septintąjį tašką per ketvirtąjį kėlinį.

65:75, 36 min.: Broadusas smeigia tolimą metimą, o Juškevičius pataiko užmindamas tritaškio liniją.

65:78, 37 min.: Juškevičius pataiko savo ketvirtąjį tritaškį. Gynėjo sąskaitoje jau 21 taškas.

65:80, 37 min.: Juškevičius išprovokuoja Mažeikos nesportinę pražangą. Žalgirietis sumeta abi baudas.

67:85, 39 min.: Dar vienas Juškevičiaus tritaškis. Gynėjas pelnęs 26 taškus.

73:90, 40 min.: Juškevičius neorganizuoja paskutinės žalgiriečių atakos ir nenuaidėjus rungtynių sirenai dėkoja varžovams už kietą kovą.

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas 17, Deividas Gailius 13 (0/6 tritaškių, 10 atk. kam.), Valdas Vasylius 10, Simas Galdikas 9 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 27 (4/5 dvitaškių, 5/6 tritaškių, 29 n.b.), Oliveris Lafayette‘as 14 (4/7 tritaškių), Darjušas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas po 9.