Lietuva 19 13 19 12 14
Juodkalnija 19 15 13 16 7

2013-09-08 22:00 /

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Jesenicėse

Europos čempionato rengėjai Lietuvos rinktinės sirgaliams ir toliau neleidžia įsinešti didžiulės vėliavos su valstybės herbu – Vyčiu. Prieš trejus metus pasiūta milžiniška vėliava pirmenybių rengėjams užkliuvo tik prieš penktadienio rungtynes su Latvijos rinktine. Įdomu tai, kad sprendimą ją uždrausti priėmė Europos čempionato organizaciniame komitete dirbantis latvis.

0:0, 1 min.: Lietuvių starto penketas: Kalnietis, Seibutis, Mačiulis ir broliai Lavrinovičiai.

6:0, 1 min.: Darjušas smeigia tritaškį, netrukus tą patį padaro ir Kšištofas.

8:3, 2 min.: Kšištofas pelno du taškus po gražaus Mačiulio perdavimo.

10:3 min.: Kšištofas iš po krepšio pelno dar du taškus.

10:7, 4 min.: Juodkalniečiai pelno 4 taškus paeiliui, o mūsiškiai užsidirba pražangą puolime.

12:7, 4 min.: Darjušas baudų metimais atstato penkių taškų persvarą.

12:9, 5 min.: Rice'as pelno du taškus su trečia Darjušo pražanga. Bauda netaikli, Darjušą keičia Valančiūnas.

14:9, 5 min.: Seibutis pataiko sudėtingą dvitaškį.

Lietuvos rinktinės trenerių štabo sprendimas į starto penketą leisti brolius Lavrinovičius juodkalniečiams buvo labai netikėtas. Broliai žaidė nesulaikomai ir pelnė pirmuosius 12 rinktinės taškų. Darjušą ant suolo pasodino tik sutrenkimas – gindamasis nuo juodkaklniečių atakos jis susimušė kelį į reklaminį stendą ir buvo pakeistas Valančiūnu.

16:12, 7 min.: Rice'as smeigia tritaškį, tačiau netrukus Seibutis atsako dviem taškais.

17:17, 9 min.: Vučevičius pelno du taškus, Dubljevičius prideda tolimą metimą.

19:19, 10 min.: Kleiza pataiko tolimą dvitaškį, Vučevičius atsako dviem baudų metimais.

Lietuvos rinktinė: Kšištofas Lavrinovičius 7, Darjušas Lavrinovičius 5, Renaldas Seibutis 4, Linas Kleiza 3.

Juodkalnijos rinktinė: Bojanas Dubljevičius 7, Tyrese'as Rice'as 5, Nikola Vučevičius 4.

19:23, 11 min.: Juodkalniečiai kėlinį pradeda keturiais taškais paeiliui.

22:23, 12 min.: Kleiza smeigia tritaškį.

23:27, 15 min.: Vučevičius pjauna Lietuvos rinktinės gynybą ir ataką pabaigia galingu dėjimu.

25:27, 16 min.: Kšištofas dvitaškiu nutraukia nesėkmingą rinktinės atkarpą puolime.

Sprendimas leisti Motiejūną žaisti vidurio puolėjo pozicijoje nepasiteisina. Kazlauskas grąžina į aikštę 3 asmenines pražangas turintį Darjušą.

27:27, 17 min.: Kšištofas dvitaškiu iš po krepšio lygina rezultatą.

32:32, 19 min.: Delininkaitis pataiko iš toli, tačiau Sehovičius atsako tritašiu, kuris įkrenta į krepšį atsimušęs į lentą. Kšištofas tada prideda taškus iš po krepšio.

Broliai Lavrinovičiai ir toliau rungtyniauja nesulaikomai. Jie jau pelnė 18 iš 32 Lietuvos rinktinės taškų.

32:34, 20 min.: Rice'as tolimu dvitaškiu grąžina persvarą juodkalniečiams.

Lietuvos rinktinė: Kšištofas Lavrinovičius 13, Linas Kleiza 7, Darjušas Lavrinovičius 5, Renaldas Seibutis 4, Tomas Delininkaitis 3.

Juodkalnijos rinktinė: Tyrese'as Rice'as 7, Bojanas Dubljevičius 7, Nikola Vučevičius 6, Suadas Sehovičius ir Seadas Sehovičius po 5.

Jonas Valančiūnas per pirmąją mačo pusę aikštėje praleido pusdešimtos minutės, tačiau taškų nepelnė (0/1 dvitaškio), atkovojo 1 kamuolį, o jo +/- rodiklis prasčiausias komandoje ir siekia -6. Vidurio puolėjo indėlio nesulaukianti Lietuvos rinktinė kovą po krepšiais pralaimi 11-18.

34:34, 21 min.: Valančiūnas baudų metimais lygina rezultatą.

41:37, 22 min.: Valančiūnas deda iš viršaus, Bjelica pataiko iš toli, tada Kleiza atsako tuo pačiu, o Valančiūnas vėl drebina krepšį dėjimu.

46:43, 25 min.: Rice'o dvitaškis buvo išvedęs juodkalniečius į priekį (42:43), tačiau Kalnietis pelno 2 taškus, Valančiūnas pataiko netaiklų jo metimą ir lietuviai vėl priekyje.

Valančiūnas pataiso netaiklų Kalniečio metimą, tačiau nusileidžia ant varžovo kojos ir pasisuka čiurną. Aukštaūgis nušokuoja ant suolo, čia nusiauna sportbatį, o komandos gydytojas Vytenis Trumpickas apžiūri pėdą.

46:47, 27 min.: Vučevičius kartoja netaiklų komandos draugo metimą dėjimu.

Panašu, kad Valančiūnui nieko rimto nenutiko. Komandos medikai papildomai suteipavo koją ir aukštaūgis grįžta į aikštę.

48:47, 28 min.: Kalnietis ataką pabaigia dėjimu.

51:47, 29 min.: Kšyštofas smeigia tolimą metimą.

51:47, 30 min.: Valančiūnas blokuoja paskutinį juodkalniečių metimą.

Lietuvos rinktinė: Kšištofas Lavrinovičius 16, Linas Kleiza 10, Jonas Valančiūnas 8, Darjušas Lavrinovičius 5, Renaldas Seibutis 4, Mantas Kalnietis 4, Tomas Delininkaitis 3, Jonas Mačiulis 1.

Juodkalnijos rinktinė: Tyrese'as Rice'as 11, Bojanas Dubljevičius 9, Nikola Vučevičius 8, Suadas Sehovičius 5, Milko Bjelica 5, Seadas Sehovičius 5.

Galingas Valančiūno dėjimas:

Kalniečio dėjimas:

57:49, 33 min.: Kalnietis smeigia tolimą metimą, dar vieną netrukus prideda Kšištofas ir lietuviai įgyja didžiausią persvarą rungtynėse.

57:53, 34 min.: Lietuviai klysta puolime ir keturi iš eilės juodkalniečių taškai priverčia Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės.

Valančiūnas po krepšiu apkabina varžovą iš nugaros ir užsidirba nesportinę pražangą. Itin ne laiku.

57:56, 36 min.: Juodkalniečiai trimis baudų metimais švelnina atsilikimą iki taško.

Lietuvos rinktinė jau 5 minutes nepelno nė taško. Mus gelbėja tik netaiklūs varžovų metimai ir klaidos. Jie per šį laiką pelnė 7 taškus.

58:58, 38 min.: Darjušas pataiko vieną baudą ir nutraukia lietuvių taškų baudą, tačiau Sehovičius reidu po krepšiu pelno du taškus ir išlygina rezultatą.

62:60, 40 min.: Abi komandos apsikeičia taikliomis atakomis, kol Kšištofas pataiko dvitaškį su pražanga ir pakelia ant kojų visą rinktinės atsarginių žaidėjų suolą.

Reikia taškų – duokite kamuolį Kšištofui. Nesulaikomai žaidžiantis aukštaūgis pelno fantastišką dvitaškį su pražanga ir išveda mūsiškius į priekį. Jo sąskaitoje – 23 taškai. Daugiau nei trečdalis visos komandos taškų.

63:63, 40 min.: Kšištofas pataiko baudą, tačiau kitoje atakoje juodkalniečiai keturis kartus meta į krepšį, kol galiausiai Rice'as likus žaisti 10 sekundžių smeigia tritaškį.

63:63, po IV kėl.: Seibutis paskutinėmis sekundėmis nepataiko ir komandos žais pratęsimą.

Lietuvos rinktinė: Kšištofas Lavrinovičius 24, Linas Kleiza 10, Jonas Valančiūnas 8, Mantas Kalnietis 7, Darjušas Lavrinovičius 6, Renaldas Seibutis 4, Tomas Delininkaitis 3, Jonas Mačiulis 1.

Juodkalnijos rinktinė: Tyrese'as Rice'as 14, Bojanas Dubljevičius 12, Seadas Sehovičius 9, Nikola Vučevičius 8, Milko Bjelica 7, Blagota Sekuličius 6, Suadas Sehovičius 5.

Kšištofo dvitaškis su pražanga:

Juodkalniečiai puldami atkovojo net 18 kamuolių ir antraisiais šansais pelnė 15 taškų. Lietuviai tokių galimybių turėjo vos šešias ir pelnė 5 taškus.

66:68, 42 min.: Kalnietis kėlinį pradeda tritaškiu, tačiau varžovai atsako penkiais taškais.

70:68, 43 min.: Seibutis pelno 4 taškus iš eilės.

72:68, 43 min.: Valančiūnas pelno du taškus, tačiau kitoje aikštės pusėje prasižengia prieš Rice'ą.

75:70, 45 min.: Rice'as pelno du taškus, tačiau tašką deda Darjušas, pataikydamas iš toli.